آینده نتایج جستجو در گوگل
آینده نتایج جستجو در گوگل

امروزه اکثر قریب به اتفاق کاربران از موتورهای جستجو برای اهداف مختلفی ازجمله یافتن سؤالات خود در هر زمینه‌ای استفاده می‌کنند. موتور جستجوی گوگل یکی از معروف‌ترین موتورهای جستجو است که از ابتدای آغاز به کار خود تاکنون با تغییرات زیادی مواجه شده است و به نظر می‌رسد روند این تغییرات همچنان ادامه داشته باشد.

در ۲۰ سال گذشته، گوگل از یک پروژه دانشگاهی به یکی از غول‌های قدرتمند در اکثر زمینه‌های فنّاوری تبدیل‌شده است. یکی از معروف‌ترین ابزاری‌های گوگل موتور جستجو آن است. امروزه بسیاری از این موتور جستجو برای یافتن اطلاعات جدید در هر زمینه‌ای استفاده می‌کنند. اما به عقیده بسیاری از کارشناسان باوجود پیشرفت‌های چشم‌گیر موتور جستجوی گوگل، این موتور جستجو هنوز در ابتدای راه است. پیشرفت فنّاوری در زمینه‌هایی مثل تولید خودروهای بدون راننده و هوشمند یا واقعیت افزوده گویای این واقعیت است که گوگل در برخی از زمینه‌ها هنوز در ابتدای کار است.


مقاله مرتبط: ١٠ کسب‌ و کار کوچک دیروز، غول های بزرگ امروز


گوگل هنوز نتوانسته است از بسیاری از فرصت‌های خود در زمینه شخصی‌سازی و هدف قرار دادن فرامحلی (hyperlocal targeting) استفاده کند. این در حالی است که بسیاری از شرکت های مشهور و معروف مثل آمازون، فیس‌بوک، اپل و غیره در حال استفاده از تمامی قدرت خود برای پیشرفت در این زمینه هستند. بسیاری از صاحب‌نظران بر این باورند که گوگل نباید از عرصه رقابت عقب‌نشینی کند.

در سال ۲۰۱۷ میلادی گوگل برای اولین بار از یک اپلیکیشن مسدود کننده تبلیغات بر روی مرورگر کروم رونمایی کرد. همچنین گوگل مرورگر کروم خود را برای استفاده روی تلفن‌های همراه هوشمند بهینه کرده و امکانات و قابلیت‌های جستجوی صوتی را در آن بهبود داده است.

با توجه به اینکه گوگل در معرفی قابلیت‌های خود، اساس کار خود را بر پایه یادگیری ماشینی معرفی کرده است، به نظر می‌رسد دوران جدیدی در دنیای علم و فنّاوری آغازشده است که نه‌تنها آینده آن قابل پیش‌بینی نیست بلکه در هیچ دوره‌ای از تاریخ علم مشابه آن اتفاق نیفتاده است.


مقاله مرتبط: هوش هیجانی در وب: چگونه یادگیری ماشینی بر تعاملات کاربران تأثیر می‌گذارد؟


از طرفی اگر گوگل بتواند نرم‌افزارهای دستیار خود از قبیل دستیار صوتی گوگل را به‌صورت کاربردی در تمامی جنبه‌های زندگی فردی وارد کند، با تغییرات جدیدی در تمامی زمینه‌ها مواجه می‌شویم. یکی از این تغییرات می‌تواند در نحوه نمایش لینک‌ها و صفحه‌های وب  پیداشده در موتور جستجوی گوگل باشد.

اینفوگرافیک زیر به نمایش آینده نتایج جستجو در گوگل می پردازد و اینکه چگونه زمینه (context)،  فرم و محتوای صفحات نتایج جستجو را تعریف می کند.

برای مشاهده اینفوگرافیک زیر در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک کنید.

اینفوگرافیک آینده نتایج جستجو در گوگل

آینده نتایج جستجو در گوگل  [اینفوگرافیک]

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7  +  3  =