مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » 12 وب سایت کاربردی برای انتخاب رنگ بندی مناسب
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
ابزار طراحی و توسعه گرافیک

12 وب سایت کاربردی برای انتخاب رنگ بندی مناسب

انتخاب رنگ بندی مناسب

یک طراح حرفه‌ای برای انتخاب رنگ طرح‌های خود از چه منبعی استفاده می‌کند؟ امروزه هر طراح باهوشی برای انتخاب رنگ‌های خود وقتش را در چرخه رنگ تلف نمی‌کند و می‌داند که سرویس‌های آنلاین متفاوتی برای انتخاب بهترین رنگ‌ها وجود دارد.

انتخاب رنگ در طراحی فرآیندی سخت و زمان‌گیر است که اغلب به حوصله و دقت زیادی نیاز دارد. شما می‌توانید با استفاده از سایت های رایگان پالت رنگ موردنظر خود را انتخاب و در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید. این برنامه‌های کاربردی وب کاملاً رایگان هستند و برای استفاده از آن‌ها نیازی نیست هیچ مبلغی پرداخت کنید. با ما همراه باشید تا بهترین وب سایت های انتخاب رنگ  را به شما معرفی کنیم.

Paletton

Paletton یکی از برنامه‌های کاربردی وب قدیمی است که هر طراح قدیمی آن را می‌شناسد. پالتون سال‌ها است درزمینهٔ پیشنهاد بهترین رنگ‌ها به طراحان فعالیت دارد و یکی از منابع خوب در این زمینه است.

شما می‌توانید به‌راحتی رنگ موردنظر را وارد و به برنامه اجازه دهید تا ادامه کار را انجام دهد و رنگ‌های متناسب بارنگ انتخابی شمارا پیشنهاد کند. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در این برنامه کاربردی وب وجود دارد این است که شما می‌توانید رابطه‌ای که میان رنگ‌های هم‌خانواده است را تغییر دهید و برای انتخاب هر رنگ در آن تغییرات جزئی ایجاد کنید.

پالتون یک منبع خوب و قابل‌اطمینان برای افرادی است که کار خود را تازه شروع کرده‌اند.

Color Safe

اگر نگران محدودیت‌های WCAG در فرآیند طراحی خود هستید، Color Safe یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌توانید برای انتخاب رنگ‌های خود استفاده کنید. با استفاده از این وب اپ یا برنامه کاربردی وب می‌توانید رنگ‌هایی با کنتراست مناسب مطابق با دستورالعمل WCAG انتخاب کنید.

رنگ‌هایی که در کالر سیف پیشنهاد می‌شود کنتراست بالا و خوانایی بیشتری دارند. اگر برای انتخاب رنگ‌هایتان باید بر اساس دستورالعمل WCAG عمل کنید، کالر سیف یکی از بهترین پیشنهادها است.

Adobe Color CC

بسیاری از طراحان برای انتخاب رنگ‌ها از Adobe Kuler استفاده می‌کردند، اخیراً این برنامه کاربردی وب به Adobe Color CC تغییر نام داده است.

Adobe Color CC یکی از ابزارهای رایگان ادوب است که در اختیار عموم قرار دارد و هرکسی برای انتخاب رنگ در کار طراحی خود می‌تواند از آن استفاده کند. ادوب کالر یکی از برنامه‌های کاربردی وبی است که برای انتخاب رنگ‌ها به شما پیشنهادهای زیادی می‌کند و شما می‌توانید کوچک‌ترین جزئیات را در انتخاب رنگ در نظر بگیرید.

رابط کاربری ادوب کالر در نگاه اول کمی پیچیده به نظر می‌رسد ولی پس از کمی کار کردن با آن می‌توان به فضای کاری مسلط شد.

Ambiance

برنامه کاربردی Ambiance رایگان است و به کاربر پالت‌های رنگی از پیش‌ساخته شده را پیشنهاد می‌کند. Ambiance شبیه به برنامه‌های کاربردی وب قدیمی است و کاربر برای استفاده از آن رنگ موردنظر خود را ذخیره می‌کند تا بتواند در کار موردنظرش استفاده کند.

تمام پالت‌های رنگی امبیانس از Colorlovers انتخاب‌شده‌اند و پالت‌ها به‌صورت آماده هستند که کاربران به آن‌ها رأی داده‌اند. رابط کاربری امبیانس ساده است و هر کاربری به‌راحتی می‌تواند با آن کار کند.

0to255

0to255 یک برنامه کامل برای انتخاب رنگ‌هایی در یک طیف رنگی است. این برنامه کاربردی به شما تمام تنالیته های رنگی و سایه‌روشن‌های را مختلف را نشان می‌دهد تا بتوانید آن‌ها را باهم ترکیب کنید و رنگ موردنظر خود را بسازید.

در شروع کار، صفحه اصلی سایت محدوده گسترده‌ای از رنگ‌ها را به شما نمایش می‌دهد که می‌توانید بر روی رنگ موردنظر خود کلیک کنید و رنگ‌های هم‌خانواده و مرتبط با آن را انتخاب کنید.

Flat UI Colors

اگر درزمینهٔ طراحی فلت یا تخت فعالیت می‌کنید، Flat UI Colors منبعی خوب برای پیدا کردن رنگ‌های مناسب با سبک طراحی شما است. رنگ‌های زیادی در برنامه کاربردی وب فلت یو آی کالرز پیشنهادشده است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و در صورت نیاز آن‌ها را کپی کنید. کد HEX رنگ‌ها در کنار آن‌ها نوشته‌شده است و شما به‌راحتی می‌توانید از کد رنگ‌ها در فتوشاپ استفاده کنید.

فلت یو آی کالرز برنامه‌ای کوچک است ولی برای طراحانی که درزمینهٔ طراحی‌های فلت یا تخت فعالیت دارند بهترین و جامع‌ترین منبع رایگان است.

Pictaculous

بعضی از طراحان با تحلیل رنگ‌های موجود در عکس‌ها، رنگ‌های خود را انتخاب می‌کنند. Pictaculous یکی از بهترین برنامه‌های کاربردی وب درزمینهٔ تجزیه‌وتحلیل رنگ عکس‌ها است.

عکس موردنظر خود را در برنامه کاربردی پیکتاکلوس بارگذاری کنید و سپس برنامه رنگ‌های مربوط به‌عکس را نمایش می‌دهد. برنامه عکس‌ها را به‌دقت پردازش می‌کند تا بتواند بهترین و واضح‌ترین رنگ‌ها را از عکس خارج کند و به طراح پیشنهاد بدهد.

شما می‌توانید پیشنهادهایی برای انتخاب رنگ از عکس‌های قبلی بدهید تا برنامه با در نظر گرفتن رنگ‌های قبلی و رنگ عکس جدید، رنگ‌های متنوعی را به پیشنهاد کند.

Color Supply

Color Supply برنامه ای منحصربه‌فرد و چندمنظوره است. یکرنگ اصلی در چرخه رنگ انتخاب می‌کنید و سپس حالت‌های مختلف ارائه رنگ را پیشنهاد می‌دهید. این حالت‌ها شامل مثلث، مربع و … می‌شود.

در این قسمت شما می‌توانید تن‌های رنگی و یا ترکیب‌های رنگی که بارنگ اصلی شما هماهنگ است را انتخاب کنید. رنگ‌ها در آیکون‌های SVG به‌صورت پیش‌نمایش به شما نشان داده می‌شوند.

برنامه کاربردی وب کالر ساپلای یک آچارفرانسه برای هر طراح است و اگر طراحی را به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنید از این برنامه کاربردی استفاده کنید.

Coolors

Coolors webapp یکی از کامل‌ترین ابزارهای آنلاین انتخاب و ترکیب رنگ است. برای انتخاب رنگ در این برنامه دست شما کاملاً باز است و هیچ محدودیتی ندارید، کوچک‌ترین جزئیات هم قابل‌تغییر هستند.

در برنامه تعدادی رنگ پیشنهادشده‌اند که می‌توانید از بین آن‌ها رنگ موردعلاقه خود را انتخاب کنید و در مرورگر رنگ‌ها را باهم ترکیب کنید. پس از به دست آوردن رنگ نهایی کد HEX رنگ به شما داده می‌شود که می‌توانید از آن در فتوشاپ استفاده کنید. این برنامه کاربردی افزونه کروم هم دارد و به کاربر امکان ایجاد یک حساب کاربری را می‌دهد. باز کردن حساب کاربری در کولورز رایگان است.

اگر برای شروع کار خود نیاز دارید که از منبعی الهام بگیرید، کولورز یکی از بهترین منبع‌های رایگان آنلاین است.

Material Colors

گوگل اخیراً صفحه طراحی متریال خود را با برند جدید ابزار رنگ به‌روزرسانی کرد. برنامه کاربردی وب متریال کالرز وابسته به گوگل است و به کاربر اجازه می‌دهد تا جزئیات زیادی را تغییر دهد. تمرکز اصلی در طراحی این برنامه کاربردی وب، طراحی اپلیکیشن های رابط کاربری موبایل است ولی در محیط‌های دیگر هم قابلیت استفاده دارد.

برنامه‌های زیادی درزمینهٔ طراحی UI وجود دارند، این برنامه کاربردی را می‌توان در زمینه های زیادی استفاده کرد.

Palette Generator

تفاوت بزرگی که Palette Generator با برنامه‌های دیگر دارد امکان بارگذاری چند عکس و مقایسه رنگ عکس‌ها با یکدیگر است. این برنامه کاربردی یکی از بهترین‌ها است و به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از تصاویر مختلف رنگ‌های موردنظر خود را انتخاب کنید.

Color Picker

آخرین پیشنهاد این لیست، برنامه کاربردی  Color Picker است که محصول Dixon & Moe است. این برنامه به شما این را می‌دهد تا رنگ‌ها را از محل موردنظر خود بردارید و آن‌ها را به کدهای HEX،HSL و RGB تبدیل کنید.

برای کار با برنامه کاربردی کافی است تا رنگ موردنظر خود را به‌وسیله ابزار انتخاب رنگ وارد برنامه کنید و اجازه دهید برنامه ادامه راه را طی کند. فضای برنامه بسیار ساده است و کاربران می‌توانند به‌راحتی با آن کار کنند، علاوه بر راحتی فضای کار کاربران می‌توانند به‌راحتی رنگ‌ها را به کدهای raw CSS و Sass تبدیل کنند. این برنامه، برای طراحان وب‌سایت بسیار کاربردی است.

اگر در انتخاب رنگ طرح‌هایتان مشکل‌دارید و نمی‌دانید از چه رنگ‌های هم‌خانواده‌ای در کارهایتان استفاده کنید، بدون شک از لیست ۱۲ برنامه کاربردی برای انتخاب رنگ، یکی از برنامه‌ها مناسب کار شما خواهد بود.

منبع designmodo
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

۱ دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه