مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » معرفی 14 فرم ساز آنلاین رایگان
ابزار توسعه وب طراحی و توسعه

معرفی 14 فرم ساز آنلاین رایگان

فرم ساز آنلاین

استفاده از فرم‌های جذاب که کار با آن‌ها برای کاربران ساده و روان باشد از نکات کلیدی برای جذب کاربر و افزایش تعداد مشترکین است. شماری از ابزارهای ساخت فرم با امکانات و ویژگی‌های مختلف وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید فرم‌های بسیار جذابی بسازید. در اینجا به معرفی ۱۴ مورد از آنها می‌پردازیم.

اصلی‌ترین راه برای جمع‌آوری اطلاعات مشتریان و کاربران استفاده از فرم‌های آنلاین است. کاربران آنلاین هر روزه با فرم‌های مختلفی مانند فرم‌های ورود کاربری در اپلیکیشن‌های موبایل، فرم‌های اشتراک در خبرنامه، فرم‌های نظرسنجی و فرم های ثبت نام روبرو می‌شوند. به همین دلیل توسعه‌دهندگان وب همواره توجه ویژه‌ای به ساخت فرم‌های ساده و جذاب برای کاربران دارند.

LiveForms

با LiveForms می‌توانید فرم‌های کسل‌کننده را به فرم‌هایی کاملاً زنده تبدیل کنید. این از جمله ابزارهای قدرتمندی است که کار با آن بسیار ساده بوده و از قالب‌های سفارشی‌سازی رنگارنگ بهره‌مند است. می‌توانید بیش از ۲۰ گزینه را به فرم‌های خود اضافه کنید و آنها را تغییر دهید، بررسی امنیتی و اعتبارسنجی انجام دهید، منطق شرطی به آن اضافه کنید، و به لطف امکان تحلیل داده‌ای که دارد می‌توانید عملکرد فرم را از طریق LiveForms دنبال کنید.

این سرویس به شما اجازه می‌دهد ۳ فرم را به‌صورت رایگان ساخته و روی سایت خود قرار دهید و ۳۰۰ ورودی در هر ماه در اختیارتان قرار می‌دهد. البته اگر به درگاه پرداخت یا برنامه‌های کمکی نیاز داشته باشد، باید در اشتراک پولی ثبت‌نام کنید که امکانات بیشتری مانند آپلود فایل و مشارکت تیمی را هم ارائه می‌دهد.

Cognito forms

اگر به دنبال رویکرد بصری‌تری برای طراحی فرم هستید، Cognito Forms رابط کاربری کاربرپسندی دارد که از امکانات بسیار قدرتمندی برخوردار است. به کمک آن می‌توانید فرم بسازید، آن را روی وب‌سایت خود قرار دهید و اطلاعات ورودی توسط افراد را جمع‌آوری کنید. از دیگر نکات جالب آن این است که می‌توانید پرداخت پولی توسط Stripe یا PayPal را هم در آن قرار دهید و هزینه‌اش تنها ۱ درصد از کل مبالغ است.

انواع مختلفی از فرم‌های مربوط به حوزه‌های مختلف را در اختیار خواهید داشت تا  فرم‌هایی با قابلیت‌های قدرتمند مانند ترکیب کردن اسناد، آپلود فایل با محدودیت ابعاد و نوع، منطق شرطی و هشدارهای ایمیل بسازید. این سرویس کاملاً رایگان است و می‌توانید بی‌نهایت فرم بسازید و تعداد ۵۰۰ ورودی در هر ماه و ۱۰۰ مگابایت فضا در اختیارتان قرار می‌دهد. البته اشتراک پولی آن شامل امکانات بیشتری مانند امضای دیجیتالی است.

JotForm

اگر کسب‌وکار کوچکی دارید و دنبال راهی برای ساخت آسان فرم هستید، JotForm از تکنیک کشیدن-و-رها کردن (drag-and-drop) پشتیبانی می‌کند. در کمال تعجب شاهد امکانات فراوانی از جمله قالب‌ها، تم‌ها، پشتیبانی از پرداخت آنلاین، ویجت‌ها و برنامه‌های کمکی را در JotForm شاهد هستیم. همچنین از ابزار تحلیل داده‌های فرم پشتیبانی کرده و می‌تواند با همتایان خود همکاری کند.

وقتی کارتان به اتمام رسید، می‌توانید فرم‌ها را منتشر کرده یا به اشتراک بگذارید، و هر وقت کاربری فرم را تکمیل کند ایمیلی دریافت می‌کنید. هر اکانت رایگان می‌تواند ۱۰۰ ورودی در ماه داشته باشد، یک پرداخت انجام دهد و ۵ فرم مختلف داشته باشد که هر کدام می‌توانند بی‌نهایت قسمت و گزارش داشته باشند. با اکانت پولی می‌توانید تعداد ورودی‌ها و فضای بیشتری داشته باشید، همچنین قادر هستید کاربران زیرمجموعه هم اضافه کنید.

TypeForm

TypeForm یک ابزار طراحی تعاملی فرم برای ایجاد فرم‌های نظرسنجی و همچنین فرم‌هایی است که روی همه دستگاه‌ها کار کنند. رابط کاربری منحصر بفرد آن به شما اجازه می‌دهد فرم‌ها را به سلیقه خودتان طراحی کنید و شکل دهید، تصویر و ویدیو اضافه کنید و خیلی امکانات بیشتر.

می‌توانید انتخاب کنید که برای هر پاسخ در ایمیل خود هشدار دریافت کنید و گزارشی برای فرم‌هایتان داشته باشید. یک مشترک عادی می‌تواند فرم‌ها را در سایت قرار دهد، هر فرم ۱۰ قسمت داشته باشد، هر ماه ۱۰۰ ورودی، و اطلاعاتش را با استفاده از Zapier با بیش از ۵۰۰ اپلیکیشن به اشتراک بگذارد. با اشتراک پولی می‌توانید بینهایت قسمت در فرم‌ها و پرش‌های منطقی (logic jump)، دریافت پرداخت و بسیاری امکانات دیگر دریافت کنید.

Wufoo

به لطف رابط کاربری مبتنی بر تکنیک کشیدن-و-رها کردن Wufoo، توسط مجموعه‌ای از بیش از ۴۰۰ قالب واکنش‌گرا به دستگاه که از منطق پیشرفته هم پشتیبانی می‌کنند، می‌توانید فرم‌هایی پویا بسازید. با اکانت رایگان می‌توانید ۳ فرم که هر کدام ۱۰ بخش دارند بسازید و تا ۱۰۰ ورودی در هر ماه دریافت کنید. اگرچه Wufoo به اندازه  LiveForms یا JotForm قوی نیست اما برای ساخت فرم‌های ساده مناسب است.

با اکانت پولی به امکانات بیشتری همچون پشتیبانی از آپلود فایل، منطق شرطی، دریافت هشدار برای پاسخ‌ها، گزارشات پیشرفته و همچنین تحلیل داده دست پیدا کنید. علاوه بر این می‌توانید با ادغام کردن درگاه Stripe، PayPal، Braintree یا Chargify پرداخت‌های آنلاین را هم قبول کنید.

۱۲۳ContactForm

۱۲۳ContactForm همه امکانات و عناصر طراحی لازم برای ساخت سریع و راحت فرم‌ها را در اختیار دارد. می‌توانید فرم‌های چند صفحه‌ای بسازید و سفارشی‌سازی کنید، از چندین حوزه استاندارد و پیشرفته فرم استفاده کنید، و از کاربران بخواهید فایل‌ها را از طریق فرم‌های شما آپلود کنند.

می‌توانید به‌طور رایگان در ۱۲۳ContactForm ثبت‌نام کنید تا ۵ فرم با ۱۰ بخش بسازید، ۱۰۰ ورودی در هر ماه دریافت کنید، یک گزارش بسازید و همچنین می‌توانید یک اپلیکیشن کمکی را بصورت رایگان با آن ادغام کنید، امکانی که در ابزارهای قبل وجود نداشت.

علاوه بر این می‌توانید با ثبت‌نام در طرح‌های پولی آن از امکانات بیشتری مانند دامین جانشین، گنجاندن درگاه پرداخت و غیره بهره‌مند شوید.

Zoho Forms

با استفاده از Zoho Forms می‌توانید فرم‌هایی حیرت‌انگیز و مستقل از نوع دستگاه بسازید رابط کاربری مبتنی بر کشیدن-و-رها کردن آن همراه با قالب‌های حرفه‌ای در ساخت و داشتن فرم‌های بسیار جذاب به شما کمک می‌کند. همچنین دارای ویژگی‌هایی همچون دریافت هشدار در ایمیل، ابزارهای همکاری تیمی بسیار روان، از فرم‌های سفارشی ساز پشتیبانی می‌کند و قادر به تهیه گزارش است.

با یک اکانت رایگان می‌تواند ۳ فرم با قابلیت دریافت ۵۰۰ ورودی در هر ماه داشته و تا ۲۰۰ مگابایت هم فضا استفاده کنید و هر تعداد که می‌خواهید گزارش تهیه کنید. اما اگر مشترک پولی باشید می‌توانید تعداد بینهایت فرم بسازید و استفاده کنید. در طرح‌های پولی آن به امکانات بیشتر دیگری از جمله درگاه پرداخت و قالب‌های سفارشی‌سازی شده دسترسی خواهید داشت.

SpiceForms

SpiceForms با رابط کاربری بر کشیدن-و-رها کردن به شما اجازه می‌دهد فرم‌های وب قدرتمند و واکنش‌گرا بسازید. با کاربری رایگان می‌توانید سه فرم با بینهایت قابلیت بسازید و تا ۱۰۰ ورودی در هر ماه دریافت کنید. البته این تنها قابلیت آن نیست.

ا ز۱۰ نوع حوزه قابل تنظیم، هشدار ایمیل و تائید بازخوردها پشتیبانی می‌کند. یکی از ویژگی‌های مورد علاقه ما این است که می‌توانید منطق شرطی به آن اضافه کنید، سبک فرم را به سلیقه خود تغییر دهید و با تنها چند کلیک ساده کارهای فراوانی انجام دهید. همچنین به لطف قابلیت مدیریت ارسال اطلاعات ثبت شده می‌توانید داده‌های ورودی در فرم‌ها را مشاهده، ویرایش یا حذف کنید و یک خروجی در قالب CSV از آن‌ها بگیرید.

eCube Apps

ابزار ساخت فرم HTML با eCube Apps شما را قادر می‌سازد فرم‌هایتان را بنابر سلیقه و نیازتان بسازید. ابزار طراحی قالب آن در تغییر فرم‌ها و اضافه کردن تائید هویت و منطق شرطی به فرم‌ها شما را یاری می‌کند. با استفاده از فرم‌های ساخته شده آن، می‌توانید اطلاعات جمع‌آوری کنید، فایل آپلود کنید و پرداخت داشته باشید.

آنچه ما بیش از هر چیز تحت تأثیر قرار داد این است که می‌توانید با استفاده از کدهای QR، پیامک و ایمیل فرم‌های خود را در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. علاوه بر این می‌توانید فرم‌ها را در سایت خود قرار دهید. همه کاربران رایگان می‌توانند بی‌نهایت فرم و تعداد ۱۰۰ ورودی در هر ماه داشته باشند و بی‌نهایت گزارش بسازید. اگرچه قابلیت دریافت پرداخت در طرح رایگان وجود ندارد.

EmailMeForm

با EmailMeForm می‌توانید فرم‌های موبایل پسند و سفارشی ساز را با فونت‌ها، الگوها و لوگوهای پیش‌فرض بسازید که همه را مدیون رابط کاربری کشیدن-و-رها کردن آسان آن هستیم. با استفاده از طرح رایگان می‌توانید در ساخت فرم‌ها از سه قالب استفاده کرده و هر کدام ۵۰ بخش داشته باشند. همچنین تعداد ۱۰۰ ورودی در ماه و ۱۰۰ مگابایت فضا، سه گزارش و برخی امکانات دیگر را در اختیار دارید.

حقیقتاً انتظارش را نداشتیم اما می‌توانید بازدیدکنندگان را به یک آدرس خاص هدایت کنید و یک محافظ در برابر اسپم هم به فرم‌ها اضافه کنید. همچنین در طرح‌های پولی آن امکانات بیشتری مانند فرم‌های چندزبانه، سبک سفارشی، گنجاندن امکان پرداخت و یکپارچه‌سازی وب سفارشی داشته باشید.

Freedback

اگر ابزار ساخت فرم GUI می‌خواهید که به‌راحتی با آن فرم بسازید، Freedback از جمله ابزارهای بسیار خوب در ساخت رایگان فرم است. با ثبت‌نام رایگان، به شما اجازه می‌دهد یک فرم با بی‌نهایت بخش بسازید. تعداد ثبت‌نام‌ها نیز بی‌نهایت است.

علاوه بر این، امکانات دیگری همچون فیلتر اسپم، گزینه پشتیبان گیری اطلاعات و دریافت هشدار در ایمیل و تغییر مسیر صفحات ارائه می‌کند. در نسخه پولی آن چند ویژگی دیگر مانند مدیریت اطلاعات ثبت شده را همراه با امکان اعتبارسنجی داده‌ها، خروجی گرفتن در قالب فایل اکسل، ارسال پاسخ‌های خودکار و ایمیل‌های تشکر به کاربران و غیره هم در اختیار خواهید داشت.

FormSmarts

FormSmart یک ابزار ساخت فرم با امکانات کامل و مبتنی بر فضای ابری است که می‌توانید فرم‌های واکنش گرا بسازید. کاربران رایگان آن می‌توانند بی‌نهایت فرم با بخش‌های متغییر و بی‌نهایت تعداد ورودی بسازند.  همچنین می‌توانید برای فرم‌های ثبت شده، در ایمیل خود هشدار دریافت کنید.

جالب است بدانید که می‌توانید به‌راحتی فرم را در سایت قرار دهید و URL یا کد QR آن را به اشتراک بگذارید تا فرم را در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های آفلاین توزیع و به اشتراک بگذارید. همچنین FormSmarts از ساخت و نمایش فرم‌ها با بیش از ۲۰ زبان پشتیبانی می‌کند. اگر کاربر حرفه‌ای باشید امکان یکپارچه‌سازی با PayPal، امنیت SSL برای ثبت فرم و بسیاری ویژگی‌های دیگر را دریافت می‌کنید.

FormForAll

اگر دنبال ابزار ساخت فرم‌های واکنش‌گرا هستید تا بتوانید بصورت رایگان به مشتریان در سراسر جهان دست یابید، FormForAll انتخابی عالی است. با ثبت‌نام عادی، می‌توانید فرم‌هایی با ۵ بخش و ۱۰۰ ورودی در ماه بسازید. آنچه در موردش می‌پسندیم، پشتیبانی از چند زبان در حالت رایگان است که در صورت داشتن مخاطبانی از این نوع بهترین انتخاب است.

می‌توانید سبک فرم و بخش‌های از پیش تعیین شده آن را به سلیقه خود تغییر دهید. همچنین می‌توانید فرم را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و گوگل پلاس هم به اشتراک بگذارید. در نسخه پولی امکانات بیشتری مانند رمزگذاری SSL، ابزار تهیه خروجی داده، هشدار با ایمیل و بسیاری امکانات دیگر ارائه می‌شود.

Form2pay

Form2pay امکانات رایگان اما بسیار حرفه‌ای و مطمئن برای ساخت فرم ارائه می‌کند که هم ایمن است و ساخت فرم با آن‌ها نیز براحتی انجام می‌شود. با اکانت رایگان آن می‌توانید تعداد بی‌نهایت فرم بسازید، دو پرداخت دریافت کنید، بی‌نهایت بخش در فرم‌ها قرار دهید، ۱۰۰ ورودی در هر ماه داشته باشید و علاوه بر آن‌ها از محافظ ضد اسپم، سه گزارش و ۱۰۰ مگابایت فضا بهره‌مند شوید.

با یک اکانت پولی امکان مدیریت اطلاعات ثبت شده، سفارشی‌سازی و دریافت هشدار در ایمیل، ارسال پاسخ‌های خودکار و گرفتن خروجی از اطلاعات در فرم‌های گوناگون را خواهید داشت.

pForm

pForm از ابزارهای عالی ساخت فرم است، به‌ویژه اگر بخواهید فرم‌های ساده وب برای بلاگ یا سایت خود بسازید.می‌توانید یک قالب رنگی انتخاب کنید، بخش‌های ورود اطلاعات را انتخاب کرده و نسخه پیش‌ساخته فرم را دانلود کنید و بعداً آن را روی هاست وب خود آپلود کنید.

اگرچه pForm به قدرتمندی برخی از انواع اشاره شده در بالا نیست، اما به‌عنوان یک ابزار رایگان ارزش امتحان کردن را دارد. این ابزار مجموعه‌ای از بخش‌های مختلف برای فرم‌ها از جمله قابلیت آپلود فایل را در خود گنجانده است که در بسیاری از ابزار رایگان ساخت فرم امکان‌پذیر نیست. البته باید از هاست خود برای این فرم استفاده کنید.

منبع hongkiat

۱۲ دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه

 • مطلب مفیدی بود اما اگر صرفاً به ترجمه اکتفا نمی‌شد و حداقل همین مطلب ترجمه در یک جدول مقایسه‌ای آورده می‌شد تا راحت‌تر بتوان در یک نگاه بین این سرویس‌ها مقایسه نمود بهتر بود.

 • سرویس فارسی فرم ساز خوب هم داریم مثل فرمالو، مجانی هم هست

  گوگل فرم هم نمونه دیگه خوب خارجی هست که میشه مطرحش کرد.

 • FormSmarts تو نسخه رایگانش امکان آپلود فایل و عکس در فرم رو نمیده
  freedback هم اصلاً همچین امکانی نداره
  فرمالو بدک نیست، شماره همراه رو موقع ثبت نام میگیره که جالب نیست. امکان آپلود فایل رو داره ولی فیلد تاریخش غیر قابل استفاده هست، ساختن فرم خیلی راحت نیست باهاش و بالا و پایین فرم هم دوتا بنر همیشه نمایش داده میشه.
  در حال حاضر برای کاربران ایرانی بهترین گزینه همون Google forms هست

 • فرم ساز های ایرانی هم هستند. که از نظر امکانات قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند . البته نه تحریم دارند و نه نیاز به پرداخت ارزی. مثل آنلاین فرم. من نماینده بیمه هستم ۳ ساله عضو هستم در آنلاین فرم onlineforms.ir و ثبت نام بیمه ها رو بصورت آنلاین انجام میدم با امکان پرداخت. درصدی هم نمیگیرند بابت پرداخت. من راضی هستم گفتم معرفی کنم خدمت دوستان.
  موفق باشید

  • فرم ساز گوگل خیلی کند کار میکنه حتی اگر کروم به روز باشه و تنظیمات خاص روش انجام بدی یعنی فقط میتونی یک فرم مختصر باهاش بسازی و این قانع کننده نیست امیدوارم آینده بهتر بشه .

 • با سلام و تشکر از مطلب مفید و خوبتون
  من از ابزار ایرانی و اپ بالونت برای ساخت فرم آنلاین استفاده میکنم و خیلی راضی هستم