سرور مجازی اندروید چیست و چه کاربردی دارد؟
سرور مجازی اندروید چیست و چه کاربردی دارد؟

سرور مجازی اندروید یک راه‌حل قدرتمند برای اجرای برنامه‌ها و بازی‌های اندروید در یک محیط مجازی محسوب می‌شود. در واقع این سرور مجازی یک شبیه‌ساز اندروید است که روی سرور فیزیکی اجرا می‌شود و آن‌ را به واحدهای جداگانه‌ای تقسیم می‌کند که هر کدام می‌توانند به‌عنوان یک سرور مجازی در اختیار هر کاربران اندروید قرار بگیرد. برای خرید سرور مجازی مناسب این سیستم عامل، لازم است که سرویس‌هایی که مخصوص سیستم‌عامل اندروید توسعه داده شده‌اند را به طور کامل بشناسید.

سرور مجازی چیست؟

قبل از خرید سرور مجازی اندرویدی باید پاسخ سوال vps چیست؟ را بدانید. سرور مجازی بخشی از یک سرور فیزیکی است که منابع آن مانند رم (Ram)، سی پی یو (Cpu)، دیسک و پهنای باند و… با استفاده از فناوری مجازی ساز یا VM به چند بخش تقسیم شده و هر قسمت آن در اختیار کاربر خاصی قرار داده می‌شود. 

عملکرد این واحدها شبیه سرور اختصاصی است و کارکرد سرورها هیچ تاثیری روی هم ندارد؛ بنابراین کاربران با سفارش سرور مجازی می‌توانند از سرویس خودشان در یک محیط ایزوله و امن استفاده کنند.

سرور مجازی اندروید چیست؟

سرور مجازی اندروید (Android VPS) یک نوع سرور با شبیه‌ساز اندروید است که روی سرور اجرا می‌شود. با کمک این روش می‌توانید یک سرور همیشه آنلاین برای اجرای برنامه‌های اندرویدی روی کامپیوتر خودتان داشته باشید و بدون نیاز به گوشی تلفن همراه بازی‌ها و برنامه‌های اندروید را اجرا کنید. برای راه‌اندازی این سرور مراحل خاصی وجود دارد و کسانی که قصد راه‌اندازی vps اندروید را دارند باید این مراحل را انجام دهند.

سرور مجازی اندروید چیست؟

چرا اندروید از ماشین مجازی استفاده می‌کند؟

VMOS یک برنامه سرور مجازی‌سازی اندروید است که می‌تواند سیستم‌عامل دیگری را که بر پایه اندروید است جایگزین سیستم‌عامل مهمان کند. در واقع، کاربران با استفاده از این سیستم می‌توانند به صورت اختیاری سرور مجازی مهمان را جایگزین سیستم‌عامل اندروید روت شده کرده و از برنامه‌های گوگل و خدمات گوگل پلی و هر آنچه سیستم‌عامل‌های اندروید پشتیبانی می‌کنند استفاده کنند.

از جمله دلایل اصلی استفاده از سرور مجازی برای اندروید می‌توان به عدم نیاز به پلتفرم جدید برای استفاده یا امتحان کردن برنامه‌های اندرویدی و تأمین امنیت سیستم‌عامل اندروید اصلی اشاره کرد؛ زیرا در این حالت برنامه در شبیه‌ساز اجرا می‌شود و کد برنامه حاوی بدافزار نمی‌تواند به صورت مستقیم روی سیستم اصلی تاثیرگذار باشد.

در نتیجه، سیستم‌عامل اصلی اندروید قابل اعتمادتر و قوی‌تر از قبل می‌تواند در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد. دلیل دیگر این موضوع این است که پلتفرم اندروید روی دستگاه‌های مختلف با معماری‌های متفاوت قابل اجرا است و محدود به تنها یک سری تجهیزات که با ورژن‌های خاصی از اندروید توسعه داده شده‌اند نمی‌شود.

سخت‌افزار سرور اندروید چه مشخصاتی دارد؟

برای راه‌اندازی سرور مجازی اندروید از با کیفیت‌ترین و جدیدترین قطعات سخت‌افزاری روز دنیا استفاده می‌شود. از جمله قطعات این نوع از سروها می‌توان به رم، پردازنده یا سی پی یو، پورت مشخص‌کننده سرعت اینترنت و هارد با مشخصاتی مانند رم DDR3 و DDR4 یا پردازنده ۴ هسته، ۶ هسته، ۸ هسته و… اشاره کرد. 

انتخاب این تجهیزات تا حد قابل توجهی به کیفیت و قدرت زیرساخت مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های درخواستی کاربران بستگی خواهد داشت.

کاربرد سرور مجازی اندروید

با کمک سرور مجازی اندروید این امکان برایتان وجود خواهد داشت که برنامه‌های اندرویدی را در سرور اجرا کرده و به بازی‌های اندرویدی مد نظرتان به راحتی با کمک کامپیوتر دسترسی داشته باشید. در واقع، با ساخت سرور مجازی اندروید یک گوشی اندرویدی روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن برای کارهایی که نیاز به سرور مجازی و گوشی هوشمند دارند استفاده کنید.

یعنی کلیه کارهایی که با کمک گوشی‌های هوشمند حرفه‌ای قابل انجام است مانند گیمینگ، ترید، بورس و… را به راحتی می‌توانید از این طریق انجام دهید. به طور کلی، راه‌اندازی این زیرساخت می‌تواند برای رفع نیازهای کاربرانی که نیاز به کاربردهای زیر دارند در نظر گرفته شود.

  • میزبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی در محیطی امن و مقیاس‌پذیر
  • کمک به توسعه دهندگان اندروید برای آزمایش برنامه‌های جدیدشان در محیطی بیرون از دستگاه اصلی
  • امکان کنترل و بهتر کاربر برای اجرای بازی‌های اندرویدی متنوع

چگونه به سرور مجازی اندروید متصل شویم؟

برای اینکه یک سرور مجازی مخصوص اندروید بسازید و هر برنامه اندرویدی که مد نظرتان است را روی آن اجرا کنید، لازم است که مراحل زیر را مد نظر داشته باشید.

  • خرید یک سرور مجازی یا یک سرور اختصاصی کامل که هنوز روی آن مجازی ساز نصب نشده
  • نصب یک سیستم‌عامل ویندوزی یا شبیه‌ساز اندرویدی (Android Emulator) روی آن
  • دسترسی به سرور از راه دور و اجرای برنامه‌های اندروید روی شبیه‌ساز اجرا شده

بهترین شبیه‌سازهای اندروید برای ساخت سرور مجازی اندروید

شبیه‌سازهای متنوعی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید یک سرور مجازی اندروید را راه‌اندازی کنید؛ بنابراین برای انتخاب بهترین شبیه‌سازهای اندرویدی لازم است که ابتدا نیازهایتان را مشخص کرده و سپس شبیه‌ساز را روی سرور اجرا کنید. از جمله شبیه‌سازهای مطرحی که برای راه‌اندازی اندروید روی سرور مجازی استفاده می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

vps اندروید چیست؟

۱) شبیه‌ساز اندروید Android Emulator

Android Emulator همان شبیه‌ساز قدرتمند گوگل برای ساخت و تست برنامه‌های اندروید است. این شبیه‌ساز به توسعه دهندگان اندروید این امکان را می‌دهد که برنامه‌های خودشان را به همراه API Android روی دستگاه‌های مختلف تست کرده و از سازگاری آن‌ها با دستورالعمل‌های گوگل پلی برای اجرا مطمئن شوند. 

محیط توسعه Android Studio حاوی این شبیه‌ساز است و می‌توانید با اجرای آن از این شبیه‌ساز گوگل برای توسعه و اجرای برنامه‌های مد نظرتان کمک بگیرید. توجه به این نکته ضروری است که این شبیه‌ساز مخصوص توسعه دهندگان اندروید ارائه شده و برای اجرای بازی‌های سنگین موبایلی گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود.

از جمله ویژگی‌های این شبیه‌ساز می‌تواند کاملاً رایگان بودن آن، سازگاری با همه سیستم‌عامل‌ها، شبیه‌ساز رسمی گوگل دارای رابط کاربری کاربر پسند، پشتیبانی از ویژگی‌های توسعه اندروید و قابلیت اجرای برنامه و بازی‌های اندروید در دستگاه‌های مختلف و سطوح API مختلف اشاره کرد.

۲) شبیه‌ساز اندروید LDPlayer

این شبیه‌ساز اندروید مخصوص بازی‌های اندروید توسعه داده شده و گیمرها می‌توانند با کمک آن بازی‌های اندرویدی مد نظرشان را روی کامپیوتر اجرا کنند از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به انعطاف‌پذیری مناسب آن جهت اجرای بازی‌هایی که در دستگاه‌های ضعیف غیر قابل اجرا بودند اشاره کرد. 

این محصول نرم‌افزاری فضای ذخیره‌سازی زیادی را اشغال نمی‌کند و برای اجرای بازی‌های سنگین اندرویدی هم یک گزینه عالی محسوب می‌شود.

از جمله ویژگی‌های LDPlayer می‌توان به اجرای بازی‌های اندرویدی با گرافیک بالا و نرخ فریم بالا، اجرای چندین بازی به‌طور هم‌زمان، امکان استفاده از چندین حساب کاربری در یک بازی، امکان استفاده از ماکروها و کنترلرهای بازی به راحتی و سازگاری با طیف گسترده‌ای از بازی‌های اندرویدی اشاره کرد.

۳) شبیه‌ساز اندروید BlueStacks

بلواستکس قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین شبیه‌ساز اندروید است که برای اجرای بازی‌های موبایلی و نرم‌افزارهای بر پایه اندروید استفاده می‌شود. این محصول نرم‌افزاری فروشگاهی با بیش از ۲ میلیون بازی و برنامه اندروید دارد و به دلیل سریع‌ترین زمان بوت و مواردی مانند کنترلر بازی به محبوبیت رسیده.

 پشتیبانی از آخرین نسخه اندروید، پشتیبانی از چندین حساب، امکان استفاده از کنترلرهای بازی، سازگاری با طیف گسترده‌ای از بازی‌های اندروید و امکان اجرای چندین برنامه اندروید به‌طور هم‌زمان از جمله ویژگی‌های متمایز این محصول محسوب می‌شوند.

۴) شبیه‌ساز اندروید NoxPlayer

این شبیه‌ساز مخصوص ویندوز و اجرای برنامه‌های اندروید روی این سیستم‌عامل طراحی شده. بازی‌های خاص اندرویدی مانند Clash of Clans، Instagram، Subway Surfers و… را به راحتی می‌توانید با کمک این شبیه‌ساز حرفه‌ای اجرا کرده و با بالاترین کیفیت بازی کنید.

ویژگی‌هایی مانند امکان سفارشی‌سازی کنترلرها و دریافت به‌روزرسانی‌های خودکار، رایگان بودن برنامه، پشتیبانی از چندین زبان، امکان استفاده از کنترلرهای بازی، سازگاری با طیف گسترده‌ای از بازی‌های اندروید و امکان اجرای چندین برنامه اندروید به‌طور هم‌زمان از جمله مزیت‌های این شبیه‌ساز حرفه‌ای محسوب می‌شوند.

سرور مجازی اندروید

خرید سرور مجازی برای اندروید

برای خرید سرور مجازی‌های اندروید لازم است که ابتدا شرایط شرکت‌های هاستینگ را بررسی کنید. اغلب این شرکت‌ها مانند هاست ایران دارای پلن های مختلفی برای فروش سرور مجازی‌های داخلی و خارجی هستند. 

با توجه به نیازتان و برنامه شبیه‌سازی که برای استفاده از محصولات اندرویدی نیاز دارید، این امکان برایتان وجود دارد که یکی از پلن های هاست ایران را سفارش دهید و استفاده کنید. در صورت نیاز می‌توانید از طریق کنترل پنل اختصاصی که در اختیارتان قرار دارد در صورت نیاز می‌توانید منابع سرور را ارتقاء دهید و سرور قوی‌تری را برای توسعه برنامه‌های اندرویدی یا اجرای آن‌ها در اختیار داشته باشید.

سؤالات متداول + جواب

۱) منظور از شبیه‌ساز اندروید چیست؟

شبیه‌ساز اندروید که به عنوان Android Emulator نیز شناخته می‌شود، یک محصول نرم‌افزاری است که سیستم‌عامل اندروید را در یک ماشین مجازی (Android Virtual Device (AVD و روی کامپیوتر اجرا می‌کند.

۲) سرور مجازی اندروید چطور کار می‌کند؟

سرور مجازی اندروید فضای واقعی سیستم‌عامل اصلی را روی ماشین مجازی انتخاب شده شبیه‌سازی می‌کند.

۳) مزایای سرور مجازی اندروید چیست؟

اجرای مستقیم برنامه‌ها و بازی‌های اندروید، امکان توسعه و ضبط صفحه‌نمایش با استفاده از کنترلر بازی و مقیاس‌پذیری و عملکرد بهتر از جمله مزایای این سرویس محسوب می‌شوند.

سخن پایانی

خرید سرور مجازی اندروید این فرصت را برایتان فراهم می‌کند که انواع بازی‌ها و برنامه‌های اندرویدی را روی کامپیوترهای دارای سیستم‌عامل لینوکس یا ویندوز اجرا کنید؛ بنابراین در صورت وجود باگ یا خطا یا کدهای مخرب، سیستم‌عامل اصلی اندرویدی که در اختیارتان است آلوده نخواهد شد و آسوده‌خاطر می‌توانید برنامه‌ها و بازی‌های امن و مناسب را روی آن اجرا کنید.

هاست ایران سرور مجازی کشورهای مختلف را با پشتیبانی ۲۴ ساعته، IP ثابت و امکان اضافه کردن IP اضافه، امکانات فنی مناسب و… ارائه می‌دهد. به عنوان فردی که کاربر سرور مجازی اندروید است، برای استفاده از شبیه‌سازهای مد نظرتان می‌توانید این زیرساخت‌های حرفه‌ای را مد نظر داشته باشید.

 

سرور مجازی اندروید چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45  +    =  49