معرفی بهترین نرم افزارهای تست نفوذ
معرفی بهترین نرم افزارهای تست نفوذ

نرم‌افزارهای تست نفوذ (penetration tes sofware) برای آزمودن شبکه‌ها و سیستم‌ها ازلحاظ امنیتی به‌کاربرده می‌شوند. این نرم‌افزارهای تست نفوذ نقش بسیار مهمی در دنیای هک و امنیت ایفا می‌کنند و هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا و غول‌های تکنولوژی از نرم‌افزارهای تست نفوذ برای سنجش کمی و کیفی امنیت پلتفرم خودشان استفاده می‌کنند. در این مقاله از مجله هاست ایران سعی می‌کنیم که بهترین نرم‌افزارها را درزمینهٔ تست نفوذ معرفی کنیم.

تست نفوذ چیست؟

تست نفوذ یا به زبان انگلیسی penetration test فرآیند شناسایی آسیب‌پذیری‌های امنیتی در یک برنامه کاربردی با ارزیابی سیستم یا شبکه با تکنیک‌های مخرب مختلف است. نقاط ضعف یک سیستم در این فرآیند از طریق یک حمله شبیه‌سازی‌شده مجاز مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد. هدف از این تست، ایمن‌سازی داده‌های مهم از افراد خارجی مانند هکرهایی است که می‌توانند دسترسی غیرمجاز به سیستم داشته باشند. هنگامی‌که آسیب‌پذیری شناسایی شد، برای سوءاستفاده از سیستم برای دسترسی به اطلاعات حساس استفاده می‌شود. تست نفوذ با استفاده از سرویس‌ها و نرم‌افزارهای تست نفوذ انجام می‌شود.

تست نفوذ

ما می‌توانیم آسیب‌پذیری‌های یک سیستم کامپیوتری، یک برنامه وب یا یک شبکه را از طریق تست نفوذ کشف کنیم. یک تست نفوذ نشان می‌دهد که آیا اقدامات دفاعی موجود در سیستم به‌اندازه کافی قوی هستند تا از هرگونه نقض امنیتی جلوگیری کنند. گزارش‌های تست نفوذ همچنین اقدامات متقابلی را پیشنهاد می‌کنند که می‌توان برای کاهش خطر هک شدن سیستم انجام داد.

ابزارهای خودکار می‌توانند برای شناسایی برخی از آسیب‌پذیری‌های استاندارد موجود در یک برنامه استفاده شوند. ابزارها و نرم‌افزارهای تست نفوذ کد را اسکن می‌کند تا بررسی کند آیا کد مخربی وجود دارد که می‌تواند منجر به نقض احتمالی امنیتی شود.

چرا تست نفوذ انجام می‌شود؟

با گسترش حملات سایبری گسترده و خطرناکی که این روزها اتفاق می‌افتد، انجام آزمایش‌های امنیتی با استفاده از نرم‌افزارهای تست نفوذ در فواصل منظم برای محافظت از سیستم‌های اطلاعاتی در برابر نقض‌های امنیتی اجتناب‌ناپذیر شده است.

تست نفوذ عمدتاً برای موارد زیر موردنیاز است:

 • داده‌های مالی یا حیاتی باید هنگام انتقال بین سیستم‌های مختلف یا از طریق شبکه ایمن شوند.
 • بسیاری از مشتریان برای تست نفوذ را به‌عنوان بخشی از چرخه انتشار نرم‌افزار درخواست می‌کنند.
 • برای ایمن‌سازی اطلاعات کاربر
 • برای یافتن آسیب‌پذیری‌های امنیتی در یک برنامه.
 • برای کشف نقاط ضعف در سیستم.
 • برای ارزیابی تأثیر تجاری حملات موفقیت‌آمیز.
 • برای رعایت انطباق امنیت اطلاعات در سازمان.
 • برای پیاده‌سازی یک استراتژی امنیتی مؤثر در داخل سازمان.

هر سازمانی نیاز به شناسایی مسائل امنیتی موجود در شبکه داخلی و سیستم‌های کامپیوتری خود را دارد. با استفاده از این اطلاعات، سازمان‌ها می‌توانند کارهای دفاعی خود را در برابر هرگونه تلاش هک به بهترین شکل ممکن انجام دهند. حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت داده‌ها بزرگ‌ترین نگرانی امروزه است، بنابراین استفاده از نرم‌افزارهای تست نفوذ و سرویس‌های ایمن‌سازی شبکه و سیستم بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیداکرده است.

ابزارهای تست نفوذ

ابزارهای تست نفوذ می‌توانند حفره‌های امنیتی موجود در سیستم را با بررسی تکنیک‌های رمزگذاری داده‌ها و کشف مقادیر کدگذاری شده سخت مانند نام کاربری و رمز عبور تائید کنند؛ اما هر ابزاری که برای این کار وجود دارد لزوماً یک نرم‌افزار تست نفوذ ایده آل و کارآمد نیست و کار با خیلی از این نرم‌افزارهای تست نفوذ وقت هدر دادن است. یک نرم‌افزار تست نفوذ باید معیارهای متفاوتی داشته باشد.

معیارهای انتخاب بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ:

 • استقرار، پیکربندی و استفاده از آن باید آسان باشد.
 • باید سیستم شمارا به‌راحتی اسکن کند.
 • باید آسیب‌پذیری‌ها را بر اساس شدت دسته‌بندی کند که نیاز به اصلاح فوری دارند.
 • باید بتواند تائید آسیب‌پذیری‌ها را خودکار کند.
 • باید اکسپلویت هایی که قبلاً پیداشده بود را دوباره تائید کند.
 • باید گزارش‌های دقیق آسیب‌پذیری ایجاد کند.

مقاله پیشنهادی: DaaS چیست؟ Desktop As A Service چگونه به دورکاری در شرکت‌ها کمک می‌کند؟

معرفی بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ در سال ۲۰۲۲

در این بخش به معرفی بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ(Penetration testing software) درزمینهٔ هک و امنیت شبکه و سیستم می‌پردازیم. برای هر متخصص هک و امنیت و یا به‌اصطلاح برای هر هکر اخلاقی آشنایی با این نرم‌افزارهای تست نفوذ یکی از اصلی‌ترین تخصص‌ها به شمار می‌رود.

نرم‌افزار تست نفوذ Netsparker

نرم‌افزار تست نفوذ Netsparker

Netsparker یک اسکنر خودکار دقیق و یکی از بهترین سرویس‌های آنلاین تست نفوذ است که آسیب‌پذیری‌هایی مانند SQL Injection و Cross-site Scripting را در برنامه‌های کاربردی وب و API-های وب شناسایی می‌کند. Netsparker به‌طور منحصربه‌فرد آسیب‌پذیری‌های شناسایی‌شده را تأیید می‌کند و ثابت می‌کند که آن‌ها واقعی هستند و مثبت کاذب نیستند.

بنابراین، پس از اتمام اسکن، مجبور نیستید ساعت‌ها را برای تائید دستی آسیب‌پذیری‌های شناسایی‌شده وقت تلف کنید. این ابزار به‌عنوان نرم‌افزار تست نفوذ در ویندوز و یک سرویس آنلاین در دسترس است. می‌شود گفت این ابزار یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ است که تاکنون موفق به کشف آسیب‌پذیری‌های زیادی شده است.

لینک ابزار: https://www.invicti.com/plp/penetration-testing-tool/

نرم‌افزار تست نفوذ Acunetix

نرم‌افزار تست نفوذ Acunetix

Acunetix یک اسکنر آسیب‌پذیری وب کاملاً خودکار است که بیش از ۴۵۰۰ آسیب‌پذیری برنامه وب ازجمله همه انواع SQL Injection و XSS را شناسایی و گزارش می‌دهد و هم‌اکنون یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ برای وب است. این ابزار تست نفوذ با خودکار کردن وظایفی که ممکن است ساعت‌ها طول بکشد تا به‌صورت دستی آزمایش شوند، نقش یک تستر نفوذ را تکمیل می‌کند و نتایج دقیق و بدون هیچ مثبت کاذب را با حداکثر سرعت ارائه می‌دهد.

Acunetix به‌طور کامل از برنامه‌های کاربردی HTML5، JavaScript و Single-page و همچنین سیستم‌های CMS پشتیبانی می‌کند. این شامل ابزارهای دستی پیشرفته برای تست های نفوذ است و با ردیاب‌های مشکل و WAF محبوب ادغام می‌شود.

لینک ابزار: https://httpslink.com/Visit-Acunetix-pen-test

مقاله پیشنهادی: تاثیر هک شدن وب‌سایت بر کسب‌وکار آنلاین

سرویس تست نفوذ Core Impact

تست نفوذ Core Impact

Core Impact با بیش از ۲۰ سال حضور در بازار، ادعا می‌کند که بیشترین طیف از اکسپلویت‌های موجود در بازار را دارد، این ابزار همچنین به شما اجازه می‌دهد اکسپلویت‌های رایگان Metasploit را در صورت نداشتن یکی از آن‌ها در چارچوب خود اجرا کنید. این سرویس تست نفوذ بسیاری از فرآیندها را خودکار انجام می‌دهد.

Core برای تضمین کیفیت و ارائه پشتیبانی فنی در اطراف این اکسپلویت ها و پلتفرم خود، اکسپلویت های «Commercial Grade» خود را می‌نویسد. این ابزار به‌صورت رایگان در دسترس نیست اما اگر بتوانید اشتراک آن را تهیه کنید، شما ایمنی شبکه یا پلتفرم خود را تا درصد زیادی بالابرده‌اید چون این سرویس از یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ بهره می‌برد.

لینک ابزار: https://s4applications.uk/helpsystems/core-impact-trial-registration/?src=sth1

ابزار تست نفوذ Hackerone

ابزار تست نفوذ Hackerone

Hackerone یکی از برترین نرم‌افزارهای تست نفوذ است که می‌تواند آسیب‌پذیری‌های حیاتی را پیداکرده و رفع کند. بیشتر شرکت‌های Fortune 500 و Forbes Global 1000  این سرویس امنیتی را انتخاب می‌کنند زیرا تحویل سریع بر اساس تقاضا را ارائه می‌کند. با استفاده از این پلتفرم امنیتی هکری، لازم نیست منتظر گزارش باشید تا آسیب‌پذیری‌ها را بیابید، زمانی که آسیب‌پذیری پیدا شود به شما هشدار می‌دهد. این ابزار تست نفوذ به شما امکان می‌دهد با استفاده از ابزارهایی مانند Slack مستقیماً با تیم خود ارتباط برقرار کنید. همچنین این نرم‌افزار تست نفوذ یکپارچگی با محصولاتی مانند GitHub و Jira را فراهم می‌کند و شما می‌توانید با تیم‌های توسعه‌دهنده همکاری کنید.

با HackerOne، شما قادر خواهید بود به استانداردهای انطباق مانند SOC2، ISO، PCI، HITRUST و غیره دست‌یابید. هیچ هزینه اضافی برای آزمایش مجدد وجود نخواهد داشت. از این جنبه باید گفت که شما از یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ استفاده می‌کنید.

شرکای HackerOne شامل وزارت دفاع ایالات‌متحده، گوگل، مرکز هماهنگی CERT و غیره است و بیش از ۱۲۰۰۰۰ آسیب‌پذیری پیداکرده و بیش از ۸۰ میلیون دلار جایزه باگ دریافت کرده است؛ بنابراین می‌توان گفت این ابزار، یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ است که هم‌اکنون در سطح جهانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

Intruder: یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ

ntruder یک اسکنر آسیب‌پذیری قدرتمند

ntruder یک اسکنر آسیب‌پذیری قدرتمند است که نقاط ضعف امنیت سایبری را در فضای دیجیتال شما پیدا می‌کند و خطرات را توضیح می‌دهد و به اصلاح آن‌ها قبل از وقوع نقض کمک می‌کند. این ابزار عالی برای کمک به خودکارسازی تلاش‌های تست نفوذ شما است و یکی از موفق‌ترین نرم‌افزارهای تست نفوذ به‌حساب می‌آید. Intruder با بیش از ۹۰۰۰ بررسی امنیتی موجود، اسکن آسیب‌پذیری درجه سازمانی را برای شرکت‌هایی در هراندازه‌ای در دسترس قرار می‌دهد. بررسی‌های امنیتی آن شامل شناسایی پیکربندی‌های نادرست، حفره امنیتی و مشکلات رایج برنامه‌های وب مانند تزریق SQL و اسکریپت‌های متقابل سایت است.

Intruder که توسط متخصصان امنیتی باتجربه ساخته‌شده است، از بسیاری از مشکلات مدیریت آسیب‌پذیری مراقبت می‌کند و از این طریق می‌توانید بر آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنید. با اولویت‌بندی نتایج بر اساس زمینه آن‌ها در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و همچنین سیستم‌های شمارا برای آخرین آسیب‌پذیری‌ها اسکن می‌کند تا نیازی به استرس در مورد آن نداشته باشید.

لینک ابزار: https://www.intruder.io/

نرم‌افزار رایگان تست نفوذ Indusface

نرم‌افزار رایگان تست نفوذ Indusface

Indusface هر دو تست نفوذ دستی و خودکار را همراه با اسکنر آسیب‌پذیری برنامه وب خودکار خود ارائه می‌کند و یکی از محدود نرم‌افزارهای تست نفوذ رایگان است. این ابزار تست نفوذ آسیب‌پذیری‌ها را بر اساس ۱۰ OWASP برتر شناسایی و گزارش می‌کند و همچنین شامل بررسی اعتبار وب‌سایت از روی لینکها، بدافزارها و بررسی‌های آسیب‌پذیری وب‌سایت در هر اسکن می‌شود.

هر مشتری که یک PT دستی انجام می‌دهد به‌طور خودکار یک اسکنر خودکار دریافت می‌کند و می‌تواند برحسب تقاضا برای کل سال استفاده کند…

امکانات:

 • خزنده عصر جدید برای اسکن برنامه‌های تک‌صفحه‌ای.
 • ویژگی مکث و ازسرگیری
 • تست نفوذ دستی و انتشار گزارش در همان داشبورد
 • اسکن آلودگی به بدافزار، شناسایی لینک‌های موجود در وب‌سایت، بررسی لینک‌های شکسته
 • ادغام اختیاری با Indusface WAF برای ارائه وصله مجازی فوری با صفر کاذب مثبت
 • امکان گسترش خودکار پوشش خزیدن بر اساس داده‌های ترافیک واقعی از سیستم WAF
 • آزمایشی رایگان با یک اسکن جامع

اگر شما صاحب یک وب‌سایت هستید و به دنبال یک نرم‌افزار تست نفوذ امنیتی می‌گردید، Indusface یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ است که می‌توانید استفاده کنید.

لینک ابزار: https://www.indusface.com/

مقاله پیشنهادی: ۱۲ نشانه هک شدن سایت وردپرسی

Metasploit یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای تست نفوذ

Metasploit

یکی از پیشرفته‌ترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارهای تست نفوذ متاپلیست است که می‌تواند برای تست نفوذ استفاده شود. این ابزار بر اساس مفهوم “اکسپلویت” است که کدی است که می‌تواند از اقدامات امنیتی پیشی بگیرد و وارد یک سیستم خاص شود. اگر وارد شود، یک «بارگذاری» را اجرا می‌کند، کدی که عملیات را روی یک ماشین هدف انجام می‌دهد، بنابراین یک چارچوب عالی برای آزمایش نفوذ ایجاد می‌کند.

می‌توان از این نرم‌افزار تست نفوذ در برنامه‌های کاربردی وب، شبکه‌ها، سرورها و غیره استفاده کرد. متاپلیست دارای خط فرمان است و رابط کاربری گرافیکی قابل کلیک روی لینوکس، Apple Mac OS X و Microsoft Windows دارد.

لینک ابزار: https://www.metasploit.com/

Wireshark

Wireshark

این ابزار اساساً یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذ پروتکل شبکه است و برای ارائه دقیق‌ترین جزئیات در مورد پروتکل‌های شبکه، اطلاعات بسته‌ها، رمزگشایی و غیره محبوب است. می‌توان از آن در Windows، Linux، OS X، Solaris ،FreeBSD ،NetBSD و بسیاری از سیستم‌های دیگر استفاده کرد. اطلاعاتی که از طریق این ابزار بازیابی می‌شوند را می‌توان از طریق رابط کاربری گرافیکی یا ابزار TShark در حالت TTY مشاهده کرد.

لینک ابزار: https://www.wireshark.org/

w3af

w3af

W3af یک چارچوب حمله و حسابرسی برنامه وب است و یکی از محدود نرم‌افزارهای تست نفوذ است که با اغلب نرم‌افزارهای دیگر ادغام می‌شود. برخی از ویژگی‌های آن شامل درخواست‌های سریع HTTP، ادغام سرورهای وب و پروکسی در کد، تزریق بار به انواع درخواست‌های HTTP و غیره است. این ابزار تست نفوذ یک رابط خط فرمان دارد و روی لینوکس، Apple Mac OS X و Microsoft Windows کار می‌کند. تمامی نسخه‌های این نرم‌افزار تست نفوذ برای دانلود رایگان هستند.

لینک ابزار: http://w3af.org/

Kali Linux

کالی لینوکس

Kali Linux یک پروژه منبع باز است که توسط Offensive Security پشتیبانی می‌شود و یکی از نرم‌افزارهای محبوب تست نفوذ است که قابلیت اجرای نرم‌افزارهای دیگر را نیز روی خود دارد. چند ویژگی اصلی کالی لینوکس شامل قابلیت دسترسی، سفارشی‌سازی کامل ISO های Kali، رمزگذاری کامل دیسک، اجرا در اندروید، رمزگذاری دیسک در Raspberry Pi 2 و غیره است. فهرست ابزارها، متا بسته‌ها و ردیابی نسخه برخی از ابزارهای تست نفوذ موجود در لینوکس کالی هستند.

مقاله پیشنهادی: ۱۳ ابزار رایگان برای اسکن ویروس وب‌سایت

لینک ابزار: https://www.kali.org/

Nessus

Nessus

Nessus نیز یک اسکنر و یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذ است که محبوبیت بالایی دارد. این ابزار تست نفوذ یکی از قوی‌ترین ابزارهای شناسایی آسیب‌پذیری موجود است. همچنین Nessus یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذاست که در بررسی انطباق، جستجوی داده‌های حساس، اسکن IP، اسکن وب‌سایت و غیره است و به یافتن نقاط ضعف کمک می‌کند.

لینک ابزار: https://www.tenable.com/products/nessus

Burp Suite

Burp Suite

Burp Suite یک نرم‌افزار تست نفوذ و یک اسکنر است. بسیاری از متخصصین هک و امنیت این ابزار را یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ می‌دانند و اسکن آسیب‌پذیری‌ها را با آن ترجیع می‌دهند. این ابزار رایگان نیست، اما بسیار مقرون‌به‌صرفه است. این  ابزار تست نفوذ عمدتاً با رهگیری پروکسی، کروال محتوا و عملکرد، اسکن برنامه‌های وب و غیره معجزه می‌کند. شما می‌توانید از این نرم‌افزار تست نفوذ در محیط‌های Windows ،Mac OS X و Linux استفاده کنید.

لینک ابزار: https://portswigger.net/burp

Cain & Abel

Cain & Abel

Cain & Abel یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ برای سنجش رمز عبور است. این ابزار به شما امکان را می‌دهد که با انواع روش‌ها به شکستن رمز پلت فرم، وب‌سایت و… خود بپردازید. این نرم‌افزار تست نفوذ برای رسیدن به این هدف، از روش‌های شناسایی شبکه، دیکشنری، حملات Brute-Force و Cryptanalysis، کشف حافظه پنهان و تحلیل پروتکل مسیریابی استفاده می‌کند. این ابزار به‌طور انحصاری برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت است و هم‌اکنون بسیاری از متخصصین هک و امنیت از آن استفاده می‌کنند.

لینک ابزار: https://cain-abel.en.softonic.com/

Zed Attack Proxy (ZAP)

Zed Attack Proxy (ZAP)

ZAP برای استفاده، اسکنر و یاب آسیب‌پذیری امنیتی برای برنامه‌های وب است و یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذ کاملاً رایگان است. ZAP شامل جنبه‌های رهگیری پروکسی، انواع اسکنرها، عنکبوت‌ها و غیره است. این ابزار تست نفوذ در اکثر پلتفرم‌ها بهترین عملکرد را دارد.

مقاله پیشنهادی: ۹ نکته برای حفظ امنیت حریم خصوصی آنلاین

لینک ابزار: https://owasp.org/www-project-zap/

John The Ripper

John The Ripper

یکی دیگر از نرم‌افزارهای تست نفوذ رمز عبور John the Ripper است. این ابزار در اکثر محیط‌ها کار می‌کند، اگرچه در درجه اول برای سیستم‌های یونیکس است. این ابزار یکی از سریع‌ترین ابزارها در این سبک محسوب می‌شود. کد هش رمز عبور و کد بررسی قدرت نیز برای ادغام در این نرم‌افزار تست نفوذ بسیار منحصربه‌فرد است. این ابزار به‌صورت حرفه‌ای و رایگان ارائه می‌شود.

لینک ابزار: https://www.openwall.com/john/

Retina

Retina

برخلاف یک برنامه خاص یا یک سرور، رتینا کل محیط یک شرکت یا یک شبکه خاص هدف قرار می‌دهد و یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ برای اهداف کلی است. این ابزار به‌عنوان یک بسته به نام Retina Community عرضه می‌شود. این ابزار تست نفوذ یک محصول تجاری است و نوعی ابزار مدیریت آسیب‌پذیری است.

لینک ابزار: https://go.beyondtrust.com/community

Sqlmap

Sqlmap

Sqlmap یک ابزار متن‌باز خوب برای تست نفوذ است. این ابزار عمدتاً برای شناسایی و بهره‌برداری از مشکلات تزریق SQL در یک برنامه کاربردی و هک روی سرورهای پایگاه داده استفاده می‌شود. می‌شود گفت یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای تست نفوذ برای اسکن آسیب‌پذیری پایگاه داده‌ها است. این ابزار تست نفوذ با یک رابط خط فرمان ارائه می‌شود. پلتفرم: لینوکس، Apple Mac OS X و Microsoft Windows پلتفرم‌های پشتیبانی شده آن هستند. تمامی نسخه‌های این ابزار برای دانلود رایگان است.

لینک ابزار: http://sqlmap.org/

Canvas

Canvas

Immunity’s CANVAS یک ابزار پرکاربرد است که شامل بیش از ۴۰۰ اکسپلویت و چندین گزینه بارگذاری است. برای برنامه‌های کاربردی وب، سیستم‌های بی‌سیم، شبکه‌ها و غیره مفید یکی از مفیدترین نرم‌افزارهای تست نفوذ است. این نرم‌افزار تست نفوذ دارای یک رابط خط فرمان و رابط کاربری گرافیکی است، بهترین عملکرد را روی لینوکس، Apple Mac OS X و Microsoft Windows دارد. استفاده از این نرم‌افزار تست نفوذ رایگان نیست و شما برای استفاده از آن نیاز به خرید اشتراک دارید.

لینک ابزار: https://www.immunitysec.com/products/canvas/index.html

Social-Engineer Toolkit

Social-Engineer Toolkit

جعبه‌ابزار مهندسی اجتماعی (SET) یک ابزار منحصربه‌فرد است از این نظر که حملات به‌جای عنصر سیستم، عنصر انسانی را هدف قرار می‌دهند. این ابزار یکی از نرم‌افزارهای محبوب تست نفوذ است که دارای ویژگی‌هایی است که به شما امکان می‌دهد ایمیل‌ها، اپلت های جاوا و غیره حاوی کد حمله ارسال کنید. ناگفته نماند که این ابزار باید با دقت و فقط به دلایل کلاه‌سفید استفاده شود. این ابزار یک رابط خط فرمان دارد، روی لینوکس، Apple Mac OS X و Microsoft Windows کار می‌کند. منبع باز است و کاملاً رایگان ارائه‌شده است.

لینک ابزار: https://www.social-engineer.org/framework/se-tools/

مقاله پیشنهادی: ۷ نکته برای افزایش امنیت سایبری

Sqlninja

Sqlninja

Sqlninja، همان‌طور که از نامش مشخص است، تماماً در مورد تصاحب سرور DB با استفاده از تزریق SQL در هر محیطی آسیب‌پذیری‌ها را کشف می‌کند و یکی از بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ برای پایگاه داده است. محبوبیت آن نشان می‌دهد که در حال حاضر یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذ قوی درزمینهٔ پایگاه داده است. این نرم‌افزار تست نفوذ یک رابط خط فرمان دارد، بهترین عملکرد را در لینوکس، Apple Mac OS X دارد که به‌صورت رایگان ارائه‌شده و منبع باز است.

لینک ابزار: https://sqlninja.sourceforge.net/

 

Nmap

Nmap

«نقشه‌نگار شبکه Network Mapper» اگرچه لزوماً یک ابزار تست نفوذ نیست، اما ابزاری ضروری برای هکرهای اخلاقی است. این‌یک ابزار هک بسیار محبوب است که عمدتاً به درک ویژگی‌های هر شبکه هدف کمک می‌کند. ویژگی‌ها شامل میزبان، سرویس‌ها، سیستم‌عامل، فیلترهای بسته، دیوار آتش و غیره است.

لینک ابزار: https://nmap.org/

BeEF

BeEF

BeEF مخفف عبارت The Browser Exploitation Framework است. این ابزار ‌یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذ است که بر روی مرورگر وب تمرکز می‌کند، به این معنی که از این واقعیت استفاده می‌کند که یک مرورگر وب یک سیستم هدف است و حملات خود را طوری طراحی می‌کند که به آن نفوذ کند. همچنین این نرم‌افزار تست نفوذ منبع باز است و رابط کاربری گرافیکی دارد، روی لینوکس، Apple Mac OS X و Microsoft Windows کار می‌کند.

لینک ابزار: https://beefproject.com/

مقاله پیشنهادی: امنیت سایت چیست؟

Dradis

Dradis

Dradis یک چارچوب متن‌باز (یک برنامه کاربردی وب) است که به حفظ اطلاعاتی که می‌تواند بین انجام دهندگان یک تست نفوذ به اشتراک گذاشته شود، کمک می‌کند. اطلاعات جمع‌آوری‌شده به درک آنچه انجام‌شده و آنچه باید انجام شود کمک می‌کند و از این لحاظ یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذ است که کاربرد فراوانی دارد. این ابزار رابط کاربری گرافیکی دارد و روی لینوکس، Apple Mac OS X و Microsoft Windows کار می‌کند و منبع باز است.

لینک ابزار: https://dradisframework.com/ce/

Probely

Probely

با استفاده از نرم‌افزار تست نفوذ Probely میتوانید برنامه‌های کاربردی وب خود را اسکن کنید تا آسیب‌پذیری‌ها یا مسائل امنیتی را بیابید و با در نظر گرفتن کارهای توسعه‌دهندگان، راهنمایی‌هایی در مورد نحوه رفع مشکلات آن‌ها ارائه دهید. این ابزار یکی از نرم‌افزارهای تست نفوذ است که نه‌تنها دارای یک رابط گرافیکی و بصری است، بلکه از رویکرد توسعه API-First پیروی می‌کند و همه ویژگی‌ها را از طریق یک API ارائه می‌دهد. این کار اجازه می‌دهد تا Probely در خطوط لوله یکپارچه‌سازی پیوسته ادغام شود تا تست امنیتی را خودکار کند. این ابزار هزاران آسیب‌پذیری دیگر را پوشش می‌دهد. همچنین می‌توان از آن برای بررسی الزامات خاص PCI-DSS ،ISO2700 ،HIPAA و GDPR استفاده کرد.

Spyse: موتور جستجو برای تست نفوذ

Spyse

Spyse یک موتور جستجو است که با استفاده از مکانیک OSINT اطلاعات ساختاریافته در مورد عناصر شبکه را جمع‌آوری، پردازش و ارائه می‌کند. موتورهای جستجوی Spyse هر آنچه را که آزمایش‌کنندگان تست نفوذ ممکن است برای شناسایی کامل وب نیاز داشته باشند در اختیاردارند. همه کاربران این امکان رادارند که در عناصر زیر یک شبکه جستجوی دقیق انجام دهند:

 • دامنه‌ها و زیر دامنه‌ها
 • آدرس‌های IP و زیر شبکه‌ها
 • گواهینامه‌های SST/TLS (تاریخ انقضا، صادرکننده گواهی و غیره را بیابید)
 • پروتکل‌ها
 • پورت‌های باز
 • سوابق WHOIS
 • سوابق DNS
 • سیستم‌های خودمختار

این تنها بخشی از کارهایی است که موتور جستجوی Spyse می‌تواند انجام دهد و همین ویژگی‌ها آن را به یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای تست نفوذ با رویکردی متفاوت تبدیل کرده است.

مقاله پیشنهادی: فیشینگ چیست؟ روش‌های جلوگیری از فیشینگ

نتیجه‌گیری

نرم‌افزارهای تست نفوذ نقش بسیاری در صرفه‌جویی در زمان و دقت در شناسایی آسیب‌پذیری‌های وب، شبکه و سیستم‌ها دارند. در این مقاله ما سعی کردیم بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ را  معرفی کنیم تا با انتخاب یکی از آن‌ها بتوانید بهترین ابزارهای تست نفوذ را برای امنیت پلتفرم خود به کار ببرید.

معرفی بهترین نرم‌افزارهای تست نفوذ در 2022

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و در حوزه‌های مذکور در مجله هاست ایران محتوا تولید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60  +    =  65