قدم‌به‌قدم با آموزش ورود به جیمیل (Gmail)
قدم‌به‌قدم با آموزش ورود به جیمیل (Gmail)

در این مقاله به بررسی قدم به قدم آموزش ورود به جیمیل می پردازیم. اغلب ما از جیمیل برای انجام کارهای روزانه خود استفاده می‌کنیم و این پلتفرم به یکی از معتبرترین پلتفرم‌های الکترونیکی برای ردوبدل اطلاعات مبنی بر ایمیل تبدیل‌شده است. تقریباً تصور دنیای دیجیتالی امروز بدون ایمیل واقعاً سخت خواهد بود.

جیمیل یکی از معروف‌ترین سرویس‌های شرکت فناوری و تکنولوژی گوگل است و بالغ‌بر یک میلیارد کاربر از آن استفاده می‌کنند. در این پست آموزشی قصد داریم قدم‌به‌قدم آموزش ورود به جیمیل را خدمت شما کاربران عزیز ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه ورود به جیمیل

ما در این مقاله آموزشی ۳ روش ورود به جیمیل را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:

  • آموزش ورود به جیمیل در کامپیوتر
  • آموزش ورود به جیمیل در اندروید
  • آموزش ورود به جیمیل در ios

پس با ما همراه باشید.

آموزش ورود به جیمیل با کامپیوتر

ابتدا باید سایت ورود به جیمیل را باز کنید. در مرورگر وب کامپیوتر خود به آدرس https://www.gmail.com/ بروید. مطابق شکل زیر صفحه‌ای برای ما ظاهر خواهد شد. اگر قبلاً یک حساب کاربری داشته باشید می‌توانید با آن وارد جیمیل و در غیر این صورت باید یک حساب کاربری جدیدی بسازید. چون این مقاله در رابطه با ساخت اکانت جیمیل نیست فرض شده است که قبلا چنین اکانتی را ساخته‌اید.

آموزش ورود به جیمیل

آدرس جیمیل خود را وارد کنید. در قسمت متنی که ظاهر می‌شود، آدرس ایمیل جیمیل خود را تایپ کنید.


مقال مرتبط: فیلتر کردن ایمیل‌ها بر اساس زمان در gmail


ما آدرس ایمیل خود را در بالا تایپ کرده‌ایم و با استفاده از آن به جیمیل لاگین می‌کنیم. در صفحه بعد از ما یک گذرواژه می‌خواهد که باید آن را وارد کنیم. این گذرواژه را ما هنگام ساخت اکانت جیمیل وارد کرده‌ایم. اگر رمز خود را فراموش کرده باشید می‌توانید از طریق فراموشی گذرواژه آن را با روش‌های مختلفی بازیابی کنیم. فرض ما بر این است که شما گذرواژه خودتان را میدانید.

آموزش ورود به جیمیل

پس از واردکردن گذرواژه دکمه بعدی را می‌زنیم تا ورود به جیمیل با موفقیت انجام شود.

اگر اطلاعات جیمیل را به‌درستی وارد کرده باشیم با میتوانیم به اکانت جیمیل خود لاگین کنیم. و به‌صورت پیش‌فرض صفحه صندوق ورودی جیمیل برای ما باز می‌شود. مطابق تصویر زیر.

آموزش ورود به جیمیل

حال پس از ورود به جیمیل می‌توانیم از طریق داشبورد خود به ارسال ایمیل، دریافت ایمیل و… بپردازیم.

آموزش ورود به جیمیل در IOS

اگر قبلاً برنامه Gmail را ندارید برنامه جیمیل را دانلود کنید. با انجام کارهای زیر آن را دانلود کنید:

آموزش ورود به جیمیل

  • App Store را بازکنید.
  • روی Search ضربه بزنید، سپس روی نوار جستجو ضربه بزنید.
  • gmail را تایپ کنید، سپس روی gmail در لیست کشویی نتایج ضربه بزنید.
  • روی GET در سمت راست نماد برنامه Gmail ضربه بزنید.
  • وقتی از شما خواسته شد رمز اپل آیدی خود را وارد کنید.

جیمیل را بازکنید. روی نماد برنامه Gmail که شبیه یک “M” قرمز روی یک پاکت سفید است، ضربه بزنید. با این کار صفحه ورود به سیستم باز می‌شود.

آموزش ورود به جیمیل

روی SIGN IN ضربه بزنید. این دکمه آبی در پایین صفحه است.

app Google در بالای لیست ارائه‌دهندگان ایمیل قرار دارد.

اگر آدرس ایمیلی را می‌بینید که می‌خواهید برای ورود به سیستم از آن استفاده کنید، فقط روی آن ها ضربه بزنید و اطلاعات خود را برای ورد به آن جیمیل وارد کنید.

اگر فهرستی از آدرس‌های ایمیل را می‌بینید که نمی‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، قبل از ضربه زدن روی Google، روی Add account ضربه بزنید.

در قسمت متنی که ظاهر می‌شود، آدرس حساب جیمیل خود را وارد کنید.

آموزش ورود به جیمیل

 

بعد از واردکردن ایمیل روی دکمه Next ضربه می‌زنیم تا وارد مرحله وارد کردن رمز ایمیل شویم.

روی گزینه Next کلیک کنید تا عملیات ورود به جیمیل درگوشی شما با موفقیت انجام شود. اگر اطلاعات شما به‌درستی واردشده باشد به صفحه صندوق ورودی جیمیل هدایت می‌شوید. همچنین می‌توانید در صورت فراموشی رمز، آن را از طریق گزینه forget password بازیابی کنید.

ورود به جیمیل در اندروید

در این بخش از آموزش ورود به جیمیل به نحوه ورود به جیمیل در اندروید خواهیم پرداخت.

در اولین مرحله روی آیکون اپلیکیشن جیمیل درگوشی خود کلیک می‌کنیم و اپلیکیشن را باز می‌کنیم. مطابق تصویر زیر:

روی SIGN IN ضربه بزنید. این دکمه آبی در پایین صفحه است.

ما می‌توانیم از حساب‌های موجود در اندروید استفاده کنیم یا یک حساب جدیدی به آن اضافه کنیم. ما همان حساب قبلی را به اندروید خود اضافه می‌کنیم و طبق تصویر زیر عمل می‌کنیم.

آموزش ورود به جیمیل

با انتخاب ایجاد حساب جدید، صفحه‌ای مطابق صفحه زیر به ما نمایش داده خواهد شد که از این صفحه حساب‌های گوگل را انتخاب می‌کنیم.

آموزش ورود به جیمیل

طبق روال قبلی ما آدرس جیمیل خود را وارد می‌کنیم و گزینه next را لمس می‌کنیم و با واردکردن رمز عبور از این مرحله نیز می‌گذریم.

آموزش ورود به جیمیل

 

اگر اطلاعات ما به‌درستی واردشده باشد می‌توانیم ورود به جیمیل را با موفقیت انجام دهیم و صفحه صندوق ورودی ایمیل‌ها به ما نشان داده خواهد شد.

ممکن است قبل از ورود به جیمیل و صندوق ورودی صفحه موافقت‌نامه‌ها برای ما به نمایش دربیاد که با اجازه دادن به آن به جیمیل ورود می‌کنیم.

آموزش ورود به جیمیل

حال با زدن گزینه‌ای که در تصویر بالا به آن اشاره‌شده است می‌توانیم به جیمیل خود ورود کنیم و از آن استفاده کنیم. پس‌ از آن صندوق ورودی و پیام‌ها برای ما به نمایش درخواهند آمد.

آموزش ورود به جیمیل

نتیجه‌گیری

فرایند ورود به جیمیل بسیار ساده و ابتدایی است. فقط کافی است آدرس ایمیل و رمز عبور خود را طبق مراحل بالا در پلتفرم‌های مختلف وارد کنید و وارد حساب‌های کاربری جیمیل خود شوید. بعضی از اکانت ها ممکن است که ورود دومرحله‌ای از ما بخواهند که با این حساب یک کد چندرقمی به اکانت‌های پشتیبانی یا شماره تلفنی که با آن برای جیمیل ثبت‌نام کرده‌ایم ارسال می‌شود. با واردکردن این کد می‌توانیم به حساب‌های جیمیل خود ورود کنیم.

امیدواریم که آموزش قدم‌به‌قدم ورود به جیمیل برای شما مفید واقع‌شده باشد و شما بتوانید به‌راحتی به اکانت‌های جیمیل خود دسترسی داشته باشید. سؤالات و مشکلات خود را در رابطه با لاگین کردن به جیمیل را هم می‌توانید در بخش نظرات و پیشنهادات ذکر کنید تا در این رابطه راهنمایی شوید.

 

آموزش ورود به جیمیل (Gmail)

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2  +  5  =