میز کار طراحان
میز کار طراحان

روی میز کار شما چه چیزهایی وجود دارد؟ یک خودکار و یک لپ‌تاپ، به همراه یک صندلی و شاید یک فنجان؟ روی یک میز معمولی قطعاً به همین شکل است، بااین‌حال روی یک میز خلاقانه چیزهای بسیار بیشتری وجود دارد. چیزهایی مثل نوآوری، ایده‌ها، عرق پیشانی و …
میز کار جایی است که همه بیشترین زمان را در پشت آن سپری می‌کنند. میز کامپیوتر هر شخص می‌تواند برای او یک همراه، همدم و یا شریک جرم در اجرایی کردن ایده‌هایش باشد.

هر شخص به روش خاص خود میزش را می‌چیند. بررسی‌های علمی حاکی از آن است که شیوه چیدمان میز کار بر نحوه عملکرد شما تأثیرگذار است.
در ادامه شرایط یک میز کاری خلاقانه را بررسی می‌کنیم:

تمیز، ساده و مفید

میز کامپیوتر افراد خلاق بسیار تمیز است و درروی آن چیزی که در کمک به کار خلاقانه فرد نقشی نداشته باشد وجود ندارد. تنها وسایل اصلی که به انجام کار کمک می‌کنند نگهداری می‌شوند. این‌گونه میزها دارای عملکرد خوب و فضای ساده‌ای هستند تا فرد بتواند در آن به‌دوراز شلوغی و بی‌نظمی به کار خود بپردازد.

گجت ها و ابزارهای جانبی

گجت ها و ابزارهای تکنولوژیکی از دیگر مواردی است که افراد برروی میز خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. تبلت، مک بوک، آی‌پاد و… اگر این ابزارها در کارتان به شما کمک می‌کنند آن‌ها را حفظ کنید و به کار ببرید! در روند امروزی بدون استفاده از ابزارهای جانبی پیشبرد روند خلاقانه با مشکل روبه‌رو می‌شود.

ماهرانه و باسلیقه

میزهای کار بسیار لوکس و پر ظرافت به نظر می‌رسند، حقیقت این است که از لحاظ فرم و شکل بهتر هستند به علاوه یک فرد خلاق به‌طور غریزی در زیبا و کاربردی ساختن چیزها مهارت دارد، بنابراین میز کامپیوترش بسیار باسلیقه و شیک به نظر می‌آید. چیزی که باعث می‌شود میز کار چیزی فراتر از میز باشد نوع کاربرد آن توسط شخص است.

رسم و رسوم مشابه

اگر به عکس‌های متعدد از میزهای کامپیوتر که در وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی پست می‌شود نگاه کنید متوجه خواهید شد که عملاً همه آن‌ها یکی هستند. یک میز، یک صندلی و یک کامپیوتر. پس تفاوت در چه چیزی است؟ هر میز کار با توجه به نوع فضا و محیط، زاویه‌بندی صفحه کامپیوتر خود را تعیین می‌کند. این نوع سلیقه‌های شخصی حقیقتاً چیزی است که به یک میز کاری روح خلاقیت می‌بخشد.

کلام آخر

می‌توان نتیجه گرفت که میز کامپیوتر یک فرد خلاق مکانی بسیار شخصی است که اساساً نوآوری‌ها و خلاقیت‌های مختلف در آنجا رخ می‌دهد. به همین دلیل است که تحلیل خوب از میز کامپیوتر فرد خلاق اولین قدم برای این است که بدانیم چگونه می‌توانیم بهترین میز را برای خودمان به وجود آوریم. برخی محیط نامنظم و بهم‌ریخته را دوست دارند باعث بروز خلاقیت در آن‌ها می‌شود و برخی به میزهای ساده و مینیمال علاقه دارند درنهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه نوع میز کاری داشته باشید.

نمونه هایی از میز کار

میز کار خلاقانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

یک دیدگاه برای “میز کار خلاقانه چه ویژگی‌هایی دارد؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71  +    =  80