نچه که باید از تگ عنوان - Title tag بدانید آنچه که باید از تگ عنوان – Title tag بدانید
نچه که باید از تگ عنوان - Title tag بدانید آنچه که باید از تگ عنوان – Title tag بدانید
تگ عنوان یا Title tag در واقع یک تگ HTML است که محتوای صفحه را مشخص می‌کند. تایتل تگ یکی از عناصر مهم و تأثیر گذار در سئو به حساب می‌آید. تایتل تگ هم برای کاربر و هم برای سئو کاربرد دارد. استفاده از ساختار خوب و اختصاصی عنوان صفحه می‌تواند رتبه شما را در لیست نتایج جستجو بهبود دهد. در این تگ باید عنوانی را انتخاب کنید که محتویات سایتتان را به صورت مختصر توضیح دهد، در غیر این صورت crawler های موتور جستجو متوجه این موضوع می‌شوند که عنوان شما با محتوای صفحه ارتباطی ندارد و شما را به عنوان اسپمر شناسایی می‌کنند که تأثیر منفی در سئو شما خواهد داشت. نکاتی در رابطه با ساخت عنوان صفحه:

برای تمامی صفحه‌ها از تایتل تگ استفاده کنید.
تگ <title> باید یک بار و در قسمت <head> استفاده شود. با استفاده از ابزار تولید کننده متا تگ می‌توانید برای وب سایت خود انواع متاتگ ها را تولید نمایید.

قابل درک بودن برای کاربران و موتورهای جستجو
مطمئن شوید که تایتل تگ به صورت صحیح وارد شده است و کاربران به راحتی تایتل تگ شما را متوجه می‌شوند. تایتل تگ در تب مرورگر،Bookmark ها و لیسیت نتایج جستجو نمایش داده می‌شود.

نمایش تگ عنوان در تب مرورگر

ترتیب کلمات
ترتیب کلمات شامل کلمه‌های موجود در عنوان صفحه است که برای تعیین رتبه سایت توسط موتورهای جستجو استفاده می‌شود. در هنگام ساخت عنوان صفحه توجه داشته باشید که کلمات را بر اساس اهمیت آن‌ها بنویسید.

 از عبارت‌های کلیدی استفاده کنید.
برای دستیابی راحت‌تر به رتبه‌های بالا، استفاده ازعبارت به جای یک کلمه می‌تواند مفید واقع شود. این روش در شرایطی که رقبای زیادی در یک کلمه کلیدی دارید به شما کمک می‌کند تا در صفحه اول نمایش داده شوید.

 کلمات مورد استفاده
بیشتر موتورهای جستجو کلمات تکراری را جریمه می‌کنند لذا از تکرار بیش از حد کلمات خودداری کنید. همچنین سعی کنید از کلمات به کار رفته در تایتل در متن نیز استفاده کنید.

 طول تایتل بین ۵۰ الی ۷۰ کارکتر باشد.
حداکثر طول عنوان صفحه ۷۰ کارکتر یا ۵۱۲ پیکسل است، اگر عنوان صفحه شما بیش از این باشد موتور جستجو بخشی از آن را حذف کرده و نمایش نخواهد داد.

طول Title Tag

عنوان خاص برای هر صفحه
هر یک از صفحات شما باید تگ تایتل یا تگ عنوان مجزایی داشته باشند. این کار به گوگل کمک می‌کند تا صفحات را از یکدیگر تشخیص دهد. از به کار بردن یک title tag برای تمام صفحات سایت خودداری کنید.

یک عنوان یکتا برای هر صفحه

نامگذاری عنوان صفحه
از کلمات کلیدی یا عبارت‌های کلیدی در کنار عنوان صفحه (به ترتیب اهمیت) استفاده کنید.

برند سازی صفحه
یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی استفاده از نام برند به عنوان اولین کلمه در عنوان صفحه است. همچنین عنوان صفحه باید حاوی کلمات استفاده شده در متن نیز باشد.

مشخص کردن محتوای صفحه
با استفاده از کلمات مختلف محتوای صفحه را برای کاربر مشخص کنید. برای مثال به جای استفاده از هاست لینوکس می‌توان خریدهاست لینوکس ایران را به کار برد. با این کار دو کلمه کلیدی «خرید» و «ایران» به تایتل تگ اضافه می‌شود که موتورهای جستجو و کاربران به صورت مشخص محتوای متن را تشخیص می‌دهند.

از لغات اضافه استفاده نکنید.
برای موتورهای جستجو حروف اضافه (از، است، که و…) به حساب نمی‌آید بنابر این از اینگونه کلمات استفاده نکنید.  توجه داشته باشید که تعداد لغات تایتل تگ محدود است پس به جای استفاده از حروف اضافه از کلمات کلیدی مؤثر استفاده کنید.

از کاما (,) در جای درست استفاده کنید.
موتورهای جستجو کاما (,) را به عنوان فاصله دهنده بین کلمات کلیدی شناسایی می‌کنند. توجه کنید که کاما را بین جملات خود استفاده نکنید تا موتور جستجو آن‌ها را کلمه کلیدی به حساب نیاورد.

استفاده از علائم و نشانه‌ها
استفاده از نشان‌ها و علامت‌های مختلف مانند (!-@-$ و…) توسط موتورهای جستجو بررسی نمی‌شوند. و فقط در صورتی که می‌خواهید به کاربران اطلاع دهید از این علائم استفاده کنید. توجه داشته باشید که این علائم در سئو تاثیری نخواهد داشت.

از عنوان تکراری در تگ H1 استفاده نکنید.
مطمئن شوید که عنوان در تگ H1 تکراری نیست. برای راحتی کار ابتدا محتوای صفحه را آماده کنید سپس تایتل تگ را با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط بسازید.

آنچه که باید از تگ عنوان سئو (Title tag) بدانید

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  64  =  71