کلیدهای میانبر نرم‌افزارهای طراحی
کلیدهای میانبر نرم‌افزارهای طراحی

همه ما از کلیدهای میانبر برای انجام سریع‌تر امور در انواع نرم‌افزارها استفاده می‌کنیم. استفاده از کلیدهای میانبر نرم‌افزارهای طراحی شاید برای دفعات اول کار آسانی نباشد و به خاطر سپردن آن‌ها کمی دشوار باشد ولی با گذر زمان تبدیل به یک عادت می‌شود.

در هر یک از این نرم‌افزارهای طراحی کلیدهای میانبر مختلفی وجود دارد و به خاطر سپردن تمام این میانبرها کار دشواری است، اما بااین‌حال بسیاری از میانبرها به‌آسانی در ذهن طراحان باقی می‌ماند و این زیبایی طراحی میانبرها است.

وب‌سایت shortcuts.design فهرستی از میانبرها در زمینه‌های مختلف را ارائه کرده است. به‌تازگی در این وب‌سایت میانبرهایی برای dev IDE(توسعه یکپارچه) مثل Sublime Text اضافه‌شده است.


مقاله مرتبط: برترین روش‌های استفاده از رنگ ها در طراحی وب


در صفحه اصلی وب‌سایت شما با ۳ دسته مختلف مواجه می‌شوید: نرم‌افزارهای طراحی، نرم افزارهای توسعه و متفرقه.

در بخش طراحی بیشتر از بخش‌های دیگر کلید میانبر تعریف‌شده است، نکته بسیار جالب این است که این وب‌سایت هیچ‌وقت تکمیل نمی‌شود!

در حال حاضر کلیدهای میانبر برای نرم‌افزارهای زیر تعریف‌شده است:

  • کلیدهای میانبر فتوشاپ(photoshop)
  • کلیدهای میانبر ایلاستریتور(illustrator)
  • کلیدهای میانبر ایندیزاین(InDesign)
  • کلیدهای میانبر ادوب ایکس دی(Adobe XD)
  • کلیدهای میانبر اسکچ(sketch)
  • کلیدهای میانبر پرینسیپل(Principle)
  • کلیدهای میانبر فیگما(Figma)
  • کلیدهای میانبر اینویژن(InVision)

برخی از نرم‌افزارها در وب‌سایت وجود دارند؛ ولی هنوز میانبرها برای آن‌ها طراحی نشده است و صفحات آن‌ها در دسترس نیست و در آینده تکمیل می‌شود.

اگر به دنبال وب‌سایتی با انبوهی از کلیدهای میانبر هستید، این وب‌سایت بهترین پیشنهاد است. میانبرهای عمومی، حروف‌چینی و مدیریت لایه‌ها، همه‌چیز در این وب‌سایت پیدا می‌شود.

برای پیدا کردن کلید میانبر موردنظر خود در وب‌سایت کافی است کلید CTRL+F را فشار دهید و عبارت موردنظر را جستجو کنید.

استفاده رایگان از چنین امکاناتی ورود افراد تازه‌کار به این حیطه را آسان‌تر می‌کند. این وب‌سایت به‌نوبه خود کمک می‌کند تا جامعه طراحی سریع‌تر رشد کند و پایه‌های این قشر محکم‌تر شود.

به وب‌سایت shortcuts.design سری بزنید، این وب‌سایت منبع بسیار خوبی برای مسلط شدن بر میانبرها و رشد و پیشرفت در زمینه طراحی است.

کلیدهای میانبر نرم‌افزارهای طراحی

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  58  =  61