10 مزیت برتر استفاده از هاست وردپرس مدیریت شده
10 مزیت برتر استفاده از هاست وردپرس مدیریت شده

استفاده از هاست وردپرس مدیریت شده به عنوان هاست وبسایت مزایای زیادی به دنبال دارد. ما در این مقاله از هاست ایران مگ قصد داریم به ده دلیل اصلی اینکه چرا باید از هاست وردپرس مدیریت شده برای سایت وردپرس خود استفاده کنید، نگاهی بیندازیم. قبل از شروع، بیاید نگاهی گذرا به هاست وردپرس مدیریت شده داشته باشیم.

هاست وردپرس مدیریت شده چیست؟

همه وبسایت‌ها باید بر روی یک سرور هاست شوند تا برای کاربران از طریق اینترنت در دسترس باشند. سرور یک کامپیوتر است که در یک مرکز داده (مکانی که برای نگهداری سرورها بهینه شده است) نگهداری و به اینترنت متصل می‌شود. همانطور که کامپیوترها (مانند کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ) می‌توانند از نظر قدرت و عملکرد متفاوت باشند، سرورها نیز می‌توانند متفاوت باشند. هر چه سرور بهتر نگهداری شود و قدرتمندتر باشد، وبسایت‌هایی که روی آن بارگذاری می‌شوند، بهتر کار خواهند کرد.

شما می‌توانید هاست وردپرسی معمولی را با قیمت ارزان خریداری کنید. همچنین می‌توانید هاست اشتراکی را با قیمت حدود ۲ دلار در ماه پیدا کنید. قیمت این خدمات به‌طور شگفت‌انگیزی پایین است و در ظاهر بسیار جذاب است. به‌ویژه زمانی که سرویس دهندگان هاست‌های دیگر می‌توانند هر ماه از ۱۰ تا ۵۰ دلار را برای یک سرویس به ظاهر مشابه دریافت کنند.


مقاله مرتبط: هاست وردپرس چیست؟


به یاد داشته باشید که همه هاست‌ها یکسان نیستند. دقیقا همانطور که انتظار ندارید یک ماشین ۱۰۰۰۰ دلاری عملکرد خوبی داشته باشد و یک ماشین با ده قیمت نیز همان عملکرد را داشته باشد، باید بپذیرید که هاست ارزان هم بسیار بعید است که همان عملکرد هاست گران تر را داشته باشد.

هاست‌های مدیریت شده وردپرس معمولا رنج قیمت بالاتری را در دنیای هاست‌ها در اختیار دارند. به این دلیل که یک هاست وردپرس مدیریت شده معمولا چند مزیت بیشتر از هاست ارزان و معمولی ارائه می‌دهد. برخی از این مزایا را در ادامه بررسی خواهیم کرد. هاست وردپرس مدیریت شده، به هاستی گفته می‌شود که اولا مختص وردپرس است و به همین دلیل از سرورهای بهینه شده برای اجرای وبسایت‌های وردپرس استفاده می‌کند و ثانیا پشتیبانی جامعی را برای مشتریان خود ارائه می‌دهد که توسط کارشناسان وردپرس ارائه می‌شود.

مزایای هاست وردپرس مدیریت شده چیست؟

زمان بارگذاری وب‌سایت تأثیر قابل‌توجهی بر قابلیت استفاده آن‌ها برای مشتریان/مشتریان شما دارد و به همین دلیل، بسیار مهم است که مطمئن شوید وب‌سایت شما تا آنجا که می‌توانید سریع بارگذاری می‌شود.

به طور معمول دو دلیل وجود دارد که چرا یک وب‌سایت به کندی بارگذاری می‌شود. اولین مورد این است که وب‌سایت ضعیف طراحی شده است. ممکن است فایل‌های تصویری بزرگی در صفحه اصلی خود داشته باشید که دانلود آن‌ها طول می‌کشد یا افزونه‌ای دارید که مشکل ایجاد می‌کند. دلیل دوم این است که شما از هاست اشتراکی با کیفیت پایین استفاده می‌کنید. این نوع هاست بسیار رایج است. به منظور کاهش هزینه‌ها، صدها وب‌سایت به طور معمول بر روی سرورهای کم قدرت بارگذاری می‌شوند. سپس سرور برای پاسخگویی به تقاضا تلاش می‌کند و نتیجه این است که وب‌سایت شما به کندی بارگذاری می‌شود.

هاست های مدیریت شده وردپرس به مواردی مانند سرعت بارگذاری توجه زیادی دارند و این از اصلی‌تری مزایای خرید هاست وردپرس است. به طور خلاصه، اگر می‌خواهید یک وب‌سایت با بارگذاری سریع داشته باشید از آنجا که این نوع هاستیگ یا میزبانی وب مختص وردپرس و برای آن بهینه شده است، تغییر میزبانی وب‌سایت به یک میزبان وردپرس مدیریت شده یک راه عالی برای رسیدن به این هدف است.

هاست‌های مدیریت شده وردپرس به مواردی مانند سرعت بارگذاری توجه زیادی دارند. از آنجایی که سرویس دهندگان این خدمات معمولا پول بیشتری دریافت می‌کنند، مجبور نیستند سرورهای خود را پر از وبسایت‌های مختلف کنند و می‌توانند روی فناوری‌های مدرن (مانند حافظه پنهان) کار کنند که به افزایش سرعت بارگذاری سایت کمک می‌کند. با فرض اینکه وبسایت شما ضعیف ساخته نشده باشد، انتقال سایت به هاست وردپرس مدیریت شده اغلب می‌تواند منجر به افزایش سرعت شود. شاید مهمتر از آن، این افزایش سرعت در همه ساعات روز حفظ می‌شود، حتی زمانی که ترافیک وبسایت شما افزایش می‌یابد. در مقابل، هاست اشتراکی که سرعت بارگذاری قابل قبولی در حدود ۲ ثانیه در یک روز و سپس ۱۰ ثانیه یا بدتر از آن در روز دیگر ارائه می‌دهد، غیرمعمول نیست. به طور خلاصه، اگر می‌خواهید یک وبسایت با بارگذاری سریع داشته باشید، انتقال سایت به یک هاست وردپرس مدیریت شده یک راه عالی برای رسیدن به این هدف است.

مزیت ۲: قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان در هاستینگ سایت به این مسئله اشاره دارد که چقدر احتمال دارد که سایت شما ۲۴ ساعت در روز، ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال بدون توجه به ترافیک فعال بماند. ما هنگام بحث در مورد سرعت روی یکی از عناصر قابلیت اطمینان صحبت کردیم … اگرچه در بعضی از موارد هاست اشتراکی سرعت و زمان بارگذاری معقولی را ارائه می‌دهد، اما این عنصر قابلیت اطمیان است که می‌تواند هاست اشتراکی را از هاست مدیریت شده وردپرس متمایز کند. سرعت ثابت و آپتایم برای وبسایت ها، به ویژه وبسایت‌هایی که کسب و کارها به آن‌ها متکی هستند، بسیار مهم است.

تصور کنید که وبسایت شما روزانه حدود ۵ دقیقه از کار بیفتد. آیا برای شما هم این زمان خیلی زیاد به نظر نمی رسد؟ بنابراین، بیایید تصور کنیم که شما به طور متوسط ​​۶۰ بازدیدکننده در ساعت از سایت خود دارید و یک فروشگاه آنلاین بین المللی را اداره می‌کنید که بازدیدکنندگانی از سراسر جهان دارد، بنابراین ترافیک سایت شما در ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته ثابت است. تنها با ۵ دقیقه توقف در هر دوره ۲۴ ساعته، به این معنی است که شما به طور بالقوه ۵ مشتری را از دست داده اید که در زمان یک هفته حدود ۳۵ مشتری است. در یک نیز سال ۱۸۲۰ نفر را از دست می‌دهید که به دلیل قطعی سایت نتوانسته اند از سایت شما خرید کنند. اگر ارزش هر سفارش ۱۰ دلار باشد، ۱۸۲۰۰ دلار سود از دست رفته است. اما شاید مسئله بدتر این باشد که چقدر احتمال دارد که آن مشتریان از دست رفته دوباره سعی کنند با شما خرید کنند و سراغ رقبای شما نرفته باشند.

هاست‌های مدیریت شده وردپرس طیف وسیعی از مکانیسم‌ها را به کار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که زمان خرابی وبسایت شما به حداقل ممکن کاهش می‌یابد. اگر بدترین حالت هم اتفاق بیفتد، بسیاری از هاست‌های مدیریت‌شده وردپرس برای بازیابی سریع آپ‌تایم سخت تلاش خواهند کرد، حتی پیش از اینکه متوجه شوید مشکلی وجود دارد. بسیاری از ارائه دهندگان هاست‌های مدیریت شده از روش‌های نوین استفاده می‌کنند که ترافیک را بر اساس بار سرور هدایت می‌کند و انجام این کار قابلیت اطمینان وب‌سایت‌های هاست شده روی پلتفرم را به شدت بهبود می‌بخشد. همانطور که نشان داده شد، خرابی وب‌سایت می‌تواند برای شما هزینه زیادی داشته باشد. هاست وردپرس مدیریت شده راه حلی کاربردی را برای این مشکل ارائه می‌دهد.

مزیت ۳: مقیاس پذیری

برای اکثر مشاغل، رشد کسب و کار بسیار مهم است. با گذشت زمان، کسب‌وکارهای موفق تعداد کارکنان، سطح گردش مالی، سود و اندازه مشتریان خود را افزایش می‌دهند. بنابراین مهم است که وبسایت آن‌ها بتواند با سطح کسب و کار ‌آن‌ها رشد کند. هاست اشتراکی معمولا محدودیت‌های قابل توجهی در میزان ترافیکی که می‌تواند مدیریت کند، دارد. هاست مدیریت شده وردپرس معمولا برای مدیریت این رشد مجهزتر است.

در حالی که در صورت لزوم می‌توانید وب‌سایت خود را به هاست دیگری منتقل کنید، انتقال وب‌سایت‌ها می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد، به خصوص اگر ترافیک زیادی به سایت خود داشته باشید (مانند یک فروشگاه WooCommerce). به این ترتیب، بسیار بهتر است که با یک هاست وردپرس مدیریت شده شروع کنید که می‌تواند به شما کمک کند تا با رشد کسب و کار خود، مقیاس را افزایش دهید.

برای برخی از کسب و کارها، سطوح ترافیکی که به سایت آن‌ها وارد می‌شود بسته به زمان سال می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، روند خرید فصلی بر ترافیک فروشگاه‌های آنلاین تأثیر می‌گذارد. در طول این دوره‌های اوج ترافیک، حیاتی است که منابع سرور کافی در دسترس باشد. برای هاست‌های اشتراکی، افزایش این منابع بدون مهاجرت وب‌سایت به یک هاست سطح بالاتر غیرممکن است. با این حال، برخی از هاست‌های مدیریت شده وردپرس می‌توانند منابع موجود در سایت شما را به مدت یک ماه یا بیشتر در طول دوره‌های شلوغ استفاده کنند و سپس زمانی که سایت خلوت تر است، این منابع را به طور خودکار کاهش دهند . این روند در هزینه شما بسیار صرفه‌جویی می‌کند که یک مزیت بزرگ دیگر برای هاست مدیریت شده وردپرس به شمار می‌آید.

مزیت ۴: پشتیبان گیری

اگر وبسایت شما هک شود و هکر سایت شما را خراب کند، پست‌های وبلاگ را حذف کند، محتوا را مخدوش کند و کدهای مخرب را به جای بگذارد، چه احساسی خواهید داشت؟ احتمالا خیلی عصبانی یا نگران خواهید شد! مگر اینکه یک برنامه پشتیبان قوی برای وبسایت خود داشته باشید. فقط هکرها نیستند که می‌توانند سبب بروز حملات پانیک برای صاحبان سایت‌ها شوند … سرورها می‌توانند صدها ساعت کار وبسایت را در یک لحظه حذف کنند. تصور کنید وقتی مشتری با شما تماس می‌گیرد تا به شما بگوید وبسایت شما فعال نیست، چه احساسی خواهید داشت؟ شما بررسی می‌کنید و می‌بینید که حق با آن هاست! همه آن چیزی که می‌بینید یک صفحه خطا است. وبسایت حذف شده است! اما اگر یک نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، هیچ اشکالی ندارد.

پشتیبان گیری از وردپرس بسیار مهم است. شما باید یک سیستم قوی برای تهیه نسخه پشتیبان از وبسایت خود داشته باشید، حتی اگر وبسایت کوچکی باشد که برای شما مهم نیست. وقتی روند فعالیت شما متوقف می‌شود و واقعا به آن فکر می‌کنید، میزان کار روی ساده‌ترین وب‌سایت‌ها می‌تواند قابل توجه باشد. اگر مجبور شوید یک وبسایت را از ابتدا بازسازی کنید، هم از نظر روحی خسته کننده و هم از نظر مالی مخرب است.

هاست‌های مدیریت‌شده وردپرس معمولا استرس‌های از دست رفتن سایت را با ارائه یک سیستم که به‌طور روزانه از وب‌سایت شما پشتیبان تهیه می‌کند، از بین می‌برد. بازیابی وبسایت از یکی از این نسخه‌های پشتیبان معمولا فقط با چند کلیک ساده انجام می‌شود و به دانش فنی نیاز ندارد. این بدان معناست که در صورت هک یا حذف تصادفی سایت، می‌توانید در عرض چند دقیقه پشتیبان‌ را بازیابی و اجرا کنید. هنگامی که یک سرویس پشتیبان داخلی خوب ارائه شده توسط هاست مدیریت شده وردپرس را تجربه کردید، هرگز نمی خواهید بدون آن فعالیت کنید.

مزیت ۵: امنیت

سیستم مدیریت محتوای وردپرس اغلب در مورد امنیت رتبه خوبی دریافت نمی کند. یکی از دلایلی که گاهی اوقات برای عدم استفاده از وردپرس ذکر می‌شود این است که «هک می‌شود». وردپرس حدود ۳۷ درصد از تمام سایت‌های جهان را در اختیار دارد. از نظر آماری چون این عدد بسیار بالاست، احتمال مشاهده مشکلات بیشتری نسبت به  CMS‌های کمتر محبوبی مانند دروپال وجود دارد.

وردپرس امن است، اما مانند هر CMS (سیستم مدیریت محتوا)، گاهی اوقات از جانب هکرها قابل دسترسی است. با این حال، بیشتر اوقات این مسئله دو دلیل دارد. اولین مورد ضعف کاربر وردپرس است. یعنی زمانی که مالک وبسایت (یا توسعه دهنده و…) در به روز رسانی هسته وردپرس و افزونه‌ها شکست می‌خورد یا از رمزهای عبور و نام‌های کاربری ضعیف استفاده می‌کند. هکرها از این نقص‌ها برای دسترسی به یک سایت سوء استفاده می‌کنند. دومین دلیل هاست است. هاست ارزان و اشتراکی معمولا با مجموعه‌‌ای از مسائل امنیتی همراه است و بودجه‌‌ای در بودجه برای رفع آن‌ها وجود ندارد.

هاست‌های مدیریت شده وردپرس در مورد امنیت بسیار حساس هستند. آن‌ها طیف وسیعی از ابزارها را برای کمک به محافظت از وب‌سایت‌های مشتریان خود به کار می‌گیرند که احتمال هک شدن در هنگام استفاده از هاست وردپرس مدیریت شده را کاهش می‌دهد. اگر بدترین اتفاق هم بیفتد، هاست‌های مدیریت شده وردپرس مجهز شده اند تا به شما کمک کنند سایت خود را بازیابی یا تعمیر کنید. این آرامش ذهنی ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

مزیت ۶: سهولت مدیریت چند وبسایت

اگر همزمان چند سایت وردپرسی (مانند یک آژانس دیجیتال یا یک مرکز آموزشی) را مدیریت کنید، متوجه خواهید شد که وقتی چندین برای مدیریت دارید، چقدر طول می‌کشد که برخی از وظایف تعمیر و نگهداری را به تنهایی به انجام برسانید. هاست‌های مدیریت‌شده وردپرس معمولا به شما داشبوردهای کاربرپسند ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهند کارهای مدیریت و نگهداری معمول را در مجموعه وب‌سایت خود به راحتی مشاهده و مدیریت کنید. به عنوان مثال،این داشبورد به کاربران اجازه می‌دهد تا نسخه‌های پشتیبان تهیه کنند، سایت‌ها را در سرورهای استیجینگ کپی کنند، به‌روزرسانی‌های افزونه‌ها را بررسی و اجرا کنند و خیلی چیزهای دیگر در یک کنترل پنل را در اختیار داشته باشند. این امر مدیریت چندین سایت را آسان می‌کند.

مزیت ۷: محیط‌های استیجینگ

هنگامی که نیاز به به روز رسانی عمده در وبسایت خود دارید، چه می‌کنید؟ شاید از انجام این کار در طول روز در حالی که بیشترین ترافیک در سایت وجود دارد، اجتناب کنید. یا ایجاد تغییرات کوچک و تدریجی به این امید که با زدن دکمه «به‌روزرسانی»، امور بازدیدکنندگان سایت شما را مختل نشود را ترجیح دهید. هیچ یک از این راه حل‌ها ایده آل نیستند. به روز رسانی یک وبسایت فعال همیشه مملو از خطر است و در صورت امکان باید از آن اجتناب کرد. اما چگونه؟ اینجاست که قابلیت استیجینگ نمایان می‌شود!

سایت‌های استیجینگ کپی‌هایی از سایت شما هستند که روی یک سرور جایگزین هاست می‌شوند. آن‌ها از طریق یک دامنه قابل دسترسی هستند و به شما امکان می‌دهند بدون دست زدن به وبسایت فعال، هر مقدار که نیاز دارید سایت را به روز رسانی کنید. سپس بعد از آماده شدن سایت به روز رسانی شده، می‌توانید این تغییرات را در وب‌سایت فعال خود اعمال کنید، مطمئن باشید که به روز رسانی بدون خرابی یا نهایتا با چند خرابی کوچک انجام می‌شود.

راه‌اندازی وب‌سایت‌های استیجینگ به طور سنتی بسیار ناخوشایند بوده است. با این حال، بسیاری از هاست‌های مدیریت شده وردپرس اکنون سیستم‌های استیجینگ با کاربری آسان را ارائه می‌دهند که کپی، به‌روزرسانی و استقرار به و از سایت‌های استیجینگ را آسان می‌کند.

اگر مرتبا به‌روزرسانی‌هایی را در وب‌سایت خود انجام می‌دهید که می‌تواند بر تجربه کاربر در طول این به‌روزرسانی‌ها تأثیر بگذارد، سایت‌های استیجینگ یک راه حل کاربردی خواهند بود و ارزش افزایش اندک هزینه‌های هاست را که با هاست مدیریت شده وردپرس همراه است، دارند.

مزیت ۸: پشتیبانی

رتبه بندی لیست مزایای هاست وردپرس مدیریت شده به هر ترتیب خاص دشوار است … بسته به توانایی فنی شما و نحوه استفاده از وبسایت شما، ویژگی‌های مختلف ممکن است برای شما مهمتر از سایرین باشد. با این حال، پشتیبانی احتمالا یک مزیت بسیار عالی در بین همه این مزایا باشد.

مدیران سایت‌ها گاهی اوقات ممکن است اشتباه کنند. وقتی مشکلاتی به دلیل هاست پیش می‌آید، می‌توانید آن مشکل را با ارائه‌دهنده هاست خود در میان بگذارید. متاسفانه پشتیبانی فنی هاست‌های معمولی در اکثر مواقع بی فایده است، به خصوص اگر از هاست ارزان تری استفاده می‌کنید. از بسیاری جهات این مسئله نباید تعجب آور باشد. به هر حال، اگر سالیانه ۲۵ دلار یا بیشتر برای هاست وبسایت می‌پردازید، آیا واقعا منطقی است که انتظار داشته باشید این هزینه برای فضای سروری که استفاده می‌کنید و همچنین جمعی از تکنسین‌های آموزش دیده که قادر به کمک به شما باشند، پرداخت شود؟ آن هم با مشکلات پیچیده مرتبط با وردپرس؟ قطعا نه!

هاست‌های مدیریت شده وردپرس در بخش پشتیبانی خدمات خاصی دارند. البته، کیفیت خدمات می‌تواند متفاوت باشد، اما شانس دریافت کمک مورد نیاز در یک هاست مدیریت‌شده وردپرس بسیار بیشتر از ارائه‌دهنده هاست اشتراکی است.

تا زمانی که به کمک نیاز نداشته باشید، نمی‌دانید این پشتیبانی چقدر ارزشمند است، اما احتمالا روزی از اینکه هاست مدیریت شده وردپرس با پشتیبانی فنی و تخصصی همراه با آن را انتخاب کرده‌اید، بسیار خوشحال خواهید بود. تیم فنی هاست ایران همواره در تلاش است تا با ارائه پشتیبانی ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شما باشد.

مزیت ۹: کاهش هزینه‌ها

در طول این مقاله اشاره شد که هاست مدیریت شده وردپرس نسبت به بسیاری از هاست‌های دیگر در گران‌ترین سطح هزینه قرار می‌گیرد. بنابراین، چگونه استفاده از آن می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه‌ها شود؟

در پاسخ باید گفت که از بسیاری جهات! اگر سایت برای شما مهم است، احتمالا این اهمیت به نوعی به مسئله مالی مرتبط است. یک سایت فروشگاه آنلاین برای ادامه فروش باید فعال بماند. یک وبسایت بازاریابی باید زمانی کار کند که ترافیک ناشی از برخی تبلیغات به سمت آن هدایت شود. به طور خلاصه، اگر سایت شما از کار بیفتد، این اختلال چه هزینه‌‌ای برای شما خواهد داشت؟ احتمال اینکه این هزینه چندین مرتبه بیشتر از متوسط ​​هزینه هاست مدیریت شده وردپرس باشد، بسیار زیاد است.پس فقط به قیمت هاست نگاه نکنید، بلکه به ارزش واقعی وبسایت خود نگاه کنید و سپس ارزش این صرف هزینه را حساب کنید!

مزیت ۱۰ – آرامش ذهنی مدیر سایت

در حالی که همه ما در این دنیا آرزوی آرامش داریم، اما یافتن آن دشوار است. هاست مدیریت شده وردپرس می‌تواند با ایجاد آرامش خاطر درباره اینکه وبسایت شما همواره فعال و امن است، راه قابل توجهی برای کاهش بخشی از بار ذهنی شما داشته باشد. یک هاست مدیریت شده با کیفیت بالا:

  • از سایت به صورت خودکار نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.
  • سیستم‌هایی برای به حداقل رساندن خطر هک دارد.
  • به‌روزرسانی‌های پیشگیرانه هسته وردپرس و گاهی اوقات افزونه‌ها را ارائه می‌دهد.
  • در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید، پشتیبانی موثر و به موقع ارائه می‌دهد.
  • ابزارهایی را ارائه می‌دهد که مدیریت وبسایت شما را آسان تر می‌کند.

این موارد مزایای قابل توجهی هستند. اگر می‌خواهید درباره سایت خود آرامش خاطر داشته باشید، به انتقال سایت خود به یک هاست وردپرس مدیریت شده فکر کنید. به احتمال زیاد این کار را انجام خواهید داد.

مزایای هاست وردپرس + 10 مزیت برتر استفاده از هاست وردپرس

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و در حوزه‌های مذکور در مجله هاست ایران محتوا تولید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  51  =  54