CSS3 چیست؟
CSS3 چیست؟
سی اس اس زبان نشانه ‎گذاری تحت وب است که برای توصیف ظاهر یک وب‎ سایت برای مرورگر استفاده می‎ شود. CSS از سه حرف اول کلمات cascading style sheet تشکیل شده است؛ CSS3 در واقع آخرین نسخه CSS است که دارای قابلیت‌هایی فراتر از دو نسل اول است. CSS3 به خاطر ساختار ماژولارش، به توسعه‎ دهندگان وب این امکان را می ‎دهد که صفحات وب با محتوای غنی که نیاز به کد سبک‎تری دارند، ایجاد کنند. این یعنی ایجاد ظاهری خیال انگیز، واسط‎ های کاربری بهتر و لود سریع‌تر وب ‎سایت به‏ کمک عملکرد‎هایی که برای طراحان وب تقریبا غیر ممکن بود تا بتوانند بدون استفاده از jQuery و  Photoshop  آن‌ها را خلق نمایند. ویژگی‌هایی نظیر سایه دار کردن متن، منحنی کردن لبه‌های کادرها، استفاده از چند تصویر پس زمینه به عنوان بک گراند، ایجاد افکت‌های حرکتی بر روی عناصر صفحه تنها بخشی از قابلیت‌های منحصر بفرد سی اس اس ۳ است.

علاقه‌مندان CSS3می‌توانند به کمک سایت CSS3 Generator با قابلیت‌ها و خصوصیت‌های این زبان نشانه‌گذاری آشنا شوند.

css چیست؟

با ظهور نسخه سوم CSS  و نسخه پنجم html انقلابی در طراحی وب سایت صورت گرفته است که امروزه اکثر مرورگرهای جدید و استاندارد، از قابلیت های CSS3 و HTML5 پشتیبانی می‌کنند و طراحان وب می‌توانند از این فناوری جدید به خوبی استفاده کنند. البته باید توجه داشت که کار کردن با CSS3 به معنی تغییر دادن کدهای قبلی CSS نیست بلکه به معنی گسترش دادن آن‌هاست به طوری که قابلیت های جدید CSS3 را به کدهای قبلی اضافه نمود.

چرا CSS3؟

وجود خصیصه‌‎های متنوع و جدید نظیر:

  • انتخاب کننده ها، مدل جعبه ای، جلوه های متنی، زمینه و حاشیه، تبدیل های دو/سه بعدی، انیمیشن، ستون های چندگانه، واسط کاربری (UI)

برخی از مهمترین خصیصه‎‌های CSS3:

برخی از مهمترین خصیصه‎‌های CSS3:

CSS3 چیست؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

37  +    =  41