مجله خبری هاست ایران » شبکه » 3 راه برای جلوگیری از سوء استفاده ایمیل ها در هاست
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
امنیت شبکه

3 راه برای جلوگیری از سوء استفاده ایمیل ها در هاست

سوء استفاده ایمیل ها

روزانه بیش از ۱۰۰ میلیارد ایمیل در سراسر وب ارسال می‌شود، این ارسال‌ها از حساب‌های کاربری مختلف، اعم از تجاری، سازمانی یا شخصی صورت می‌گیرند که بنا بر نوع استفاده هر کاربر می‌توانند ازنظر امنیت درجات مختلفی را به خود اختصاص دهند. بنابراین می‌بایست با تشویق کاربران به رعایت برخی مسائل امنیتی مانند انتخاب کلمه عبور با ضریب امنیتی بالا آن‌ها را از احتمال سوء استفاده ایمیل ها در امان نگاه داریم.
بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران مسائل مربوط به امنیت حساب‌های کاربری را رعایت نمی‌کنند. اگر در فکر راه‌اندازی میل سرور مخصوص به خود هستید می‌توانید با استفاده از نکات زیر، اطلاعات خود را محافظت نمایید.

۱. استفاده از نشانه ها، اعداد و حروف در کلمه عبور

جالب است بدانید که انتخاب کلمه عبور مناسب برای ایمیل می‌تواند نگرانی کاربران را از هک شدن و نفوذ به حساب‌های کاربری تا حد زیادی کاهش دهد.
برای اینکه تفاوت بین یک کلمه عبور مناسب و یک کلمه عبور ناایمن را متوجه شوید به مثال زیر توجه کنید:

کلمه عبور با ضریب ایمنی کم: amir1234
کلمه عبور با ضریب ایمنی زیاد: ~۴my0n3tw0thr334

اولین و ساده‌ترین راه برای جلوگیری از سرقت اطلاعات موجود در ایمیل انتخاب یک کلمه عبور مناسب است. استفاده از حروف بزرگ، علامت‌ها محاسباتی و… باعث افزایش ضریب ایمنی رمز عبور می‌شود. همچنین برای ایجاد و ذخیره‌سازی کلمات عبور می‌توان از نرم‌افزارهای مدیریت پسورد استفاده نمود.

۲. فعال‌سازی cPHulk

اگر به دنبال مطالب امنیتی باشید حتماً با اسم بروت فورس یا Brute Force برخورد کرده‌اید. بروت فورس نوعی از حملات کرکینگ است که هدف از آن تلاش برای یافتن یک مقدار مثلاً رمز عبور یا پیدا کردن مقدار خالصی است که قبل از رمزگذاری شدن وجود داشته است.
در صورت استفاده از کنترل پنل Cpanel یا سیستم مدیریت‌ هاست Whm می‌توانید این امکان را بر روی وب‌سایت خود فعال کنید تا کاربران سایت و حساب کاربری شما از حملات Brute Force در امان بماند.

۳. فعال‌سازی محدودیت‌های پروتکل SMTP

پروتکل به معنی مجموعه از قوانین و رویه‌ها برای برقراری ارتباط در شبکه است. تمام فعالیت‌های آنلاین اعم از بارگذاری صفحات وب و سرویس ارسال ایمیل دارای پروتکل مخصوصی هستند که سرویس ایمیل نیز از این قاعده مستثنا نیست. SMTP یا همان Simple Mail Transfer Protocol پروتکل تعریف‌شده برای راه‌اندازی میل سرور است که امکان ارسال مستقیم ایمیل را به ماشین دیگر را نیز ایجاد می‌کند.
با فعال‌سازی محدودیت‌های پروتکل SMTP از طریق WHM می‌توان از امکان نفوذ هکرها و تعامل آن‌ها با سرور ایمیل جلوگیری نمود.
علاوه بر موارد ذکرشده راه‌های دیگری برای تأمین امنیت اطلاعات شما وجود دارد که در آینده در مورد آن به بحث و بررسی خواهیم پرداخت.

منبع cpanel
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه