مجله خبری هاست ایران » به روز شده ها » سیستم های مدیریت محتوا » Drupal چیست؟
اپن کارت توسعه وب سیستم های مدیریت محتوا طراحی و توسعه طراحی وب

Drupal چیست؟

Drupal چیست؟
یک فریم‎ورک مدیریت محتوا است و تلاش دروپال بیشتر بر این موضوع متمرکز است که خود را به عنوان یک فریم‎ورک مدیریت محتوا معرفی کند تا صرفا یک سیستم مدیریت محتوا. Drupal به زبان PHP نوشته شده و بصورت متن باز است. همچنین از بانک‎‌های اطلاعاتی MySQL ، MariaDB ، PostgreSQL و حتی SQL Server برای دخیره اطلاعات بهره می‎گیرد. Drupal محتواهای منتشر یافته در دیتابیس خود را با نام گره (Node) ذخیره و نگهداری می‌کند و اجازه استفاده از آن‌ها را به هرشکل و در هرجایی از وب‎‌سایت می‎‌دهد. گره‌ها می‌توانند به صورت یک تک صفحه (همانند برگه درباره ما) یا لیستی از محتواها (همانند جدیدترین اخبار، پست های وبلاگ و…) مورد استفاده قرار گیرد.

drupal چیست
نسخه استاندارد دروپال که هسته دروپال شناخته می‌شود، ویژگی‌های پایه معمول یک سیستم مدیریت محتوا را داراست. این‌ها شامل ثبت نام کاربری و تعمیر، مدیریت منو، خوراک RSS، رده‌بندی، شخصی‌سازی ساختار برگه و مدیریت سیستم می‌شود. هسته دروپال می‌ تواند برای یک وب سایت ساده، وبلاگ انفرادی و گروهی، انجمنی اینترنتی که محتوای آن توسط کاربران ایجاد شود، به کار رود.

دروپال چیست؟
دروپال برنده چندین جشنواره بین المللی اپن سورس است. از نظر امنیتی، علاوه بر اینکه می توان عنوان یکی از ایمن‌ترین سیستم های مدیریت محتوایی را به دروپال داد؛ تیم امنیتی دروپال به دقت پیگیر هرگونه گزارش از مشکلات امنیتی آن هستند و به سرعت این مشکلات را در نسخه های اصلاحیه، برطرف می‌کنند. علاوه بر این سرویس‌های تجاری و تخصصی بسیار زیادی برای پشتیبانی از کاربرد دروپال در توسعه وب سایت‌ها در سراسر دنیا ایجاد شده است. بنابراین چنین مشارکتی از سوی متخصصان وب به پیشرفت و توسعه دروپال کمک کرده است و طراحان و برنامه نویسان وب را برای استفاده از این سیستم دلگرم می‌سازد.

چرا Drupal؟

  • انعطاف‎پذیری بالا
  • امنیت بالا
  • عملکرد مناسب برای سایت‎های تجارت الکترونیک
  • ‎توسعه ‎پذیری حرفه‎ای با ماژول‎‌های گسترده
  • وجود مستندات کاربردی متعدد

دلایل استفاده از دروپال

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه