تاکتیک‌های سئوی وب‌سایت که باید ادامه دهید!
تاکتیک‌های سئوی وب‌سایت که باید ادامه دهید!

سئو یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های هر کسب‌وکار است که در رتبه‌بندی موتورهای جستجو و موفقیت وب‌سایت شما تأثیر چشم‌گیری دارد، اما تاکتیک‌های سئو به الگوریتم‌های موتورهای جستجو بستگی دارند که هر روزه تغییر می‌کنند. بسیاری از این تغییرات نیازمند تاکتیک‌های جدید سئو هستند اما استانداردهای طلایی سئو تقریباً ثابت باقی می‌مانند که هر ساله قابل استفاده هستند.

یک استراتژی مؤثر بهینه‌سازی موتورهای جستجو دارای چند وجه است که ترکیب سالمی از تاکتیک‌های داخلی و خارجی سئو است.

در این مقاله، ما تعدادی از تاکتیک‌های مهم سئوی داخلی را بررسی می‌کنیم که شما می‌توانید برای بهینه‌سازی کلمات کلیدی کسب‌وکار خود استفاده کنید تا رتبه وب‌سایت را در موتورهای جستجو تقویت کنید.

روی کاربردپذیری وب‌سایت سرمایه‌گذاری کنید

هنگامی‌که برای اولین بار در مورد سئوی داخلی فکر می‌کنید بهتر است به خاطر داشته باشید که هدف اصلی موتور جستجو چیست. گوگل و سایر موتورهای جستجو با هم رقابت می‌کنند تا ترافیک جستجو کسب کنند (برای اینکه در نهایت جستجوی بیشتر به معنی درآمد بیشتر از تبلیغات است) و بهترین راه برای کسب کاربر، ارائه مستمر نتایج باکیفیت به جستجوی کاربران است. به همین دلیل، الگوریتم‌ها به وب‌سایت‌هایی که تجربه کاربری خوبی تأمین می‌کنند، جایزه می‌دهند!


مقاله مرتبط: Local Seo چیست؟ آموزش سئو محلی به زبان ساده


تجربه کاربری یک عنوان گسترده است و شامل همه‌چیز می‌شود: از المنت‌های پایه مانند ناوبری هوشمند وب‌سایت تا جزییات ظریف مانند سرنخ‌ها و فراخوان‌ها که به‌صورت مؤثری نام‌گذاری شده‌اند. قبل از اینکه منابع خود را صرف تولید محتوای وب‌سایت کنید (تولید محتوا یکی از مهم‌ترین متدهای سئو است) ابتدا باید مطمئن شوید که ساختار کلی وب‌سایت طوری طراحی شده است که هم نیازهای محتوایی و هم اهداف کاربر را تأمین کند.

محتوای منحصربه‌فرد و مرتبط تولید کنید

تولید محتوا که قطعاً مهم‌ترین عامل رتبه‌بندی در موتورهای جستجو است و به همین دلیل بیشترین سرمایه‌گذاری در کار و زمان را نیاز دارد، در واقع تولید محتوای باکیفیت برای وب‌سایت است. محتوایی که به شدت به موضوعی که قصد دارید بابت آن‌ رتبه‌بندی شوید مرتبط است در واقع پشتوانه هر استراتژی مؤثر سئوی داخلی است.

کلید اصلی این است که محتوای تولیدی باید منحصربه‌فرد و جدید باشد. گوگل برای وب‌سایت‌هایی که محتوای کم‌عمق دارند یا در انتشار محتوا زیاده‌روی می‌کنند و یا به روز نیستند اعتبار کمتری در نظر می‌گیرد. به موضوع‌هایی فکر کنید که برند شما می‌تواند درباره آن‌ها پست، مقاله سفید و یا ویدئو تولید کند که نیازهای واقعی یک کاربر را تأمین می‌کنند و به گفتگوی در مورد موضوع هم ارزش افزوده ارائه می‌دهند.

زمان لود وب‌سایت را کم کنید

سرعت وب‌سایت بخشی از کاربردپذیری است اما به اندازه کافی مهم است تا به‌صورت جداگانه در این مقاله به آن اشاره شود. فقط چند مشکل محدود وجود دارند که به اندازه سرعت کم وب‌سایت کاربر را دلسرد می‌کنند. به خاطر داشته باشید که در دنیای اینترنت یک «زمان طولانی» در واقع فقط چند ثانیه است! مطالعات به‌صورت مکرر نشان داده‌اند که با هر ثانیه که به لود وب‌سایت اضافه می‌شود، نرخ بازگشت وب‌سایت هم افزایش پیدا می‌کند. تلاش مستمر برای بهینه‌سازی وب‌سایت که زمان لود سایت را هم کاهش می‌دهد، توانایی عمومی وب‌سایت برای کسب رتبه جستجوی بهتر برای کلمات کلیدی هدف را افزایش می‌دهد.


مقاله مرتبط: GTMetrix چیست؟ چگونه با استفاده از Gtmetrix سرعت وب‌سایت را افزایش دهیم؟


روی سازگاری با موبایل تمرکز کنید

سازگاری با موبایل و کاربردپذیری چند سال است که عوامل مهم رتبه‌بندی موتورهای جستجو شده‌اند. این واقعیت انعکاسی از زندگی امروز ماست که بیش از نیمی از جستجوهای گوگل روی گوشی‌های هوشمند انجام می‌شوند. تصور کنید که تجربه جستجو برای کاربری که روی موبایل در حال جستجو است تا چه اندازه آزاردهنده خواهد بود اگر یک نتیجه را پیدا ‌کند که ظاهراً پاسخ سؤال او را می‌دهد اما در نهایت در وب‌سایتی فرود بیاید که به‌صورت کامل روی موبایل کار نمی‌کند! این موقعیت از نظر گوگل بدترین حالت است پس به وب‌سایت‌هایی که تجربه موبایل باکیفیت تأمین می‌کنند، جایزه می‌دهد.

کاربردپذیری موبایل برای همه وب‌سایت‌ها یک ضرورت است. اگر موبایل هرگز بخش مهمی از استراتژی دیجیتال شما نبوده است یا چند سالی از آخرین بازرسی و به‌روزرسانی وب‌سایت با هدف ترافیک حاصله از گوشی‌های هوشمند گذشته است، احتمالاً در حال حاضر رتبه جستجوی شما پایین است. کاربردپذیری موبایل باید بخشی از هر استراتژی سئوی داخلی باشد.

تگ عنوان و متا دیسکریپشن را در نظر بگیرید

هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص از طریق استفاده مکرر و بیش از اندازه در وب‌سایت یک تاکتیک سئو است که امروزه کمتر استفاده می‌شود  اما تگ عنوان و متا دیسکریپشن هنوز هم هدف مهمی دارند.

تگ عنوان باید به‌صورت شفاف و دقیق محتوای صفحه را در ۷۰ کاراکتر یا کمتر شرح دهد. از متد اسپم تکرار کلمات کلیدی دوری کنید و در عوض از تگی استفاده کنید که به‌صورت مناسب کاربر را برای محتوایی که توقع دارد در صفحه فرود ببیند، آماده می‌کند. با انجام این کار نرخ بازگشت صفحات کاهش پیدا می‌کند که عاملی برای کاربردپذیری ضعیف در نظر گرفته می‌شود.

متا دیسکریپشن هم می‌تواند طوری تنظیم شود تا کاربر را تشویق به کلیک کند. نقش این المنت خاص داخلی پشتیبانی از تگ عنوان و ارائه توضیحات اضافه است. اگر متا دیسکریپشن به درستی نوشته شود، کاربر را متقاعد می‌کند که وب‌سایت شما قادر است تا اطلاعات یا محصولی را که در جستجوی آن هست را ارائه دهد.

 نتیجه‌گیری

در روزهای ابتدایی جستجوی اینترنتی، برای شرکت‌ها نسبتاً آسان بود تا با موتورهای جستجو بازی کنند و برای کلمات کلیدی هدف خود رتبه بسیار بالایی بگیرند اما الگوریتم‌های جستجو تغییر کرده‌اند و موتورهای جستجو به‌صورت قابل‌توجهی تکامل پیدا کرده‌اند. متدهای مدرن بهینه‌سازی موتورهای جستجو فقط به یافتن راه‌هایی مربوط می‌شوند که تجربه کاربری باکیفیت و محتوای با ارزش برای کاربر هدف فراهم می‌کنند. برای انجام این کار به سرمایه‌گذاری بر روی استراتژی محتوا، تولید محتوا و یک اراده مصمم نیاز دارید تا یک تجربه کاربری که فراتر از توقع کاربر است را تأمین کنید.

تاکتیک‌های سئو وب‌سایت که باید رعایت کنید

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5  +  4  =