پینگ چیست
پینگ چیست

پینگ بالا، پینگ سرور، تست پینگ و غیره، اصطلاحاتی هستند که احتمالا از زبان برنامه‌نویس‌ها زیاد می‌شنوید. اما پینگ چیست  و تاثیر پینگ روی سئو سایت چگونه است؟

به طور کلی پینگ ابزاری برای اندازه گرفتن اتصال میان دو end-point در شبکه است و به زمان ارسال packet بین این دو نقطه به اصطلاح پینگ تایم می‌گویند.

 چگونگی تاثیر پینگ تایم روی سئو یا حتی بازی‌های آنلاین بسیار جالب است. همچنین بعد از اینکه با پینگ تایم بالا آشنا شدید در ادامه شاید بخواهید بدانید چگونه پینگ تایم را باید کاهش داد. ما به تمامی این موارد در این مقاله پرداخته‌ایم.

پینگ چیست و از چه مراحلی تشکیل شده است؟

Packet InterNet Groper یا به اختصار پینگ مفهوم پیچیده‌ای ندارد. به زمان رفت و برگشت اطلاعات از یک سیستم هوشمند مانند کامپیوتری خانگی به سمت سیستم دیگر مانند سرور، پینگ تایم می‌گویند. برای اینکه بهتر متوجه موضوع شوید پینگ از مراحل زیر تشکیل شده است:

  • ابتدا بسته اطلاعات به سمت سیستم مقصد ارسال می‌شود.
  • سیستم مقصد بسته را تحویل می‌‌گیرد.
  • سیستم مقصد پس از پردازش اطلاعات پاسخ را به سمت سیستم مبدا ارسال می‌کند.
  • سیستم مبدا اطلاعات را دریافت می‌کند.

به جمع زمانی مراحل بالا پینگ تایم می‌گویند.

احتمالا از این به بعد مشکلی با درک اصطلاح «پینگ بالا» نخواهید داشت. واضح است که پینگ بالا یعنی مجموع زمانی گفته شده در بالا مقدار زیادی داشته باشد.

تاثیر پینگ بر سئو سایت چیست؟

وبسایتی را در نظر بگیرید. شبکه‌ای که وبسایت در آن قرار دارد از سیستم‌های هوشمند و سرورهای مختلفی تشکیل شده است. پس در اینجا با مجموعه‌ای از پینگ‌ها مواجه هستیم. گاه اگر سروری Down باشد و سیستم هوشمندی Packet به سوی سرور مورد نظر ارسال کند سرور قادر به پاسخگویی نخواهد بود.

فعلا حالت قبل را در ذهن داشته باشید و به عنوان حالت دوم فرض کنید، پینگ مقدار عددی بالایی داشته باشد. ابتدا باید بگوییم که پینگ به عواملی مانند محل جغرافیایی سرور، پهنای باند کافی و سرعت اتصال اینترنتی بستگی دارد. اگر پینگ بالا باشد مانند حالتی که بین سیستم هوشمند در ایران و سرور در اروپا باشد، مدت بارگذاری سایت افزایش پیدا خواهد کرد.

هردو حالتی که در بالا ذکر کردیم تجربه بدی برای مشتری ایجاد می‌کنند. این تجربه بد در مواردی مانند بالا رفتن بانس ریت، پایین آمدن  Time on Site و Session Duration نشان می‌دهد.

تاثیر پینگ بر سئو

خرید CDN می‌تواند راهکار خوبی برای حل این مشکل باشد. اگر می‌خواهید بدانید CDN چیست روی آن کلیک کنید.

روش دیگری که می‌توانید به کمک آن مدت زمان پینگ را کاهش دهید، استفاده از سرویس‌های هاستینگ اختصاصی است. برای مثال خرید سرور مجازی به علت آنکه ترافیک سرورهای دیگر تاثیری روی آن‌ها ندارد می‌توانند از بالا رفتن PING جلوگیری کنند. اگر قصد آگاهی کامل نسبت به اینکه سرور مجازی چیست دارید، می‌توانید از این مقاله دیدن کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در سرویس هاست اشتراکی سرعت دانلود از سرعت آپلود بیشتر است. قبل از خرید هاست توجه داشته باشید که سرعت دانلود به شما اعلام می‌شود. و آنچه که روی پینگ تاثیر می‌گذارد سرعت آپلود است.

اگر می‌خواهید با روش‌های افزایش سرعت سایت آشنا شوید به این مقاله مراجعه کنید.

عدد مناسب برای پینگ چقدر است؟

به طور کلی پینگ تایم بین ۵۰ میلی ثانیه تا ۱۰۰ میلی ثانیه طیف پینگ خیلی خوب تا پینگ متوسط را شامل می‌شود. پینگ تایم کمتر از ۲۰ میلی ثانیه به نوعی استثنا محسوب می‌شود و عدد فوق‌العاده خوبی محسوب می‌شود. پینگ بالای ۱۵۰ میلی ثانیه اصلا عدد خوبی نیست. به پینگ بیشتر از ۱۵۰ میلی ثانیه «پینگ بالا» محسوب می‌شود.

تست پینگ به چه شکل صورت می‌گیرد؟

برای اندازه‌گیری و تست پینگ می‌توانید با سرچ کردن CMD در ویندوز و با کلیک روی Command Prompt این کار را انجام دهید. پس از باز شد پنجره عبارت زیر را وارد کنید و سپس Enter را بزنید:

<  Ping www.example.com

 نتیجه نمایش داده شده در خط آخر به ترتیب مینیموم، ماکزیمم و میانگین پینگ را نشلن می‌دهد.

روش‌های کاهش پینگ چیست؟

برای کاهش پینگ تایم می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • استفاده از CDN: استفاده از سرویس شبکه توزیع محتوا یا CDN به علت ماهیت توزیع‌شده‌ای که دارد می‌تواند تاخیر در باگزاری وبسایت را تا حد خوبی کاهش دهد.
  • انتخاب سرور نزدیک: واضح است هرچه سرور فاصله کمتری از سیستم کاربران آن در شبکه داشته باشد، پینگ کاهش می‌یابد. به همین دلیل معمولا پیشنهاد می‌شود در صورتی که غالب بازدیدکنندگان وبسایت اگر در ایران هستند بهتر است از سرور در ایران استفاده کنید.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم به تعریف پینگ، تست آن و روش‌های کاهش آن بپردازیم. راهکارهای مختلف کاهش پینگ مانند، استفاده از سرور مجازی  ابری، استفاده از سرویس CDN، استفاده از سرور داخلی را پیشنهاد کردیم. تمام این سرویس‌ها با کیفیتی در سطح جهانی در هاست ایران ارائه می‌شوند و برای استفاده از آن‌ها می‌توانید از وبسایت ما دیدن کنید.

اگر شما هرنوع تجربه مرتبط با پینگ سرور، کاهش آن و غیره دارید، آن را با ما مطرح کنید.

پینگ چیست ؟ علت پینگ تایم بالا و تاثیر آن بر سئو

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  69  =  78