هاست وردپرس چیست؟
هاست وردپرس چیست؟

اگر برای میزبانی وب‌سایت خود تابه‌حال تحقیق کرده باشید احتمالاً با گزینه‌هایی مانند هاست وردپرس مواجه شده‌اید. انتخاب یک هاست مناسب یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی است که معمولاً در راه‌اندازی یک سایت چندان به آن اهمیت داده نمی‌شود، درحالی‌که این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر هاستینگ یا سیستم میزبانی وب‌سایت شما کیفیت مناسبی را نداشته باشد، سایت شما به‌کندی بارگذاری می‌شود، آپ تایم بدی تجربه می‌کند و حتی امنیت آن به خطر می‌افتد.

با انتخاب یک هاست با کیفیت وردپرس، می‌توانید عملکرد سایت وردپرس خود را تا حد زیادی بهبود بخشید و درعین‌حال امنیت و کارایی وب‌سایت خود را نیز افزایش دهید.

در این پست از مجله هاست ایران در رابطه با میزبانی وردپرس و مزایا و ویژگی‌های آن به گفتگو خواهیم پرداخت تا شما را راهنمایی کنیم بهترین سیستم میزبانی را برای وب‌سایت خود انتخاب کنید.

هاست وردپرس چیست؟

هاست در زبان انگلیسی به معنای میزبانی است و میزبانی وب وردپرس فضایی است که برای اجرای وردپرس بهینه‌شده است. ویژگی‌های اضافی ارائه‌شده بسته به نوع هاست وردپرسی که آن را برای وب‌سایت خود انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود؛ اما به‌طورکلی به ویژگی‌هایی مانند نصب با یک کلیک، سرعت بهینه، یا به‌روزرسانی خودکار هسته وردپرس و… از ویژگی‌های بارز این نوع هاستیگ است. از طرفی هاست وردپرس دارای افراد پشتیبانی در مرکز هاستینگ است که نسبت به کارکنان‌هاستینگ‌های معمولی دانش و حرفه بیشتری درزمینهٔ وردپرس دارند و به مسائل فنی آن آگاه‌تر هستند.

هاست وردپرس چیست

فقط به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید وردپرس را اجرا کنید، میزبانی وردپرس الزامی نیست. شما می‌توانید وردپرس را بر روی هر نوع هاستی اجرا کنید زیرا به‌خودی‌خود شرایط لازم برای اجرای وردپرس چندان سفت‌وسخت نیست. تنها شرایط لازم برای اجرای وب‌سایت‌های وردپرسی روی یک سرویس میزبانی شامل MySQL 5.0.15 یا بالاتر و PHP 5.2.4 یا بالاتر است. می‌توانید وردپرس را ازنظر فنی روی هر نوع سیستم میزبانی اجرا کنید اما درعین‌حال بهینه بودن هاست و مناسب بودن آن به شما کمک می‌کند که وب‌سایت خود را در بهینه‌ترین شکل ممکن در اختیار کاربران قرار دهید. به‌صورت کلی می‌توان گفت که یک هاست وردپرس به شما کمک می‌کند تا از وب‌سایت خود بیشترین بهره را ببرید و سطوح بالاتری از عملکرد، امنیت و سرعت را برای سایت وردپرسی شما به ارمغان می‌آورد.

انواع مختلف هاست وردپرس

میزبانی‌های وردپرس را می‌توان در دسته‌های مختلفی قرار دارند که در این بخش به معرفی مهم‌ترین نوع میزبانی‌های وردپرس خواهیم پرداخت که عبارت‌اند از:

  • میزبانی مشترک وردپرس
  • میزبانی مدیریت‌شده وردپرس

۱. میزبانی مشترک وردپرس

میزبانی اشتراکی وردپرس مقرون‌به‌صرفه ترین شکل میزبانی وردپرس است که توسط شرکت‌های هاستینگ مختلفی ارائه می‌شود. از این سیستم میزبانی وردپرس به‌عنوان یک گام بالاتر از میزبانی مشترک سنتی یاد می‌شود زیرا به‌طور خاص برای وردپرس بهینه‌شده است.

مانند سایر سرویس‌های اشتراکی دیگر، در هاست اشتراکی وردپرس نیز شما منابع هاستینگ خود را با سایر سایت‌های وردپرسی دیگر موجود در آن سیستم به اشتراک خواهید گذاشت. این نوع میزبانی وردپرس یک سیستم مقرون‌به‌صرفه است و برای وب‌سایت‌های معمولی انتخاب بسیار خوبی است.

اگرچه هاست وردپرس اشتراکی به اشتراک گذاشته می‌شود اما ازآن‌جهت که به‌صورت اختصاصی برای وردپرس بهینه‌شده است بازهم برای وردپرس بهتر از میزبانی‌های مشترک دیگر جواب می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک هاست اشتراکی وردپرس عبارت‌اند از:

  • امکان نصب با چند کلیک وردپرس
  • به‌روزرسانی خودکار هسته وردپرس
  • تم‌ها و افزونه‌های اختصاصی
  • پشتیبانی فنی و اختصاصی وردپرس
  • و.

۲. هاست وردپرس مدیریت‌شده

یکی دیگر از نوع میزبانی‌های وردپرس، میزبانی مدیریت‌شده است که نسبت به میزبانی اشتراکی بسیار بهتر عمل می‌کند. با استفاده از این سرویس میزبانی بیشتر نگرانی‌ها و استرس‌های انتخاب یک میزبانی مناسب برای شما از بین می‌رود و در هرلحظه یک تیم بسیار تخصصی و کارآمد وب‌سایت شمارا پشتیبانی می‌کنند. این نوع هاست وردپرس از سرورهای اختصاصی برای میزبانی یک وب‌سایت استفاده می‌کند و در آن منابع با هیچ وب‌سایت دیگری به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

این سیستم میزبانی را می‌توان به‌عنوان میزبانی ابری، میزبانی VPS و میزبانی مشترک نیز پیکربندی کرد و کاربرهای گسترده‌ای دارد. میزبانی‌های مدیریت‌شده آزادی و انتخاب عمل بسیار بیشتری به شما می‌دهند و شما کنترل بیشتری روی هاستینگ خودتان دارید و از طرفی مقیاس‌پذیری آن با سرویس‌های اشتراکی قابل‌مقایسه نیست.

مزایای هست مدیریت‌شده وردپرس

در اینجا مهم‌ترین مزایای هاست وردپرس مدیریت‌شده آورده شده است:

مزایای هاست وردپرس چیست

سرعت‌های فوق‌العاده سریع

سرعت میزبانی مدیریت‌شده وردپرس از سایر سرویس‌های میزبانی برای وردپرس بهتر است زیرا به‌صورت اختصاصی سرعت آن برای وردپرس بهینه‌شده است.

سطوح بالای امنیت با هاست وردپرس مدیریت‌شده

هاست وردپرس مدیریت‌شده به‌صورت اختصاصی برای مقابله با حملات رایج وردپرس طراحی‌شده است و با این گزینه دارنده سایت از یک محیط امن بهره می‌برد.

به‌روزرسانی‌های خودکار

بدون کمترین دردسری میزبانی مدیریت‌شده قابلیت به‌روزرسانی هسته وردپرس، افزونه‌ها و قالب‌ها را دارد که با این کار وب‌سایت شما عملکرد و امنیت خود را همیشه در بالاترین سطح نگه می‌دارد.

پشتیبانی اختصاصی

همیشه‌ پشت میزبانی‌های اختصاصی وردپرس یک تیم اختصاصی و کاربلد درزمینهٔ هاستینگ و وردپرس کار می‌کنند که در صورت بروز مشکلات احتمالی در کمترین زمان ممکن آن را حل می‌کنند.

سطح بالای آپتایم

آپتایم بالا یکی از نشانه‌های یک هاستینگ موفق است که هاست مدیریت‌شده وردپرس به‌خوبی از این ویژگی بهره می‌برد.

آپتایم هاست وردپرس

معایب میزبانی وردپرس مدیریت‌شده

در هاست وردپرس اشکالاتی وجود دارد که ممکن است با اهداف سایت شما همخوانی نداشته باشد. بیشتر این اشکالات مربوط به محدودیت‌های نصب پلاگین است. برخی از پلاگین ها با استفاده از این نوع هاستینگ خوب جواب نمی‌دهند و بنابراین شما مجبور هستید جایگزین‌های آن پلاگین را امتحان کنید و یا شکل میزبانی خود را عوض کنید.

همچنین این نوع هاستینگ چون مختص وردپرس است بنابراین نمی‌توان از آن به‌عنوان میزبانی سایر وب‌سایت‌های دیگر یا سیستم‌های مدیریت محتوای دیگر استفاده کرد.

همچنین میزبانی مدیریت‌شده وردپرس ممکن است نسبت به شیوه‌های دیگر میزبانی و میزبانی اشتراکی وردپرس گران‌تر باشد و برای سایت‌هایی که درآمد چندانی ندارند و یا هنوز به درآمد نرسیده‌اند ممکن است گزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای نباشد.

۳ مزیت بزرگ میزبانی وردپرس

مهم نیست که چه نوع هاست وردپرس را انتخاب می‌کنید، با هرکدام از آن‌ها مزایای زیر شامل حال شما خواهد شد.

۱. سرعت‌های بسیار سریع

امروزه یکی از نیازمندی‌های هر وب‌سایت حرفه‌ای داشتن سرعت بارگذاری بهینه است. سرعت کند علاوه به ضربه زدن به تجربه کاربری، از دید موتورهای جستجو نیز یک چالش است و باعث افت رتبه وب‌سایت می‌شود.

هاست وردپرس برای وب‌سایت‌های وردپرسی بهترین سرعت را به دنبال خواهد داشت و نسبت به سایر سرویس‌های میزبانی دیگر برای وب‌سایت وردپرسی بهتر عمل می‌کند.

بالاترین سطح عملکرد برای کاهش سرعت بارگذاری یک وب‌سایت وردپرسی مربوط به هاست مدیریت شده وردپرس است و پس‌ازآن سرویس‌های اشتراکی وردپرس گزینه خوبی به‌حساب می‌آیند. علاوه بر این یک تیم حرفه‌ای سرعت وب‌سایت شمارا در میزبانی‌های وردپرس بهینه می‌کنند.

۲. سطح بالای امنیت

معمولاً به امنیت وب‌سایت تا هنگامی‌که حمله‌ای یا تهدیدی وجود نداشته باشد چندان اهمیت داده نمی‌شود، اما درواقع امنیت وب‌سایت یک جنبه همه است که باید همه وقته به آن توجه کنند. ازآنجاکه هاست وردپرس به‌صورت اختصاصی در برابر حملات رایج به وردپرس طراحی‌شده است، بهترین سرویس میزبانی برای برقراری امنیت یک وب‌سایت وردپرسی به‌حساب می‌آید و نسبت به یک میزبان عمومی ازلحاظ امنیتی بسیار پیشرفته‌تر است.

امنیت هاست وردپرس

ازآنجاکه سیستم مدیریت محتوای وردپرس پراستفاده‌ترین سیستم و متداول‌ترین سیستم برای حمله هکرها است، استفاده از این نوع سرویس میزبانی از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از هاست های وردپرس نیز دارای اسکن و نظارت امنیتی منظم خواهند بود، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که سایت شما همیشه محافظت می‌شود. با میزبانی مدیریت‌شده وردپرس، امنیت وب‌سایت شما همان‌طور که گفتیم یک گام جلوتر خواهد بود. اگر سایت شما با نقض امنیتی مواجه شد، میزبانی که سایت شمارا مدیریت می‌کند به شما کمک می‌کند تا به‌طور کامل هر حفره امنیتی را بازیابی کرده و وصله کنید.

۳. نرم‌افزار به روز

ممکن است که به‌روزرسانی چندان کار زمان‌بری برای افراد نباشد اما بیشتر صاحبان وب‌سایت به آن ‌دقت نمی‌کنند و یا دیربه‌دیر به داشبورد وب‌سایت خود سر می‌زنند، هاست وردپرس این کار را کاملاً اتوماسیون کرده است و با استفاده از این سرویس میزبانی شما دیر نگرانی بابت به‌روزرسانی نخواهید داشت.

به روز نگه‌داشتن وب‌سایت نه‌تنها راهی برای اطمینان از عملکرد بالا است، بلکه امنیت سایت شمارا نیز بیشتر خواهد کرد. به‌روزرسانی‌های خودکار باعث می‌شود که حفره‌های امنیتی که در خود وردپرس و یا افزونه‌های و قالب‌های آن برطرف شوند و امنیت به‌طور چشم‌گیری بالا رود. علاوه براین این به‌روزرسانی‌ها باعث سازگاری بین نسخه‌های مختلف وردپرس با تم‌ها و افزونه‌ها می‌شود که این کار عملکرد را بالا می‌برد. بسته به نوع میزبانی و پلنی که استفاده می‌کنید ممکن است به‌روزرسانی خودکار بخشی از پلن باشد و یا نباشد اما همیشه اطمینان حاصل کنید که از بروزترین نسخه وردپرس و بروزترین نسخه افزونه و قالب استفاده می‌کنید.

میزبانی مشترک وردپرس در مقابل مدیریت‌شده: کدام بهترین است؟

قانونی برای اینکه وب‌سایت وردپرسی ما از کدام هاست وردپرس استفاده کنید وجود ندارد اما به‌صورت کلی می‌توان گفت که برای وب‌سایت‌های تازه تأسیس با ترافیک کم استفاده از هاست اشتراکی وردپرس توصیه می‌شود و از طرفی برای وب‌سایت‌های پربازدیدی با حجم بال استفاده از هاست های اختصاصی و مدیریت‌شده گزینه خوبی است. از طرفی اگر ازلحاظ بودجه محدودیت دارید هاست اشتراکی گزینه بهتری برای شما خواهد بود و کیفیت نسبتاً خوبی نیز دارد.

بااین‌حال، دو مورد از بزرگ‌ترین ملاحظات باید بودجه کلی شما و مدت‌زمانی که برای مدیریت سایت خوددارید باشد. به‌طورکلی، هاست مدیریت‌شده وردپرس بالاترین سطوح سرعت، عملکرد، امنیت و ویژگی‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما اگر محدودیت بودجه دارید، استفاده از هاست وردپرس اشتراکی برای شما انتخاب بسیار خوبی است.

در هاست وردپرس با کیفیت به دنبال چه چیزی باشید

عوامل و فاکتورهای زیادی در خرید هاست وردپرس دخیل هستند که باید به آن‌ها توجه کنیم. در اینجا به مهم‌ترین این عوامل اشاره خواهیم کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • سرعت
  • سطح آپتایم
  • کیفیت پشتیبانی

سرعت میزبانی وردپرس

سرعت به مدت‌زمانی که سایت شما برای بارگذاری طول می‌کشد، همراه با زمانی که طول می‌کشد تا برگه‌های جدید باز شود و اساساً در سایت حرکت کنید، اشاره دارد. اگر سایت شما خیلی آهسته بارگذاری می‌شود، تجربه کاربری ضعیفی خواهید داشت که تأثیر منفی بر رتبه‌بندی موتورهای جستجوی شما خواهد داشت و موفقیت سایت شمارا دشوار می‌کند. در هاست وردپرس به ویژگی سرعت بسیار توجه کنید.

آپتایم

Uptime درصد زمانی است که سایت شما آنلاین می‌ماند. اکثر هاست ها ۹۹ درصد آپ تایم را ارائه می‌دهند، به این معنی که ۹۹ درصد مواقع سایت شما در اینترنت قابل‌دسترسی است. داشتن آپتایم بالا به‌خصوص برای سایت‌هایی که در حال پردازش هستند مهم است زیرا معاملات زمانی که شما یک وب‌سایت سودآور داشته باشید در هر ثانیه سایت شما آفلاین باشد برای شما هزینه خواهد داشت. برخی از هاست ها قادر خواهند بود ۱۰۰%  آپتایم را ارائه دهند. در این سناریو، زمانی که باید به‌روزرسانی یا نگهداری سرور انجام شود، سایت شما به سرور کاملاً عملیاتی دیگری منتقل می‌شود.

پشتیبانی

هنگامی‌که با یک هاست وردپرس سروکار دارید، می‌خواهید یک تیم پشتیبانی آگاه پشت سرتان باشد. اگر در سایت یا سرور خود به مشکلی برخورد کردید، می‌خواهید این مشکلات را به سرعت حل کنید. باید اطمینان حاصل کنید که تیم پشتیبانی برای همه‌چیزهای مرتبط با وردپرس پشتیبان شما هستند.

سخن پایانی

هاست وردپرس هر شکلی از میزبانی است که برای اجرای وردپرس بهینه‌شده است. رایج‌ترین اشکال میزبانی وردپرس که می‌بینید، میزبانی وب مدیریت‌شده و اشتراکی است، اگرچه انواع دیگری نیز وجود دارد.

خدمات میزبانی مشترک وردپرس که به‌عنوان میزبانی وردپرس نیز شناخته می‌شود و ارزان‌ترین شکل‌هاست وردپرس موجود خواهد بود. شما یک پلتفرم میزبانی بهینه‌شده برای وردپرس دریافت خواهید کرد که با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارید. بااین‌حال، هر کاربر محیط سرور پارتیشن‌بندی شده خود را خواهد داشت که به شما امکان دسترسی به سطح مشخصی از منابع سرور را می‌دهد.

فرم دیگر موجود میزبانی مدیریت‌شده وردپرس است. پلتفرم میزبانی مدیریت‌شده با یک تیم اختصاصی وردپرس که به مدیریت و بهینه‌سازی سایت و محیط سرور شما کمک می‌کند، یک محیط سرور با عملکرد بسیار بالا را در اختیار شما قرار می‌دهد که به شما کمک می‌کند حداکثر استفاده را از وردپرس ببرید.

هاست وردپرسی هاست ایران

اگر به دنبال بهترین سرویس‌های میزبانی وردپرسی هستید و می‌خواهید سرعت، عملکرد و امنیت وب‌سایت خود را در بهترین و بهینه‌ترین حالت قرار دهید هم‌اکنون می‌توانید با سرویس‌های میزبانی وردپرس هاست ایران تجربه‌های بالا را به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هاست وردپرس و دیدن پلن های مربوطه از صفحه سرویس‌های میزبانی وردپرس هاست ایران دیدن کنید.

هاست وردپرس چیست؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2  +  3  =