ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی
ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی

سرورهای اختصاصی ستون فقرات برنامه‌های بزرگ و پیچیده مبتنی بر داده هستند و نوعی پلتفرم قابل‌اعتماد، امن و قدرتمند را ارائه می‌دهند. در این مقاله، ویژگی‌ های میزبانی سرور اختصاصی و اینکه چرا می‌تواند یک دارایی ارزشمند برای هر کسب‌وکاری باشد را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

سرور اختصاصی یا مجازی؟

سرورهای اختصاصی دستگاه‌های درجه یکی هستند که قیمت نسبتاً بالایی دارند. مدل‌های سرور اختصاصی سازمانی می‌توانند ده ها میلیون تومان و حتی صدها میلیون قیمت داشته باشند که امکان تخصیص این بودجه توسط هر سازمانی امکان‌پذیر نیست. البته داشتن سرور اختصاصی خودش دردسرهای زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی مانند هزینه برق، سرمایش، امنیت و نگهداری آن اشاره کرد.

سرور اختصاصی یا مجازی

میزبانی سرور اختصاصی یا هاست اختصاصی برای بسیاری از شرکت‌ها گزینه بهتری است زیرا از طرفی آن‌ها دستگاه پرقدرت را دریافت می‌کنند و با دردسرهای خاص نگهداری هاست هم کاری ندارند. این همچنین به این معنی است که وقتی فناوری بهتری به وجود می‌آید، یک شرکت نگرانی خاصی ندارد زیرا می‌تواند به سادگی آن را از طریق شرکت میزبانی وب ارتقا دهد؛ اما نکته اصلی اینجاست که مهم‌ترین ویژگی های هاست اختصاصی چیست و از شرکتی که این نوع هاستینگ را دریافت می‌کنیم باید چه انتظاری داشته باشیم. در ادامه ما به مهم‌ترین ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی می‌پردازیم.

 ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی

نکات زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارد. به‌صورت کلی مهم‌ترین ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی عبارت‌اند از:

  • میزبانی مدیریت شده
  • سفارشی‌سازی سرور
  • تکنولوژی به روز
  • دسترسی کامل
  • امنیت سرور
  • پشتیبانی فنی و دائمی
  • و سایر موارد

هاست مدیریت شده

اولین و مهم‌ترین ویژگی میزبانی سرور اختصاصی این است که سرور یک میزبانی مدیریت شده باشد. این بدان معنی است که ارائه‌دهنده خدمات وظایف مدیریت سرور را برای شما بر عهده می‌گیرد. علاوه بر اطمینان از اینکه سرور شما در وضعیت خوبی کار می‌کند و آنلاین باقی می‌ماند، آن‌ها همچنین از به‌روزرسانی سیستم‌عامل و وصله‌های امنیتی مراقبت می‌کنند. در نتیجه، بار کارکنان فناوری اطلاعات کاهش می‌یابد و آن‌ها را قادر می‌سازد تا روی کارهای مهم‌تر تمرکز کنند.

خرید سرور مجازی آمریکا

ارائه‌دهندگان میزبانی بهتر، حتی خدماتی فراتر از مدیریت سرور ارائه خواهند داد. به‌عنوان‌مثال، اگر آن‌ها را از نقش سرور و نرم‌افزاری که می‌خواهید استفاده کنید مطلع کنید، آن‌ها بهینه‌سازی برنامه را ارائه می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که سرور بهترین عملکرد را برای نیازهای شما ارائه می‌دهد. علاوه بر این، آن‌ها از نظارت پیشگیرانه پیشرفته برای بررسی مداوم سلامت و عملکرد سرور اختصاصی شما استفاده خواهند کرد تا به بهترین عملکرد خود ادامه دهد. به‌هرحال مدیریت مناسب یکی از مهم‌ترین ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی است.

سرور سفارشی

وقتی صحبت از ظرفیت ذخیره‌سازی و قدرت پردازش می‌شود، هر شرکتی نیازهای متفاوتی خواهد داشت. هیچ سودی برای شما نخواهد داشت که برای منابعی که هرگز به آن نیاز ندارید پول بپردازید یا سروری را دریافت کنید که نیازهای شما را پوشش نمی‌دهد.

بهترین سرور اختصاصی

یک ارائه‌دهنده خدمات خوب، طیف وسیعی از سرورهای آماده را ارائه می‌دهد و اگر به چیزی متفاوت نیاز دارید، به شما این امکان را می‌دهد که مدل سفارشی خود را بسازید و به شما امکان می‌دهد که تعداد هسته‌های CPU، حافظه، گزینه‌های اتصال شبکه و مابقی امکانات را کاملاً سفارشی‌سازی کنید.

تکنولوژی های سرور

فناوری داخل سرورهای اختصاصی دائماً توسط سازندگان ارتقا می‌یابد. هر سال شاهد CPU، SSD ،DDR و غیره بهتری هستیم. هرچه فناوری جدیدتر باشد، می‌توانید کارهای بیشتری با آن انجام دهید و بهتر می‌توانید با رقبای خود رقابت کنید. یک میزبان خوب، فناوری جدیدی مانند آخرین پردازنده‌های زئون اینتل، DDR4 و حافظه‌ی SSD پرسرعت را ارائه می‌کند و مرتباً روی ماشین‌های جدید سرمایه‌گذاری کرده تا بتوانید از عملکردی که آن‌ها ارائه می‌دهند استفاده کنید و هرگز از رقبای خود عقب نمانید.

همچنین اگر به مقیاس بزرگ‌تری از سرور نیاز دارید، یک ارائه‌دهنده خوب به شما کمک می‌کند تا به سخت‌افزار جدید خود مهاجرت کنید یا به شما این امکان را می‌دهد که از تکنیک‌ها و روش‌های متعادل‌سازی مقیاس‌پذیری را بهبود ببخشید.

دسترسی به سرور

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی، نحوه دسترسی آن است. یک راه‌حل سرور اختصاصی مدیریت شده باید دقیقاً همان کنترلی را که اگر آن را به طور کامل خریداری کرده بوید، بر در اختیار شما قرار دهد. این شامل دسترسی کامل به SSH / RDP، آزادی انتخاب سرور لینوکس یا ویندوز و انتخاب سیستم‌عامل و پانل‌های کنترل است. در مورد کنترل پنل‌ها، این‌ها باید شامل Plesk و cPanel ،WHM و غیره باشد.

امنیت سرور اختصاصی

امنیت برای همه شرکت‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای کاربران سرور اختصاصی، باید انتظار داشته باشید که دستگاه شما توسط ارائه‌دهنده شما از قبل با فایروال مبتنی بر نرم‌افزار، تشخیص نفوذ و پیشگیری، مسدود کردن خودکار IP، ضد بدافزار و فایروال برنامه بهره می‌برد. به‌صورت کلی امنیت نیز یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی است. ارائه‌دهندگان میزبانی سطح بالا همچنین گزینه ارتقاء به فایروال نسل بعدی FortiGate را ارائه خواهند کرد. با این کار ممکن است هزینه ماهانه را افزایش یابد اما قطعاً ارزش آن را دارد.

امنیت سرور اختصاصی

بکاپ سرور

همچنین راه‌حل‌های پشتیبان گیری و بکاپ سرور یکی دیگر از ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی هستند و در همین راستا یک میزبان خوب راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهد که برای شرکت‌های دیجیتال بسیار مناسب است. همچنین یک میزبانی سررو اختصاصی خوب، پشتیبان‌ها را رمزگذاری می‌کند و آن‌ها را از نظر یکپارچگی بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که در صورت نیاز به طور مؤثر بازیابی می‌شوند.

پشتیبانی سرور

هیچ کسب‌وکاری بدون چالش‌های فناوری اطلاعات نیست و پشتیبانی یک ارائه‌دهنده هاست خوب می‌تواند در غلبه بر مشکلات بسیار ارزشمند باشد. به همین دلیل، ضروری است که پشتیبانی فنی ۲۴/۷ در بسته میزبانی سرور اختصاصی شما گنجانده شود. انتخاب هاست مناسب به این معنی است که شما در تمام طول روز، هرروز، بدون توجه به هیچ مانعی، دسترسی سریع به تکنسین‌های مجرب و کاربلد را دارید.

چرا سرور اختصاصی؟

سرورهای اختصاصی می‌توانند عملکرد فوق‌العاده‌ای را برای برنامه‌های تجاری شما ارائه دهند، اما هزینه و نیاز مدیریتی آن‌ها می‌تواند مانعی برای شرکت‌هایی باشد که مایل به خرید آن‌ها هستند. با انتخاب میزبانی سرور اختصاصی مدیریت شده می‌توان بر این موانع غلبه کرد. امیدواریم نکاتی که در مورد مهم‌ترین ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی را که تا اینجا موردبحث قرار گرفت، به شما کمک کند تا ارائه‌دهنده مناسب برای سرور اختصاصی خود را پیدا کنید.

میزبانی سرور اختصاصی

اگر به دنبال خرید سرور اختصاصی هستید و می‌خواهید کسب‌وکار خود را با این سرورها دگرگون کنید، هاست ایران به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیش رو در این زمینه آمادگی ارائه خدماتی میزبانی سرور اختصاصی مدیریت شده را دارد. سرورهای اختصاصی شرکت هاست ایران از پیشرفته‌ترین سرورهای روز دنیا هستند و توانایی پشتیبانی از هر کسب‌وکاری را دارند. همه ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی که در بالا موردبحث قرار گرفتند در سرورهای میزبانی هاست ایران موجود هستند. برای دیدن پیشنهاد‌های ارائه خدمات میزبانی سرور اختصاصی از صفحه خرید سرور اختصاصی هاست ایران دیدن کنید.

سوالات متداول:

ویژگی های میزبانی سرور اختصاصی و جادوی آن‌ها

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و در حوزه‌های مذکور در مجله هاست ایران محتوا تولید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  47  =  53