انواع محتوا برای ایجاد لینک طبیعی
انواع محتوا برای ایجاد لینک طبیعی

زمانی که صحبت از لینک‌های طبیعی می‌شود، در کنار آن، نام‌های سئوی سایت و بازاریابی اینترنتی دیده می‌شود. برای دریافت لینک طبیعی باید نکات سئو به‌خوبی رعایت شود و کاربران لینک شمارا در سایت‌های خود به اشتراک بگذارند تا از این طریق لینک طبیعی بیشتری به دست بیاورید.

با استفاده از روش‌هایی مثل خرید لینک، می‌توانید برای مدتی توجهات را به سایت خود جلب کنید ولی به لطف گوگل پنگوئن، لینک‌های پولی هم در درازمدت شمارا نجات نخواهد داد. گوگل پنگوئن نام الگوریتم شرکت گوگل در رتبه‌بندی صفحات است که با سایت‌هایی که از تکنیک‌های کلاه‌سیاه برای افزایش لینک خود اقدام می‌کنند، مبارزه می‌کند.


مقاله مرتبط: تاثیر لحظه ای ساخت لینک در الگوریتم پنگوئن ٤


راه‌ها و تاکتیک‌هایی برای افزایش لینک‌های قانونی و طبیعی در سایت وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید صاحبان سایت‌ها را ترغیب کنید تا با میل و اراده خود به سایت شما لینک بدهند.

در این مطلب به بررسی ۱۰ روش برای ارائه انواع محتوا برای جذب لینک طبیعی می‌پردازیم و شما می‌توانید با استفاده از راهکارهایی که ارائه می‌شود می‌توانید لینک‌های طبیعی به دست بیاورید و خواهید دید که محتوای مناسب و توجه به اصول سئو چگونه میزان تبادل لینک و توجه به وب‌سایت شمارا افزایش خواهد داد.

۱. لیست منابع را جمع‌آوری کنید

جمع‌آوری لیست منابع یکی از نکاتی است که صاحبان کسب‌وکارهای خانگی و تحلیل گران تازه‌کار سئو آن را نادیده می‌گیرند. با جمع‌آوری این لیست، فهرستی از بهترین منابع به کاربران خود می‌دهید و به‌راحتی لینک‌های طبیعی به دست خواهید آورد.

به‌عنوان‌مثال اگر وب‌سایتی در رابطه با بهینه‌سازی سایت یا سئو دارید می‌توانید فهرستی از بهترین ابزارهای رایگان برای تحلیلگران ارائه دهید، و یا راه‌هایی برای بازاریابان اینترنتی ارائه دهید تا به آن‌ها نشان دهید چگونه مشتری به دست بیاورند.

در برخی از کسب‌وکارها موضوع کاملاً متفاوت است، به‌عنوان‌مثال درزمینه ساخت خانه شما می‌توانید فهرستی از بهترین شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند را معرفی کنید و یا می‌توانید بهترین مکان‌ها برای ساخت خانه‌های کوچک را پیشنهاد کنید.

مثال هایی از این لیست منابع را می توانید ببینید:

فهرست‌هایی شبیه به نمونه‌های ذکرشده باعث افزایش لینک‌های طبیعی به وب‌سایت شما می‌شوند. شما می‌توانید در قسمت نظرات، اطلاعات خوبی را در اختیار کاربران قرار دهید تا با این روش در زمان خود صرفه‌جویی کنند.

برای ارائه بهترین منابع در سایت خود می‌توانید از وب‌سایت‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید، وب‌سایت medium.com یکی از این وب‌سایت‌ها است.

۲. اینفوگرافیک های قابل اشتراک‌گذاری تهیه کنید

عکس و تصویر همیشه باعث جذب مخاطب بیشتر می‌شود. بر اساس آمار، شرکت‌هایی که در ایمیل‌های تبلیغاتی خود از عکس و یا تصویر استفاده می‌کنند ۲۴ درصد بازدیدکننده بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که از تصویر در ایمیل استفاده نمی‌کنند، دارند.

توییت هایی که تصویرهای جذاب دارند نسبت به توییت های متنی،۱۸ درصد بیشتر کلیک می‌خورند،۸۹ درصد از افراد بیشتر به این توییت ها توجه می‌کنند و ۱۵۰ درصد بیشتر retweet می‌شود. پست‌های عکس‌دار فیس‌بوک ۲.۳ بار بیشتر از پست‌های بدون عکس لینک می‌شوند.

برخی از اینفوگرافیک هایی که در مجله هاست ایران منتشر شده است را ببینید:

استفاده از اینفوگرافیک ها یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مخاطب و لینک‌های طبیعی است. در اینفوگرافیک پیامی ساده به مخاطب انتقال پیدا می‌کند که یکی از بهترین راه‌ها برای سرگرم کردن مخاطب است. اگر محتوای اینفوگرافیک شما ساده و قابل‌فهم باشد، افراد به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و آن را در وب‌سایت‌های دیگر به اشتراک می‌گذارند.

۳. پیشنهاد ابزارهای رایگان

با توجه به کسب‌وکاری که در آن فعالیت دارید، خلق و یا معرفی ابزار رایگان در آن زمینه باعث افزایش ترافیک سایت شما و هم‌چنین به وجود آمدن لینک‌های طبیعی می‌شود.

ابزارهای رایگان وب‌سایت‌های Quicken’s Free Budget Calculator و HomeByMe tool از بهترین ابزارهای رایگان برای طراحی خانه‌های کوچک است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید قبل از اجرا کردن طراحی موردنظر در خانه، پیش‌نمایشی از طرح کلی را مشاهده کنید. ابزار مدیریت محصول و طبقه‌بندی trello و IKEA Home Planning Tools suite هم از نمونه‌های خوب در این زمینه است.

در حال حاضر در تمام زمینه‌ها ابزارهای رایگانی برای انجام کارهای روزمره و ارائه خدمات وجود دارد، اگر در زمینه‌ای که فعالیت دارید ابزارهای مشابه با ابزاری که قصد ارائه آن را دارید وجود ندارد می‌توانید خودتان دست‌به‌کار شوید و ابزار جدیدی خلق کنید. از ارائه ایده‌های خود نترسید، شاید ایده‌ای که ارائه می‌دهید مخاطبان را جذب کند.

برخی از ابزارهای رایگانی که در مجله هاست ایران معرفی شده است را ببینید:

فراموش نکنید بخشی مختص به پاسخ به سؤالات در نظر بگیرید و اگر می‌توانید به سؤال کاربران به‌صورت آنلاین پاسخ دهید.

۴. تولید مقالات سفید

تولید مقالات سفید یا اوراق سفید

مقالات سفید درواقع نوعی گزارش معتبر برای راهنمایی بهتر کاربران است تا مسائل را بهتر درک کنند. این نوع مقالات یکی از بهترین و باارزش‌ترین روش‌ها برای راهنمایی کاربران است. برای تهیه این مقالات چند نویسنده و منابع معتبر موردنیاز است.

تولید و تنظیم مقالات یکی از راه‌های خاص بودن و ارائه اطلاعات مفید به کاربران است ولی باید درک درستی از نیاز کاربر داشته باشیم. مقالات و یا اوراق سفید کمی طولانی‌تر از مطالب معمولی هستند و باید آن‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف طبقه‌بندی کرد.

محتوای جامع و قدرتمند شمارا در موتورهای جستجو بالا می‌آورد، هم موتورهای جستجو و هم کاربران سایت‌هایی با محتوای مفید و جامع را در رده‌بندی بالاتری قرار می‌دهند. آمارها نشان می‌دهد که به‌طور میانگین کلمات در صفحه اول گوگل حدود ۲۰۰۰ کلمه است. رتبه اول حدود ۲۵۰۰ کلمه دارد درحالی‌که رتبه دهم حدود ۲۰۰۰ کلمه دارد.

اوراق سفید یکی از بهترین راه‌ها برای شناخته شدن نام تجاری و کسب‌وکار شما است.

۵. ارائه خدمات

شاید این روش نوعی «کلاه خاکستری» باشد ولی برای کسب‌وکار مفید است. منظور از کلاه خاکستری اصطلاحی است که هکرها و متخصصان امنیت اطلاق می‌شود که گاهی قوانین را نقض می‌کنند ولی این هکرها مانند هکرهای کلاه‌سیاه قصد خرابکاری ندارند و اگر در بخشی از سایت مسئله و یا مشکلی مشاهده کنند با روش‌های ترمیم و با هزینه کم آن را برطرف می‌کنند.

کسب‌وکارها می‌توانند برای کاربران بالقوه و یا کاربران دائمی خود خدمات و یا جوایزی ارائه کنند و می‌توانند جوایز را به‌صورت آنلاین ارائه دهند.

مهم نیست به چه قشری خدمات ارائه می‌دهید، دانش آموزان، افسران پلیس، سرویس‌های نظامی و یا مردان و زنان، باید سعی کنید تا بهترین خدمات و پشتیبانی را به مشتریان خود ارائه دهید.

برخی روش‌های ارائه خدمات برای افزایش لینک‌های طبیعی عبارت‌اند از:

 • با دانشگاه‌ها، موزه‌ها، مدارس و یا موسسه‌های آموزشی همکاری داشته باشید و برای اشتراک آن‌ها تخفیف در نظر بگیرید.
 • با مدیران و یا رهبران حیطه فعالیت خود برای برگزاری کنفرانس‌ها و یا کارگاه‌های آموزشی همکاری داشته باشید تا از این روش افراد علاقه‌مند با شما آشنا شوند و از خدمات شما استفاده کنند.
 • حمایت کردن و اسپانسر برنامه‌های ورزشی و رویدادهای مهم شوید. این روش یکی از بهترین راه‌ها برای نمایش عمومی برند و به دست آوردن لینک و ارتباط است.
 • نام تجاری خود را در کنفرانس‌ها و سمینارهای محلی در معرض نمایش قرار دهید.
 • ارائه کلاس‌های آموزشی رایگان برای افراد معمولی و تازه‌کارها.

۶. پیشنهاد وبینار، Crash Course یا ارائه روش برنامه‌نویسی

یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی کردن کسب‌وکارتان، معرفی خود در محیط‌های آموزشی است. برای این کار می‌توانید از وبینار یا سمینارهای آنلاین و یا دوره‌های آموزشی کراش (کوتاه‌مدت) و یا هر چیزی که فکر می‌کنید به آموزش افراد کمک می‌کند، استفاده کنید.

نکته اصلی اینجاست که شما باید به یک منبع راهنمایی خوب تبدیل شوید تا هر فردی در صنعت موردنظر شما به لینک شما مراجعه کند و یا از وب‌سایت شما به‌عنوان لینک طبیعی استفاده کند. شما اطلاعاتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهید و با این روش کاربران بیشتری را به وب‌سایت خود جذب می‌کنید.

این همان چیزی است که در بازار به‌عنوان محتوای ارزشمند شناخته می‌شود و یکی از راه‌های خوب برای جذب لینک‌های طبیعی است.

۷. تهیه چک‌لیست

استفاده از چک‌لیست یکی از راه‌های ارائه مطالب موردعلاقه کاربران است. از زمانی که انسان کارهای روزمره و مهمش را فراموش می‌کرد، چک‌لیست راه نجات او بود. استفاده از چک‌لیست یکی از بهترین راه‌ها برای ساده‌سازی محتوا است.

شما می‌توانید با تهیه و انتشار چک‌لیست مفید و کاربردی منبعی خوب برای کاربران خود تهیه کنید تا کار را برای آن‌ها آسان‌تر کنید.

به‌عنوان‌مثال اگر درزمینه سئو فعالیت دارید مثال زیر برای شما راهنمای خوبی خواهد بود:

 • حسابرسی کامل سایت
 • حسابرسی فنی
 • تحلیل رقابتی
 • رسیدگی به شبکه‌های اجتماعی
 • رسیدگی به کانال یوتیوب
 • فهرست محتوا و تجزیه‌وتحلیل
 • ساخت میکرو سایت
 • تست A/B

هر پروسه کاری می‌تواند چک‌لیست مربوط به خود را داشته باشد. موتورهای جستجو و کاربران به استفاده از چک‌لیست علاقه دارند.

۸. انتشار راهنما

انتشار راهنما

همان‌طور که در قسمت قبل به چک‌لیست اشاره کردیم، راهنماها هم باعث آسان‌تر شدن روند کار از روش اصولی می‌شوند. دلیل ضرورت ارائه راهنما بسیار واضح است، امروزه برای انجام دادن هر کاری به‌راحتی می‌توانید به راهنمای انجام آن دسترسی داشته باشید، چه بخواهید یک تخم‌مرغ بجوشانید و یا بخواهید یک وب‌سایت راه‌اندازی کنید، با یک سرچ ساده به جواب می‌رسید.

با توجه به این موضوع که راهنمایی سایت شما تا چه اندازه پیچیده است، می‌تواند یک‌راه ارتباطی خوب میان شما و کاربران باشد. اگر مباحثی که قصد ارائه راهنمایی در آن رادارید پیچیده است می‌توانید آن‌ها را به‌صورت جداگانه بررسی کنید.

اما چگونه و در چه زمینه‌های می‌توان به کاربران خدمات ارائه داد و آن‌ها را راهنمایی کرد، در این قسمت توجه شمارا به چند مثال در این زمینه جلب می‌کنیم:

۹. منابع سایت خود را از اطلاعات قابل‌اطمینان انتخاب کنید

اعتبار شما از تهیه مطالب و لینک‌ها از منابع قابل‌اطمینان تأمین می‌شود. مطمئن شوید اطلاعاتی که کاربر می‌خواهد را در اختیار او قرار می‌دهید، این کار باعث افزایش مخاطبان فعال شما می‌شود.

در بخش دیدگاه‌ها و نظرات از کاربران بخواهید که اگر منبع کامل‌تری در اختیاردارند آن را با شما به اشتراک بگذارند و هرروز اطلاعاتتان را به‌روز کنید.

این راه‌ها شانس شما برای پیدا کردن مخاطب بیشتر را افزایش می‌دهد و با استفاده از درست‌ترین راه به‌مرورزمان برند و نام تجاری‌تان رشد پیداکرده و شناخته می‌شود.

به یاد داشته باشید که تهیه محتوای مفید کار آسانی نیست ولی برای موفقیت در بهتر شناخته شدن ضروری است.

۱۰. استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رهبران موفقیت و اندیشه برای تبلیغ مؤثر

تولید محتوای خوب نکته مهمی در شناساندن برند به جامعه است ولی تنها تولید محتوای مناسب کافی نیست، نحوه به اشتراک‌گذاری محتوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های به دست آوردن توجه از سمت مخاطب است.


مقاله مرتبط: چگونه در بازاریابی از طریق افراد سرشناس موفق عمل کنیم؟


توییتر، پین‌تر است، فیس‌بوک و یا هر شبکه اجتماعی دیگری راه ارتباطی سریع شما با مخاطب است و با استفاده از این شبکه‌های اجتماعی مخاطب سریع‌تر و راحت‌تر جذب محتوای سایت شما می‌شود.

زمانی که اعتبار خود در میان کاربران را پیدا کردید، نباید از ارائه محتوای مناسب در شبکه‌های اجتماعی غافل شوید، برای افزایش قدرت و حفظ قدرت در مدت‌زمان طولانی، این راه یکی از بهترین میانبرها است.

نتیجه‌گیری

راه‌های زیادی برای به دست آوردن لینک‌های طبیعی و لینک‌های پولی وجود دارد و در این مسیر هم می‌توان از حقه‌های زیادی برای کسب نتیجه زودرس استفاده کرد ولی به لطف گوگل پنگوئن، استفاده از راه قانونی بهترین روش برای به دست آوردن لینک طبیعی است.

سایت‌ها تلاش می‌کنند تا با تولید محتوای سودمند کاربران بیشتری را جذب کنند، یکی از بهترین راه‌ها برای انتخاب محتوای مناسب‌تر، نظرسنجی از کاربران است. از کاربران بخواهید تا نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند تا شما بتوانید محتوایی بر اساس نیاز کاربران تهیه کنید. با این کار علاوه بر توجه به نیاز کاربر، میزان لینک‌های طبیعی سایت خود را هم افزایش می‌دهید.

 

10 محتوایی که برای شما لینک طبیعی می آورد

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  33  =  35