الگوریتم پنگوئن ۴ آخرین بار در سپتامبر ۲۰۱۶ به روز رسانی شد و به واسط این به‌روزرسانی در نتایج جستجو تغییرات بسیاری را مشاهده خواهیم کرد. وب‌سایت‌هایی که به صورت غیر طبیعی اقدام به خرید یا ساخت لینک کرده باشند با آبدیت جدید این نسخه از الگوریتم پنگوئن، رتبه‌ی آن‌ها کاهش یافته و توسط گوگل جریمه خواهند شد. در این مقاله به بررسی دقیق معیار‌ها و تاثیر الگوریتم پاندا ۴.۰ بر سئو سایت خواهیم پرداخت.

الگوریتم پنگوئن گوگل

بعد از گذشت چندین هفته از آخرین به روز رسانی الگوریتم پنگوئن همانطوری که پیش بینی شده بود، نکات جالبی در نتایج جستجو دیده می شود.

الگوریتم پنگوئن گوگل

 

نکاتی که مهم‌ترین مسائل را در این بروزرسانی پوشش می‌دهند به صورت موارد زیر هستند:

بررسی لحظه ای وب سایت ها : این خبر برای بسیاری از افراد می تواند خوشحال کننده باشد چرا که با به روز رسانی آن بسیاری از افراد که اقدام به خرید بک لینک های بی کیفیت می کنند، رتبه ی خودر را از دست داده و جریمه خواهند شد. بر طبق روال گذشته ، سایت هایی که در لیست تغییرات گوگل پنگوئن قرار گرفته اند همگی در یک زمان مورد بروز رسانی قرارگرفته اند. وقتی که شما به عنوان یک وب مستر تغییراتی را در سایت خود ایجاد می کنید، این تغییرات مدت زمان کمی قابل مشاهده خواهند بود ، یعنی اینکه اکثر تغییرات توسط الگوریتم های گوگل به طور سریع تر نمایان می شود اما در مورد الگوریتم پنگوئن قضیه کمی متفاوت تر است و زمان زیادتری طول می کشد تا شما این تغییرات را بتوانید به خوبی مشاهده کنید.  اما نباید دچار اشتباه شوید زیرا منظور از زمان بیشتر این نیست که مثلا کراولرهای گوگل به سایت شما سر زده اند و اطلاعات وب سایت شما چند ماه بعد آپدیت می شوند منظور این است که سیگنال های پنگوئن در بازه های زمانی طولانی تر فرستاده می شوند اما نمایش نتایج آنها بلادرنگ می باشد. بنابراین تغییرات به صورت انی قابل مشاهده خواهد بود.

الگوریتم پنگوئن ۴ به صورت جزئی تر :این الگوریتم به جای اینکه بخواهد تمامی یک سایت را به عنوان اسپم معرفی کند فقط همان بخش خاص از سایت را به عنوان اسپم شناسایی می کند.

جهان وب در طول سال های گذشته دستخوش تغییرات بسیاری شده است اما همانطور بیان می شود تمام تلاش وب مسترها باید بر این باشد که بتوانند وب سایت های قدرتمند و مفید تولید نمایند. و باید به این نکته توجه داشته باشید که آپدیت هایی مانند پنگوئن تنها بخشی از ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی سایت ها می باشد.

بعد از ۲ سال ، الگوریتم پنگوئن حالا بروز رسانی شده است. واز آن با نام نسخه ۴ یاد می شود. و این آخرین نسخه از این الگوریتم می باشد زیرا گوگل اعلام کرده است که این الگوریتم به بخشی از هسته الگوریتم اصلی بدل شده است و به  صورت بلادرنگ عمل خواهد کرد.

میزان اهمیت لینک بیلدینگ در الگوریتم پنگوئن ۴

بک لینک در الگوریتم پنگوئن

ساخت بکلینک های با کیفیت از اهمیت ویزه ای در نتایج جستجو برخوردار است و گوگل نیز به صراحت این موضوع را بیان کرده است. اما همانطوری که ساخت لینک می تواند تاثیر مثبتی روی رتبه یک سایت داشته باشد استفاده بیش از حد آن می تواند تاثیرات منفی بر سئو بگذارد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که با داشتن چند صفحه و گرفتن چند هزار لینک از شبکه های اجتماعی و سایر سایت ها رتبه آن ها به سرعت تغییر کرده و در نتایج اول جستجو قرار خواهند گرفت اما این کار نه تنها به رتبه سایت را کاهش می دهد بلکه با عث جریمه شدن سایت نیز خواهد شد.

معمولاً در سه حالت زیر پگوئن لینک های ورودی شما را بررسی می کند:

لینک هایی که از کیفیت پایینی برخوردارند : معمولاً این لینک ها از سایت‌هایی به سمت یک وب سایت هدایت می‌شوند که اطلاعات آن‌ها به سایت مورد نظر هیچ ارتباطی ندارد.

لینک های خوبی که دارای مشکلات جزئی هستند : دریافت لینک از این سایت ها با شرایط کنترل شده تاثیر منفی بر سایت شما نخواهد داشت.

لینک های باکیفیت : لینک هایی که که سایت های قدرتمند و مرتبط با زمینه کاری دریافت می شود می تواند تاثیر زیادی در افزایش رتبه یک سایت داشته باشد.

رهایی از جریمه پنگوئن گوگل

جریمه الگوریتم پنگوئن

اگر مطمئن هستید که کاهش ورودی شما ناشی از جریمه سایت توسط الگوریتم پنگوئن است باید مراحل زیر را به دقت انجام دهید، با توجه به اینکه کلیه تصمیمات براساس یک الگوریتم مشخص و از پیش تعیین شده انجام میگیرد، در صورت رفع مشکلات شما به شرایط عادی بازخواهید گشت و الگوریتم پنگوئن شما را به دلیل اشتباهات گذشته جریمه نخواهد کرد.

۱- تمامی لینک های ورودی به سایت خود را با استفاده از سایت الکسا یا ابزارهای مخصوص این کار شناسایی کنید و آنها را از نظر ارزش صفحه ای که در آن قرار گرفته اند، ارتباط سایت شما با سایت مبدا و انکر تکست لینک ها بررسی کنید.

۲- لینک های اسپم و غیر طبیعی را تا حد امکان حذف کنید و آنهایی که در دسترس شما نیست را با ابزار Disavow به گوگل معرفی کنید تا الگوریتم پنگوئن شما را به خاطر آنها جریمه نکند.

۳- لینک های مرتبط و مناسب برای سایت خود تهیه کنید و نکات مربوط به لینک دهی صحیح به سایت را رعایت کنید، از تکنیک های فریب گوگل و سئو کلاه سیاه به شدت خودداری کنید زیرا در دراز مدت و با ظهور چیزی شبیه به الگوریتم پنگوئن نتیجه معکوسی بهمراه خواهد داشت.

تمامی نکات بالا زمانی ارزشمند است که تنها مرجع شما برای کسب بازدیدکننده گوگل باشد ولی اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، جریمه الگوریتم پنگوئن پایان کار نخواهد بود و با تبلیغات مفید و موثر میتوانید بازدیدکننده و فروش بالایی داشته باشید.

به روز رسانی الگوریتم پنگوئن

اخیراً به روز رسانی های جدید گوگل باعث نگرانی بسیاری از کسب و کار های آنلاین شده است. شرکت‌های سئو و مدیران وب سایت ها، بسیار نگران این به‌روزرسانی های گوگل هستند.

قبل از هر چیز این نکته را تصور کنید: قبل از اینکه به‌روزرسانی پنگوئن گوگل بیاید وب سایت شما در رتبه‌های اول نتایج جست و جو بود (رنکینگ در موتورهای جستجو ) بعد از فعال شدن پنگوئن سایت شما شاهد افت چشمگیری در گوگل شده است. برای مثال رتبه های صفحه اول شما به صفحات دوم و سوم رفتند و باعث شده است ورودی شما از گوگل افت چشمگیری داشته باشد و صد البته مشتریان زیادی را از دست داده‌اید .

به این دلیل که گوگل کاربر محور است ، همواره الگوریتم خود را به‌روزرسانی می‌کند تا بهترین نتایج را به کاربران خود نمایش دهد در حقیقت الگوریتم پنگوئن یکی از همین به روز رسانی های الگوریتم گوگل است  به هر حال ، آن چیزی که باعث می‌شود الگوریتم پنگوئن رتبه شما را در گوگل کاهش دهد این است که شما قوانین راهنمای گوگل را رعایت نکردید. تمرکز گوگل پنگوئن بر روی لینک‌های ورودی وب‌سایت شماست اگر گوگل متوجه شود که لینک‌های ورودی سایت شما به صورت غیرطبیعی ساخته شده است هشدار خود را به این صورت نشان می دهد که رتبه شما را در نتایج جستجو کاهش می‌دهد ، البته این کار را در کوتاه مدت انجام می دهد و شما در این شرایط باید مشکل سایت خود را برطرف کنید در گوگل ابزاری وجود دارد که توسط آن می‌توانید لینک‌های غیرطبیعی که به سمت سایت شما هدایت شده‌اند را حذف کنید. در مقالات بعدی در مورد این ابزار گوگل توضیحات کامل‌تری را ارائه خواهم کرد .

برای اینکه بدانید سایت شما به دلیل به‌روزرسانی پنگوئن گوگل افت شدیدی داشته است باید شما به دقت وب سایت خودتان را بررسی کنید اولین کاری که باید انجام دهید اینست که آیا با چند کلمه کلیدی لینک‌های  غیرطبیعی به سمت سایت شما هدایت شده‌اند یا خیر در این حالت شما باید تمامی این موارد را حذف کنید .

در صورتی که توسط گوگل پنگوئن جریمه شوید این که از این حالت خارج شوید غیرممکن نیست ولی نیاز به زمان دارد در گام اول وب سایت خودتان را بررسی کنید و در مورد لینک‌های غیرطبیعی که به سمت سایت شما هدایت شده‌اند  و ‌گوگل در مورد آن‌ها هشدار داده است نسبت به پاک‌سازی آن‌ها اقدام کنید .

روش های ساخت لینک

ساخت لینک در الگوریتم پنگوئن

جستجو : موتور های جستجو یکی از بهترین ابزار ها برای پیدا کردن سایت های مرتبط برای دریافت لینک های با کیفیت است.

بررسی رقبا : آنالیز و بررسی لینک های سایت های رقیب می تواند کمک زیادی در دریافت لینک های با کیفیت کند. معمولا سایت هایی که از رتبه خوبی در موتور های جستجو برخوردارند لینک های با کیفیت زیادی را از سایت های معتبر دریافت کرده اند. یکی از این ابزار ها Open Site Explorer است که به کمک آن می توان لینک های ورودی هر سایتی را به همراه anchor text ان مشاهده نمود.

تعمیر لینک های شکسته : معمولا لینک های یک سایت، ممکن است مدتی بعد از ایجاد به دلیل تغییر ساختاری آدرس صفحات با مشکل رو به رو شوند و کاربر به هنگام کلیک روی آن لینک ها با خطای ۴۰۴ مواجه شود. به این گونه لینک ها لینک های خراب یا شکسته گفته می شود. تعمیر لینک های شکسته و ریدایرکت آن ها به آدرس های جدید یکی از روش های متداول ساخت لینک است.

درج پست میهمان : بسیاری از وب سایت ها برای تامین محتوا از کاربران خود کمک می گیرند. اینگونه سایت برای اینکه محتوای متنی خود را تامین کنند مطالب کاربران را دریافت کرده و با عنوان پست میهمان در سایت خود منتشر می کنند. صاحبان وب سایت ها برای مشخص کردن نویسنده لینک سایت آن را در مطلب خود قرار می دهند که یکی از روش های متداول برای دریافت لینک های با کیفیت است.

استفاده سایت های معرفی کسب و کار محلی : استفاده از سایت های معرفی کسب و کار های محلی یکی از راه های دریافت لینک های باکیفیت است. این وب سایت ها با مشخص نمودن محل دقیق کسب و کار و نشانی وب سایت به همراه اطلاعت تکمیلی در مورد آن کسب و کار مورد استفاده کاربران قرار می گیرند.

الگوریتم پنگوئن 4 و تاثیر لحظه ای ساخت لینک

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

2 دیدگاه برای “الگوریتم پنگوئن 4 و تاثیر لحظه ای ساخت لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2  +  5  =