مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » طراحی وب سایت ساده برای کسب و کار های کوچک
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
استارت آپ توسعه وب طراحی و توسعه کسب و کار

طراحی وب سایت ساده برای کسب و کار های کوچک

طراحی وب سایت ساده

برای تضمین موفقیت کسب‌و‌کار خود، لازم است یک سایت داشته باشید. این چیزی است که امروزه مشتریان از شما انتظار دارند. اما در ساخت و نگهداری یک سایت نیز باید به نکاتی توجه کنید که بتوانید بیشترین بازده را از آن بدست آورید. در اینجا به نکاتی برای ساخت سایت، محتوای ارائه شده در آن و اهمیت نگهداری و بروزرسانی سایت می‌پردازیم.

ما از موفقیت کسب و کار های کوچک خوشحال می شویم،  فرقی نمی‌کند که کارشان در چه حوزه ایی باشد. اگر صاحب یک کسب‌و‌کار کوچک بوده یا به فکر راه‌اندازی آن هستید، در ادامه به شما کمک کنیم تا کسب‌و‌کار شما هم به یک داستان موفقیت دیگر تبدیل شود.

چگونه برای کسب و کار کوچک خود یک سایت بسازید

وقتی صاحب یک کسب‌و‌کار هستید باید در فضای آنلاین هم فعال باشید!

سایت‌ها برای کسب‌و‌کارهای کوچک مزایای بسیاری دارند، اما مهم‌ترین موضوع این است که مشتریان امروزی توقع دارند که یک سایت داشته باشید. آنها اکثرا بصورت آنلاین خرید می‌کنند تا بتوانند محصولات مختلف را با هم مقایسه کنند، بنابراین بهتر است کاری کنید که بجای رقیبان‌تان،کسب‌و‌کار شما را براحتی پیدا کنند. وقتی هم که افراد از سایت‌تان بازدید می‌کنند، باید بتوانید تاثیر خوبی روی آنها بگذارید.

برای ایجاد این تاثیر مثبت اولیه، باید وب‌سایت خود را با تفکر بسازید. هر نوع سایتی بدرد شما نمی‌خورد.‌ شما سایتی می‌خواهید که بتواند واقعا از اهداف کسب‌و‌کار شما حمایت کند و اطلاعات مورد نیاز بازدیدکنندگان سایت‌تان را به آنها بدهد.

خبر خوش این است که این کار به مهارت فنی بالایی نیاز ندارد و صرفا به معنی برنامه‌ریزی قبلی است. ما شما را در طرح این برنامه و سپس ساخت وب‌سایتی که کسب‌و‌کارتان را قدرتمند کند هدایت می‌کنیم.

محتوای سایت

چه اطلاعاتی در وب‌سایت خود قرار خواهید داد؟

قبل از هر چیز به یک برنامه احتیاج دارید، و بهترین نقطه شروع برنامه‌ریزی این است که مشخص کنید سایت‌تان چه پیامی را به کاربران منتقل کند.

اطلاعات اولیه

اطلاعات تماس خود را بهتر است در همه صفحات وب‌سایت قرار دهید. می‌توانید آن را در پایین صفحه یا یک نوار کناری نمایش دهید. اگر کسب‌و‌کارتان دارای مکان فیزیکی است، بهتر است آدرس دفتر و ساعات کاری‌تان را هم بنویسید.


مقاله مرتبط: ١٠ عنصری که صفحه «درباره ما» وب‌سایت باید داشته باشد


ارزش‌های پیشنهادی یا تبلیغات فروش

آنچه که کسب‌و‌کارتان انجام می‌دهد را بطور مختصر بیان کنید، همچنین ارزش‌هایی که به مشتریان ارائه می‌کند و آنچه سبب تمایز شما از دیگران می‌شود را بگویید. این خلاصه بر اساس ساختارهای ارائه پیام و تحقیقاتی که روی بازار کار خود انجام داده‌اید نوشته می‌شود. همچنین این پیام باید در تمام سایت خصوصا روی صفحه اول و دیگر صفحات اصلی سایت دیده شود.

جزئیات محصولات و خدمات

علاوه بر خلاصه‌ای از کسب‌و‌کارتان، جزئیاتی در مورد محصولات و خدمات‌تان نیز ارائه کنید. این مورد می‌تواند شامل مجموعه‌ای از صفحات مربوط به محصولات یا یک بخش مختص نمونه کارها باشد که کارهای قبلی شما را نمایش می‌دهد.

فراخوان

هر صفحه یا هر قسمت از سایت باید یک فراخوان یا CTA مشخص و واضح داشته باشد تا کاربر را به سوی کار بعدی که باید انجام دهد هدایت کند. در مورد وب‌سایت کسب‌و‌کار کوچک شما، هدف می‌تواند این باشد که کاربر را به سوی خرید کردن از سایت شما هدایت کند.


مقاله مرتبط: ٥ تکنیک برای طراحی بهتر دکمه CTA


فراخوان‌های رایج شامل «با ما تماس بگیرید»، «ثبت نام»، «شروع کنیم» ، «عضو شوید» یا حتی «عضویت آزمایشی رایگان خود را شروع کنید» هستند.

نمایش نظرات مشتریان

وقتی باز خورد مثبت از مشتریان می‌گیرید، از آنها اجازه بگیرید که از نظرشان استفاده کنید و سپس آنها را بطور دائم روی سایت نمایش دهید. نظرات مشتریان به سایت و کسب‌و‌کار شما، اعتبار و مقبولیت می‌بخشند.


مقاله مرتبط: چگونه از طریق تجربه کاربری وفاداری مشتریان را افزایش دهیم؟


رسانه اجتماعی

لینک‌هایی به شبکه‌های اجتماعی‌ خود را در کنار اطلاعات تماس خود قرار دهید. اگر حضور پررنگی در شبکه‌های اجتماعی دارید، بهتر است در صفحه اصلی خود، بخشی را به اخبار و رویدادهای شبکه اجتماعی‌تان اختصاص دهید. برای مثال گزیده‌ای از جدیدترین توییت‌ها یا تصاویر اینستاگرام خود را در آن نمایش دهید.


مقاله مرتبط: اندازه تصاویر شبکه‌ های اجتماعی : راهنمای اندازه مناسب تصاویر برای هر شبکه


کارکردهای وب سایت

وب‌سایت شما چه کارکردهایی دارد؟

آیا سایت شما به غیر از اطلاعاتی که در قسمت‌های قبل به آن پرداختید، کارکردهای دیگری دارد که باید به کاربران ارائه کند؟ بسته به اهداف کسب‌و‌کار شما، در اینجا تعدادی از کارکردهای مختلف را می‌بینید که می‌توانید در نظر بگیرید:

  • خرید و فروش آنلاین (فروشگاه آنلاین)
  • چت آنلاین
  • فرم های تماس
  • باشگاه مشتریان
  • خبرنامه
  • ناحیه کاربری (برای مشاهده اکانت و ثبت اطلاعات یا دسترسی به محتوای بیشتر و خدمات)
  • بلاگ

ساختار وب‌سایت

سایت خود را چطور می‌چینید؟

اکنون که می‌دانید چه اطلاعات و کارکردهایی را باید در سایت خود بگنجانید، باید فکر کنید چطور آنها را کنار هم قرار ‌دهید؟ ناوبری و ساختار یک سایت هم می‌تواند به آن کمک کند و هم آن را نابود کند. پس باید با اندیشه و تفکر لازم به آن بپردازید و بار دیگر هم تکرار می‌کنیم، لزومی ندارد پیچیده باشد.


مقاله مرتبط: ٥ تمرین ساده برای شناخت فرآیند و بهبود تجربه کاربری UX


کار را با کشیدن یک طرح ساده از آنچه می‌خواهید روی سایت باشد شروع کنید. لازم نیست همه اجزا را مشخص کنید. فقط محل عنوان را مشخص کرده و توضیحاتی مختصر در مورد هر صفحه بنویسید.

اکنون دوباره به ساختار پیام‌رسانی و تحقیقات بازاری که انجام دادید برگردید. در ساختار انتقال پیام، مهم‌ترین پیام‌هایی که در اول لیست خود قرار داده‌اید چیست؟ کدام اطلاعات از همه مهم‌تر بوده و یا برای مشتریان جذاب‌تر هستند؟

از این اطلاعات برای مشخص کردن اولویت نمایش محتویات سایت بهره بگیرید. وقتی شروع به ساخت صفحات سایت کردید، می‌توانید جای قسمت‌های مختلف را تغییر دهید. اما همواره می‌توانید از طرح کلی اولیه که کشیده‌اید بعنوان راهنما استفاده کنید تا سایت منظم‌تری بسازید.

اگر دچار مشکل شدید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری بدست آورید می‌توانید تعدادی از مقالات مرتبط را مطالعه کنید.

سیستم مدیریت محتوا و میزبانی سایت

اکنون که برنامه مشخصی تهیه کرده‌اید، وقت آن است که وب‌سایت خود را بسازید. این یعنی شروع به تحقیق کنید و یک CMS و یک سرویس میزبانی مناسب انتخاب کنید.


مقاله مرتبط: کدام سیستم مدیریت محتوا مناسب شما است؟


سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS یک اپلیکیشن برای کاربران است که روی سرویس میزبانی (Hosting) نصب می‌کنید. CMS به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به دانش کدنویسی، سایت خود را بسازید، تغییر دهید و مدیریت کنید. یک سرویس میزبانی وب نیز فضایی در اختیارتان قرار می‌دهد تا دیگران بتوانند از طریق اینترنت به سایت‌تان دسترسی داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقالات و اینفوگرافی های میزبانی وب را مطالعه کنید.


مقاله مرتبط: ثبت دامنه و انتخاب هاست مناسب [اینفوگرافیک]


اینکه کدام پلتفرم را برای ساخت وب‌‌سایت انتخاب کنید، به امکاناتی که می‌خواهید در سایت بگنجانید بستگی دارد. پس بهتر است کمی تحقیق کنید و ببینید که پلتفرم‌های مختلف چه امکاناتی را ارائه می‌کنند.
اگرچه صدها CMS رایگان وپلتفرم میزبانی وجود دارد، اما امکاناتی که wordpress.org در اختیار افراد قرار می‌دهید، کنترل روی سایت بسیار بیشتری را به صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک می‌دهد.

طراحی وب

وقتی CMS و سرویس میزبان خود را انتخاب کردید، نوبت آن است که قسمت جذاب کار را انجام دهید، یعنی طراحی وب سایت! بسته به پلتفرمی که انتخاب کرده‌اید می‌توانید از مجموعه‌ای از تم‌ها یا سبک‌ها انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک طراح حرفه ای استخدام کنید تا طراحی وب سایت را مطابق سلیقه شما تغییر دهد. اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید می‌توانید از آموزش‌های رایگان اینترنتی استفاده کنید.


مقاله مرتبط: بهترین سایت ساز های رایگان سال ٢٠١٧


مجموعه‌های رایگانی از تم‌های WordPress و برترین سایت‌های جذاب در اینترنت موجود است.

SEO سایت

وقتی افراد برای یافتن پاسخ سوالات خود یا یک محصول و خدمات خاص در اینترنت جستجو می‌کنند، معمولا اولین جایی که می‌روند گوگل یا یک موتور جستجوی دیگر است.


مقاله مرتبط: سئو تکنیکال ؛ Technical SEO برای افراد مبتدی


طبیعتا شما هم دوست دارید مشتریان بالقوه‌تان براحتی شما را در این جستجوها پیدا کنند. اینجاست که نقش SEO یا همان بهینه سازی نتایج موتور جستجو مشخص می‌شود. برای بهبود رتبه سایت خود در میان نتایج موتورهای جستجو از راهنمایی‌ها و نکات گفته شده در مطالبی که ارائه کرده‌ایم استفاده کنید تا کاربران راحت‌تر بتوانند سایت شما را پیدا کنند.

نگهداری از وب‌سایت

شما وب سایت‌تان را ایجاد کردید. تبریک می‌گوییم!

اما اگر از آن غافل شوید ممکن است تا ابد به این زیبایی نماند. به همین دلیل است که به محض اینکه سایت خود را ساختید، باید برنامه‌ای برای نگهداری از آن داشته باشید. اگر مرتبا امکانات خود یا مثلا پست‌های بلاگ خود را بروزرسانی کرده‌اید، بهتر است یک تقویم ویرایش برای خود تنظیم کنید، تا این تغییرات را از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کنید. اگر احتمال کمی دارد که اطلاعات روی سایت‌تان تغییر کند، می‌توانید برنامه زمانی مشخص کنید که مثلا هر ماه یکبار محتوای سایت را بررسی کنید و مطمئن شوید که کاملا بروز باشد.

گام‌های بعدی

زمانی را برای طرح محتوای سایت، کارکردها و ساختار آن مشخص کنید و سپس در مورد CMS‌ها و سرویس‌های میزبان موجود تحقیق کنید.

 

منبع bluehost.com
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه