CodeIgniter چیست؟
CodeIgniter چیست؟

یکی از فریم‌ورک‌های زبان PHP که با هدف توسعه نرم‎افزارهای تحت وب مبتنی بر الگوی (MVC) پیاده سازی شده است. فریم‎ورک کد ایگنایتر به کمک کتابخانه‌های قدرتمند خود، سرعت توسعه نرم افزارهای تحت وب را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد. CodeIgniter، امکانات کاربر را محدود نمی‎کند و همچنین ردی از خود بر جای نمی‌‎گذارد. قابلیت‎‌های منحصر به فرد و انعطاف بالای این فریم‎ورک توجه بسیاری از توسعه‌‎دهندگان وب را به سوی خود جلب کرده است و روز به روز به تعداد استفاده کنندگان آن افزوده می‎شود.

CodeIgniter چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، فریمورک CodeIgniter بر پایه معماری MVC طراحی شده است. MVC  نرم ‎افزار را به سه قسمت Model و View و Controller تقسیم می‌‎کند. مفاهیم استفاده شده در نرم افزار، رابط کاربری نرم ‎افزار و تصمیم گیری‎‌های نرم افزار بر عهده این سه قسمت است. این فریم‌ورک مناسب افرادی است که نیاز به طراحی یک نرم افزار تحت وب زیبا، ساده و کامل دارند. اگر به عنوان توسعه‎‌دهنده وب از هاستیگ‎‌های اشتراکی استفاده می‌کنید، اگر کارفرمایان عجولی دارید، اگر از فریم‎ورک‎‌های کنسل کننده و بدون مستندات خسته شده‌اید، قطعاً کدایگنایتر انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.
عملکرد استثنایی، سازگاری گسترده با شرکت‎‌های هاستینگ استاندارد، حداقل تنظیمات، محدود نبودن به قواعد کدنویسی، عدم نیاز به فراگیری قالب زبانی دیگر، ارائه راهکارهای ساده برای مسائل از مواردی است که هر توسعه دهنده وبی را به خود علاقه‎‌مند خواهد کرد.

چرا CodeIgniter؟

۱- رایگان و متن باز بودن

۲- سبک و سریع بودن

۳- نصب و اجرای بسیار آسان

۴-قابل توسعه

۵- عدم نیاز به موتور قالب – Template Engine

۶- وجود مستندات متعدد

۷- پشتیبانی از چندین پایگاه‌داده

۸- اعتبارسنجی داده و فُرم

۹- کش‌گذاری همهٔ صفحه

۱۰- کلاس قالب‌گذار

۱۱- پشتیبانی از افزودن کلاس، افزونه و هوکس

۱۲- نصب و ساختار پوشه‌های آسان

۱۳- ثبت خطاها

 

روند محبوبیت فریم‎ورک CodeIgniter در مقایسه با سایر فریم ورک‌ها – گوگل تِرِند:

روند محبوبیت codigniter

CodeIgniter چیست؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  64  =  72