مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » چرا برخی از خبرنامه های ایمیلی موفق نمی شوند؟
بازاریابی کسب و کار

چرا برخی از خبرنامه های ایمیلی موفق نمی شوند؟

موفقیت خبرنامه های ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از مؤثرترین روش‌های بازاریابی محتواست اما پیش از هر چیز باید روش به‌کارگیری و استفاده صحیح آن را بدانید.می‌دانیم که استراتژی بازاریابی ایمیلی باید طوری تنظیم شود تا مخاطب به‌سادگی آن‌ها را نادیده نگیرد، اما برای این کار باید از کجا شروع کنیم؟  همه ما روزانه ایمیل‌های بسیاری دریافت و ارسال می‌کنیم اما نمی‌دانیم عامل اصلی موفقیت کمپین‌های ایمیلی چیست.
در این مطلب به مهم‌ترین عواملی که باعث عدم موفقیت خبرنامه های ایمیلی می شود می پردازیم.

ایمیل تأیید ارسال نمی‌کنید

ارسال ایمیل تأیید برای کاربران، یکی از مجرب‌ترین راه‌ها برای افزایش مشترکین خبرنامه شماست اما تنها ۲۶ درصد شرکت‌ها از این روش بهره می‌برند. علاوه بر این، دریافت ایمیل تأیید تا حدودی هم اعتماد کاربران را نسبت به شما افزایش می‌دهد. کاربران و مشترکین خبرنامه پس از دریافت این ایمیل متوجه می‌شوند که شما از عضویت آن‌ها مطلع هستید. ایمیل تأیید مناسب را، به شکل مطلوب طراحی کنید و مطمئن باشید که نتیجه آن را در آینده خواهید دید.

CTA طراحی نکرده‌اید

طبق نتیجه تحقیقاتی که شرکت Wordstream انجام داده است، CTA تأثیر شگفت‌انگیزی بر فروش و مشاهده صفحه می‌گذارد. این تحقیق نشان می‌دهد که اگر از Call To Action مناسب در خبرنامه استفاده کنید، نرخ کلیک وب‌سایت تا ۳۷۱% افزایش می‌یابد و فروش هم حدوداً ۱۶۱۷% بیشتر می‌شود. همین نتایج به‌خوبی گویای احتمال بهبود وضعیت کسب‌وکار شما در صورت استفاده از استراتژی مذکور است. از دکمه‌هایی مانند «همین حالا خرید کنید» یا «مشاهده محصول» در خبرنامه‌هایتان استفاده کرده و مخاطبانتان را بیش‌ازپیش درگیر کنید.


مقاله مرتبط: ٥ استراتژی مؤثر برای ایمیل مارکتینگ در سال ٢٠١٧


محتوایتان مرتبط و مناسب نیست

همیشه از محتوایی استفاده کنید که باعث برانگیختن انگیزه خرید در مشتری می‌شود. اما یادتان باشد که این محتوا باید دقیقاً به مخاطب شما مربوط شود. فراموش نکنید که شما یکی از منابع اطلاعتی و آموزشی برای مشترکان خود هستید؛ بنابراین سعی کنید برای کاربران خود تولید محتوای تخصصی داشته باشید.

ایمیل‌ها را در زمان نامناسب ارسال می‌کنید

زمان مناسب ارسال ایمیل

شاید باورتان نشود اما زمان ارسال ایمیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. Hubspot ادعا می‌کند که بهترین زمان ارسال خبرنامه، ۱۱ صبح است. البته نتیجه آن به متغیرهای متعددی ازجمله نوع صنایع و کسب‌وکار شما بستگی دارد و بهتر است آن را آزمایش کنید.

عناوین را بهینه‌سازی نمی‌کنید

این مورد هم تا حدودی شبیه CTA است و به انتخاب کلمه‌های مناسب در جهت جلب‌توجه مشترکین مربوط می‌شود. Hubspot تحقیق دیگری هم انجام داده و این بار بازاریاب‌ها را مورد پرسش قرار داده است. حدوداً ۴۷% از آن‌ها گفته‌اند که حتماً عناوین و موضوع‌های مهم خبرنامه‌هایشان را پیش از ارسال آزمایش می‌کنند و از میزان بهینه بودن آن‌ها مطمئن می‌شوند. اگر نرخ باز کردن صفحات شما پایین است، حتماً این استراتژی را به کار ببرید.

ایمیل‌های شما شخصی‌سازی نشده‌اند

شخصی‌سازی ایمیل، نشان‌دهنده احترامی است که شما برای مشترکینتان قائل هستید. همچنین ثابت‌شده است که این استراتژی می‌تواند نرخ باز کردن صفحه فرود را هم به شکل چشمگیری افزایش دهد. تحقیقات Hubspot نشان می‌دهد که نرخ باز کردن صفحه در ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده حدوداً ۱۷٫۶% است اما نرخ باز کردن صفحه در ایمیل‌های عمومی ۱۱٫۴% گزارش‌شده است. نگران زمان‌بر بودن این کار نباشید؛ ابزارهای متعددی ازجمله MailChimp وجود دارند که خبرنامه‌هایتان را به‌صورت خودکار، شخصی‌سازی می‌کنند.

از ایمیل به‌عنوان کانال اصلی ارتباطی استفاده نمی‌کنید

استفاده از شبکه‌های اجتماعی در حال گسترش است، اما ارتباط از طریق ایمیل همواره پایه و اساس بازاریابی محتوایی بوده است. حدوداً ۸۹% از بازاریاب‌ها در تحقیقات Mailigen گفته‌اند که اصلی‌ترین کانال جذب مشتریان بالقوه آن‌ها، ایمیل است. بله ایمیل هنوز هم بیشترین تأثیر را در جلب مشتری دارد و می‌تواند کسب‌وکارتان را رونق ببخشد.

ایمیل‌هایتان برای موبایل طراحی نشده‌اند

ایمیل‌هایتان برای موبایل طراحی نشده‌اند

حدوداً ۵۴% یعنی بیش از نیمی از ایمیل‌ها، روی گوشی‌های هوشمند باز می‌شوند. اگر خبرنامه‌ها و کمپین‌های ایمیلی شما به‌اندازه کافی برای نمایش روی صفحه موبایل بهینه نباشد، حدوداً نیمی از مشتریانتان را از دست می‌دهید. استفاده از قالب‌های ایمیل یا کیت‌های طراحی و شخصی‌سازی که با صفحه گوشی هم سازگار هستند، راه‌حل مناسبی برای این کار است.

ایمیل‌هایتان پر از عکس است!

تصویر هم یکی دیگر از ابزارهای مؤثر در جلب‌توجه مشترکین است، اما تحقیق Hubspot نشان می‌دهد که هرچه تعداد تصاویر در خبرنامه افزایش پیدا کند، نرخ کلیک از طرف دیگر کاهش می‌یابد. عکس‌ها و تصاویر باید به شما در جلب‌توجه کمک کنند. اجازه ندهید که حواس کاربران با دیدن حجم زیادی از تصاویر پرت شود.

برند سازی نکرده‌اید

تصور کنید یک خبرنامه مفید دریافت کرده‌اید اما با دیدن آن اصلاً متوجه نمی‌شوید که فرستنده‌اش کدام شرکت است. به نظر شما اهمیت خبرنامه بی‌نام‌ونشان چیست؟ مشترکین شما باید با نگاهی گذرا متوجه وجود نام و برند شما در ورای این خبرنامه شوند. وقتی کاربر برند شمارا در خبرنامه تشخیص می‌دهد، احساس امنیت و توجه هم در او به وجود می‌آید. برند سازی ممکن است به روندی طولانی تبدیل شود اما نتیجه آن چشمگیر است.


مقاله مرتبط: ١٠ منبع خوب برای طراحی خبرنامه ایمیلی


معیارهای صحیح و مناسب با کسب‌وکارتان را تشخیص نداده‌اید

Smart Insights گزارش کرده که متوسط نرخ کلیک در هر صنعتی در بازه ۱۵% تا ۲۸% است. به همین دلیل خودتان را تنها با شرکت‌هایی که درزمینه کاری شما فعالیت می‌کنند، مقایسه کنید. مقایسه کردن نرخ کلیک خبرنامه‌ها با صنایع دیگر که با شما متفاوت هستند، ممکن است باعث حواس‌پرتی و نتیجه‌گیری اشتباه شود. از طرف دیگر، یافتن شرکت‌های مشابه به شما کمک می‌کند تا معیارهای مقایسه‌ای دیگری هم برای میزان موفقیت و پیشرفتتان، تعیین کنید.

محتوایتان بیش‌ازحد طولانی است

هیچ‌کس مایل نیست به خواندن ایمیل‌های طولانی بنشیند پس حوصله مشترکینتان را با این ایمیل‌ها سر نبرید. ابتدا روی تمام نکات و پیام‌های مهمتان متمرکز شوید. CTA را فراموش نکنید و به طراحی محتوای آگاه‌کننده و جذاب مشغول شوید.

برای راه‌اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ، راه اندازی کسب و کار آنلاین  و طراحی قالب ایمیل می‌توانید از خدمات ‌هاست ایران استفاده کنید. این کار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما می‌شود.

منبع entrepreneur

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه