مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » ۵ ویژگی مهم اینستاگرام برای کسب‌وکارها
 • mag-telegram.jpg
 • landing96-300-420.jpg
بازاریابی کسب و کار

۵ ویژگی مهم اینستاگرام برای کسب‌وکارها

۵ ویژگی مهم اینستاگرام برای کسب‌وکارها

اینستاگرام حدوداً ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و به همین خاطر توجه همه کسب‌وکارها را به خود جلب کرده است. علاوه بر این، رقابت در فضای اینستاگرام به‌دشواری فیس‌بوک نیست. اینستاگرام مخصوصاً برای برندهایی مناسب است که با مشتریان به‌طور مستقیم در تعامل و ارتباط هستند.

شما در اینستاگرام می‌توانید با صرف هزینه اندکی محصولات و خدمات خود را به‌طور کاملاً هدفمند برای مخاطبان علاقه‌مند تبلیغ کنید. فرقی نمی‌کند درزمینهٔ بازاریابی دیجیتال تازه‌کار یا حرفه‌ای هستید؛ با به‌کارگیری این ۵ ویژگی اینستاگرام که می‌خواهیم در ادامه به آن‌ها بپردازیم قادر خواهید بود به‌آسانی از این پلتفرم محبوب بهره ببرید.

استوری اینستاگرام را جدی بگیرید

استوری اینستاگرام رقیب اصلی استوری اسنپ‌چت به شمار می‌رود و از همان اصول برای درگیر کردن و جذب کاربران استفاده می‌کند. این استوری‌ها در قالب اسلاید به نمایش درمی‌آیند و به مدت ۲۴ ساعت هم در دسترس باقی می‌مانند.

طبیعت میرا و زودگذر استوری مفهوم ضرورت و فوریت محتوای درونش را انتقال می‌دهد. در ادامه به مهم‌ترین مزایای استفاده از این قابلیت توجه کنید:

 • استوری‌ها بالای تایم‌لاین صفحه اختصاصی کاربران درست زیر لوگوی اینستاگرام به نمایش درمی‌آیند و به‌خوبی در معرض دید کاربران قرار می‌گیرند.
 • برای بهره گرفتن از این قابلیت لازم نیست محتوایی باکیفیت بسیار بالا تولید کنید؛ بلکه ویدیوهای کوتاه پشت‌صحنه هم کفایت می‌کند.
 • استوری شما را قادر می‌سازد انواع مختلف محتوا را ازجمله تصویر، ویدیوی کوتاه، فایل GIF، ویدیوی برعکس و زنده امتحان کنید.
 • امکان استفاده از قابلیت تگ کردن سایر کاربران و تأثیرگذاران در کمپین‌ها.
 • محتوای استوری‌های شما به کمک قابلیت جستجوی هشتگ‌ها و موقعیت‌های مکانی می‌تواند مخاطبان بیشتری را هم جذب کند.

بهترین ایده‌ها برای تهیه استوری‌های مناسب اینستاگرام:

 • پیش‌نمایش محصولات، قابلیت‌های محصولات یا تم‌هایی که می‌خواهید به‌زودی معرفی کنید.
 • ویدیوهای کوتاهی که فرهنگ سازمانی محل کار شما را به نمایش می‌گذارند.
 • جشن پیروزی؛ مثلاً زمانی که موفق شده‌اید با مشتریان مهمی قرارداد ببندید، می‌توانید این موفقیت را به دنیا هم نشان دهید.

پخش زنده اینستاگرام

استوری اینستاگرام

اینستاگرام از الگوریتمی استفاده می‌کند که بر اساس آن کاربرانی که از همه ویژگی‌های این پلتفرم بهره می‌برند، به اشکال مختلف تشویق می‌شوند. به همین خاطر اگر هنوز از قابلیت پخش زنده ویدیویی اینستاگرام استفاده نکرده‌اید، همین امروز به فکر بیفتید. وقتی ویدیوی زنده پخش می‌کنید، در صدر فهرست استوری‌های فید مخاطبانتان ظاهر می‌شوید. همچنین اپلیکیشن اینستاگرام همان لحظه به مخاطبان و دنبال‌کنندگان صفحه شما نوتیفیکیشن می‌دهد و آن‌ها را از این موضوع مطلع می‌سازد.

نکاتی که پیش از آغاز پخش زنده ویدیویی باید به خاطر بسپارید:

 • حتماً پیش از عمل برنامه‌ریزی کنید؛ بدون برنامه قبلی وارد پخش زنده نشوید و منتظر نمانید که چه پیش خواهد آمد.
 • مدت ویدیوی زنده را تخمین بزنید.
 • برای محتوای این ویدیو و همچنین زمان اجرای آن برنامه‌ریزی کنید.
 • گروهی را که قرار است در این برنامه با شما همکاری کنند، پیش‌تر برگزینید.
 • به اشتراک‌گذاری را بیاموزید و پیش از اجرای ویدیوی زنده در سایر کانال‌های عمومی ارتباطی به مخاطبان‌تان اطلاع‌رسانی کنید.

یادآوری: به خاطر داشته باشید که ویدیوی پخش زنده با محتوای دائمی موجود در صفحه یا استوری شما متفاوت است. به همین خاطر نباید هر چیزی را در ویدیوی پخش زنده ارائه دهید؛ بلکه باید این محتوای به‌خصوص را به موارد مشخص و انحصاری محدود کنید.

وب‌سایت را با اینستاگرام همگام کنید

مدیریت پلتفرم‌های مخصوص ایجاد سایت به قابلیت‌های همگام شدن با اینستاگرام وابسته است. بهره گرفتن از این ویژگی باعث می‌شود بازدیدکنندگان وب‌سایت شما بتوانند به‌آسانی از هرکدام از صفحه‌ها به فید اینستاگرام‌تان راه یابند، شما بتوانید قابلیت‌های Shoppable Instagram را به کمک سیستم‌های فروش و تأمین موجودتان همگام کنید و همچنین کمک می‌کند فعالیت حساب کاربری‌تان در اینستاگرام هم افزایش یابد.


مقاله مرتبط: وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی؟ کدام برای کسب و کار مناسب است؟


در ادامه به سایر روش‌های بهره گرفتن از همگامی اینستاگرام و وب‌سایت توجه کنید.

امکان انتشار محتوا در وب‌سایت از طریق اینستاگرام

 • در گوشه پایین سمت راست پست اینستاگرام منوی سه‌نقطه را انتخاب کنید و Embed Link را برگزینید تا کد مخصوص ایجاد شود.
 • کد ایجادشده را در صفحه HTML وب‌سایتتان الصاق کنید تا محتوای اینستاگرام در هر موقعیتی که مایل هستید نمایش داده شود.

از پلاگین فید اینستاگرام بهره ببرید

به کمک این پلاگین (افزونه) نه‌تنها قادر خواهید بود پست‌های اینستاگرام‌تان را به وب‌سایت WordPress اضافه کنید، بلکه می‌توانید از این قابلیت‌های پیشرفته هم بهره ببرید:

 • عمل بازگشتی درونی
 • امکان فیلتر کردن تصاویر و ویدیوها بر اساس فرمت
 • نمایش عنوان برای تصاویر
 • امکان ثبت لایک و نظر به‌طور مستقیم از وب‌سایت WordPress
 • کدهای کوتاه ادغام شده برای افزایش امکان شخصی‌سازی

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام

شاید نتوانید الگوریتم اینستاگرام را به‌طور کامل کنترل کنید، اما قطعاً قادر هستید آن را درک کنید و بازاریابی اینستاگرامی‌تان را هم با به‌روزرسانی‌هایش هماهنگ کنید.

این الگوریتم محتوا را از فیدهایی که کاربر با آن‌ها در تعامل است به صدر فید او انتقال می‌دهد. نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام مخصوصاٌ درزمینهٔ فعالیت برندهای تجاری میزان اهمیت تعامل و رابطه دوطرفه با کاربران را نشان می‌دهد. به‌محض آنکه کاربران صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند، انتظار می‌رود که بر اساس این الگوریتم مهم شاهد تأثیرات چشمگیری باشید.

SproutSocial فهرستی از آمارهای اینستاگرام تهیه‌کرده است که می‌تواند به بازاریاب‌ها در تهیه و تنظیم برنامه‌های محتوا سازی مبتنی بر داده کمک کند. در ادامه می‌توانید مهم‌ترین آن‌ها را مشاهده کنید:

 • کاربران تصاویر بارنگ غالب آبی را ۲۵% بیش از سایر رنگ‌ها می‌پسندند.
 • ۴۰% از کاربران اینستاگرام به تصویر بیش‌تر از متن واکنش نشان می‌دهند.
 • ۹۳% از مشتریان معتقدند که جذابیت ظاهری در تصمیم‌گیری خرید اهمیت دارد.
 • عناوینی که در آن‌ها حساب‌های سایر کاربران هم به‌کاررفته باشد، ۵۶% بیش از سایر عناوین توجه کاربران را به خود جلب می‌کنند.
 • نرخ تعامل با محتوایی که موقعیت مکانی در آن تگ شده باشد ۷۹% بیشتر است.

Push Notifications

بازاریاب‌های اینستاگرامی می‌توانند به کمک نوتیفیکیشن‌های اضطراری تعامل با کاربران را حفظ کنند و آن‌ها را دوباره به‌سمت محتوای خود بکشانند.

البته استفاده از این روش مستلزم به‌کارگیری هوش و استعداد است، اما منطقی به نظر می‌رسد با ارسال یادآوری‌های دوره‌ای از دنبال‌کنندگان‌تان بخواهید برای دریافت این نوع نوتیفیکشن‌ها درخواست دهند.


مقاله مرتبط: ٤ راهکار مناسب برای ارسال Push Notification


درباره تعداد محدودی کوپن تخفیف که قرار است در روزهای آینده آن‌ها را ارائه دهید تبلیغ کنید و از مخاطبان بخواهید برای دریافت همه خبرهای مهم درخواست ارسال نوتیفیکشن‌های اضطراری را تأیید کنند.

کلام آخر

اینستاگرام یکی از پلتفرم‌های محبوب به شمار می‌رود که از نظر قابلیت‌ها و محتوای بصری بسیار غنی است و می‌تواند به همین خاطر باعث بهبود کسب‌وکار شما شود. به کمک ۵ ویژگی مهم اینستاگرام که در این مطلب درباره‌شان صحبت کردیم، می‌توانید بیش از سایرین از کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی‌تان بهره ببرید.

منبع hongkiat.com
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه