فعالسازی SSL رایگان در سی پنل
فعالسازی SSL رایگان در سی پنل

از زمانی که اینترنت به وجود آمده وب‌سایت‌های زیادی فعالیت خودشان را شروع کرده‌اند و هر روز به تعداد کسب و کارها و افراد فعال در دنیای آنلاین اضافه می‌شود. همین موضوع موجب شده که افراد متخلف و هکرها به فکر ربودن اطلاعات کاربران و داده‌های ذخیره شده در وب‌سایت‌ها باشند. برای اینکه امنیت داده‌ها، کاربران و سایت خودتان را تأمین کنید، لازم است که نکات امنیتی مانند نصب SSL را انجام دهید. با توجه به اینکه اغلب وب‌سایت‌ها از کنترل پنل سی پنل برای مدیریت داده‌های خودشان استفاده می‌کنند، در این مطلب مجله‌هاست ایران نحوه فعالسازی ssl رایگان در سی پنل را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

تاثیر نصب ssl در امنیت وب‌سایت

گواهینامه SSL مخفف Socket Secure Layer بوده و به معنی لایه امنی است که برای انتقال ایمن داده‌ها و اطلاعات وب‌سایت‌ها استفاده می‌شود. با توجه به اینکه کاربران فعال در دنیای آنلاین نیز این روزها مفهوم امنیت و اهمیت آن را درک کرده‌اند، اغلب افراد ترجیح می‌دهند که وب‌سایت‌هایی که امنیت مناسبی دارند را استفاده کنند.

با فعال‌سازی ssl می‌توانید عملیات ریدایرکت http به https را انجام داده و تمام داده‌هایتان را رمزنگاری کنید. در نتیجه، امنیت کاربران‌تان و داده‌های وب‌سایتتان افزایش پیدا می‌کند و مشتریان با اعتماد بیشتری از داده‌های ارائه شده و خدماتی که دارید استفاده خواهند کرد؛ به همین علت کارشناسان این ایجاد امینت را یکی از مهم ترین مزایای گواهی ssl  می دانند.

مراحل فعال‌سازی ssl رایگان در سی پنل

برای فعال‌سازی ssl رایگان در سی پنل لازم است مراحل زیر را انجام دهید. در قدم اول باید اقدام به ورود به سی پنل نمایید و از قسمت Security بخش SSL/TLS را انتخاب کنید.

فعالسازی ssl رایگان در سی پنل

 در قدم بعدی باید در قسمت Install and Manage SSL for your site (HTTPS) روی گزینه Manage SSL sites کلیک کنید.

مراحل فعالسازی ssl رایگان در cpanel

 در این مرحله لازم است که آدرس دامنه را از بخش Domain انتخاب کرده و روی دکمه Browse Certificates کلیک کنید.

راهنمای نصب ssl رایگان در سی پنل

سپس دکمه Autofill by Domain را بزنید. پس از آن، بخش‌های Certificate: (CRT) و Private Key (KEY) و Certificate Authority Bundle: (CABUNDLE) به صورت اتوماتیک تکمیل می‌شود.

انتخاب دامنه برای فعالسازی ssl رایگان در سی پنل

راهنمای مراحل فعالسازی ssl رایگان در cpanel
در نهایت باید روی دکمه Install Certificate کلیک کنید تا گواهی SSL روی سی پنل فعال شود و بتوانید علامت قفل را قبل از نام دامنه خودتان مشاهده کنید.

نصب ssl رایگان در سی پنل

نحوه تشخیص نصب شدن گواهی SSL

اگر گواهی SSL را برای اولین بار نصب کرده‌اید و درباره نحوه فعال شده این گواهی اطلاعات کافی ندارید، تنها باید دو مرحله زیر را برای بررسی فعال شدن این گواهی بررسی کنید.

  • پس از نصب گواهی SSL در ابتدای تمامی لینک‌های وب‌سایت پروتکل HTTPS به جای پروتکل HTTP نمایش داده خواهد شد.
  • در مرورگرهای جدید نماد قفل در کنار آدرس دامنه نمایش داده می‌شود.

مطلب مرتبط: نحوه نصب ssl روی وردپرس

معرفی انواع گواهی‌های SSL

قبل از آنکه این گواهی رایگان را در سی پنل فعال کنید، لازم است که انواع گواهی ssl بشناسید، تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

۱) گواهی SSL رایگان (Free SSL)

گواهی SSL رایگان با اعتبار سنجی دامنه و بدون نیاز به اطلاعات تکمیلی فعال می‌شود. این گواهی را می‌توانید برای یک دوره سه ماهه به صورت رایگان فعال کنید و پس از اتمام این دوره مجدداً باید مراحل صدور و نصب گواهی را انجام دهید.

۲) گواهی SSL استاندارد (DV SSL) Domain Validated

این گواهی طبق ثبت دامنه ارائه می‌شود و به ثبت شدن سازمان یا شرکت مالک وب‌سایت ارتباطی ندارد. در نتیجه این گواهی پایین‌ترین نوع اعتبار را دارد و اغلب برای وب‌سایت‌های عمومی در نظر گرفته می‌شود.

۳) گواهی SSL سازمانی (OV SSL) Organization Validated

گواهینامه سازمانی SSL شرکت مالک دامنه را نیز مورد اعتبار سنجی قرار می‌دهد. این گواهی نسبت به نمونه‌های مشابه از اعتبار بالاتری برخوردار است.

۴) گواهی SSL پیشرفته (EV SSL) Extended Validation

گواهینامه پیشرفته معتبرترین نوع گواهی امنیتی SSL است و با اعتبار سنجی دامنه و شرکت متقاضی اعتماد قابل توجهی را برای کاربران فراهم می‌کند.

سخن پایانی

نصب SSL در cpanel برای کسانی که نیاز به یک وب‌سایت امن دارند ضروری خواهد بود. برای فعال‌سازی SSL در کنترل پنل سی پنل نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهید داشت و می‌توانید ssl رایگان در سی پنل را طبق راهنمای تصویری ارائه شده توسط‌ هاست ایران فعال کنید. پس از فعال شدن این گواهی باید در تمام مرورگرها شاهد تغییر HTTP به HTTPS در ابتدای نام دامنه خودتان باشید.

فعالسازی ssl رایگان در سی پنل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  16  =  19