بازاریابی پیامکی
بازاریابی پیامکی

اس ام اس مارکتینگ چیست و چرا امروزه با وجود ده‌ها کانال ارتباطی دیگر آنقدر اهمیت پیدا کرده است؟ اگر می‌خواهید محصول خود را به دنیا معرفی کنید و کسب‌وکار خود را به بهترین شکل ممکن توسعه دهید، چاره‌ای جز بازاریابی برای کسب‌وکار و محصول مخاطبان در دستگاه‌های تلفن همراه ندارید. این به این دلیل است که امروزه بیشتر کاربران از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند و بخش اعظم کاربران هدف کسب‌وکارها از طریق تلفن همراه قابل‌دستیابی هستند.

روش‌های متعددی برای بازاریابی از طریق دستگاه تلفن همراه وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  • تبلیغات بنری
  • تبلیغات درون اپلیکیشن
  • تبلیغات ویدیویی
  • کدهای QR
  • بازاریابی از طریق پیام کوتاه یا اس ام اس مارکتینگ
  • و…

بازاریابی سرویس پیام کوتاه یا اس ام اس مارکتینگ

بازاریابی سرویس پیام کوتاه (SMS) یا به‌عبارتی‌دیگر اس ام اس مارکتینگ یکی دیگر از روش‌های بازاریابی از طریق تلفن همراه است. اس ام اس مارکتینگ یک سیستم بازاریابی کم‌هزینه و با بازده بالا است که از پیام‌های متنی برای انتقال محتوا و ارائه آن به مخاطبین استفاده می‌کند.


مقاله مرتبط: بایدها و نبایدهای بازاریابی پیامکی


دلایل زیادی برای استفاده از آن وجود دارد، از هزینه شروع نسبتاً پایین آن گرفته تا این واقعیت که اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق اس ام اس ها باز شده و تا حدی خوانده می‌شوند. هنگامی‌که این شیوه بازاریابی درست و به‌موقع استفاده قرار گیرد مزایای زیادی را برای یک کسب‌وکار به همراه خواهد داشت. در زیر برخی از مؤثرترین تاکتیک‌های بازاریابی از طریق پیامک را مشاهده می‌کنید که می‌تواند به افزایش نرخ پاسخ و همچنین نرخ تبدیل کسب‌وکار شما کمک کند.

۱.) ارائه مشوق

سعی کنید مشتریان خود را با ارائه کدهای تخفیف یا ارائه محصولاتی استثنایی از طریق پیامک برای کسانی که در سرویس پیامکی شما مشترک هستند وسوسه کنید. این باعث می‌شود مشتریان احساس کنند که بخشی از یک اجتماع هستند و شما برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

۲.) کوتاه و جذاب نگه‌داشتن پیامک

بیش از ۹۰ درصد از تمام پیام‌های اس ام اس در عرض ۳ دقیقه خوانده می‌شوند که همین ویژگی آن را راهی مؤثر برای ارتباط با مشتریان می‌کند

سعی کنید پیامک‌های تبلیغاتی خود را بلند ننویسید و تنها با ۱۶۰ کاراکتر این کار را انجام دهید. هرچقدر پیام شما کوتاه‌تر، دقیق‌تر و جذاب‌تر باشد مطمئناً بازخورد خوبی به همراه خواهد داشت.

۳.) درج CTA مناسب

هر پیامک باید دارای یک اقدام به عمل باشد که معمولاً در بازاریابی پیامکی این کار از طریق ارسال یک کلمه کلیدی به شماره سرویس پیامکی صورت می‌گیرد.

دو عامل باعث ایجاد کمپین پیامکی می‌شود:

  • کلمه کلیدی
  • یک کد کوتاه

اگر می‌خواهید مشتریان در کمپینی شرکت کنند که کلمه کلیدی شمارا به یک عدد پنج‌رقمی (کد کوتاه شما) پیامک می‌کند، مطمئن شوید که این دو مورد برجسته هستند و در پیام مخفی نیستند.

۴. ادغام MMS (سرویس پیام‌رسانی چندرسانه‌ای)

اگر با محدودیت ۱۶۰ کاراکتر مشکل‌دارید و نمی‌توانید با آن پیام خود را به مخاطب برسانید، از MMS برای ارسال کلیپ‌های ویدیویی یا تصاویر برای مشتریان خود استفاده کنید. با استفاده از این قابلیت حتی می‌توانید آدرس‌های اینترنتی YouTube را اضافه کنید و به مشتریان خود دیدی بصری درباره کسب‌وکار و یا محصولتان بدهید.

۵.) تعاملی کردن مسابقات

هنگامی‌که مشتریان وارد یک مسابقه می‌شوند یا در آن شرکت می‌کنند، لینک وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود را در سیستم پاسخگویی خودکار خود قرار دهید. این‌یک راه ساده و سریع برای اتصال مشتریان به صفحات مختلف شما است و آن‌ها را ترغیب می‌کند تا روی لینک‌ها کلیک کنند.

۶.) تشویق مشتریان برای اشتراک لینک‌ها

پیام‌های متنی می‌توانند کاربران شمارا تشویق کنند تا لینک‌های شبکه‌های اجتماعی شمارا به اشتراک بگذارند. بهترین شیوه تبلیغات دهان‌به‌دهان است و به معرفی کنندگان برتر خود یک تخفیف ویژه یا یک محصول رایگان هدیه بدهید تا بیشتر افراد را ترغیب کنید که لینک‌های شمارا به اشتراک بگذارند.

۷. ایجاد احساس فوریت

گنجاندن نوعی تاریخ انقضا و مهلت زمانی، مشتریان را تشویق می‌کند تا سریع‌تر نسبت به تبلیغات شما واکنش نشان دهند و به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به نتایج برسید.

۸. منحصربه‌فرد کردن پیشنهاد‌ها

این نکته شامل این واقعیت است که پیشنهاد‌هایی که به مشتریان پیامک VIP ارائه می‌شود، باعث می‌شود آن‌ها احساس کنند که بخشی از چیزی خاص هستند. اگر این پیشنهاد برای هرکسی در دسترس باشد از جذابیت آن کم می‌شود و کاربر کمتر کنجکاو می‌شود که پیشنهاد شما چه چیزی است.

۹. استفاده از پیامک به‌عنوان قلاب شبکه‌های اجتماعی

هرگونه مسابقه یا قرعه‌کشی را که در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود ارائه می‌دهید از طریق پیامک‌هایی که برای مشتریان خود ارسال می‌کنید تبلیغ کنید. شما می‌توانید مخاطبان را از طریق این صفحات بیشتر درگیر کنید و امکان تبدیل و ایجاد سرنخ را افزایش دهید. برای این کار می‌توانید اما از پیامک‌های خود برای هدایت مخاطبان به آن صفحات استفاده کنید.

۱۰. پرسیدن سؤال و یا برقراری نظرسنجی

نظر مشتریان را در مورد یک محصول یا ایده بپرسید، یا حتی اگر لازم شد یک صفحه تجاری را در یک پلتفرم شبکه اجتماعی جدید راه‌اندازی کنید. پس از به دست آوردن نتایج، آن‌ها را برای مشتریان خود پیامک کنید یا نتایج را در یکی از صفحات شبکه‌های اجتماعی خود ارسال کنید و مشترکین خود را به آن هدایت کنید.

۱۱. ارسال پیامک به ایمیل

مشتریان شما معمولاً این روزها هم ایمیل و هم پیامک را بر روی دستگاه تلفن همراه خود دریافت می‌کنند، ارسال پیامک‌هایی که برای اس ام اس مارکتینگ طراحی کرده‌اید به ایمیل مشتریان نرخ پاسخ را افزایش می‌دهند و آن‌ها را درگیر کمپین شما می‌کنند.

۱۲. ارسال پیامک در زمان مناسب

زمانی را هدف قرار دهید که مشتریان شما مشغول نباشند و بهترین زمان ممکن برای ارسال اس ام اس باشد، مانند قبل یا بعد از ساعت کار، یا در روزهای تعطیل. به‌عنوان یک قاعده کلی، قبل از ساعت ۹ صبح یا بعد از ساعت ۹ شب پیامک ارسال نکنید.

۱۳. درگیر کردن مخاطبین جوان

افراد ۱۸ تا ۴۹ ساله با دستگاه‌های تلفن همراه ارتباط بیشتری و بهتری دارند و بازخورد آن‌ها نسبت به افراد مسن و کودکان بیشتر و بهتر است.

۱۴. پرسیدن ترجیحات مشتری

از مشتریان خود بپرسید که چه زمانی می‌خواهند پیام دریافت کنند و چه نوع اطلاعاتی را می‌خواهند. سپس به‌سادگی برنامه SMS خود را مطابق با خواسته‌های آن‌ها سفارشی کنید.

۱۵. شخصی‌سازی پیامک‌ها

مشتریان بیشتر به مطالبی که مستقیماً به آن‌ها خطاب می‌شود بهتر پاسخ می‌دهند و بازخوردی بهتری به آن‌ها دارند، بنابراین نام مشترکین خود را در صورت امکان در پیام تبلیغاتی خود وارد کنید. شما همچنین می‌توانید مشتری خود را با پیامک‌های مرتبط‌تری بر اساس ترجیحات آن‌ها هدف قرار دهید.

چرا از اس ام اس مارکتینگ باید استفاده کنیم؟

در هر روش بازاریابی برای کسبو کار و محصولات خود، هرچه زمان بیشتری را صرف تقویت مهارت‌های خود کنید، تعامل بیشتری و بهتری با جامعه هدف خودخواهید داشت. اگر می‌خواهید نرخ پاسخ‌دهی خود را افزایش دهید، سرویس پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا جایگاه واقعی و فعلی شرکت خود را مشاهده کنید و برای بهبود آن تلاش کنید.

این شیوه بازاریابی به شما کمک می‌کند بهتر بتوانید با مشتریان تعامل برقرار کنید و برای خود اهداف تعیین کند و به‌صورت کلی کسب‌وکار خود را رونق ببخشید.

سامانه پیام کوتاه هاست ایران

سامانه پیام کوتاه هاست ایران یکی از بهترین سرویس‌های تبلیغات پیامکی است که خدمات گسترده‌ای که به کاربران ارائه می‌دهد. این سامانه پیامکی یک سیستم تحت وب با رابط کاربری ساده و انعطاف‌پذیر است که با استفاده از آن متقاضیان اس ام اس مارکتینگ می‌توانند با شماره‌های اختصاصی ١٠٠٠ و ٢٠٠٠ و ٣٠٠٠ و٥٠٠٠ و ٠٢١ به ارسال اسم ام اس به مخاطبین خود بپردازند.

این سرویس با پلن‌های مختلفی در دسترس کاربران قرار دارد که از سطح پایه تا پیشرفته را شامل می‌شود و پاسخگوی نیاز همه کسب‌وکارها است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده پلن‌ها و تعرفه‌های موجود از صفحه سامانه پیام کوتاه هاست ایران دیدن کنید.

15 تکنیک که موفقیت شما در بازاریابی پیامکی را تضمین می‌کند

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4  +  5  =