ابزار بهینه‌ سازی وب‌ سایت هاست ایران
ابزار بهینه‌ سازی وب‌ سایت هاست ایران

بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) مجموعه‌ای از قوانین است که باید جهت کسب رتبه و ترافیک ورودی از طریق جستجو برای سایت یا وبلاگ خود رعایت کنید. علاوه بر این، سئو راه‌حلی برای افزایش کیفیت و بهبود تجربه کاربری سایت به شمار می‌رود.

امروزه ابزارهای مختلفی برای بررسی سئو سایت در بستر اینترنت فراهم شده است ولی اعتماد به صحت عملکرد و اعتبار این ابزارها برای کاربران کار دشواری است. شرکت هاست ایران با فراهم کردن سرویس ابزار های بررسی سئو گامی دیگر در جهت رفاه حال کاربران برداشته است. این ابزارها توسط واحد طراحی و توسعه هاست ایران ارائه شده اند و به کمک آن‌ها می توان سایت را بررسی و مشکلات آن را اصلاح نمود.

اهمیت سئو در کسب‌وکار

بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) کاربرانی که محصولی را در اینترنت جستجو می‌کنند به مشتریانی دائمی تبدیل می‌کند. از طرفی با قرارگیری در رتبه‌های نخست نتایج جستجو و بیشتر دیده شدن، باعث برندینگ و افزایش اعتبار نیز می‌شود. همچنین سئو نسبت به دیگر روش‌های تبلیغاتی ارزان‌تر و نرخ بازگشت سرمایه بالاتری را دارد.

ابزار بهینه‌سازی وب‌ سایت‌ هاست ایران

سرویس بهینه سازی وب هاست‌ایران با تجزیه‌وتحلیل حرفه‌ای سایت شما بر اساس فاکتورهای استاندارد سئو و ارائه یک گزارش دقیق به شما کمک می‌کند تا به‌سادگی سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی نمایید.

[mks_button size=”large” title=”Tools.Hostiran.Net” style=”squared” url=”http://tools.hostiran.net/” target=”_blank” bg_color=”#2ecc71″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

بررسی بیش از ۵۰ پارامتر بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو این ابزار را هم‌ردیف با نمونه‌های خارجی و مشابه قرار داده است. این پارامترها عبارت‌اند از:

– بررسی تگ عنوان صفحه
– بررسی متای توضیحات
– بررسی تراکم کلمات کلیدی
– بررسی عنوان (Heading)
– شمارش تعداد بک لینک‌ها
– خصوصیات alt
– بررسی تغییر مسیر به آدرس دارای www
– آی پی Canonicalization
– بررسی لینک‌های صفحه
– بررسی لینک‌های شکسته
– بررسی نقشه سایت XML
– بررسی Robot.txt
– بازنویسی URL
– بررسی خط فاصله در URL
– بررسی نسبت متن به کد
– بررسی وجود تگ‌های embed و Object
– بررسی Iframe
– بهینه‌سازی نسخه موبایل
– هماهنگی با موبایل
– بررسی URL
– بررسی وجود صفحه ۴۰۴
– بررسی اندازه صفحه
– تحلیل مدت‌زمان بارگذاری
– بررسی زبان وب‌سایت
– حریم خصوصی ایمیل
– بررسی جستجوی ایمن
– بررسی ابزارهای آنالیز بازدید
– اعتبار سنجی W3C
– تست فشرده‌سازی GZIP
– و…

ابزار بهینه‌ سازی وب‌ سایت هاست ایران

در این سامانه سایت شما به‌صورت آنلاین و با توجه به معیارهایی که برای موتورهای جستجو دارای اهمیت است بررسی‌شده و به آن امتیاز تعلق می‌گیرد. سپس نکاتی به زبان فارسی و به‌صورت ساده و قابل‌درک در ارتباط با ایرادات موجود بیان می‌شود که هر مدیر سایتی خود می‌تواند نسبت به رفع جزئی آن‌ها اقدام کند.

استفاده از ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

پس از تکمیل بررسی و ورود به صفحه گزارش ابزار در ابتدای صفحه امتیازی از ۱ تا ۱۰۰ را به وب‌سایت شما اختصاص می‌دهد، این امتیاز بر اساس فاکتورهای سئو و بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو برای هر وب‌سایت در نظر گرفته می‌شود که در ادامه به‌صورت جزئی‌تر آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

نحوه محاسبه امتیاز

در ابتدای گزارش آیتم‌هایی با عنوان صحیح صحیح ، برای بهبود برای بهبود ، خطا وجود خطا وجود دارد که وضعیت وب سایت شما را نشان می دهد. به ازای هر خطا در سایت، شما امتیاز آن بخش را دریافت نخواهید کرد.

نشان ویژه

بر اساس امتیازی که سایت شما درنتیجه بررسی به دست می‌آورد، یک نشان ویژه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما می‌توانید با قرار دادن نشان بهینه‌ساز وب‌هاست ایران در وب‌سایت خود، دیگران را از نتیجه تلاش‌های خود برای سئو سایت خود باخبر کنید و خود را به‌عنوان یک سایت بهینه و استاندارد به دیگران معرفی کنید.
توجه داشته باشید این نشان با توجه به میزان امتیاز دریافتی متفاوت است:

 • امتیاز ۶۰ تا ۷۰، نشان یک ستاره
 • امتیاز ۷۰ تا ۸۰، نشان دوستاره
 • امتیاز ۸۰ تا ۹۰، نشان سه ستاره
 • امتیاز ۹۰ تا ۱۰۰، امتیاز سه ستاره طلایی

اگر وب‌سایت شما امتیاز مناسبی ندارد می‌توانید بعد از اتمام مراحل بهینه‌سازی این نشان را در وب‌سایت خود قرار دهید.

خلاصه وضعیت سئو

این قسمت خلاصه‌ای از ایرادهای موجود در سایت موردنظر را به شما نمایش می‌دهد که با کلیک روی هر بخش (لینک) می‌توانید قسمت دارای خطا را مشاهده نمایید.

 • موارد نیاز به تغییر: در این بخش مواردی را مشاهده خواهید که دارای اشکال هستند و باید برطرف شوند.
 • برای بهبود: این بخش مواردی هستند که در وب‌سایت شما رعایت شده اند اما دارای ایرادهای جزئی است و پیشنهاد می شود برای بهبود وضعیت سایت آن‌ها را تکمیل نمایید.

خلاصه وضعیت سئو

گام‌به‌گام با بهینه‌ساز وب‌هاست ایران

تگ عنوان صفحه

تگ عنوان صفحه می‌بایست بین ۵۰ تا ۷۰ کاراکتر باشد چراکه موتورهای جستجو توانایی نمایش بیشتر از این تعداد کاراکتر را ندارند. همچنین استفاده از کلمه کلیدی مناسب در ابتدای تگ عنوان صفحه می‌تواند باعث افزایش رتبه وب‌سایت شما گردد.

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید از افزونه‌های Yaost SEO یا All in One SEO جهت بهینه‌سازی تگ عنوان صفحه، عنوان‌های داخلی، متال توضیحات و سایر بخش‌های سایت خود استفاده نمایید.

متاتگ توضیحات

متاتگ توضیحات همانند تگ عنوان صفحه دارای محدودیت طولی است و طول متال توضیحات صفحات وب می‌بایست بین ۷۰ الی ۱۶۰ کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که استفاده از یک جمله ۱۷۰ کاراکتری به همراه کلمات کلیدی موردنظر شما می‌تواند باعث افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو گردد.

متاتگ توضیحات

استفاده از متاتگ توضیحات تعداد کلیک به نسبت نمایش در نتایج جستجو (Click Through Rate: CTR) را افزایش می‌دهد.
هرچه CTR شما بالاتر باشد در رتبه‌بندی گوگل جایگاه بهتری خواهید داشت. همچنین با استفاده از ابزار تحلیل‌گر متاتگ می‌توانید متاتگ توضیحات وب‌سایت خود را مشاهده نمایید.

کلمات کلیدی

در این قسمت کلمات کلیدی پرتکرار در سایت به نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید این کلمات را با استفاده از برچسب کلمات کلیدی به وب‌سایت خود اضافه نمایید. وجود این برچسب به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا درک دقیق‌تری از محتوای وب‌سایت شما داشته باشند.

بسیاری از کارشناسان سئو معتقد هستند که موتور جستجوی گوگل دیگر از این متاتگ پشتیبانی نمی‌کند اما دلیل استفاده از آن، فقط موتور جستجوی گوگل نیست بلکه سایر موتورهای جستجو هنوز از این تگ‌ها برای تشخیص محتوای صفحه استفاده می‌کنند.

استفاده از ابزار پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی می‌تواند در انتخاب کلمات کلیدی به شما کمک کند.

عنوان (headings)

تگ ۱h به ازای هر صفحه فقط یک‌بار باید وجود داشته باشد. برای صفحه نخست وب‌سایت، نام برند آن سایت و یا موضوعات اصلی آن سایت می‌تواند گزینه مناسبی باشد. برای صفحات داخلی نیز عنوان هر صفحه بهترین گزینه برای قرار گرفتن در تگ ۱h است.

معمولاً کلمات کلیدی مهم در قسمت عنوان‌ها قرار می‌گیرد.

شمارشگر لینک دهنده‌ها

لینک‌هایی که به یک وب‌سایت داده می‌شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ممکن است فکر کنید هرچقدر که لینک‌های ورودی شما بیشتر باشد رتبه بالاتری را در موتورهای جستجو کسب خواهید کرد، ولی این‌طور نیست. درگذشته برخی وب مسترها سعی می‌کردند تا تعداد زیادی بک لینک برای وب‌سایت خود داشته باشند. ولی واقعیت این است که موتور جستجویی مثل گوگل شمارا جریمه خواهد کرد. گوگل کیفیت را به کمیت ترجیح می‌دهد و در آخرین آپدیت گوگل که پنگوئن نام داشت بسیاری از وب‌سایت‌ها که با تقلب سعی در به دست آوردن رتبه داشتند موقعیت خود را از دست دادند. این نکته قابل‌توجه است که ۵ بک لینک معتبر و باارزش بسیار بهتر از ۵۰ بک لینک بی‌اعتبار و غیرطبیعی است.

شما می‌توانید برای افزایش تعداد بک لینک‌های سایت خود از ابزار ساخت بک لینک استفاده نمایید.

خصوصیت alt

به کمک این خصوصیت موتورهای جستجو متوجه خواهند شد که موضوع تصاویر قرارگرفته در سایت شما در چه زمینه‌ای است.

چگالی کلمات کلیدی

این جدول تعداد و نحوه استفاده کلمات کلیدی به‌کاررفته در تگ عنوان، متاتگ توضیحات و سرفصل‌های صفحه را نشان می‌دهد.

برای گرفتن رتبه بهتر در نتایج جستجو، از کلمات کلیدی در سه بخش تگ عنوان، سرفصل‌ها و متاتگ توضیحات استفاده نمایید.

آی پی Canonicalization

درصورتی‌که DNS سرور سایت شما از دسترس خارج باشد با استفاده از این قابلیت می‌توانید با واردکردن آدرس IP وب سرور، سایت خود را مشاهده نمایید.

و درصورتی‌که از هاست اشتراکی استفاده نمی‌کنید یا سایت شما دارای آدرس آی پی اختصاصی است با قرار دادن کد زیر در فایل.htaccess می‌توانید با واردکردن آدرس آی پی در مرورگر وب‌سایت خود را مشاهده نمایید.

تغییر مسیر به آدرس دارای www

درصورتی‌که بخواهید وب‌سایت شما با پسوند www یا بدون آن باز شود باید یکی از آن دو آدرس را به آدرس دیگر ریدایرکت نمایید در غیر این صورت موتورهای جستجو دو آدرس را، دو سایت جدا از هم و با محتوای تکراری در نظر می‌گیرند.

برای رفع مشکل از کدهای زیر در فایل htaccess. استفاده نمایید:

با www:

بدون www:

لینک‌های صفحه

لینک کردن صفحات داخلی به یکدیگر و لینک دادن به صفحات خارجی می‌تواند تا حد بسیار زیادی رتبه وب‌سایت شمارا در موتورهای جستجو افزایش دهد. بنابراین ایجاد یک ساختار مناسب برای لینک‌های داخلی نه‌تنها باعث افزایش رتبه وب‌سایت شما خواهد شد بلکه کاربردپذیری آن را افزایش خواهد داد.

برای اینکه سایت شما ازنظر موتورهای جستجو به‌عنوان اسپمر شناخته نشود می‌بایست تعداد لینک‌های هر صفحه از سایت شما حداکثر ۲۰۰ عدد باشد.

از لینک دادن به صفحات غیرضروری و کم‌اهمیت خودداری کنید.

لینک‌های صفحه

لینک‌های شکسته

لینک‌های شکسته کاربران سایت شمارا به صفحاتی که موجود نیست منتقل می‌کند و باعث افزایش نرخ پرش (Bounce Rate) در وب‌سایت شما خواهند شد.

برای بهینه‌سازی این بخش می‌توانید از بخش crawl error در ابزار وبمستر گوگل استفاده کنید.

لینک‌های شکسته

نقشه سایت XML

اگر وب‌سایت شما فاقد سایت مپ است، برای ایندکس سریع‌تر مطالب خود توسط crawler های موتورهای جستجو می‌بایست این فایل را که حاوی آدرس صفحات مهم سایت است را در پوشه اصلی وب‌سایت خود قرار دهید.

برای ساخت نقشه سایت می‌توانید از ابزار آنلاین ساخت نقشه سایت استفاده نموده و آدرس صفحات خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید.

ابزار ساخت نقشه سایت

Robots.txt

فایل Robots.txt از دسترسی ربات‌های موتورهای جستجو به صفحات غیرضروری و دایرکتوری‌ها جلوگیری می‌کند همچنین وجود نقشه سایت را می‌توان در آن مشخص نمود. همچنین شما می‌توانید آدرس سایت مپ خود را به فایل robots.txt اضافه نمود.

ابزار ساخت Robots.txt به شما کمک می‌کند این فایل را به‌راحتی ایجاد نمایید و در فایل اصلی وب‌سایت خود قرار دهید.

کد زیر نمونه‌ای از کد یک فایل robot.txt است که در صورت وجود شما امتیاز آن را دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که فایل robots.txt می‌بایست در پوشه اصلی وب‌سایت (http://example.com/robots.txt) قرار گیرد.

بازنویسی URL

وجود پارامترهای غیرضروری در آدرس سایت (مثال: _، $، = و …) باعث می‌شود موتورهای جستجو نتوانند به‌راحتی محتوای وب‌سایت شمارا تحلیل کنند.

بهترین راه برای داشتن رتبه خوب در نتایج جستجو استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحات است که بسیار موردتوجه موتورهای جستجو قرار خواهد گرفت.

URL های زیر مثال‌هایی از آدرس‌های دارای اشکال هستند.

http://www.example.com/products/women/dresses/green.htm

http://www.example.com/products/women?category=dresses&color=green

http://example.com/shop/index.php?product_id=32&highlight=green+dress&cat_id=1&sessionid=123&affid=431

بررسی وجود تگ‌های embed و Object

برای سازگاری بهتر موتورهای جستجو در ایندکس کردن صفحات، بهتر است از تگ Object و Embed در کدنویسی وب‌سایت خود استفاده نکنید.

embed:

Object:

Iframe

موتورهای جستجو محتوای درون iframe ها را که معمولاً برای نمایش محتوای سایت دیگر است نادیده می‌گیرند.

استفاده از iframe می‌تواند بر رتبه سایت شما در نتایج جستجو تأثیر منفی بگذارد.

URL

توجه داشته باشید که آدرس صفحه یکی از فاکتورهای مهم در سئو است بنابراین تا حد ممکن از آدرس‌های مرتبط و کوتاه برای وب‌سایت خود استفاده کنید.

URL های توصیفی بهترین گزینه برای کوتاه کردن آدرس صفحات وب‌سایت است که کاربر با یک نگاه ساده به آدرس صفحه می‌تواند موضوع آن صفحه را تشخیص دهد. مثال: (http://example.com/fr/computer-science)

طول URL

آیکون اختصاصی

آیکون اختصاصی (FAVICON) لوگوی کوچک شما در کنار آدرس صفحه است.

توجه داشته باشید که آیکون اختصاصی مشابه علامت یا نام تجاری شما باشد.

برای قرار دادن آیکون اختصاصی می‌بایست نمونه کد زیر را در قسمت <head> سایت خود قرار دهید.

صفحه اختصاصی ۴۰۴

با طراحی یک صفحه اختصاصی برای خطای ۴۰۴، در صورت مراجعه کاربر به صفحات ناموجود در سایت می‌توانید آن‌ها را به این صفحه منتقل کنید.

طراحی صفحه خطای ۴۰۴ باعث می‌شود تا کاربران صفحه موردنظر خود را راحت‌تر پیداکرده و در صورت بروز خطا سایت را ترک نکنند.

اندازه صفحه

ازآنجایی‌که سایز صفحه تأثیر مستقیم روی سرعت وب‌سایت شما دارد، تلاش کنید سایز صفحه را کمتر از ۳۰۰ کیلوبایت نگهدارید.
حجم یک وب‌سایت نباید بیش از ۲ مگابایت باشد چرا‌که کاربران به هنگام مراجعه به وب‌سایت شما دچار مشکل خواهند شد.
تصاویر و فایل‌های جاوا اسکریپت دو عامل مهم در افزایش حجم وب‌سایت هستند.
نکته: استفاده از تصاویر فشرده‌سازی شده، کاهش فایل‌های جاوا اسکریپت از چند فایل به یک فایل و کاهش حجم دانلود با استفاده از Gzip می‌تواند در کاهش اندازه صفحات یک وب‌سایت مؤثر واقع شود.

برای بهینه‌سازی اندازه وب‌سایت خود می‌توانید از ابزارهای بهینه‌سازی فایل‌های جاوا اسکریپت، ابزار کاهش حجم کد های CSS و ابزار بهینه‌سازی تصاویر استفاده نمایید.

مدت‌زمان بارگذاری

مهم‌ترین عامل در افزایش Bounce Rate یا نرخ پرش، پایین بودن سرعت بارگذاری صفحات است که باعث می‌شود کاربر سایت را ترک کند.

سرعت بارگذاری سایت نقش زیادی در افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو داشته دارد.

کد نویسی غیراستاندارد، مشکلات سرور، اشکالات شبکه، حافظه کش (حافظه پنهان)، تعداد فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت، کدهای تبلیغاتی و… می‌تواند باعث افزایش مدت‌زمان بارگذاری وب‌سایت شما شوند.

برای فعال‌سازی حافظه کش می‌بایست کدهای زیر را به فایل htaccess. اضافه نمایید.

زبان وب‌سایت

استفاده از متاتگ زبان به موتورهای جستجو کمک می‌کند محتوای وب‌سایت شمارا بهتر و کامل‌تر درک نمایند. توصیه‌هایی برای وب‌سایت‌های چندزبانه:

 • تعریف زبان مورداستفاده در کد HTML
 • مشخص کردن زبان در آدرس وب‌سایت (مثال: http://example.com/fa/category)

زبان وب‌سایت را می‌توان مطابق نمونه زیر تعریف نمود.

حریم خصوصی ایمیل

قرار دادن لینک ایمیل به‌صورت خوانا در وب‌سایت باعث می‌شود ربات‌های اسپمر آدرس وب‌سایت شمارا در لیست خود ثبت نموده و ایمیل‌های ارسالی شما برای کاربران در پوشه Spam قرار گیرد.

برای جلوگیری از این مورد می‌توانید ایمیل ها را به‌صورت تصویری یا ناخوانا برای ربات‌های اسپمر روی سایت قرار دهید.

مثال ۱: Design[AT]hostiran[DOT]net

مثال ۲: حریم خصوصی ایمیل

جستجوی ایمن

استفاده از روش فیشینگ (Phishing) و وجود فایل‌های مخرب بر روی سایت باعث می‌شود موتورهای جستجو محتوای آن وب‌سایت را در نتایج خود نمایش ندهند و مرورگرها آن را به‌عنوان یک سایت مخرب در نظر گرفته و مانع از نمایش سایت خواهند شد.

روش فیشینگ

ترفندهای افزایش سرعت

عوامل مختلفی می‌تواند باعث افزایش سرعت یک سایت شوند. این عوامل عبارت‌اند از:

 • ترکیب فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت در قالب یک فایل
 • کاهش حجم فایل‌های جاوا اسکریپت با استفاده از ابزار کاهش حجم کدهای جاوا اسکریپت
 • کاهش حجم فایل‌های CSS با استفاده ابزار کاهش حجم کد های CSS
 • حذف جدول‌های تودرتو
 • انتقال Inline style به فایل CSS اصلی سایت
 • فعال‌سازی Gzip
 • استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN-Content Delivery Network)

بررسی ابزارهای آنالیز بازدید

این بخش بررسی می کند که آیاگوگل انالاتیکس برروی وب سایت شما نصب شده است یا خیر.

استفاده از ابزارهای قدرتمند آنالیز وب‌سایت Google Analytics به شما کمک می‌کند آمار دقیقی را از رفتار کاربران سایت خود به دست آورید.

اعتبار سنجی W3C

به‌طور کل هدف w3c ایجاد استاندارهایی برای طراحی وب‌ سایت است تا وب‌سایت‌ها در تمامی مرورگرهای سراسر دنیا سازگار باشند.

Doc Type

Doctype مشخص می‌کند که در زیرساخت فنی صفحه از چه استانداری استفاده‌شده است. استفاده از زبان نشانه‌گذاری HTML5 تا حد زیادی به بهینه‌سازی و سئوی وب‌سایت شما کمک می‌کند.

کدگذاری (Encoding)

کدگذاری درست صفحات کمک می‌کند موتورهای جستجو داده‌های وب‌سایت شمارا بهتر تجزیه‌وتحلیل نمایند و احتمال نمایش اشتباه متن در مرورگرها کاهش یابد.

برای کدگذاری فارسی نمونه کد HTML زیر را در قسمت <head> وب‌سایت قرار دهید.

تست فشرده‌سازی GZIP

پیش از خرید سرویس هاستینگ می‌بایست به فعال بودن قابلیت Gzip توجه نمود. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا حجم وب‌سایت خود را کاهش دهید.

برای این کار وارد cPanle شوید، سپس در بخش Software and Services روی Optimize Website کلیک کنید.

فعالسازی Gzip

پس از ورود همان‌طور که مشاهده می‌کنید دو گزینه compress all content و compress the specified MIME types و یک فضای متنی جهت مشخص کردن MIME Type های انتخابی وجود دارد می‌توانید گزینه مدنظر خود را انتخاب نموده و روی گزینه Update Settings کلیک کنید تا فشرده‌سازی محتویات سایت انجام شود. با انتخاب گزینه compress all content تمامی فایل‌های شما فشرده می‌شود و با انتخاب compress the specified MIME types فایل‌هایی که MIME های آن‌ها را مشخص نموده‌اید زیپ می‌شود.

فعال کردن Gzip

صفحات ایندکس شده در موتورهای جستجو

به‌روزرسانی مداوم سایت می‌تواند تعداد صفحات ایندکس شده در موتورهای جستجو را افزایش دهد.

استفاده از سرورهای قدرتمند برای میزبانی سایت، به شما کمک می‌کند صفحات وب‌سایتتان با سرعت بیشتری در موتورهای جستجو ایندکس شود.

ساخت نقشه سایت و ساخت فایل Robots.txt باعث می‌شود صفحات وب‌سایت شما با سرعت بیشتری در موتورهای جستجو ایندکس شود.

شبکه‌های اجتماعی

به‌طورکلی هر سیگنالی که از شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص توییتر و گوگل پلاس دریافت می‌گردد خوب است و تا حد بسیار زیادی بر رتبه سایت تأثیرگذار است.

منظور از سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی می‌تواند هر چیزی باشد که درون یک Social Network به نفع شما اتفاق می‌افتد، این سیگنال می‌تواند بک لینک، لایک، اشتراک‌گذاری مطالب و … باشد. ساخت حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تا حد زیادی به بهبود سئوی وب‌سایت شما کمک نماید. بیشتر وب‌سایت‌های موفق درزمینه سئو در شبکه‌های اجتماعی زیر دارای یک صفحه اختصاصی هستند.

راهنمای جامع استفاده از ابزار بهینه‌ سازی وب‌ سایت هاست ایران

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

10 دیدگاه برای “راهنمای جامع استفاده از ابزار بهینه‌ سازی وب‌ سایت هاست ایران

 • امین بروغنی says:

  سلام
  اول تشکر میکنم از وبسایت و امکانات خوبی که به رایگان برای عموم فراهم کردید
  دوما ی سوال دارم و اون اینه که آیا با تغییر سیاست های گوگل شما هم آنالیز هاتون رو تغییر میدین و اینقدر آپدیت هستین که ما به نتایج شما بسنده کنیم؟؟؟؟

  Reply
 • فروش بلبرینگ says:

  خیلی خوبه اما من با اینکه سایتم از نظر سئو از رقبا بهتره اما از نظر رتبه پایین ترم
  البته قبلا لینک اول بودم

  Reply
  • دپارتمان آموزش هاست ایران says:

   پارامتر های متفاوتی در رتبه تاثیر گذار است.
   علاوه بر SEO On-Page فاکتور های قدمت سایت، میزان بازدید، Time On Site و … همینطور فاکتور های Off-Page نیز تاثیر گذار هستند.
   بطور کل رقابتی وجود دارد که در آن پارامتر های بسیار زیادی تاثیر دارند.

   Reply
 • دانلود زیرنویس فارسی says:

  واقعا کارتون عالیه که همچین سیستم خوبی رو رایگان در اختیار عموم مردم قرار داده اید . از هاستتون هم استفاده میکنم و راضی هستم ،مرسی تیم هاست ایران

  Reply
 • درود
  وقت بخیر

  خصوصیت alt رو باید کجا و چطوری وارد کنم ؟
  برای همه تصاویر باید بنویسم یا کد بالا در هدر سایت وارد کنم کافیه ؟

  Reply
 • سلام و خسته نباشید . بسیار سایت مفید و پر کاربردی دارید .
  امیدوارم که نتایج مثبتی از کارتون دریافت کنید و اون حس خوب رو به یوزر انتقال بدین <3
  بخش ابزار هاتون خیلی خوبه دوستان . ممنونم بازم

  Reply
 • سلام. شما آموزش آنلاین یا دانلودی هم دارید بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را؟ اگر بله، هزینه اش چقدره؟

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60  +    =  65