نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس
نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

آشنایی با آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس به شما کمک می‌کند؛ تا راحت مطالب وب‌سایت خود را مرتب کنید و کاربران نیز می‌توانند به راحتی به محتوای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

وجود دسته‌بندی‌های وردپرس برای سئو نیز بسیار اهمیت دارد؛ به این دلیل که نمایش توضیحات به کاربران و همچنین موتورهای جستجو این امکان را می‌دهد که محتوای شما را بهتر درک کنند. به‌علاوه این توضیحات باعث ایجاد یک ساختار منسجم برای وب سایت خواهد شد و به‌راحتی می‌توانید اطلاعات تکمیلی را درباره هر موضوعی دسته‌بندی کنید.

اهمیت نمایش توضیحات دسته ‌بندی در وردپرس

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس می‌تواند در ایجاد رابط کاربری موثر به شما کمک کند. معمولاً سایت‌های وردپرسی دارای دسته بندی‌ها و برچسب‌های متعددی هستند که اگر از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف دسته‌‌بندی نمایید. در واقع وردپرس این امکان را می‌دهد برای دسته‌بندی‌های مربوط به هر پست؛ یک سری توضیحات دلخواه اضافه کنید.

مزایای ایجاد دسته بندی در وردپرس برای بهبود سئو

ایجاد توضیحات دسته‌بندی، در رتبه‌بندی سایت شما توسط موتورهای جستجو تاثیرگذار است و در موارد زیر به بهبود سایت شما کمک خواهد کرد:

  • دسترسی پذیری به محتوا

در هنگام آموزش وردپرس، معمولا به اهمیت ایجاد توضیحات مربوط به دسته‌های محتوایی اشاره می‌شود. توضیحات دسته‌بندی به موتورهای جستجوی این امکان را می‌دهد که بهتر محتوای شما را درک کنند. از طریق دسته توضیحات کاربران نیز می‌توانند متوجه محتوا و موضوع شما شوند و به‌سرعت به سراغ مطالب مورد نظر خود بروند.

  • بهبود سازگاری با کلید واژه‌ها

زمانی که توضیحات دسته‌بندی ایجاد می‌شود، امکان استفاده از کلید واژه‌ها و عبارات مرتبط با هر موضوع فراهم خواهد شد. با استفاده از کلید واژه‌های مرتبط و مناسب شما به موتورهای جستجو اطلاعات کامل‌تری در مورد محتوای صفحه خود می‌دهید و موقعیت سایت شما در نتایج جستجو بهتر خواهد شد.

  • ایجاد ساختار منسجم برای سایت

با استفاده از توضیحات دسته بندی می‌توانید یک ساختار منسجم و منظم برای دسته‌بندی محتوا ایجاد کنید و کاربران راحت‌تر می‌توانند موضوع وب‌سایت شما را درک کنند.

  • ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد موضوعات مختلف

با ایجاد دسته‌بندی محتوا راحت‌تر می‌توانید اطلاعات تکمیلی را در قالب موضوع یا تم دسته‌بندی کنید. همین امر باعث افزایش همین باعث بهینه‌سازی سایت شما خواهد شد.

مزایای ایجاد دسته بندی در وردپرس برای بهبود سئو

 

نحوه اضافه کردن توضیحات دسته بندی در وردپرس

در راستای آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس، باید به یک سری نکات در ارتباط با ایجاد منوها توجه داشته باشید.

  1. به این منظور در وهله اول باید از داشبورد وردپرس به قسمت منوی نوشته‌ها و دسته بندی‌ها بروید. سپس نام و توضیحات دسته بندی را وارد کرده و گزینه افزودن دسته جدید را انتخاب نمایید.

اضافه کردن توضیحات دسته بندی در وردپرس

اگر از قبل دسته بندی وجود داشته باشد؛ می‌توانید بر روی ویرایش دسته‌ها کلیک کنید و اطلاعات دسته‌بندی اعم از نوع دسته و توضیحات آن را تغییر و ویرایش دهید.

۲. پس از ویرایش توضیحات، اطلاعات دیگر دسته‌بندی‌ها را فراموش نکنید و حتماً بر روی گزینه “به‌روزرسانی” کلیک نمایید. برای تغییر توضیحات دسته بندی سایت، می‌توانید این روش را تکرار کنید.

اضافه کردن توضیحات دسته بندی در وردپرس

 نمایش توضیحات دسته بندی در صفحه آرشیو وردپرس

هنگام خرید هاست وردپرس، باید به ظرفیت آن برای نصب انواع پوسته و قالب، با قابلیت‌های مختلف دقت داشته باشید. بیشتر قالب‌های وردپرس به صورت خودکار توضیحات دسته‌بندی را در صفحه آرشیو دسته‌ها نمایش می‌دهند.

اگر قالب سایت وردپرسی توضیحات دسته بندی آرشیو را نمایش نمی‌دهد، باید آن قالب را تغییر دهید. بهترین کار استفاده از تم child theme است، چرا که با این تم پس از ایجاد به‌روزرسانی‌ها مشکلی برای قالب به وجود نمی‌آید.

  • برای نمایش توضیحات دسته بندی در صفحه آرشیو وردپرس، باید قالبchild-theme  ایجاد کنید.

سپس به قسمت فایل‌ها مراجعه کرده و مراحل “wp-content/themes/name-theme” را طی کنید. سپس فایل  category.php را از میان قالب خود پیدا کنید و آن را باز کنید.

در ادامه فایلی که در پوشه  child theme  از قبل ایجاد کرده‌اید، کپی کنید. در گام بعد فایل را ویرایش کنید و قطعه کد زیر را در توضیحات دسته بندی اضافه کنید.

نمایش توضیحات دسته بندی در صفحه آرشیو وردپرس

معمولاً این کد باید پس از تابع “the_archive_title”  ثبت شود. پس از اینکه کد را اضافه کردید، حتماً آن را ذخیره کنید.

 نمایش توضیحات دسته بندی در صفحه آرشیو وردپرس

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در قالب‌های وردپرس

در راستای آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس؛ ممکن است بخواهید از طریق کدنویسی این کار را انجام دهید. اگر قصد دارید از طریق کدنویسی اطلاعات دسته را در قسمت دیگر وب سایت نمایش دهید، از قطعه کد”category_description ” استفاده کنید.

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در قالب‌های وردپرس

در ادامه نیز باید عدد ۳ را با آیدی دسته‌بندی که می‌خواهید توضیحات آن نمایش داده شود، جایگزین نمایید.

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس برای هر پست

در آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس، برای اضافه کردن توضیحات در پست، باید یک قطعه کد را به طور مثال به فایل‌های single.php یا footer.php اضافه کنید.

اگر از چایلد آیتم استفاده می‌کنید، باید فایل را از قسمت قالب اصلی سایت کپی کنید و پس از آن قطعه کد زیر را اضافه کنید.

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس برای هر پست

این کد به سادگی تمام دسته‌بندی‌ها برای پست فعلی را دریافت می‌کند و توضیحات دسته اول را نمایش خواهد داد.

نمایش همه دسته ها و توضیحات در وردپرس

چنانچه بخواهید همه دسته بندی‌های وردپرس در قالب سایت نمایش داده شود، می‌توانید کد زیر را به فایل “functions.php” در قالب وردپرس اضافه کنید. این کد که یک کد کوتاه است، همه توضیحات را در یک لیست ساده نمایش می‌دهد.

نمایش همه دسته ها و توضیحات در وردپرس

سپس می‌توانید در پست‌ها و صفحات خود از کد [aw_categories] استفاده کنید. برای استفاده از این کد باید از تابع نمایش شورت کد وردپرس do_shortcode بهره ببرید.

نمایش همه دسته ها و توضیحات در وردپرس

کلام آخر

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس به شما این امکان را می‌دهد؛ که راحت‌تر محتوای مربوط به موضوعات مختلف سایت را مرتب کنید. این کار باعث بهبود سئوی سایت و همچنین درک بیشتر کاربران از محتوای ارائه شده خواهد شد.

برای نمایش توضیحات دسته‌بندی در پست‌ها و صفحات آرشیو وردپرس، معمولاً یک سری قالب‌های پیش فرض وجود دارد. بسیاری از قالب‌های وردپرس به صورت پیش فرض توضیحات دسته‌بندی را در صفحات آرشیو نمایش می‌دهند. اما ممکن است قالب سایت از این قابلیت پشتیبانی نکند. از این رو شما باید خودتان این قابلیت را از طریق ایجاد چایلد تم به وب سایت اضافه کرده و با استفاده از یک قطعه کد، برای هر دسته یک سری توضیحات ارائه کنید.

سؤالات متداول

چگونه محتوای یک دسته خاص در وردپرس را نمایش دهیم؟

شما می‌توانید از طریق یک قطعه کد، توضیحات مربوط به یک دسته‌بندی خاص را به راحتی در سایت خود نمایش دهید.

بهترین تم برای نمایش صفحات دسته بندی در وردپرس چیست؟

برای نمایش دسته‌بندی موضوعات در وردپرس، معمولاً از چایلد تم که در قالب‌های مختلف  قابلیت  اجرا دارد، استفاده می‌شود.

دسته بندی مطالب در وردپرس برای سئو چه اهمیتی دارد؟

با دسته‌بندی مطالب، مطالب شما برای موتورهای جستجو قابل درک خواهد بود و این کار در رتبه سایت شما بسیار تاثیرگذار است.

 

آموزش نحوه نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51  +    =  54