تبدیل ترافیک ارگانیک وب‌سایت به مشتریان واقعی
تبدیل ترافیک ارگانیک وب‌سایت به مشتریان واقعی

اگر صاحب کسب‌وکاری کوچک و یا حتی بزرگ هستید، باید تلاش کنید که بازدیدکنندگان سایت خود را بالا ببرید، البته موضوع در همین‌جا به پایان نمی‌رسد. این امر مهی است که بتوانید حین بالا بردن بازدیدکنندگان، آن‌ها را به مشتریان خود تبدیل کنید. با این کار می‌توانید آخرین محصولات خود را بیشتر به فروش برسانید.

در ادامه به بررسی ۵ روش برای تبدیل ترافیک سایتتان به مشتریان وفادار می‌پردازیم.

۱– نوشتن توصیف خلاقانه برای معرفی هر محصول

در بحث فروش محصولات به‌صورت آنلاین، برای توصیف محصولات نیازی به نوشتن داستان ندارید. چرا که در صورت جذاب نبودن محتوا برای کاربران، تنها با یک کلیک از سایت شما خارج شده و به سراغ رقیب شما خواهند رفت. پس با نوشتن توصیفی خلاقانه برای محصول‌هایتان، نظر مشتریان را نسبت به خود جلب کنید.

با استفاده از متن توصیف مناسب می‌توانید محصولات و برند خود را بیشتر به بازدیدکنندگان معرفی کنید. باید کاری کنید که خریدار، حس استفاده از محصولات شما را تجربه کند. بهتر است در این توضیح از عبارات و اصطلاحات تخصصی استفاده نکنید و زبان عادی مشتریان را به کار ببرید.


مقاله مرتبط: ٦ نکته برای نوشتن بهتر توضیحات محصول


زمان نوشتن توصیف برای محصولات خود، ویژگی را به‌عنوان فواید آن‌ها بیان کنید. اینکه آن محصول چگونه موجب بهبود زندگی مشتری می‌شود؟ برای رسیدن چه چیزهایی به آن‌ها کمک خواهد کرد؟ برای رسیدن به جواب این سؤال‌ها به جستجوی زیاد و دقیقی نیاز است.

با ایجاد محتوای مناسب به‌عنوان توصیف برای محصولات، نسبت به رقبای خود منحصربه‌فرد باشید. با این کار می‌توانید درخواست آن‌ها را برای محصولات خود بالا ببرید.

۲-کاربران را برای خرید از شما به عجله بیاندازید.

این امری طبیعی است که به دلیل مشغله‌های زیاد و وظایف خانوادگی افراد، آن‌ها خریدهای خود را به تعویق بیاندازند. پس شما باید کاری کنید که هر چه سریع‌تر برای خریدهای به تعویق انداخته‌ی خود اقدام کنند.

منظور از ایجاد حس ضرورت برای خرید در کاربران، این نیست که آن‌ها را به وحشت بیاندازید. در واقع باید به آن‌ها کمک کنید تا بتوانند تصمیمی سریع‌تر برای تکمیل خرید ناتمام خود بگیرند.

اگر پس از ایجاد حس ضرورت در خرید، روشی برای حل مشکل به آن‌ها پیشنهاد ندهید در واقع کار مفیدی انجام نداده‌اید. به‌جای ارائه دستورالعمل‌های مبهم، به آن‌ها دقیقاً بگویید که باید چه کار کنند.


مقاله مرتبط: چهار روش برای تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتری


یکی از روش‌های پرکاربرد، قرار دادن ساعتی در صفحه سایت خود است که مدت‌زمان باقی‌مانده برای خرید را نشان می‌دهد، ارائه تعداد محدودی از یک محصول و پیشنهاد تخفیف‌های خود در همان صفحه می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

تعداد خریدهای انجام شده از یک محصول، اشتیاق مشتریان را برای خرید نیز بالا خواهد برد.

القای کمی حس ضرورت برای خرید در مشتری، به فروش بیشتر محصولات شما کمک بسیاری خواهد کرد.

۳-پشتیبانی درجه یک خود را به مشتریان ارائه دهید.

تحقیقات نشان داده است که مشتریان راضی از یک محصول، آن را به ۹ نفر دیگر پیشنهاد می‌دهند. پس با ارائه پشتیبانی خوب به مشتریان جدید و قدیمی‌تان، شانس افزایش سود تجارت الکترونیک خود را بالا ببرید.

در پشتیبانی آنلاین، هدف آن است که در اسرع وقت، بهترین و دقیق‌ترین پشتیبانی خود را همراه با مهربانی به کاربران ارائه دهید، چت زنده یکی از موارد پشتیبانی آنلاین است. البته مشتری حین صحبت با شما باید حس خاص و خوبی نیز داشته باشد.

زمان صحبت با آن‌ها با صدایی گرم و مشتاق برای شنیدن صحبت‌های آن‌ها استفاده کنید. کاربر در حین مکالمات خود با شما باید احساس کند که با یک دوست صحبت می‌کنند و نه یک غریبه.

این امر بسیار مهمی است که پشتیبانان خود را به طرزی تعلیم دهید که مشکلات مشتریان را در اسرع وقت حل کنند. در نتیجه مشتریان به شما وفادار خواهند بود چرا که از هدر رفتن وقت آن‌ها جلوگیری کرده‌اید.

مورد دیگر این است که نباید از عذرخواهی از مشتریان خود بترسید. در صورت بروز مشکل به آن اعتراف کنید و بگویید که برای بهبود اوضاع، تمام تلاش خود را خواهید کرد.

ارائه محصولات با کیفیت بالا نکته‌ای کلیدی است که به شما کمک می‌کند خریداران اولیه را به مشتریان وفادار تبدیل کنید. راه‌های ارتباطی زیادی را در اختیار مشتریان قرار دهید تا از این طریق بتوانند موارد پیش آمده را به راحتی با شما در میان بگذارد.

مطلب مرتبط: افزایش بازدید سایت با ربات

۴– انجمنی منحصربه‌فرد ایجاد کنید.

حس تعلق داشتن به گروهی خاص، غریزه هر انسانی است. خود ما نیز هرلحظه می‌کوشیم در تیم یا گروهی خاص عضو شویم. تجارت الکترونیک شما نیز می‌تواند با ایجاد انجمن خواص برند خود، افراد زیادی را جذب کند.

به گفته‌ی Akshay Nanavati، ما به‌طور غیرارادی به عضو بودن در گروه‌های اجتماعی و در ارتباط بودن با افراد دیگر نیاز داریم. این موضوع نه‌تنها به ما احساس امنیت و راحتی می‌دهد بلکه باعث می‌شود انگیزه ما برای رسیدن به اهدافمان بیشتر شود.

انجمن‌های اختصاصی یک برند می‌تواند با اهداف گوناگونی شکل بگیرند. اهدافی از جمله اهدای جوایز و مزایای خاص به طرفداران پر و پا قرص یا انجمنی تنها برای به اشتراک گذاشتن علایق و موارد مورد نظر آن‌ها، مواردی از این قبیل می‌باشند.

ایجاد کردن چنین گروه‌هایی نیاز به زمان و صبر کافی دارند. با این کار قوانین و انتظاراتی را برای مشتریان خود ایجاد خواهید کرد. پس می‌توانید اعتماد آن‌ها را در ارتباط با خود، خیلی سریع جلب کنید.

از فواید ایجاد چنین انجمن‌هایی استفاده کنید. از طرفداران برند خود بخواهید صادقانه نظرات خود را در موردتان با شما در میان بگذارند. شما نیز در قبال این کار می‌توانید به آن‌ها تخفیف‌هایی منحصربه‌فرد پیشنهاد دهید. دقت کنید که برای رسیدن به جواب‌های سوالاتتان با ارسال اعلامیه یا ایمیل‌های بیش از حد به اعضای وفادار، آن‌ها را از دست ندهید.

به‌وسیله چنین انجمن‌هایی می‌توانید ارتباط همیشگی خود را با مشتریانتان حفظ کنید و از این طریق با استفاده از حمایت آن‌ها از برند شما، اعتبارتان را بالا ببرید.

۵– پیشنهادهایی وسوسه‌انگیز در قالب پاپ‌آپ خروج ارائه دهید.

باید به این حقیقت توجه کنید که هرزمانی که کاربران وارد سایت شما می‌شود قصد خرید کردن ندارد. یکی از دلایل بازدید آن‌ها از وب‌سایت شما مقایسه‌ی قیمت‌هاست. یا اینکه ممکن است در حین زمان استراحت یا غذای خود تنها کمی به جستجوی سایت‌ها بپردازند.

شما باید از این فرصت نیز استفاده کرده و با ارائه پیشنهادهای جذاب از خروج مشتریان از وب‌سایت خود جلوگیری کرده و آن‌ها را مشتاق به خرید کنید. بهترین راه برای ایجاد این اشتیاق، طراحی پاپ‌آپ حاوی پیشنهادهای داغ است.

پاپ‌آپ خروج، پیامی است که به هنگام خروج کاربر از سایت شما برای وی به نمایش در می‌آید. با این کار نظر کاربر را مجدداً به فروشگاه خود جلب خواهید کرد.


مقاله مرتبط: پاپ آپ چیست؟ همه‌چیز درباره طراحی Pop up


این پاپ‌آپ می‌تواند حاوی پیشنهادهای جذاب، پیشنهاد ارتقای فوری یا پیشنهاد عضویت در مجله سایتتان باشد.

پاپ‌آپ خروج، آخرین فرصت شما برای جذب کاربران و ایجاد خرید توسط افرادی است که نیاز به انگیزه بیشتر برای این کار دارند.

با انجام مراحل بالا می‌توانید استراتژی خاص خود را برای تبدیل بیشتر ترافیک سایت به مشتریان وفادار طراحی کنید. در نتیجه، اعتبار برند و فروش فروشگاه شما افزایش خواهد یافت.

تبدیل ترافیک ارگانیک وب‌سایت به مشتریان واقعی

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  35  =  42