معرفی چند فریمورک و ابزار مفید برای توسعه دهندگان وب(سپتامبر 2018)
معرفی چند فریمورک و ابزار مفید برای توسعه دهندگان وب(سپتامبر 2018)

در این مجموعه، بهترین ابزارها از زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی را انتخاب کرده‌ایم، مانند یک فریم‌ورک PHP برای تولید عکس آواتار، یک ویکی بر اساس Node.js و ابزاری از Let’s Encrypt برای ساخت گواهی SSL. در این مطلب قصد داریم چند فریمورک و ابزار مفید برای توسعه دهندگان وب را معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

PWA Starter Kit

PWA Starter Kit

 PWA Starter Kit، یکی از برنامه‌های Google initiative است برای push کردن Progressive Web apps که شامل همه‌چیزهای خوب برای توسعه و اجرای PWA است، مانند ServiceWorkers، Offline UI, ،Build Setup و Unit Testing. باوجود همه این‌ها، خیلی سریع PWA خود را راه‌اندازی خواهید کرد.

Vue StoreFont

Vue StoreFront

Vue StoreFont، یک وب اپلیکیشن پیش‌رونده (PWA) فوق‌العاده و یک فریم‌ورک eCommerce است که بر روی Vue.js ساخته‌شده است. این ابزار به صورتی طراحی‌شده تا با تعدادی از eCommerce CMS از راه ارتباط با APIs آن‌ها، سازگار باشد، مانند Magento، Shopify و WooCommerce . باوجوداین فریم‌ورک، فروشگاه اینترنتی شما به‌سرعت یک اپلیکیشن موبایل native کار خواهد کرد.

DevHints

DevHints

DevHints، مجموعه‌ای از اسنیپت‌ها و نمونه‌های کد برای زبان‌های برنامه‌نویسی زیادی مانند React.js، Sass، Bash، Composer، Rsync و Docker است. کارآمدتر و راحت‌تر از یک برنامه با محتوایی پیچیده است.

Electron Fiddle

Electron Fiddle

Electron Fiddle، یک اپلیکیشن دسکتاپ برای تمرین با Electron  و بسیار شبیه CodePen یا JSFiddle است و برای تمرین کردن، طراحی‌شده است. می‌توانید با امکانات آن بازی کنید، کدها را تغییر دهید، کامپایل کنید و نتیجه جدید را بررسی کنید. هنگامی هم که codebase  شما شروع به بزرگ شدن کرد، به یک ادیتور واقعی انتقالش دهید.

DevPen

DevPen

DevPen، یک اپلیکیشن تحت وب برای نوشتن Markdown  توسط استایل‌های Github است که ابزاری بسیار کاربردی برای نوشتن فایل README  پروژه و بررسی آن قبل از انتشار در گیت‌هاب است.

GitElephant

GitElephant

GitElephant، یک فریم‌ورک PHP برای ارتباط با Git repository یا مخزن‌کد گیت است و به شما اجازه می‌دهد تا وضعیت را بررسی کنید، به یک branch یا tag را بررسی کنید یا branch را حذف کنید، commit ایجاد کنید و بسیاری کارهای دیگر انجام دهید. اگر شما نیاز دارید که گیت را با اپلیکیشن php خود یکپارچه کنید، این فریم‌ورک برای شما مناسب است.

PHP 7.3

PHP 7.3

PHP 7.3، یک زبان برنامه‌نویسی همه‌کاره و همیشه رو به بهتر شدن است. نسخه جدید با امکانات جدید و احتمالاً تعدادی اخطار جدید، در آستانه انتشار است. لیست کامل این مقاله را مرور کنید و اطمینان حاصل کنید که اپ پی‌اچ‌پی شما با آن سازگاری دارد.


مقاله مرتبط: آنچه که درباره PHP7 باید بدانید


Avatar

Avatar

Avatar، یک Library پی‌اچ‌پی برای تولید عکس آوِاتار است. با این اپ، شما می‌توانید عکس را با رنگ، شکل، استایل و فونت، طراحی و در فرمت‌های متفاوتی مانند JPG، SVG و Base64 ذخیره کنید.

Microbundle

Microbundle یک ابزار بدون کانفیگ، برای باندل کردن لایبرری‌های JavaScript با پروژه خودتان است. فقط باید نصب کنید و فرمان کامپایل یا مشاهده پروژه خود برای ایجاد تغییرات را اجرا کنید. این ابزار زمان زیادی را که باید صرف کانفیگ می‌کردید، برای شما صرفه‌جویی خواهد کرد.

ReactMove

ReactMove

ReactMove یک کامپوننت پیشرفته انیمیشن ری‌اکت است که بسیار قابل شخصی‌سازی است. می‌توانید زمان و سطح آسانی آن را تغییر دهید، قابلیت متحرک‌سازی را سفارشی کنید و با انواع مختلف کامپوننت استفاده کنید، مانند HTML، SVG، ReactNative و TypeScript.

Zombie.js

Zombie.js

Zombie.js یک فریم‌ورک جاوا برای تست مرورگر است که می‌تواند به همراه فریم‌ورک Unit Testing، مانند Mocha یا  Jestاستفاده شود. این ابزار می‌تواند به شما کمک کند تا اپلیکیشن وب خود را تست کنید تا مطمئن شوید، همان‌طوری که شما انتظار دارید، در مرورگر بالاآمده و کار می‌کند.

NanoID

NanoID

NanoID یک ماژول کوچک Node برای تولید آی‌دی‌های منحصربه‌فرد است. آی‌دی‌های تولیدشده شامل حروف، اعداد و نمادها هستند تا مانع تولید آی‌دی‌های تکراری شود. علاوه بر کتابخانه جاوا، این اپ در زبان‌های برنامه‌نویسی و فریم‌ورک های متفاوتی ارائه می‌شود، مانند PHP، Python، Java، Swiftو Go.

Terminalizer

Terminalizer یک ماژول node  برای ثبت Terminal session و تبدیل آن به یک  فایل GIF است. اگر شما ابزار CLI تولید کرده‌اید، این اپ ابزار خوبی است که بهتر از عکس معمولی، نحوه کارکردن CLI را نشان می‌دهد.

Laravel Admin

Laravel Admin

Laravel Admin یک فریم‌ورک رایگان و متن‌باز، برای ساخت سریع رابط کاربری ادمین است که بر روی لاراول و بوت استرپ ساخته‌شده، بنابراین شخصی‌سازی و توسعه‌پذیری را از همان ابتدا با خود به همراه دارد.

Windows95

Windows95

Windows95 پروژه جالب آقای Felix Rieseberg، توسعه‌دهنده‌ای در Slack، یک اپ کامل است که به شما اجازه می‌دهد ویندوز ۹۵ را در هر محیطی اجرا کنید، مانند ویندوز، مک و لینوکس. شما همچنین می‌توانید اپ‌های ‌دیگر از سیستم‌عامل‌های قدیمی را در Copy.sh پیدا کنید.

MDX Deck

MDX Deck

MDX Deck ابزاری برای تولید اسلایدشو با استفاده از Markdown و React.js.  است. قابلیت استفاده از این دو باهم، ساخت اسلایدهای شما را بسیار آسان می‌کند، درحالی‌که وجود کامپوننت React.js تعامل بیشتری ارائه می‌دهد.

Pure Bash Babel

Pure Bash Babel

Pure Bash Babel مجموعه‌ای از اسنیپت‌های مفید از اسکریپت pure Bash است. هر اسکریپت با توضیحات کوتاه و چند مثال ارائه می‌شود تا شما نحوه کارکردن آن را یاد بگیرید.

Wiki.js

Wiki.js

Wiki.js اپلیکیشنی مدرن برای اجرای ویکی به همراه آخرین ابزارهای خوب مانند Node.js، MongoDB، Gitو Markdownاست. این اپ جایگزینی مناسب، برای یک اپ‌ ویکی است که روی PHP  و MySQL اجرا می‌شود.

SwitchHosts

SwitchHosts

SwitchHosts اپلیکیشن کاربردی سیستم‌عامل مک برای مدیریت فایل‌های Host کامپیوتر شماست. با این اپ می‌توانید تعدادی فایل هاست تولید و فقط با یک کلیک آن‌ها را فعال کنید.

ZeroSSL

ZeroSSL

ZeroSSL اپلیکیشنی مفید که تولید گواهی‌های Let’s Encrypt SSL را بسیار راحت می‌کند. نیازی به نصب ماژول یا اسکریپت اضافه‌ای روی سایت خود ندارید. فقط همه دستورالعمل‌های روی سایت را دنبال کنید، تائید کنید و همه‌چیز آماده است.

در پایان، امیدواریم که مجموعه معرفی‌شده، در طراحی و توسعه پروژه‌ها به شما کمک کنند. حتماً تعدادی از آن‌ها را امتحان کنید تا بدانید، با کدام‌یک راحت‌تر ارتباط برقرار کرده و بهترین نتیجه را می‌گیرید.

مقالات مرتبط

معرفی چند فریمورک و ابزار مفید برای توسعه دهندگان وب(سپتامبر 2018)

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

یک دیدگاه برای “معرفی چند فریمورک و ابزار مفید برای توسعه دهندگان وب(سپتامبر 2018)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9  +  1  =