مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » با استفاده از این ترفند، بازدیدکنندگان را به وب سایت خود برگردانید
توسعه وب طراحی و توسعه

با استفاده از این ترفند، بازدیدکنندگان را به وب سایت خود برگردانید

اسکریپت برگرداندن بازدیدکنندگان

آیا تابه‌حال برای شما هم پیش آمده است که صفحه‌ای از یک وب‌سایت را باز کنید و بعد از خواندن چند خط  Tab دیگری باز کنید و به یک وب‌سایت دیگر بروید؟ اغلب کاربران معمولاً این روند را در پیش می‌گیرند و همین روال را در وبگردی‌های روزمره‌شان اجرا می‌کنند. جلب‌توجه و وادار کردن کاربر برای ماندن در صفحه‌های وب اصلاً کار آسانی نیست. به همین خاطر اسکریپت Don’t Go، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با افزودن این اسکریپت می‌توانید Favicon که در نوار آدرس به نمایش درمی‌آید و عنوان صفحه را هر زمان که در حال نمایش برای بازدیدکننده نباشد، به‌صورت خودکار به‌روزرسانی کنید.

برای درک بهتر این موضوع در این وب سایت می‌توانید دموی آن را مشاهده کنید. صفحه موردنظر را در مرورگر خودتان باز کنید و بعد به Tabدیگر بروید. Favicon و عنوان صفحه تنها در عرض چند ثانیه تغییر می‌کنند.

این تغییرات به کمک جاوا اسکریپت و به‌صورت کاملاً پویا رخ می‌دهند. از طرفی همه تغییرات به‌محض فعال شدن آن صفحه دوباره به حالت قبلی بازمی‌گردند. تنظیم این کدهای اسکریپت بسیار ساده است.

Dont-go-Favicon

در ایجاد کدهای دعوت کاربر به ماندن در صفحه وب باید به تنظیمات زیر توجه کنید:

۱ – عنوان – عنوان تازه‌ای که برای صفحه در نظر گرفته‌اید

۲ – favicon – آیکون موردعلاقه‌ای که برای URL تازه انتخاب کرده‌اید

۳ – توقف – مدت‌زمان تأخیر پس از ترک صفحه توسط کاربر و قبل از رفتن به زبانه دیگر (برحسب ثانیه)

به خاطر داشته باشید که عنوان صفحه مهم ترین بخش این روند است. شما می‌توانید favicon را همچنان بدون تغییر نگه دارید و زمان تأخیر هم تنظیم نکنید. بدین ترتیب عنوان صفحه بدون معطلی تغییر می‌یابد.

در ادامه می‌توانید کدهای نمونه برای اجرای این دستور را مشاهده کنید:

dontGo({
  title: 'Alternative title text right here!',
  faviconSrc: 'path/to/Alternative/favicon.ico',
  timeout: 5000 //5 seconds
});

تنظیم اسکریپت دستور Don’t Go بسیار آسان و ساده است. این اسکریپت در npm، Bower و Yarn موجود است و همچنین روی GitHub CDN هم میزبانی می‌شود.

اسکریپت جالب Don’t Go راه‌حلی مفید برای تشویق کاربر به بازدید دوباره صفحه وب‌سایت شماست. بدین ترتیب نرخ پرش که یکی از معیارهای منفی در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها توسط موتورهای جستجو است هم کاهش می‌یابد.

منبع hongkiat.com

۱ دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه