هر آنچه باید در مورد کاربرد هوش مصنوعی در میزبانی وب بدانید
هر آنچه باید در مورد کاربرد هوش مصنوعی در میزبانی وب بدانید

هوش مصنوعی سروصدای زیادی در اخبار ایجاد کرده است و مانند همه نوآوری‌ها، از یک ‌طرف ترس و تهدید و از طرف دیگر امید به آینده‌ای بهتر را ایجاد کرده است. ترس از دست دادن بسیاری از مشاغل در مقابل امید به داشتن دنیایی عاری از آلودگی و جرائم قرار گرفته است که هر دو صحیح هستند و باید در نظر گرفته شوند.

اما هنگامی‌که در مورد هوش مصنوعی سؤال می‌شود، معمولاً جواب‌هایی مانند «سوفیا که یک ربات انسان‌نما است» را می‌شنویم.

آیا باورتان می‌شود که سوفیا می‌تواند ۵۰ عکس‌العمل متفاوت انسانی را در چهره خود بیان کند! سوفیا اولین رباتی است که تابعیت یک کشور (عربستان) را به دست آورده است و اولین موجود غیر انسانی است که عنوان قهرمان نوآوری برنامه توسعه سازمان ملل را کسب کرده است!

باوجوداین‌ شاید فکر کنید که هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence (AI) دقیقاً چیست.

AI یعنی خلق یک ماشین هوشمند که مانند انسان رفتار می‌کند.

استفاده از هوش مصنوعی در زندگی روزمره

آیا می‌دانستید که در حال حاضر هم از هوش مصنوعی در زندگی روزانه‌تان استفاده می‌کنید؟!

گوشی هوشمند

آیا این مقاله را در گوشی هوشمند خود می‌خوانید؟ اگر جوابتان مثبت است، آگاهانه یا ناآگاهانه با هوش مصنوعی در تعامل هستید! احتمالاً از دستیاران هوشمند مانند Siri ، Alexa یا Google assistant هم استفاده می‌کنید که بر اساس هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که گوشی هوشمند شما چگونه عکس‌های بسیار باکیفیت و زیبا را با یک لنز می‌گیرد؟ با هوش مصنوعی!

اتومبیل

این روزها تقریباً همه اتومبیل‌ها نیمه-اتوماتیک هستند و به‌زودی با استفاده از هوش مصنوعی تمام‌اتوماتیک می‌شوند. اتومبیل‌های بدون راننده و پهپادها هم نوآوری تکنولوژی هوش مصنوعی هستند.

فید شبکه‌های اجتماعی

اگر تابه‌حال ماشین تمام‌اتوماتیک نداشته‌اید، اما هر روز با شبکه‌های اجتماعی کار کرده‌اید! Facebook، WhatsApp و Instagram یا سایر شبکه‌های اجتماعی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا فیدهایی مانند نوتیفیکیشن را برای شما ارسال کنند که توسط هوش مصنوعی کار می‌کند.


مقاله مرتبط: هوش مصنوعی و اتوماسیون چگونه می‌تواند به پیشرفت کسب‌وکار کمک کند؟‌


بازی‌ دیجیتال

بازی‌های کامپیوتری یکی از ابداعات اولیه هوش مصنوعی هستند. هنگامی‌که بازی‌هایی مانند Counter-Strike یا PUBG را انجام می‌دهید از ربات‌هایی که با هوش مصنوعی کار می‌کنند استفاده می‌کنید.

خدمات آنلاین

هنگامی‌که آگهی‌های‌ تبلیغاتی را در پلتفرم‌های آنلاین نمایش می‌دهید، این پلتفرم‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا آمار کارکرد شمارا اندازه‌گیری کنند.

در هنگام مسافرت به مکان‌های جدید هم از نقشه گوگل برای رسیدن به مقصد استفاده می‌کنید چراکه هوش مصنوعی همه مسیرهای ممکن روی کره زمین را به نقشه گوگل اعلام می‌کند.

مطمئنیم که تابه‌حال فکر نمی‌کردید که نصف زندگی‌تان با هوش مصنوعی اشغال شده باشد؟!

استفاده از هوش مصنوعی در خدمات میزبانی وب

استفاده از هوش مصنوعی در خدمات میزبانی وب

با توجه به این خدمات واضح است که هوش مصنوعی زندگی روزانه شمارا راحت‌تر کرده است پس یقیناً خدمات میزبانی وب را هم تقویت خواهد کرد و برای اینکه به شما ثابت کنیم، ۵ دلیل مهم را معرفی می‌کنیم تا در انتخاب میزبان وب‌سایت دقت بیشتری بکنید.

بسیاری از شرکت‌های پیشروی خدمات میزبانی وب از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا بهترین خدمات میزبانی وب را به مشتری‌‌ها ارائه کنند.

تقویت امنیت وب‌سایت

با وجود بدافزارهای ناشناخته‌ای که هر روز ایجاد می‌شوند، صاحبان وب‌سایت در مورد کسب‌وکار آنلاینشان محتاط‌تر شده‌اند. حتی مجرمان سایبری هم تمام تلاش خود را می‌کنند تا الگوریتم‌ها را هک کنند تا فقط به شبکه قربانی دسترسی پیدا کنند!


مقاله مرتبط: مزایا و معایب استفاده از هوش مصنوعی در طراحی وب!


هوش مصنوعی یک ابزار مهم است که به شرکت‌های میزبانی وب کمک می‌کند تا به تهدیدها سریع‌تر عکس‌العمل نشان دهند. با استفاده از تکنولوژی فایروال پیشرفته، هوش مصنوعی می‌تواند تهدیدهایی که از جانب تراکنش‌های رمز سازی شده ایجاد می‌شوند را شناسایی کند تا به‌محض مشاهده و قبل از وقوع هر نوع صدمه، شرکت و مشتری را در جریان قرار دهد. هوش مصنوعی در امور وقت‌گیری مانند آنالیز و پردازش داده هم کمک می‌کند که دقت بیشتری هم دارد.

بهبود عملکرد دامنه

هوش مصنوعی رمزگذاری و رمزشکنی داده را به‌خوبی درک می‌کند و آن‌ها را آنالیز کرده و پردازش جدید می‌کند درنتیجه هوش مصنوعی می‌تواند پیش‌بینی کند که یک نام دامنه و URL چه عملکردی خواهد داشت؛ بنابراین شرکت‌ها می‌توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند تا نام دامنه و url را از قبل تحقیق کنند و ترافیک بیشتر و ضریب تبدیل بالاتری به دست بیاورند. با این کار، بازده و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) مشتری‌های میزبانی وب افزایش پیدا می‌کند.

افزایش دقت عملکرد وب‌سایت

استفاده از هوش مصنوعی کارهای سخت را در کمال دقت آسان می‌کند. برای عملکرد بدون وقفه وب‌سایت‌هایی که ترافیک زیاد و نوسان غیرمترقبه دارند، هوش مصنوعی استفاده می‌شود تا عملکرد سایت صدمه نبیند. حتی می‌توانید هوش مصنوعی را آموزش دهید تا عملیاتی که در زمان واقعی اتفاق میافتند مانند پاسخ دادن به گفتگوهای آنلاین، ارسال پیام‌های اتوماتیک و پاسخ‌گویی تماس‌ها را انجام دهد. در این صورت کارهایی که برای انسان‌ها اولویت کمتری دارند به حداقل می‌رسند تا روی کارهای مهم و خلاق تمرکز کنند.

تأمین گزارش‌های مبتنی بر داده

همه مدیران شرکت‌ها و مشتری‌ها باید گزارش‌های مبنی بر داده صحیح دریافت کنند. اعداد و ارقام باید به ‌صورتی استفاده شوند که گزارش‌ها معنی‌دار شوند. گزارش‌های هوش مصنوعی می‌تواند داده فعلی و گذشته را مطابقت دهد و تغییرات را اعلام کند. مثلاً اگر درآمد کل شرکت در سال ۱۳۹۷، ۶۰ میلیارد ریال بوده است و در سال ۱۳۹۸ به ۹۰ میلیارد ریال رسیده است، گزارش هوش مصنوعی شامل عامل‌هایی است که باعث این رشد درآمد شده‌اند. ضمن اینکه مشتری‌های وفادار برند را به نسبت مبلغ خریدشان، نرخ بازگشت و هزینه خرید محصولات معرفی می‌کند که در ایجاد یک رابطه بلندمدت خوب با مشتری کمک می‌کند.

قابلیت به‌روزرسانی و بهینه‌سازی خودکار 

در دنیای دیجیتال، مهم است که وب‌سایت و سایر داده‌های دیجیتال را به روز نگه دارید تا بتوانید به مخاطبتان خدمات متناسب ارائه دهید. به همین دلیل وظیفه نگهداری مستمر داده‌ها سخت‌تر می‌شود تا همه حساب‌های کاربری آنلاین به‌درستی عمل کنند. استفاده از هوش مصنوعی در میزبانی وب کار به‌روزرسانی و نگهداری را کاهش می‌دهد برای اینکه سیستم به‌صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شود. سیستم به‌روزرسانی شده هم تجربه کاربری در پلتفرم دیجیتال را روان می‌کند.

کلام آخر

باوجودی که هوش مصنوعی هنوز در ابتدای راه است و نتوانسته است عملکردی در سطح انسان‌ داشته باشد اما به‌سرعت در صنعت میزبانی وب در حال رشد است.

هوش مصنوعی می‌تواند خدمات میزبانی وب را در زمینه‌های ایجاد امنیت بیشتر در مقابل هکرها و بدافزارها و کاهش امور تکراری وقت‌گیر تقویت کند که منجر به بهبود عملکرد وب‌سایت‌ها و توسعه کسب‌وکارها می‌شود.

هر آنچه باید در مورد کاربرد هوش مصنوعی در میزبانی وب بدانید

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

43  +    =  51