فضای کار اشتراکی چیست؟ فهرست کامل فضاهای کار اشتراکی در ایران
فضای کار اشتراکی چیست؟ فهرست کامل فضاهای کار اشتراکی در ایران

راهنمای مطالعه

فضای کار اشتراکی مختص استارت‌آپ‌ها یا افرادی است که ایده جدید یا مهارت مناسبی دارند و می‌توانند به‌صورت فریلنس کار کنند، اما به دلایل مختلفی از جمله نبود شرایط و امکانات مناسب کاری، نیاز به کار گروهی و… نمی‌توانند در خانه کار کنند.

در این مقاله، به معرفی یک راه‌حل مناسب برای کارآفرین‌ها و فریلنسرها می‌پردازیم تا علاوه بر اینکه به نوآوری‌های خود می‌پردازند، هزینه زیادی هم متقبل نشوند و در عین حال با شبکه‌ای از نوآوران آشنا شوند. علاوه بر اینکه، فهرستی از فضاهای کار اشتراکی ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

فضای کار اشتراکی چیست؟

CoWorking Space یک مدل ارائه خدمات به کسب‌وکارها است که یک دفتر کار اشتراکی را برای افراد مستقل یا همکار تأمین می‌کند.

کاربر فضای کار اشتراکی معمولاً خویش‌فرما یا فریلنسر است. ازآنجایی‌که برخی از کسب‌وکارها هم توان مالی کافی ندارند، از فضای کار اشتراکی استفاده می‌کنند تا دفتر و امکانات کاری برای پرسنل خود فراهم کنند. شرکت‌های بزرگ هم هنگامی‌که تعداد زیادی پرسنل در یک مقطع زمانی دارند از امکانات فضای کار اشتراکی بهره می‌برند و معمولاً تعداد مشخصی عضویت در این فضا می‌گیرند.

مالک فضای کار اشتراکی معمولاً یک فضای کاری به همراه امکانات و تجهیزات اداری تأمین می‌کند. ویژگی‌های متداول فضاهای کار اشتراکی شامل موارد زیر است:

 • فضای کار اشتراکی
 • دسترسی شبانه‌روزی
 • اتاق کنفرانس قابل اجاره و رزرو
 • اینترنت وای فای
 • تلفن، فکس و پرینتر مشترک
 • سیستم تلفن داخلی
 • آشپزخانه، دستشویی و سالن انتظار مشترک

فضاهای کار اشتراکی از مدل‌های متفاوت کسب‌وکار استفاده می‌کنند؛ مثلاً برخی از آن‌ها که به‌صورت مشترک مدیریت می‌شوند، سازمان غیرانتفاعی هستند و فقط مبلغی بابت تأمین هزینه‌های دفتر دریافت می‌کنند؛ اما مدل‌های دیگر حق اشتراک ثابت دارند یا بر اساس تعداد روزهای استفاده از فضا در هفته، ماه یا سال اجاره دریافت می‌کنند. معمولاً، یک فضای کار اشتراکی گزینه‌های متفاوتی ارائه می‌دهد تا مناسب نیاز افراد مختلف باشد. برخی سازمان‌ها مکان‌های مختلفی دارند که اعضا می‌توانند به همه آن‌ها دسترسی داشته باشند اما سایر فضاها «ویزای فضای کار اشتراکی» صادر می‌کنند تا اعضا به همه ساختمان‌های عضو گروه دسترسی رایگان داشته باشند.


مقاله مرتبط: شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد چگونه باعث توسعه استارت‌آپ‌ها می‌شوند؟


اصطلاح فضای کار اشتراکی با مفهوم فعلی، اولین بار در سال ۱۹۹۵ توسط Bernie DeKoven  استفاده شد. اولین فضای کار اشتراکی هم در سال ۲۰۰۵ در سن فرانسیسکو آمریکا تأسیس شد. مطابق وب‌سایت ویکی فضای کار اشتراکی، در حال حاضر ۴۰۰ فضای ثبت‌شده در ۶ قاره دنیا فعال هستند.

فرهنگ فضای کار اشتراکی چگونه است؟

فرهنگ فضای کار اشتراکی چگونه است؟

اگر وارد یک فضای کار اشتراکی شوید، بلافاصله متوجه می‌شوید که با دفاتر کار معمولی تفاوت دارد. بوی قهوه تازه هیجان کمتری نسبت به انرژی موجود در فضا ایجاد می‌کند که حاصل هیجان ساکنین این فضاهاست! تعدادی از این ساکنین به‌صورت خصوصی در میزهای خود در حال تمرکز بر روی کارشان هستند درحالی‌که تعدادی دیگر مشغول مکالمه در میزهای بزرگ اشتراکی هستند. این تصویری از فرهنگ فضای کار اشتراکی است.

فضاهای کار اشتراکی اساساً دفاتر کاری مشترک هستند که فضای مقرون‌به‌صرفه‌ای برای کسانی که از تنهایی کار در خانه یا کافی‌شاپ خسته شده‌اند، تأمین می‌کنند.

این فضاهای کار اشتراکی علاوه بر مجموعه‌ای از امکانات دفتری، یک گروه هم تأمین می‌کنند. ساکنین این فضاها معمولاً فریلنسر، کارآفرین، استارت آپ‌ و تیم‌های کوچک هستند که می‌خواهند از یک فضای منعطف استفاده کنند.

علاوه بر فرهنگ، هزینه هم فاکتور مهمی است. یکی از مزایای مهم این فضاهای کار اشتراکی، توانایی اجاره امکانات مورد نیاز است به جای اینکه مجبور باشید یک دفتر کامل را بگیرید که هزینه زیادی دارد. بر اساس انواع مدل‌های عضویت، هزینه این فضاها متنوع و انعطاف‌پذیر است و بر اساس اینکه می‌خواهید از یک میز کار اشتراکی استفاده کنید یا میز خصوصی را ترجیح می‌دهید، هزینه عضویت هم متفاوت است.

چه کسانی از فضای کار اشتراکی استفاده می‌کنند؟

چه کسانی از فضای کار اشتراکی استفاده می‌کنند؟

فریلنسرها

فضاهای کار اشتراکی بهترین گزینه را به فریلنسرها ارائه می‌دهند: انعطاف در انتخاب ساعت و برنامه کاری بدون اینکه احساس تنهایی کنند! بنابراین، فضای کار اشتراکی برای فریلنسرها بسیار مناسب است برای اینکه به جای تنها در خانه یا کافی‌شاپ کار کردن، احساس در جمع بودن را تأمین می‌کنند.

استارت آپ‌ها

استارت آپ‌ها انعطاف‌پذیری فضای کار اشتراکی را دوست دارند. فضاهای کار اشتراکی هزینه زیادی ندارند و تعهدات سنتی اجاره دفتر کار را هم ایجاد نمی‌کنند. این فضاها برای تیم‌های کوچک، شانس همکاری و مشارکت با سایر افراد حاضر در فضا را ایجاد می‌کنند و با ارتباط دادن افراد مناسب در زمان مناسب، به کارآفرین‌ها کمک می‌کنند تا برای استارت آپ خود هم-موسس پیدا کنند.

ایده فضای کار اشتراکی نتیجه داده است

فضاهای کار اشتراکی مناسب تیم‌های کوچک هستند برای اینکه یک توازن ذاتی بین ماهیت فضای کار اشتراکی و اهداف فریلنسرها و استارت آپ‌ها وجود دارد.


مقاله مرتبط: منابع استارتاپی برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید


اخیراً، تیمی از محققان روی تأثیر فضای کار اشتراکی بر بازده افراد کار کردند و یافته‌های خود را در مجله کسب‌وکار دانشگاه هاروارد چاپ کردند. تحقیقات آن‌ها نشان داد که یک تفاوت اساسی بین بازده کارکنان در فضای کار اشتراکی با دفاتر سنتی کار وجود دارد تا حدی که این محققان کنجکاو شدند تا نگاه دقیق‌تری به این فضاهای کار اشتراکی داشته باشند. تیم تحقیقاتی متوجه شدند که افرادی که از فضاهای کار اشتراکی استفاده می‌کنند، به دلیل حضور در این فضا رفتار متفاوتی دارند و احساس کار هدفمند، کنترل بیشتر و تعلق به یک گروه با فضای کار اشتراکی گره خورده است.

سازمان‌های بزرگ‌تر هم به فضای کار اشتراکی پیوسته‌اند

ازآنجایی‌که فضاهای کار اشتراکی برای ساکنین فعلی خوب نتیجه داده‌اند، اخیراً سازمان‌های بزرگ‌تر هم وارد این عرصه شده‌اند. شرکت‌هایی که طرز فکر پیشرو دارند، در صورت امکان از فضاهای کار اشتراکی استفاده می‌کنند.


مقاله مرتبط: سرمایه‌گذاری جمعی (Crowdfunding) چیست؟


شرکت‌هایی مانند WeWork که اخیراً ارزش‌گذاری معادل ۱۶ بیلیون دلار داشت، در جستجوی راهی برای جذب شرکت‌های بزرگ‌تر برای فضاهای کار اشتراکی خود است. مطابق گزارش‌ها بلومبرگ، General Electric، KPMG و Merck از استفاده‌کنندگان این فضاها هستند. برای شرکتی مانند KPMG، ۷۵ میزی که اجاره کرده مزیت استراتژیکی دارد برای اینکه کارکنان این شرکت در فضاهای کار اشتراکی خدمات مشاوره به استارت آپ‌ها ارائه می‌دهند یا در مورد نوآوری‌های تکنولوژی کار تحقیقاتی می‌کنند.

برای سایر شرکت‌های بزرگ، انعطاف تأمین شده توسط این فضاها یک مزیت بزرگ در مدیریت دفاتر و هزینه‌هاست به این دلیل که تمهیدات ملکی و کاری که برای اجاره دفاتر بزرگ نیاز است، در این فضاها لازم نیستند.

مدل فضای کار اشتراکی در دفاتر کاری سنتی کپی می‌شود

پس از اینکه سازمان‌های بزرگ وارد یک ترند جدید شوند، روند منطقی توسعه ایجاب می‌کند که همین مدل را در ساختار داخلی خودشان کپی کنند. سؤال این است که آیا به‌زودی مدیران دفاتر و استراتژیست‌های کار، فضاهای کار اشتراکی در دفاتر خود ایجاد می‌کنند؟ مهم‌ترین فاکتور موفقیت، توانایی کپی کردن فرهنگ فضاهای کار اشتراکی است!

چیزی که فضاهای کار اشتراکی تأمین می‌کنند، آزادی و پویایی واقعی است. فرهنگ این فضاها با مشارکت ارگانیک و مکالمات خودجوش مساعد است. به عبارتی این ویژگی، ارزش واقعی فضاهای کار اشتراکی است که نوآوری را با ایجاد ارتباط و مشارکت بین افراد متفاوت با مهارت‌ها و استعدادهای منحصربه‌فرد ممکن می‌کند.

اما مزیت دیگر فضاهای کار اشتراکی این است که فرهنگ موجود بر اساس انعطاف‌پذیری شکل گرفته است. منشأ فضای کار اشتراکی بر اساس تأمین نیاز تیم‌های کوچک و فریلنسرها بود تا با هم ارتباط برقرار کنند؛ اما طراحی این مدل فقط یک جنبه از کار است. چیزی که فضاهای کار اشتراکی را متفاوت می‌کند فرهنگ انعطاف‌پذیر است. برخی سازمان‌ها ممکن است فضاهای مشابهی در دفاتر کاری خود داشته باشند اما فرهنگ لازم برای تشویق انعطاف‌پذیری و تحرک را ندارند تا پویایی و مشارکت با سایر دپارتمان‌ها را فراهم کند.

یک استراتژی مؤثر برای مبارزه با این مانع، فرهنگ‌سازی است؛ مثلاً یک شرکت در میشیگان آمریکا به نام Menlo Innovations، دقیقاً همین کار را کرد و ۷۰۰۰ متر مربع فضای کار اشتراکی را در دفترش ایجاد کرد و از استارت آپ‌ها و کارآفرین‌ها دعوت کرد تا همراه تیم آن‌ها کار کنند. این تصمیم یک استراتژی برد-برد است که اگر همه امکانات فراهم باشد هم استارت آپ‌ها قادر می‌شوند تا فضای کار انعطاف‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه بگیرند و هم سازمان‌ میزبان می‌تواند نوآوری را در فضای کاریش پرورش دهد.

فضای کار اشتراکی در حال رشد است

اقتصاد فریلنسی در حال رشد است. اعضای جوان‌تر فضاهای کار اشتراکی مانند متولدین هزاره یا نسل پس از آن‌ها (generation Z) به‌صورت روز افزونی کار فریلنس انجام می‌دهند. در حال حاضر ۵۳ میلیون فریلنسر فقط در آمریکا وجود دارند که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰، نیمی از نیروی کاری آمریکا فریلنس خواهد بود که به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت کار می‌کنند. در نتیجه این تغییرات، فضاهای کار اشتراکی بیشتری به وجود خواهند آمد.

علاوه بر این، فضاهای کار اشتراکی برای تیم‌های کوچکی که یک یا چند پرسنل دارند، مؤثر هستند و به سازمان‌های بزرگ‌تر هم که در جستجوی نوآوری هستند، کمک می‌کنند.

طراحی مدل و فرهنگ فضاهای کار اشتراکی نمونه‌ای برای شرکت‌های دیگری هستند که در جستجوی توسعه و ایده‌های جدید هستند. جای تعجب نیست که در دو سال اخیر در مورد فضاهای کار اشتراکی زیاد شنیده‌اید اما قطعاً از این به بعد فضاهای کار اشتراکی بیشتری را در اطراف خود خواهید دید.

فهرست فضاهای کار اشتراکی در ایران

خوشبختانه در اکوسیستم استارت آپ ایران هم فضاهای کار اشتراکی به وجود آمده و در حال رشد هستند.

در ادامه مقاله فهرستی از این فضاهای کار اشتراکی در تهران و شهرستان‌ها را معرفی می‌کنیم:

لیست فضاهای کار اشتراکی در تهران

 • باکس

باکس

فضای کار اشتراکی باکس ۳۶۰۰ مترمربع  مساحت دارد و نزدیک دانشگاه شریف است که مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

امکانات:

 • کلینیک تخصصی کسب‌وکار
 • اتاق جلسات
 • سالن رویداد و کنفرانس
 • برگزاری رویدادها
 • دفتر سرمایه‌گذاری
 • فضای استراحت و سرگرمی
 • کافی‌شاپ

تماس با باکس:

تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب‌اللهی، خیابان قاسمی، جنب دانشگاه شریف، پلاک ۷۹

۰۲۱۶۶۰۵۵۶۲۵-۷

وب سایت باکس

 

 • زاویه

فضای کار اشتراکی زاویه

فضای کار اشتراکی زاویه در کارخانه نوآوری تهران مستقر است.

امکانات:

 • اتاق جلسات
 • اینترنت پرسرعت و پرینتر
 • پذیرش و تلفن
 • آشپزخانه
 • چای و قهوه رایگان

هزینه:

ماهیانه ۳۳۰.۰۰۰ تا ۵۰۰.۰۰۰ تومان

تماس با زاویه:

میدان آزادی، ابتدای بزرگراه شهید لشکری، نبش بیمه ۳، پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری

وب سایت زاویه

 • تیوان

فضای کار اشتراکی تیوان

فضای کار اشتراکی تیوان به کارآفرینان و علاقه‌مندان به این حوزه که در مراحل ابتدایی بوده و نیاز به کسب دانش و تجربه دارند، خدمات ارائه می‌دهد.

امکانات:

 • اتاق جلسات
 • میز کار عمومی
 • میز کار اختصاصی
 • ناهارخوری
 • اتاق استراحت

هزینه:

بسته طلایی : ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال ماهانه که شامل امکانات میز کار اختصاصی چهار نفرِ، لاکر، ۱۰ ساعت استفاده رایگان از اتاق جلسات و دریافت کد تخفیف شرکت در رویدادهای باشگاه است.

بسته نقره‌ای : ۳۰۰۰.۰۰۰ ریال در ماه که شامل امکانات صندلی کار، ۶ ساعت استفاده رایگان از اتاق جلسات برای هر تیم و دریافت کد تخفیف شرکت در رویدادهای باشگاه است.

بسته برنزی : رایگان است که امکان استفاده از اتاق جلسات را با پرداخت ۳۵۰.۰۰۰ ریال به ازای هر ساعت فراهم می‌کند و دریافت کد تخفیف شرکت در رویدادهای باشگاه را هم ارائه می‌دهد.

تماس با تیوان:

تهران، طرشت، ابتدای بلوار شهید تیموری، پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف، پلاک ۱۸۰ طبقه اول

وب سایت تیوان

۰۲۱۶۶۰۸۵۱۷۸ داخلی ۱۴۲

۰۲۱۶۶۰۸۵۱۷۸ داخلی ۱۴۱

 • اُ اِسپیس

ouspace

اُ اِسپِیس در کشورهای متنوعی مانند ایران، ترکیه، مجارستان، انگلستان، رومانی، عربستان و آمریکا سرویس ارائه می‌دهد.

در ُا اِسپیس دفاتر خصوصی وجود دارند که از یک تا چهار نفر گنجایش دارند، اما فضای اشتراکی هم وجود دارد.

در ouspace سه اتاق جلسات وجود دارد که دو تا از اتاق‌ها ۵ نفر گنجایش و یک اتاق ده نفر گنجایش دارد.

اتاق‌های جلسات دارای امکاناتی مانند ویدئو پروژکتور، اسمارت TV و تخته وایت برد هستند. متراژ فضاها از ۶ متر مربع شروع می‌شود که با افزایش متراژ، گنجایش هم تا ۱۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند. اعضا به همه خدمات و رویدادهای اُ اِسپیس دسترسی دارند. امکان اجاره به‌صورت هفتگی، ماهانه و سالانه وجود دارد.

امکانات:

 • میزهای اختصاصی
 • اینترنت پرسرعت
 • اتاق کنفرانس
 • اتاق استراحت
 • کتابخانه
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته
 • فضای خواب
 • خدمات حمل‌ونقل
 • فروشگاه

هزینه:

از ۴ میلیون ریال ماهیانه شروع می‌شود.

تماس با اُ اِسپِیس:

تهران، اقدسیه، خیابان موحد‌دانش، نبش بوستان، ساختمان پاویون، طبقه ۳

وب سایت ouspace

 • جامپا

امکانات:

 • اینترنت پرسرعت رایگان
 • اتاق جلسات
 • کتابخانه
 • سالن آمفی‌تئاتر
 • آشپزخانه
 • فضای سبز
 • کافی‌شاپ

هزینه:

میز ۱ نفرِ: ۴،۰۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه

میز ۲ نفرِ: ۷،۰۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه

میز ۳ نفرِ: ۹،۵۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه

میز ۴ نفرِ: ۱۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه

تماس با جامپا:

تهران، میدان امام حسین(ع)، نبش نامجوی شمالی، قرارگاه امام رضا(ع)

وب سایت جامپا

۰۲۱۷۷۶۳۹۲۵۶

 • پارادایس هاپ

پارادایس هاپ

امکانات:

 • اینترنت پرسرعت
 • سالن کنفرانس
 • کافی‌شاپ

تماس با پارادایس هاپ:

تهران، بلوار ارتش، خیابان ابوالفضل صمیع، باغ بهشت، پارادایس‌هاب

وب سایت پارادایس هاب

 • کارمانا

کارمانا

امکانات:

 • اتاق کنفرانس
 • کلاس آموزشی
 • اینترنت پرسرعت
 • فضای کار گروهی
 • دفتر کار خصوصی
 • اتاق استراحت

تماس با کارمانا:

تهران بلوار کشاورز، ابتدای خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۷۸، طبقه ۹

۰۲۱-۴۰۸۸۳۴۳۹

وب سایت کارمانا

 • برج کیان

برج کیان

امکانات:

 • میز کار اختصاصی و اشتراکی
 • منشی اختصاصی و خط تلفن
 • اینترنت پرسرعت
 • دفاتر کار مجازی
 • اتاق جلسات

تماس با برج کیان:

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از وحید دستگردی غربی، برج کیان، طبقه ۱۵

وب سایت فضای کار مشترک برج کیان

۰۲١۷۵۹۸۱۳۰۰

 • فینووا

فینوا

مرکز نوآوری فینووا یکی از مراکز فعال در اکوسیستم استارت آپی ایران است که در سال ۱۳۹۴ با تأسیس اولین فضای کار اشتراکی ایران آغاز به کار کرد و در حال حاضر در سه شهر تهران، مشهد و سنندج  خدمات ارائه می‌دهد.

فینووا با ایجاد فضای کار اشتراکی امکان یادگیری و شبکه‌سازی را برای کارآفرینان فراهم کرده است که با حضور در این فضا فرصتی برای جذب سرمایه هم پیدا می‌کنند.

امکانات:

 • میز کار و اینترنت
 • تلفن اختصاصی
 • شبکه سرمایه‌گذاری
 • شبکه متخصصان با تجربه
 • منتورینگ و مشاوره
 • امکانات پذیرائی

هزینه:

فینووا به ازای هر صندلی ماهیانه ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال اجاره دریافت می‌کند اما اگر فریلنسر باشید، باید ماهیانه ۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال پرداخت کنید.

تماس با فینووا در تهران:

خیابان انقلاب، نرسیده به چهارراه ولیعصر، کوچه بالاور، پلاک ۷، برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طبقه دوم، فضای کار مشترک فینووا

وب سایت فینوا

۰۲۱۴۲۷۱۹۰۰۲

 • سروکورپ

سروکورپ

سروکورپ در کشورهایی مانند قطر، ترکیه، ژاپن، انگلستان و ایران حضور دارد که ساختمان مستقر در ایران از ۱۰ طبقه به همراه پارکینگ تشکیل شده است. دفاتر خدمات اداری در طبقات ۷، ۸ و ۹ واقع شده‌اند.

امکانات:

 • منشی مجازی
 • فکس آنلاین

هزینه‌های سروکورپ:

عضویت: ۳،۲۵۰،۰۰۰ ریال در ماه

هات دسک: ۱۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال در ماه

میز اختصاصی: ۲۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال در ماه

دفاتر اداری خصوصی: از ۶۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال در ماه

تماس با سروکورپ:

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان کاج آبادی، پلاک ۱۱۴
ساختمان پارک طبقات ۷، ۸ و ۹

وب سایت سرو کورپ

۰۲١۷۵۹۸١۷۷۷

 • سریرلند

فضای کار مشترک سریرلند

امکانات:

 • ۱۲۰ عدد صندلی
 • سالن کنفرانس
 • اتاق‌های جلسات
 • اتاق نشیمن
 • ناهارخوری

هزینه:

۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر عضو تیم در هر ماه

تماس با سریرلند:

بزرگراه جلال آل احمد، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، ساختمان الغدیر

وب سایت سریرلند

۰۹۲۲۴۲۹۳۶۳۸

 • کارینوین

فضای کار اشتراکی کارینوین

امکانات:

 • اینترنت پرسرعت
 • اتاق جلسات
 • سالن همایش (ظرفیت ۸۰ نفر)
 • کارت روزانه
 • کمد شخصی

هزینه:

۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر عضو تیم در هر ماه

تماس با کارینوین:

تهران،‌ میدان آرژانتین، خیابان الوند، پارک سیما

وب سایت کارینوین

۰۲۱۸۸۶۵۱۴۲۰
۰۲۱۸۶۰۸۷۱۴۰

 • مرکز فناوری سامسونگ

مرکز فناوری سامسونگ

امکانات:

 • فضای کار مشترک
 • مشاوره فنی و تخصصی
 • برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی
 • سرمایه‌گذاری و تأمین مالی
 • ارسال اپلیکیشن‌های برتر در Samsung Galaxy App store

تماس با مرکز فناوری سامسونگ:

تهران، خیابان انقلاب، روبروی پارک دانشجو، کوچه شهید بالاور، برج فناوری دانشگاه امیرکبیر، پلاک ۷

وب سایت مرکز فناوری سامسونگ

۰۲۱۹۱۰۱۴۱۱۱

 • رایمون

رایمون

رایمون با زیربنای سه هزار مترمربع و فضایی حدود ۴۵۰۰ مترمربع در شرق تهران، به استارت آپ‌های حوزه انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای و جلوه‌های بصری خدمات ارائه می‌دهد.

امکانات:

 • سینمای اختصاصی سه‌بعدی با ظرفیت ۱۲۰ نفر
 • فضای مستقل کافی با تمامی امکانات برای ۴ شرکت فعال در این حوزه
 • آکادمی هنرهای دیجیتال برای ارتقا سطح علمی
 • ۳ استودیو مجهز با ارتفاع ۶ متر در ۵۰۰ متر مربع برای انیمیشن و جلوه‌های بصری
 • فضای کار ۱۵۰ نفرِ
 • اتاق طوفان فکری
 • اتاق استوری برد
 • اتاق‌های کنفرانس
 • کتابخانه
 • باشگاه ورزشی
 • اتاق سرگرمی
 • اتاق آرامش
 • کافه تریای سلف‌سرویس

تماس با رایمون:

تهران، حکیمیه، خیابان بابائیان، خیابان خورشید، پلاک ۲۰

وب سایت رایمون

تلفن ۰۲۱۷۷۷۸۴۸۹۹

فکس ۰۲۱۷۷۷۸۵۳۵۶

 • سرو

سرو

فضای کار اشتراکی سرو دارای دو بخش فضای کار اشتراکی و اختصاصی است.

امکانات:

 • اتاق جلسات
 • تلفن
 • اینترنت پرسرعت
 • میز و صندلی
 • استفاده رایگان از کلاس‌های آموزشی داخلی
 • تخفیف برای شرکت در رویدادها
 • امکانات رفاهی نظیر یخچال و مایکروفر
 • کمد
 • فضای استراحت

تماس با سرو:

اینستاگرام فضای کار اشتراکی سرو

 • مرکز فناوری‌های هوشمند شهری

مرکز فناوری‌های هوشمند شهری

این مرکز در مساحت ۱۵۰۰ مترمربعی برای استقرار ۲۰ استارت آپ به‌تازگی افتتاح شده است.

هزینه:

هر صندلی ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال

تماس با مرکز فناوری‌های هوشمند شهری:

خیابان آزادی، خیابان استاد معین، خیابان دستغیب، کوچه دو سنگانی

وب سایت مرکز فناوری‌های هوشمند شهری

 • پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

پارک علم و فناوری با قرار گرفتن در مرکز شهر تهران، موقعیت خوبی برای ارائه خدمات فضای کار اشتراکی دارد. این فضا برای افرادی مناسب است که به‌صورت انفرادی یا تیم‌های استارتاپی در حال انجام پروژه هستند و تمایل به پرداخت کمترین هزینه را دارند.

تماس با پارک علم و فناوری:

خیابان کارگر شمالی، خیابان شانزدهم، پردیس شمالی دانشگاه تهران، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

 وب سایت پارک علم وفناوری دانشگاه تهران

فهرست فضاهای کار اشتراکی در کرج 

۱- خانه استارتاپ

امکانات:

 • اتاق جلسات
 • کلاس آموزشی
 • سالن همایش
 • مشاوره
 • اینترنت پرسرعت
 • برنامه‌های سرگرمی
 • کمد اختصاصی
 • پارکینگ

هزینه:

حق عضویت ماهیانه به ازای هر نفر ۵۰۰،۰۰۰ ریال

تماس با خانه استارتاپ:

کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، روبروی استانداری، مجتمع میلاد، خانه استارت‌آپ کرج

۰۹۰۱۲۶۸۶۹۲۴

فهرست فضاهای کار در شیراز

۱– نوران

امکانات:

 • آموزش
 • منتورینگ
 • مشاوره
 • میز اختصاصی
 • سرمایه‌گذاری
 • اینترنت پرسرعت

هزینه:

فریلنسرها: ۱،۱۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه
دو نفر: ۲،۲۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه
چهار نفر: ۳،۴۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه
شش نفر: ۴،۶۰۰،۰۰۰ ریال ماهیانه

تماس با نوران:

شیراز، خیابان نشاط، حد فاصل کوچه ۶ و ۸، شتاب‌دهنده کسب‌وکار نوران

۰۹۰۳۴۲۴۴۲۰۶

۲- کوانتوم

امکانات:

 • مشاوره مدیریتی
 • شبکه متخصصان
 • کارگاه‌های آموزشی
 • سرمایه‌گذاری
 • خدمات کسب‌وکار

تماس با کوانتوم:

شیراز، بلوار جمهوری اسلامی، جنب ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز، برج نوآوری طبقه نهم
کد پستی: ۷۱۹۴۶۸۴۳۳۴

۰۷۱۳۶۴۶۰۹۹۶

فهرست فضاهای کار اشتراکی در اصفهان

۱- پویتک

امکانات:

 • اتاق جلسات
 • اینترنت رایگان
 • مشاوره
 • میز و صندلی شناور یا ثابت
 • لاکر
 • چای و قهوه
 • فضای استراحت

هزینه:

بسته‌های فردی:

مبتدی: ۹۹۰ هزار ریال (ماه اول)

حرفه‌ای: یک‌میلیون و ۹۹۰ هزار ریال (ماه دوم به بعد)

ثابت: یک میلیون و ۲۹۰ هزار ریال (ماه اول) و دو میلیون و ۵۹۰ هزار ریال (ماه دوم به بعد)

بسته‌های تیمی:

مبتدی: سه میلیون و ۹۹۰ هزار ریال (ماه اول)

حرفه‌ای: هفت میلیون و ۹۹۰ هزار ریال (ماه دوم به بعد)

تماس با پویتک:

اصفهان، سی‌وسه پل، ابتدای چهارباغ بالا، ساختمان بانک تجارت، طبقه دوم

۰۳۱۹۵۰۲۴۲۳۲

۲- آبی سفید

امکانات:

 • اتاق فکر
 • دفتر کار اختصاصی
 • اینترنت ۱۰۰Mb
 • تست یک‌روزه رایگان
 • آشپزخانه
 • وسایل استراحت
 • فضای سبز
 • اتاق بازی

هزینه:

یک ماه کاری: ۲،۴۰۰،۰۰۰ ریال

یک روز کاری: ۴۲۰،۰۰۰ ریال

تماس با آبی سفید:

اصفهان، خیابان فردوسی، کوچه شهید علیخانی/نسترن، شماره ۴، پلاک ۲

۳- اَکسِل

امکانات:

 • برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی
 • فضای کار مجهز برای گروه‌ها
 • مشاوره
 • شبکه‌سازی
 • سرمایه‌گذاری

تماس با اَکسِل:

اصفهان، دروازه تهران، خیابان شهیدان شرقی، نبش اتوبان، دانشگاه پیام نور، مرکز خلاقیت، شتاب‌دهنده اکسل

۰۳۱۳۳۳۵۶۶۲۴

فهرست فضاهای کار اشتراکی در یزد

۱- سندباد

امکانات:

 • فضای مجهز و مدرن
 • کارگاه آموزشی
 • مشاوره
 • رویداد کارآفرینان

تماس با سندباد:

یزد، میدان پژوهش، ورودی فناوری دانشگاه یزد، شتاب‌دهنده سندباد

۰۹۱۲۲۳۶۵۸۶۶

۲- فرداد

امکانات:

 • آموزش و منتورینگ
 • میز کار مستقل
 • سالن آمفی‌تئاتر
 • اتاق جلسات
 • خدمات رفاهی
 • خدمات شتاب‌دهنده
 • مشاوره ثبت حقوقی
 • خدمات اداری و تلفن
 • سرمایه‌گذاری
 • میز استراحت و بازی

تماس با فرداد:

یزد، خیابان کاشانی کوچه سینما ایران، پلاک ۱۰۰

۰۳۵۳۶۲۹۹۰۰۱

۳- پیشگامان

امکانات:

 • فضای کار تیمی
 • مشاوره و منتورینگ
 • هاستینگ رایگان
 • اینترنت پرسرعت رایگان
 • خدمات بازاریابی و تبلیغات

تماس با پیشگامان:

یزد، دانشگاه یزد، جنب پردیس پژوهش و فناوری، شرکت تعاونی شتاب‌دهنده نوآوری پیشگامان کویر

۰۳۵۳۸۳۰۱۷۶۲

فهرست فضاهای کار اشتراکی در تبریز

۱ – رایکسب

امکانات:

 • منتورینگ
 • کارگاه آموزشی
 • سخنرانی آموزشی

نکته: این مرکز فعلاً خدمات فضای کار اشتراکی ارائه نمی‌دهد و فقط روی آموزش تمرکز می‌کند تا شرایط بهتری فراهم شود.

تماس با رایکسب:

تبریز، شریعتی جنوبی، کوچه ارک، بازار موبایل تبریز، طبقه ۲ واحد ۲۰۳

۰۴۱۳۵۵۳۸۳۱۹

فهرست فضاهای کار اشتراکی در کرمان

۱- لندیما

امکانات:

 • کارگاه آموزشی
 • اینترنت
 • اتاق جلسات
 • کمد شخصی
 • چای و قهوه
 • اتاق بازی

هزینه:

روزانه: ۷۰،۰۰۰ ریال

هفتگی: ۱۹۰،۰۰۰ریال

ماهانه: ۶۲۰،۰۰۰ ریال

تماس با لندیما:

کرمان میدان قرنی، خیابان امام، کوچه امام ۱

۰۳۴۳۲۲۶۳۲۰۰ داخلی ۱۳۵

۲- فراهاب

امکانات:

 • کارگاه و دورهای آموزشی

تماس با فراهاب:

کرمان، خیابان میثم، کوچه ۲۴، فاراهاب

فهرست فضاهای کار اشتراکی در مشهد

۱-شتاب‌دهنده گرین تک

شرکت گرین وب در محل مرکز توسعه واحدهای فناوری، فضای کار اشتراکی تأمین می‌کند.

۲ – فردوسی

امکانات:

 • منتورینگ و مشاوره مديريتي
 • حمایت مالی جهت تبلیغات رسانه‌ای

تماس با فردوسی:

مشهد، بلوار وکیل‌آباد، بلوار سیدرضی، بین سیدرضی ۷ و ۹، پلاک ۳۵، طبقه دوم

۰۵۱۳۶۰۱۹۳۶۸

۳-فینووا

فینووا علاوه‌بر تهران در مشهد هم شعبه دارد.

امکانات:

 • اتاق جلسات
 • اینترنت
 • چای و قهوه رایگان
 • اتاق استراحت
 • اتاق بازی و ناهارخوری

هزینه:

فریلنسر: ماهانه ۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر صندلی

تیم‌های استارتاپی: ماهانه ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر صندلی

تماس با فینووا:

مشهد، خ کوه سنگی، پارک کوه سنگی، چارسوق هنر، طبقه دوم

فهرست فضاهای کار اشتراکی در اهواز

۱- خانه استارتاپ اهواز

امکانات:

 • تجهیزات اداری
 • رویداد و کارگاه آموزشی
 • مشاوره بازاریابی
 • معرفی سرمایه‌گذار
 • معرفی منتور
 • سالن جلسات
 • آشپزخانه

تماس با خانه استارتاپ اهواز:

اهواز، امانیه، خیابان سقراط غربی، بین انقلاب و پودات پلاک ۹۳

۰۶۱۳۳۳۳۸۳۳۵-۸

فهرست فضاهای کار اشتراکی در گرگان

۱- هیوالند

هیوالند، یک مجموعه خصوصی در مرکز شهر گرگان است که علاوه بر اجاره میز کار به کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ‌ها، خدمات مشاوره‌ای، جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری اولیه هم ارائه می‌دهد.

امکانات:

 • اتاق پرزنتیشن
 • مشاورین با تجربه
 • اینترنت پرسرعت
 • اتاق جلسات
 • اینترنت
 • کمد اختصاصی

هزینه:

یک نفر: ۷۵۰،۰۰۰ ریال

دو نفر: ۴،۴۰۰،۰۰۰ ریال

سه نفر: ۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال

چهار نفر: ۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال

تماس با هیوالند:

استان گلستان، گرگان، خیابان ولیعصر، عدالت ۸، بن‌بست اول، سمت راست، مجتمع امید خزر، طبقه سوم

۰۱۷۳۲۲۳۴۵۰۵

۰۹۱۱۱۷۸۱۰۳۲

فهرست فضاهای کار اشتراکی در سنندج

۱- فینووا

امکانات:

 • اتاق جلسات
 • اینترنت
 • اتاق استراحت
 • اتاق بازی و ناهارخوری
 • چای و قهوه رایگان

هزینه:

فریلنسر: ماهانه ۲،۵۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر صندلی

تیم‌های استارتاپی: ماهانه ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر صندلی

تماس با فینووا:

سنندج، شهرک بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی، ساختمان پارک علم و فناوری، واحد A۵

فهرست فضاهای کار اشتراکی در گیلان

۱- آکسل

امکانات:

 • برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی
 • فضای کار مجهز برای گروه‌ها
 • منتورینگ
 • شبکه‌سازی
 • سرمایه‌گذاری

تماس با آکسِل:

کیلومتر پنج جاده رشت قزوین، دانشگاه گیلان، دانشکده معماری و هنر، طبقه اول، شتاب‌دهنده اکسل

فهرست فضاهای کار اشتراکی در قزوین

۱- آکسل

امکانات:

 • منتورینگ
 • شبکه‌سازی
 • سرمایه‌گذاری
 • برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی
 • فضای کار مجهز برای گروه‌ها

تماس با آکسِل:

قزوین، نوروزیان، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، ساختمان پویش، طبقه اول، شتاب‌دهنده اکسل

فهرست فضاهای کار اشتراکی در خراسان شمالی

۱- رایزآپ واقع در بجنورد

امکانات:

 • مشاوره تخصصی
 • اتاق جلسات
 • اینترنت رایگان
 • محیط دانشگاهی
 • امکانات تفریحی
 • کمد اختصاصی
 • چای و قهوه رایگان

هزینه:

فریلنسرها: ۱ هفته (روزی ۳۵ هزار ریال) – ۱ ماه (روزی ۲۵ هزار ریال) – ۳ ماه (روزی ۲۰ هزار ریال)

ماهیانه ۷.۵۰۰.۰۰۰ ریال

سه ماه: ۱۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال

تیم دو نفرِ: ۱ هفته (روزی ۳۰ هزار ریال) – ۱ ماه (روزی ۲۰ هزار ریال) – ۳ ماه (روزی ۱۵ هزار ریال)

ماهیانه ۶۰۰.۰۰۰ ریال

تیم ۳ و ۴ نفرِ: ۱ هفته (روزی ۲۵ هزار ریال) – ۱ ماه (روزی ۱۵ هزار ریال) – ۳ ماه (روزی ۱۰ هزار ریال)

تماس با رایزآپ:

خراسان شمالی، بجنورد، کیلومتر ۴ جاده اسفراین، دانشگاه بجنورد، کتابخانه مرکزی، طبقه سوم

info@riseup.center

۲-خانه استارتاپ دانشگاه صنعتی قوچان

این فضای کار اشتراکی در دانشگاه صنعتی قوچان ارائه می‌شود.

تماس با خانه استارتاپ دانشگاه صنعتی قوچان:

۰۵۱۴۷۰۱۷۲۷۰

فضای کار اشتراکی چیست؟ فهرست فضاهای کار اشتراکی در ایران

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

7 دیدگاه برای “فضای کار اشتراکی چیست؟ فهرست فضاهای کار اشتراکی در ایران

 • سلام،
  سایت ویراورک برای کسایی که می خوان از کافه های سطح شهر بعنوان فضای کاری منعطف استفاده کننده درست شده که می تونن با رزرو کافه با قیمت خیلی مناسب از فضا و خدمات کافه مثل اینترنت، پریز برق و … استفاده کنند اونم بدون این که مجبور باشن چیزی سفارش بدن

  Reply
 • سلام شرکت ما از يک شرکت ارايه دهنده سرويس هاي کسب و کار توي خيابان وليعصر استفاده کرده که خيلي فضاي شيک و محيط عالي داره ، ما توي شرکت حدودا تعداد ۳۰ نفر هستيم و خيلي راحت توي اين فضا داريم کار مي کنيم
  البته اسم اين شرکت رو توي ليست شما پيدا نکردم
  اسمه شرکتش اج بيزينس گروپ هست

  Reply
 • سلام، دفتر ما حدودا ۲ ماه میشه که در مجموعه اج قرار داره و میتونم بگم خیلی همه چی خوب بوده تا الان ولی من در لیستتون ندیدم.

  Reply
 • تکتم زحمتکش says:

  سلام، ممنون از مقاله مفیدتون. مجموعه هاوش یکی از ارائه دهندگان فضای کار اشتراکی در شهر مشهد است که در ۲ شعبه در حال حاضر مشغول به فعالیت است. ممنون میشم به لیستتون اضافه کنید. شاید برای دوستان مشهدی مفید واقع شود

  Reply
 • سلام
  لیست کاملی بود. فقط یکی از جذابترین فضاهای کار اشتراکی در لیست نبود
  فضای کار اشتراکی هفت و هشت
  یکی از فضاهای کار اشتراکی پرطرفداریه

  Reply
 • سلام. فضای کار اشتراکی هفت و هشت یکی از جذابترین فضاهای کار اشتراکی در تهرانه
  بخش شتابدهی هفت و هشت هم در حوزه معماری، شهرسازی و صنعت ساختمان فعالیت داره

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39  +    =  47