ورود به جیمیل
ورود به جیمیل

اغلب ما از جیمیل برای انجام کارهای روزانه خود استفاده می‌کنیم و این پلتفرم به یکی از معتبرترین پلتفرم‌های الکترونیکی برای ردوبدل اطلاعات مبنی بر ایمیل تبدیل‌شده است. تقریباً تصور دنیای دیجیتالی امروز بدون ایمیل واقعاً سخت خواهد بود. جیمیل یکی از معروف‌ترین سرویس‌های شرکت گوگل است و بالغ‌بر یک میلیارد کاربر از آن استفاده می‌کنند. در این پست آموزشی قصد داریم قدم‌به‌قدم آموزش ورود به جیمیل را ارائه دهیم.

نحوه ورود به جیمیل

ما در این مقاله آموزشی ورود به جیمیل را در سه دستگاه متفاوت زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 1. آموزش ورود به جیمیل در کامپیوتر
 2. آموزش ورود به جیمیل در اندروید
 3. آموزش ورود به جیمیل در ios

لاگین کردن به جیمیل با کامپیوتر

ابتدا باید در مرورگر وب کامپیوتر به آدرس https://www.gmail.com/ سر بزنیم. مطابق شکل زیر صفحه‌ای برای ما ظاهر خواهد شد. اگر قبلاً یک حساب کاربری داشته باشیم می‌توانیم با آن وارد جیمیل شویم و در غیر این صورت باید یک حساب کاربری جدیدی بسازیم. چون این مقاله در رابطه با ساخت اکانت جیمیل نیست فرض شده است که قبلا چنین اکانتی را ساخته‌ایم.

آموزش ورود به جیمیل با کامپیوتر

باید در صفحه بالا گزینه‌ای (Sign | ورود با حساب موجود) که با پیکان مشخص شده است را انتخاب و آدرس جیمیل خود را وارد کنیم. در قسمت متنی که ظاهر می‌شود، آدرس ایمیل یا همان جیمیل خود را باید بنویسیم. مانند تصویر زیر:

آموزش ورود به gmail


مقال مرتبط: آموزش کامل راه اندازی Outlook


ما آدرس ایمیل خود را در بالا تایپ کرده‌ایم و با استفاده از آن به جیمیل لاگین می‌کنیم. در صفحه بعد از ما یک گذرواژه می‌خواهد که باید آن را وارد کنیم. این گذرواژه را ما هنگام ساخت اکانت جیمیل وارد کرده‌ایم. اگر رمز خود را فراموش کرده باشیم می‌توانیم از طریق فراموشی گذرواژه (Forgot password) آن را با روش‌های مختلفی بازیابی کنیم. فرض ما بر این است که ما گذرواژه خودمان را می‌دانیم.

نحوه ورود به ایمیل

پس از واردکردن گذرواژه دکمه بعدی (Next) را می‌زنیم تا ورود به جیمیل با موفقیت انجام شود. اگر اطلاعات جیمیل را به‌درستی وارد کرده باشیم با موفقیت می‌توانیم به اکانت جیمیل خود لاگین کنیم. در این حال به‌صورت پیش‌فرض صفحه صندوق ورودی جیمیل برای ما باز می‌شود و صفحه پیشفرض مرورگر گوگل کروم به صورت زیر خواهد بود.

لاگین کردن به جیمیل

حال پس از ورود به جیمیل می‌توانیم از طریق داشبورد خود به ارسال ایمیل، دریافت ایمیل و کارهای معمول دیگر بپردازیم.

نکته: این آموزش ورود به جیمیل در مرورگر گوگل کروم انجام شده و برای سایر مرورگرها مراحل مشابه است.

آموزش ورود به جیمیل در IOS

برای ورود به جیمیل در گوشی آیفون اگر قبلاً برنامه Gmail را نداشته باشیم باید آن را دانلود کنیم. با انجام کارهای زیر جیمیل در ای او اس قابل دانلود است:

 1. App Store را باید باز کنیم.
 2. در قسمت Search باید کلمه gmail را تایپ کرده و برنامه مد نظر را بیابیم.
 3. روی GET در سمت راست نماد برنامه Gmail باید ضربه بزنیم.
 4. وقتی از ما خواسته شد رمز اپل آیدی خود را نیز باید وارد کنیم.

ورود به جیمیل در IOS

حال باید برای ورود به جیمیل در ای او اس مراحل زیر را باید دنبال کنیم:

١- در قدم اول تنظیمات سرور Gmail POP برای استفاده از Gmail در تلفن از طریق POP مورد نیاز است. برای این کار باید از یک مرورگر وب استفاده کرد و از برگه Forwarding و POP/IMAP حساب جیمیل انجام شود.

٢- در این مرحله باید برنامه تنظیمات را باز کنیم و به Passwords & Accounts > Add Account > Other > Add Mail Account برویم.

٣- حال باید نام، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنیم، سپس روی Next ضربه بزنیم.

ورود به جیمیل در ای او اس

٤- حال باید POP را انتخاب کنیم.

٥- در قسمت Incoming Mail Server، تنظیمات سرور Gmail POP را باید وارد کنیم.

 • نام میزبان: pop.gmail.com
 • نام کاربری: آدرس ایمیل ما
 • رمز عبور: رمز عبور حساب ایمیل ما

٦- در قسمت Outgoing Mail Server، تنظیمات سرور Gmail SMTP را باید وارد کنیم:

 • نام میزبان: smtp.gmail.com
 • نام کاربری: آدرس ایمیل ما
 • رمز عبور: رمز عبور حساب ایمیل ما

٧- باید تنظیمات را ذخیره کنیم.

٨- باید اکانت جیمیلی را که به تازگی اضافه شده است را انتخاب کنیم.

٩- روی smtp.gmail.com در پایین صفحه و سپس دوباره در بالای صفحه بعدی باید کلیک کنیم.

١٠- سوئیچ استفاده از SSL را باید روشن کنیم.

١١- در کادر متنی پورت سرور، شماره موجود باید حذف و ۴۶۵ را باید وارد کنیم.

ورود به جیمیل در گوشی آیفون

١٢- باید روی گزینه done کلیک کنیم تا تنظیمات اعمال شود.

کار تمام است و ورود به جیمیل با آیفون را با موفقیت انجام دادیم.

پیشنهاد مطالعه: مقایسه ایمیل تراکنشی و ایمیل بازاریابی

ورود به جیمیل در اندروید

در این بخش از آموزش ورود به جیمیل به نحوه ورود به آن در اندروید خواهیم پرداخت. در اولین مرحله روی آیکون اپلیکیشن جیمیل درگوشی خود کلیک کرده و اپلیکیشن را باز می‌کنیم. مطابق تصویر زیر. ما در این آموزش از شبیه ساز اندروید استفاده خواهیم کرد ولی روند کار با گوشی هیچ تفاوتت ندارد.

با انتخاب ایجاد حساب جدید، صفحه‌ای مطابق صفحه زیر به ما نمایش داده خواهد شد که از این صفحه حساب‌های گوگل را انتخاب می‌کنیم.

لاگین به جیمیل در اندروید

ما می‌توانیم از حساب‌های موجود در اندروید استفاده کرده یا یک حساب جدیدی به آن اضافه کنیم. ما همان حساب قبلی را به اندروید خود اضافه می‌کنیم. طبق روال قبلی ما آدرس جیمیل خود را وارد کرده و گزینه next را لمس می‌کنیم و با واردکردن رمز عبور از این مرحله نیز می‌گذریم.

ورود به ایمیل در اندروید

اگر اطلاعات ما به‌درستی واردشده باشد می‌توانیم ورود به جیمیل را با موفقیت انجام دهیم و صفحه صندوق ورودی ایمیل‌ها به ما نشان داده خواهد شد. ممکن است قبل از ورود به جیمیل و صندوق ورودی صفحه موافقت‌نامه‌ها برای ما به نمایش دربیاد که با اجازه دادن به آن به جیمیل ورود می‌کنیم.

وارد شدن به جیمیل

حال با زدن گزینه‌ای که در تصویر بالا به آن اشاره‌شده است می‌توانیم به جیمیل خود ورود کرده و از آن استفاده کنیم. پس‌ از آن صندوق ورودی و پیام‌ها برای ما به نمایش درخواهند آمد.

مراحل لاگین به جیمیل

مراحل و فرایند ورود به جیمیل بسیار ساده و ابتدایی است. برای این کار فقط کافی خواهد بود، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را طبق مراحل بالا در پلتفرم‌های مختلف وارد کنید و وارد حساب‌های کاربری جیمیل خود شوید. بعضی از اکانت‌ها ممکن است که ورود دومرحله‌ای از ما بخواهند که با این حساب یک کد چندرقمی به اکانت‌های پشتیبانی یا شماره تلفنی که با آن برای جیمیل ثبت‌نام کرده‌ایم ارسال می‌شود. با واردکردن این کد می‌توانیم به حساب‌های جیمیل خود ورود کنیم.

امیدواریم که آموزش قدم‌به‌قدم ورود به جیمیل برای شما مفید واقع‌شده باشد و شما بتوانید به‌راحتی به اکانت‌های جیمیل خود دسترسی داشته باشید. سؤالات و مشکلات خود را در رابطه با لاگین کردن به جیمیل را هم می‌توانید در بخش نظرات و پیشنهادات ذکر کنید تا در این رابطه راهنمایی شوید.

سوالات متداول:

آموزش ورود به جیمیل (Gmail) به صورت تصویری

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و در حوزه‌های مذکور در مجله هاست ایران محتوا تولید می‌کند.

یک دیدگاه برای “آموزش ورود به جیمیل (Gmail) به صورت تصویری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5  +  3  =