در مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe کدام یکی برنده می‌شود و کدام یک از آن‌ها ابزار مفیدتری است؟ WP Toolkit یک راه حل کاملاً جدید مدیریت وردپرس است که به ارائه دهندگان‌ هاست و فروشندگان این امکان را می‌دهد تا یک رابط مدرن جامع برای مدیریت هر تعداد سایت وردپرس ارائه دهند. هم اکنون ابزار WP Toolkit با cPanel که ابزار قدرتمندی برای مدیریت هاست است ادغام شده است و این بیش از هر چیزی به محبوبیت و قدرت آن افزوده است.

اما سؤال اصلی اینجاست که آیا WP Toolkit (یا WPT) جایگزین مدیریت وردپرس یعنی cPanel می‌شود؟ اگر جایگزین سی پنل شود کدام یک از نسخه‌های آن برای این هدف بهتر است؟ در این مطلب آموزشی از مجله هاست ایران قرار است در رابطه با تفاوت WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe مفصل صحبت کنیم و ویژگی‌های آن‌ها را بررسی کنیم تا بفهیم کدام یکی برای مدیریت هاست بهتر است. قبل از اینکه به مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe بپردازیم ابتدا اجازه دهید که با ابزار «وردپرس تولکیت» (WP Toolkit) و رسالت آن آشنا شویم.

WP Toolkit چیست؟

قبل از اینکه به مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe بپردازیم بهتر است به صورت کلی با این ابزار آشنا شویم. WP Toolkit یک رابط برای نصب، پیکربندی، ایمن سازی، به‌روزرسانی و مدیریت سایت‌های وردپرس ارائه می‌دهد.

برای دسترسی به WP Toolkit Lite، به سادگی باید نسخه cPanel و WHM خود را به نسخه ۹۴ به‌روز کنید. همچنین اگر مدیریت قدیمی وردپرس را نصب کرده‌اید، فرآیند به‌روزرسانی به طور خودکار WPT را برای شما نصب می‌کند. به‌عنوان مدیر سرور، می‌توانید WPT را از طریق نمایش ویژگی‌های WHM یا در بازار WHM نصب کنید.

پس از نصب، کاربران cPanel یک آپشن جدید WP Toolkit را در بخش Applications منوی صفحه اصلی cPanel پیدا خواهند کرد. برخی از ویژگی‌های WP Toolkit به WP Toolkit Deluxe نیاز دارند. می‌توانید در فروشگاه با استفاده از افزونه‌ها آن را ارتقا دهید. همچنین مدیران سرور می‌توانند آدرس‌های ارتقای سفارشی را برای فروشندگان و کاربران cPanel در تنظیمات Toolkit در بخش Plugins در منوی اصلی WHM تنظیم کنند.

مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe

در ادامه جنبه‌های مختلفی از مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما قبل از اینکه به مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe پرداخته شود، ابتدا هردونسخه معرفی خواهند شد.

WP Toolkit Lite چیست؟

WP Toolkit Lite یک راه حل رایگان مدیریت وردپرس برای سی پنل و هم اکنون از محبوبیت بسیار بالایی برخودارد است. در مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe ازلحاظ قدمت همانطور که معلوم است اولی قدمت بیشتری دارد.

WP-Toolkit

WP Toolkit Lite شامل یک داشبورد برای مدیریت سایت‌های وردپرس و همچنین تعدادی ابزار برای نصب، دسترسی و پیکربندی سایت‌های شخصی است. WPT Lite رایگان و دارای ویژگی‌های بسیار بیشتری نسبت ابزار به مدیریت وردپرس است.

مهم‌ترین ویژگی‌های WP Toolkit Lite

در زیر مهم‌ترین ویژگی‌های WP Toolkit Lite بیان‌شده‌اند و در ادامه ویژگی‌های نسخه Deluxe آورده شده است تا بتوانیم به درک خوبی از مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe برسیم.

  • با استفاده از WP Toolkit Lite همه سایت‌های وردپرس در یک داشبورد نمایش داده می‌شوند و شما می‌توانید به‌روزرسانی و وضعیت امنیتی همه سایت‌ها را در کنار ابزارهای مدیریت سایت به راحتی مشاهده کنید. همچنین داشبورد را می‌توان جستجو و فیلتر کرد تا فقط سایت‌های مد نظر شما را نشان دهد.
  • نصب قابل تنظیم – کاربران سی پنل می‌توانند سایت‌های جدید وردپرس را در چند ثانیه با WP Toolkit Lite نصب کنند و هر سایت را می‌توان قبل از نصب سفارشی کرد. گزینه‌های سفارشی سازی شامل مسیر نصب، عنوان وب‌سایت، جزئیات مدیر، نام پایگاه داده و رمز عبور و تنظیمات به‌روزرسانی خودکار است.
  • ورورد با یک کلیک – با استفاده از WP Toolkit Lite فقط با یک کلیک وارد داشبورد مدیریت هر سایت وردپرسی که توسط WPT مدیریت می‌شود، شوید.
  • خودکار سازی امنیتی – در حین نصب، WPT به‌طور خودکار تعدادی از پیشرفت‌های امنیتی را اعمال می‌کند که شامل محدود کردن دسترسی به فایل‌های حساس، خاموش کردن پینگ‌بک‌ها، پیکربندی کلیدهای امنیتی و موارد دیگر می‌شود.
  • مدیریت اشکال زدایی – با استفاده از ابزار WP Toolkit Lite به سرعت حالت‌های اشکال زدایی وردپرس را از داشبورد سایت فعال کنید. همچنین می‌توانید حالت تعمیر و نگهداری پیشرفته را روشن کنید، کروال یا عدم کراول توسط موتور جستجو را خاموش و روشن کنید و از رمزهای عبور خود محافظت کنید.
  • نصب مجموعه پلاگین و تم – هنگام نصب یک سایت، پلاگین ها و مجموعه‌های تم از پیش تعریف شده را به صورت خودکار نصب کنید. این ویژگی ابزار مدیریت وردپرس WP Toolkit Lite راه‌اندازی وبلاگ‌ها، فروشگاه‌های WooCommerce و موارد دیگر را آسان می‌کند.
  • به‌روزرسانی خودکار – با استفاده از WP Toolkit Lite می‌توانید تنظیمات به‌روزرسانی خودکار سایت‌های وردپرس و تم‌ها و افزونه‌های آن‌ها را از داخل سی پنل تغییر دهید.

همانطور که مشاهده شد، WP Toolkit Lite رایگان مجموعه‌ای باورنکردنی از ابزارها را ارائه می‌دهد که کار را برای صاحبان سایت و فروشندگانی که بسیاری از سایت‌های وردپرس را مدیریت می‌کنند، آسان‌تر می‌کند.

WP Toolkit Deluxe چیست؟

ابزار محبوب دیگری که مدیریت وردپرس و هاست با آن بسیار آسان می‌شود، ابزار WP Toolkit Deluxe است و از آن به‌عنوان آینده مدیریت وردپرس یاد می‌شود. مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe به علت اینکه این نسخه هنوز یک نسخه در حال پیشرفت است شاید زیاد مورد تائید نباشد ما با این حال بازهم در این مقاله مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe صورت می‌گیرد.

WP Toolkit Deluxe در نسخه رایگان خود همه ابزارها از ابزارهای پیچیده مدیریت انبوه و شبیه‌سازی سایت را دارد و مدیریت تعداد زیادی از سایت‌های وردپرس را سریع‌تر و راحت‌تر می‌کند. مهم‌ترین ویژگی‌های WP Toolkit Deluxe به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین ابزارهای مدیریت وردپرس در ادامه ذکر خواهند شد.

شبیه‌سازی و مرحله بندی سایت وردپرس

WP Toolkit Deluxe می‌تواند هر سایت وردپرسی را که مدیریت می‌کند کلون کند. این یک فرآیند ساده است که فقط با یک کلیک انجام می‌شود. شما یک سایت را گزینش کرده و در WPT انتخاب می‌کنید که از کدام دامنه می‌خواهید استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید فوراً همه اجزای سایت خود را کپی کرده و یک نسخه شبیه‌سازی شده از آن بسازید که در مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe این بارزترین تفاوت است.

شبیه‌سازی برای ایجاد سایت‌های جدید برای آزمایش تغییرات و ویژگی‌های جدید یک گزینه بسیار عالی است. همچنین WP Toolkit Deluxe به شما این امکان را می‌دهد که فایل‌ها و جداول پایگاه داده را به صورت انتخابی در سایت اصلی کپی کنید، بنابراین می‌توانید به سرعت تغییرات را وارد مرحله تولید کنید.

به‌روزرسانی‌های هوشمند

با WTK Deluxe، می‌توانید یک سایت مرحله‌ای برای آزمایش به‌روزرسانی‌ها ایجاد کنید. اما WP Toolkit Deluxe با خودکار کردن فرآیند و به‌روزرسانی‌های هوشمند، این کار را حتی آسان‌تر کرده است. هنگامی که یک به‌روزرسانی هوشمند را راه‌اندازی می‌شود، WPT یک کلون ایجاد می‌کند، مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را اجرا می‌کند، کلون را به‌روزرسانی می‌کند، آزمایش را دوباره اجرا می‌کند و گزارشی را در یک رابط تولید می‌کند که به شما امکان می‌دهد به صورت بصری سایت را قبل و بعد از به‌روزرسانی مقایسه کنید. اگر همه چیز خوب باشد، کاربر تائید می‌کند و WPK سایت اصلی را به‌روز می‌کند و کلون یا نسخه کپی را پاک می‌کند.

به‌روزرسانی انبوه امنیتی

WP Toolkit Deluxe ویژگی‌های امنیتی و به‌روزرسانی نسخه Lite را گسترش داده و آن را ارتقا می‌بخشد. WP Toolkit Deluxe علاوه بر سازوکارهای سخت‌گیرانه امنیتی خودکار، این ابزار مدیریت وردپرس به کاربران این امکان را می‌دهد تا سایت‌ها را اسکن کرده و به طور انتخابی تنظیمات امنیتی را در چندین سایت به طور هم‌زمان اعمال کنند. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید محافظت از ربات را در ده‌ها سایت وردپرس فعال کنید، می‌توانید این کار را در چند ثانیه از طریق رابط وضعیت امنیتی جعبه‌ابزار انجام دهید.

همان قابلیت‌های ویرایش انبوه انعطاف‌پذیر در سراسر WPT Deluxe وجود دارد. می‌توانید به‌روزرسانی‌های هسته و افزونه‌های وردپرس را اعمال کنید، افزونه‌ها و تم‌ها را نصب و حذف کنید و تنظیمات به‌روزرسانی خودکار ده‌ها سایت را به طور هم‌زمان تنظیم کنید.

ما تنها سه مورد از بسیاری از پیشرفت‌های موجود در WP Toolkit Deluxe را ذکر کرده‌ایم. سایر موارد شامل مدیریت مجموعه‌های پلاگین و تم برای ایجاد مجموعه‌های سفارشی، پشتیبانی امنیتی و ابزارهای پیچیده پشتیبان گیری و بازیابی است که توجه به آن‌ها در مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe بسیار ضروری است.

سخن پایانی برای مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe

WP Toolkit Lite شامل یک داشبورد برای مدیریت سایت‌های وردپرس و همچنین تعدادی ابزار برای نصب، دسترسی و پیکربندی سایت‌های شخصی است که قابلیت مدیریت و سفارشی سازی انبوهی از سایت‌ها را دارد. از طرفی رقیب اصلی و سرسخت آن WP Toolkit Deluxe است که به‌عنوان آینده مدیریت سایت های وردپرسی از آن یاد می‌شود.

WP Toolkit Deluxe مدیریت وردپرس را به‌طور خودکار، تسریع و ساده‌سازی می‌کند و به کاربران cPanel و WHM کمک می‌کند تا چندین سایت را در یک مکان به طور کارآمد نگهداری، ایمن و پیکربندی کنند و همچنین نسخه شبیه سازی شده قبل از اعمال تغیرات را ببینند.

WP Toolkit Deluxe  به صورت پیش فرض برروی هاست وردپرس شرکت هاست ایران نصب شده و قابل استفاده است.

هرکدام از آز آن‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خودشان را دارند اما با این حال WP Toolkit Lite محبوبیت بیشتری از لحاظ استفاده دارد و در مقابل WP Toolkit Deluxe ابزاری با امکانات بیشتر و مجهزتر است که رفته‌رفته دارد جای آن را می‌گیرد. در این رابطه توصیه می‌شود که از هردوتای آن‌ها استفاده کنید و در آخر سر بهترین آن‌ها را برای خود نسبت به استراتژی و وظایف خود انتخاب کنید.

امیدوارم که این مقاله در رابطه با مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوال، نظر یا پیشنهادی در این رابطه دارید می‌توانید آن را باما به اشتراک بگذارید.

مقایسه WP Toolkit Lite با WP Toolkit Deluxe

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و در حوزه‌های مذکور در مجله هاست ایران محتوا تولید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4  +  4  =