سیمفونی چیست؟ ۶ دلیل برای استفاده از Symfony
سیمفونی چیست؟ ۶ دلیل برای استفاده از Symfony

سیمفونی چیست ؟ symfony فریم‌ورکی متن‌باز است که توسط SensioLabs توسعه‌یافته و برای توسعه وب‌اپلیکیشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فریم ورک با انواع ابزارهای قدرتمند مانند ابزار تولید کد برای prototyping ارائه می‌شود. اشکال‌زدایی در آن باوجود یک پنل مناسب، بسیار آسان شده است. همچنین برای خودکارسازی اجرای برنامه رابط دستوری هم وجود دارد.

سیمفونی چیست؟

«Symfony مجموعه‌ای از Component های PHP، یک Framework وب اپلیکیشن، یک فلسفه و یک Community است که همه باهم در هارمونی کامل همکاری می‌کنند»


مقاله مرتبط: فریم‌ورک‌های برتر php در سال ٢٠١٩


باوجود فریم‌ورک‌های فراوان موجود در بازار، پیدا کردن موردی که همه‌چیز را باهم داشته باشد، کار سختی است. در این مقاله از دیدگاه استراتژیکی شش دلیل برای استفاده از سیمفونی ارائه می‌کنیم.

۶ دلیل برای استفاده از symfony!

۱ – اعتبار

بلافاصله پس از معرفی در سال ۲۰۰۵، سیمفونی مورد استقبال حرفه‌ای‌های این صنعت واقع شد و امروز محیط باثباتی است که در سطح بین‌المللی هم معروف و هم به رسمیت شناخته‌شده است. تعداد معرف‌ها گواه این مطلب است، چرا‌که از زمان معرفی، رشد بسیار زیادی داشته‌اند. درعین‌حال، سیمفونی یک گروه فعال هم هست: توسعه‌دهندگان، تسترها، استفاده‌کنندگان و سایر کسانی که در هر چه‌بهتر شدن این ابزار مشارکت می‌کنند.

۲ – حضور دائمی

پشتوانه سیمفونی یک شرکت به نام SensioLabs که ۲۰ سال پیش تأسیس شده است و قراردادهای بزرگی با مشتری‌های مهم خود دارد. سیمفونی در ابتدا برای نیاز خود شرکت برنامه‌ریزی شد و هنوز هم ابزار روزانه شرکت برای توسعه پروژه‌های مشتریان است. سیمفونی به‌وسیله حرفه‌ای‌ها و برای حرفه‌ای‌ها طراحی‌شده تا اولین و مهمترین ابزار کاربردی باشد که ویژگی‌هایی که نیازهای دنیای واقعی را هدف قرار دهد.

از طرفی این حضور دائم به معنی پشتیبانی دائم هم هست. این پشتیبانی طبیعتاً به‌وسیله شرکت ارائه می‌شود؛ ولی از بدو تولید، اکوسیستمی هم اطراف سیمفونی شکل‌گرفته است؛ گروهی که شامل خبرنامه‌ها، کانال‌ها و شرکت‌هایی می‌شود که روی این فریم‌ورک وقت خود را سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

علاوه بر این‌ها و با نگاهی بر توسعه پایدار، سیمفونی تحت لیسانس MIT open source منتشر می‌شود که علاوه بر امکان توسعه برنامه متن‌باز و application انحصاری، هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کند.

۳- معرف‌ها

با وجود اینترانت‌، سایت‌های عمومی، شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های محلی و برنامه‌های مدیریتی، کمبود نمونه وجود ندارد. صدها وب‌سایت و برنامه در انواع و سایزهای مختلف به سیمفونی اعتماد دارند.

مخصوصاً نمونه‌هایی مثل Yahoo! Dailymotion، Opensky.com، Exercise.com و حتی برنامه‌هایی مثل phpBB و Drupal قابل‌توجه هستند.

۴- نوآوری

سیمفونی همه آن چیزی است که شما از یک فریم‌ورک توقع دارید: سرعت، انعطاف‌پذیری، عناصری با قابلیت ‌استفاده مجدد و همچنین ساختار برنامه‌هایی که در این محیط توسعه پیداکرده‌اند و از بهترین شیوه‌های این صنعت استفاده می‌کنند.


مقاله مرتبط: مقایسه AngularJS و Ember.js؛ کدام فریم‌ورک جاوا اسکریپت مناسب شما است؟


اما این همه‌چیز نیست! ازآنجا‌که شرکت به برهم زدن نظم موجود عادت دارد و همیشه برای بهتر ‌شدن تلاش می‌کند، سیمفونی و همه گروه همراهش حس کنجکاوی‌ای در خود ایجاد کرده‌اند که بسیار فراتر از PHP است. برای نوآوری درنگ نمی‌کنند؛ با جستجوی ایده‌های جدید در منابع دیگر، آن را در دنیای PHP پیاده می‌کنند؛ مانند تزریق وابستگی از Java.

علاوه بر این‌ها، توسعه‌دهندگان وب باانگیزه افزایش بهره‌وری «Web Debug toolbar» را پایه‌ریزی کرده‌اند که از فریم‌ورک‌های دیگر و احتمالاً از PHP یا منبع دیگری برداشت می‌شود.

۵ – منابع

هنگامی‌که از سیمفونی استفاده می‌کنید، به شما اطمینان داده‌ می‌شود که «هرگز با مانیتور خود تنها نیستید»! چه از طریق پشتیبانی شرکت یا پشتیبانی جامعه مجازی آن، شما همیشه پاسخ پرسش‌های خود را پیدا خواهید کرد. با استناد به اصل «کدی که مستند نشده است، وجود خارجی ندارد» همیشه مستندات زیادی درباره سیمفونی پیدا خواهید کرد که به شما در مسیر توسعه وب‌سایت و نرم‌افزار خود کمک خواهند کرد.

۶- تعامل متقابل

ایده اصلی سیمفونی «محدود نکردن خود به سیمفونی» است. به خودتان اجازه دهید برنامه‌هایی تولید کنید که دقیقاً نیازهای شمارا تأمین می‌کنند!

سیمفونی به استانداردهای de facto موجود در PHP مانند PHP UNIT، نام‌گذاری کلاس‌ها و غیره احترام می‌گذارد. علاوه بر این، به شما اجازه می‌دهد از block های اصلی نرم‌افزار (مانند تزریق وابستگی (dependency injector)، مدیریت ترجمه‌ها، مدیریت فرم‌ها و غیره) بدون اینکه به همه فریم‌ورک نیاز داشته باشید، استفاده کنید.

سیمفونی تا جایی حس تعامل دوطرفه دارد که در هسته اصلی خود از بلوک نرم‌افزارهای دیگر مانند ORM Doctrine، swiftmailer و غیره! استفاده می‌کند.

در پایان باید بگوییم با انتخاب سیمفونی ضرر نخواهید کرد!

سیمفونی چیست؟ ۶ دلیل برای استفاده از Symfony

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

83  +    =  87