استخراج ابری
استخراج ابری

استخراج ابری یا Cloud Mining شما را از خرید هرگونه سخت‌افزار، پرداخت هزینه، مصرف بالای برق و هرچه که برای استخراج ارز دیجیتال (Cryptocurrency)  لازم است، بی‌نیاز می‌کند.

هرچند شاید در نگاه اول به نظر برسد این امر که موارد مورد نیاز برای ماینینگ ارز دیجیتال را اجاره کرده و از این راه سود کنید بسیار جالب است، اما در کنار مزایای استخراج ابری یا کلود ماینینگ، این روش دارای معایبی نیز است.

در ادامه به توضیح مواردی از جمله کلود ماینینگ چیست، روش‌های استفاده از سرویس استخراج ابری، معایب آن و غیره خواهیم پرداخت.

کلود ماینینگ (Cloud Mining) چیست؟

شرکت‌هایی وجود دارند که بر مبنای نرخ ماینینگ که به شما اختصاص می‌دهند از شما بر مبنای ارزهای معمول پول می‌گیرند. همانطور که گفتیم در این حالت نیاز به دانش فنی ماینینگ، یا خرید قطعات و تامین برق نیاز نخواهید داشت. اما چرا اشاره جزئی به اینکه این نوع سرمایه‌گذاری ریسک‌ها، یا حتی معایب قابل توجهی نیز دارند کردیم؟ ابتدا بهتر است کمی با روش‌های سرمایه‌گذاری در استخراج ابری آشنا شوید.

روش‌های سرمایه‌گذاری در استخراج ابری

شما به دو شکل می‌توانید از سرمایه‌گذاری ابری استفاده کنید:

  1. می‌توانید ماشین یا سرور اختصاصی اجاره کنید. در این حالت هزینه نگهداری و از طرفی سرعت ماین بیشتر می‌شود.
  2. می‌توانید با اجاره کردن بخشی از یک سرور هزینه نگهداری که معمولا به ازای هر ۱ ترا هش ۰.۱۴ دلار است را کاهش دهید.

برای استفاده از سرویس میزبانی سایت هاست ایران می‌توانید به صفحه خرید هاست مراجعه کنید.

معایب کلود ماینینگ یا استخراج ابری چیست؟

اولین و مهم‌ترین مساله‌ای که هنگام تحقیق در مورد سرویس‌های استخراج ابری به آن برخواهید خورد ناسالم بودن مدل سوددهی بیشتر آن‌هاست. این مدل سوددهی به این شکل است که هزینه‌های نگهداری و مدیریت ماینرها بر حسب ارزهای رایج محاسبه می‌شود در حالی که سود شما در قالب ارز دیجیتال محاسبه می‌شود. نتیجه:

«اگر قیمت بیتکوین رشد کند، علاوه بر هزینه‌های مربوط به نگهداری، میزان مشخصی از سود رشد قیمت آن نیز توسط ارائه‌دهنده سرویس از حساب شما کسر می‌شود. ولی در صورتی که قیمت بیتکوین سقوط کند، نه تنها سود نمی‌کنید که هزینه‌های مربوط به نگهداری از شما همچنان کسر می‌شوند و اگر سرمایه‌تان از حدی کمتر شود قرارداد شما فسخ می‌شود»

نکته مهم: هرچه قیمت بیتکوین بالاتر باشد، ماینینگ نیز دشوارتر می‌شود. به همین دلیل هزینه نگهداری بالا می‌رود و شرکت‌ها بخشی از سود حاصل از رشد بیتکوین یا هر رمزارزی که روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ید را نیز از حساب کسر می‌کنند.

برای استفاده از سرویس سرور مجازی هاست ایران روی آن کلیک کنید.

راه حل تقریبی؛ استفاده سرویس‌های مناسب

اگر که تصمیم خود را برای سرمایه‌گذاری به روش استخراج ابری گرفته‌اید در این بخش چند معیار برای تشخیص ارائه‌دهندگانی که به نسبت، سابقه و اعتبار بهتری دارند را معرفی خواهیم کرد.

معیارهای مهم تشخیص

  1. اولین و مهم‌ترین معیار برای سنجیدن اینکه سرویس‌دهنده قابل اعتماد است یا خیر قانونی بودن آن است.
  2. معیار بعدی تصویری است که آن برند از خود در ذهن مردم ساخته است. اگر در اینترنت یا دنیای واقعی تحقیق کنید، می‌توانید افرادی که نسبت به شرکت مورد نظر بی‌طرفانه قضاوت کرده‌‌‌‌‌‌‌‌ند را پیدا کرده و نسبت به شرکت مورد نظر اطلاعات کسب کنید.
  3. کمی دست به ماشین حساب شوید. دقت کنید اگر سرویس‌دهنده در حال پیشنهاد سودهای غیرمتعارف بالا و هزینه‌های نگهداری که معقول نبوده هستند بیشتر تحقیق کنید و به سادگی به آن‌ها اعتماد نکنید.
  4. آخرین معیار این است که هرچه بازه ارائه سرویس توسط سرویس‌دهنده بیشتر باشد و به قول معروف امتحان خود را پس داده باشد، اعتماد به آن‌ها به نسبت نتایج بهتری دارد.

استخراج ابری یا cloud mining

نوعی از کلاهبرداری شایع در زمینه استخراج ابری

این روش کلاهبرداری که اتفاقا در سرمایه‌گذاری‌هایی مانند بازاریابی شبکه‌ای نیز شایع بوده است، ایده ساده‌ای دارد. این دست از کلاهبرداران اعتماد شما را هدف می‌گیرند. با داشتن بودجه بالا این شرکت‌ها ابتدا با پرداخت سودهای بالا به شما و استفاده از روش‌هایی مانند Word of Mouth یا همان بازاریابی دهان به دهان یا دادن سود‌ در صورت معرفی شرکت به افراد دیگر تعداد زیادی مشتری جذب می‌کنند.

اما هرزمانی که دیگر نمی‌‌‌‌‌توانستند از پس هزینه‌های مربوط به پرداخت سود بربیایند، کلاهبرداری را عملی می‌کنند و با دزدیدن سرمایه مشتری‌ها پول‌ ‌های هنگفتی به جیب می‌زنند.

حرف آخر

به طور حتم هاست‌ ایران برای سرمایه شما ارزش زیادی قائل است. از طرفی ذکر این نکته مهم است که، مجموعه ما سرویسی به نام استخراج ابری ارز دیجیتال ارائه نمی‌دهد و این مقاله برای بالا بردن آگاهی عمومی نسبت به این روش سرمایه‌گذاری بوده است.

در معیارهای آورده شده در این مقاله عمیق شوید و درمورد هریک از آن‌ها به طور کامل تحقیق کنید. حرف دیگران تنها انگیزه برای سرمایه‌گذاری شما نباشد، تحقیقات کامل تا جای ممکن را قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری جدی بگیرید.

استخراج ابری یا Cloud Mining چیست و امکان درآمدزایی دارد؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

یک دیدگاه برای “استخراج ابری یا Cloud Mining چیست و امکان درآمدزایی دارد؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6  +  1  =