مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » چگونه صفحه Coming soon یا به زودی برای وب‌ سایت طراحی کنیم؟
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
توسعه وب طراحی و توسعه طراحی وب

چگونه صفحه Coming soon یا به زودی برای وب‌ سایت طراحی کنیم؟

اگر قصد دارید برای خودتان طراحی وب سایت انجام دهید، پس به دنیای دارندگان وب‌سایت و دردسرهای آن خوش‌آمدید. حتی اگر تیمی حرفه‌ای متشکل از طراحان متعدد در حال آماده‌سازی وب‌سایتتان هستند، همچنان ممکن است که این روند طولانی شود و مجبور شوید ماه‌ها تا زمان انتشار سایت صبر کنید. به همین خاطر طراحی صفحه Coming Soon یا به‌ زودی می‌تواند ایده مناسبی باشد.

دلایل دیگری هم برای طراحی و استفاده از صفحه به‌ زودی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱ – نمایش صفحه Coming soon بهتر از آن است که پیام “این دامنه به فروش رسیده است” به نمایش درآید.

۲ – نمایش صفحه Coming soon فرصت مناسبی برای گردآوری آدرس ایمیل کاربران است.

۳ – باعث می‌شود کاربران و بازدیدکنندگان پیش از آغاز به کار وب‌سایت با شما آشنا شوند. اگر آن‌ها با پروژه شما آشنا شوند، راحت‌تر می‌توانند از فعالیت‌هایتان حمایت کنند.

۴ –صفحه Coming soon روزشمار وب‌سایت شما را آغاز می‌کند. درحالی‌که مشغول طراحی و آماده‌سازی صفحه‌ها هستید، وب‌سایتتان وارد سامانه موتورهای جستجو می‌شود.

۵ – اگر صفحه فرود یا Landingpage به‌اندازه کافی جالب طراحی شود، می‌تواند فرصت مناسبی فراهم کند و فراگیر شود.

صفحه به‌ زودی باید به شکلی طراحی شود که کاربر و بازدیدکننده بتواند با مشاهده آن طراحی احتمالی وب‌سایت و محتوای درون آن را پیش‌بینی کند. از طرفی متأسفانه هیچ‌کس آن‌قدر که باید شایسته نیست و نمی‌تواند تأیید کند که صفحه به‌ زودی وب‌سایتتان خوب طراحی‌شده است یا خیر.

نکته: برخی مثال‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، قبلاً فعال نبودند و تنها صفحه به‌ زودی در وب‌سایتشان به نمایش درآمده بود؛ اما حالا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و صفحه به‌ زودی هم غیرفعال شده است.

اینفوگرافیک بسازید

اینفوگرافیک‌ها اطلاعات را به‌صورت بصری به نمایش می‌گذارند و جذابیت بیشتری هم دارند. همچنین به نظر می‌رسد که یادآوری اطلاعات از اینفوگرافیک‌ها برای کاربران آسان‌تر باشد. اگر خوش‌شانس باشید، توجه کاربر با دیدن اینفوگرافیک ظرف مدت ۲ تا ۳ جلب می‌شود و روند خواندنش هم باعث می‌شود که بیشتر در وب‌سایت شما بماند.

در طراحی اینفوگرافیک باید از اطلاعات و محتوای جالب استفاده کنید و علاوه بر آن همچنین عناصر گرافیکی مناسب به کار ببرید تا کاربر را به خود جذب کند. در ادامه به برخی صفحه‌های فرود با اینفوگرافیک مناسب اشاره می‌کنیم.

Zaarly

Zaarly

از عناصر کوچک و متعددی در طراحی این صفحه بهره گرفته‌شده است و می‌توان ساعت‌ها به آن‌ها نگاه کرد و سرگرم شد. این طراحی سرگرم‌کننده همچنین الهام‌بخش هم قلمداد می‌شود. علاوه بر این عناصر جذاب، ویدیوی کوتاه دیگری هم در این صفحه طراحی‌شده است که به کاربران کمک می‌کند بیشتر باهدف آینده وب‌سایت آشنا شوند.

۵minSites

 

5minSitesاین صفحه Coming soon جالب و اصیل به‌نوعی برای همراهی کردن کاربران تا اتمام طراحی نهایی وب‌سایت به شمار تهیه‌شده است. کاربران می‌توانند آدرس ایمیل خود را در جعبه مخصوص درون landingpage وارد کنند تا هر زمان که وب‌ سایت نهایی در دسترس قرار گرفت، مطلع شوند.

Revelation Concept

Revelation Concept

صفحه Coming soon این شرکت طراحی و توسعه وب کاملاً شبیه اینفوگرافیک به نظر می‌رسد. حتی می‌توان ادعا کرد که اینفوگرافیک آن‌ها مفهومی طراحی‌شده است.

طراحی و قالب‌بندی

احتمالاً تابه‌حال بارها با صفحه‌های به‌ زودی در وب‌سایت‌های مختلف مواجه شده‌اید که از نظرتان اصلاً مناسب و سرگرم‌کننده طراحی نشده‌اند. اصلاً نمی‌خواهیم این وب‌سایت‌ها را نام ببریم یا تصویری از کارشان به نمایش بگذاریم؛ بهتر است دلایل‌ را برایتان تشریح کنیم تا متوجه شوید که چرا طراحی آن‌ها مناسب نیست. برای مثال، رنگ‌هایی که برای پس‌زمینه و همچنین متن درون صفحه Coming soon انتخاب‌شده بودند، اصلاً نبودند و کاربر عملاً نمی‌توانست آن‌ها را بخواند.

در برخی صفحه‌ها هم شاهد هستیم که آیکون و لینک شبکه‌های اجتماعی مختلف تعبیه‌شده‌اند. البته طراحی و تعبیه این لینک‌ها تصمیم مناسبی است، اما فاصله میان آن‌ها و طراحی بصری‌شان هم اهمیت ویژه‌ای دارد و نباید این آیکون‌ها را بیش‌ازحد به یکدیگر چسباند یا آن‌قدر میان آن‌ها فاصله ایجاد کرد که تصور شود جای آیکون دیگری میانشان خالی است. مورد دیگر هم در ارتباط با طراحی آیکون پرنده شبکه اجتماعی توییتر با علامت حباب گفتگو بالای سر آن است که پایین صفحه طراحی‌شده و اصلاً مشخص نیست هدف از تعبیه آن چیست.

۳ نکته مهم

مواردی که پیش‌تر درباره طراحی نامناسب به آن‌ها اشاره کردیم، ممکن است نتیجه طراحی توسعه‌دهندگان وب بدون همکاری با طراحان و اجرای آزمایش‌های عمومی بوده باشند. توسعه‌دهندگان وب معمولاً با ذهن تحلیل‌گرشان عمل می‌کنند و کمتر متوجه نمای ظاهری محصول از دیدگاه عموم کاربران هستند. این نکته‌های بصری عمومی شامل موارد مهمی هستند که در ادامه درباره‌شان توضیح می‌دهیم:

۱ – رنگ‌ها

اگر نمی‌توانید درباره ترکیب مناسب رنگ‌ها تصمیم‌گیری کنید، از ابزارهای رایگان برای آزمون آن‌ها در کنار هم کمک بگیرید. از همین ترکیب‌های مناسب در طراحی صفحه به‌ زودی و همچنین همه صفحه‌های وب‌سایت استفاده کنید.


مقاله مرتبط: ١٢ وب سایت کاربردی برای انتخاب رنگ بندی مناسب


۲ – فراخوان (Call to Action)

طراحی و تعبیه فراخوان در صفحه‌های وب‌سایت بسیار مهم است اما نباید موارد متعدد و مختلف را در یک فراخوان تعبیه کنید. سعی کنید طراحی فراخوان را کاملاً ساده در نظر بگیرید. برای مثال طراحی فرمی ساده و کوتاه برای درخواست از کاربران به‌منظور عضویت در خبرنامه یا درج آدرس ایمیل کافی است.


مقاله مرتبط: ٥ تکنیک برای طراحی بهتر دکمه CTA


۳ – آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی

کسب‌وکارهای مدرن باید در شبکه‌های اجتماعی هم حضور فعال داشته باشند. کاربران انتظار دارند شما در فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی محبوب حساب کاربری داشته باشند. علاوه بر این اگر صفحه به‌ زودی وب‌سایت شما به‌اندازه کافی جالب طراحی‌شده باشد، ممکن است کاربران به‌صورت خودجوش آن را در شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.


مقاله مرتبط: اندازه تصاویر شبکه‌ های اجتماعی : راهنمای اندازه مناسب تصاویر برای هر شبکه


مشتریان را جذب کنید

جذب مشتری اصلاً کار آسانی نیست، اما اگر بتوانید از ایده‌های وب‌سایت آینده خود بدین منظور استفاده کنید، توجه مشتریان را هم جلب خواهید کرد.

برای مثال، یکی از طراحان وب برای صفحه فرود بلاگ تصاویر شخص خود از برخی عکاسان تقاضا کرد که به او اجازه دهند از آثار آن‌ها در طراحی این صفحه استفاده کند. حدوداً ۳۰% از این عکاسان به او اجازه ندادند و حتی برخی اصلاً به درخواستش پاسخ ندادند. از طرفی برخی دیگر موافقت کردند تا طراح از آثار آن‌ها برای بهبود طراحی صفحه خود بهره ببرد. درواقع استفاده از این تصاویر توانست به طراحی مناسب صفحه فرود کمک و بدین ترتیب توجه کاربران را به خود جلب کند.

PhotoDoto

PhotoDoto

هفت تصویر مختلفی که روی میز دیده می‌شوند، توسط دارنده رسمی و قانونی حق نشرشان ارائه‌شده‌اند و می‌توانید با بزرگنمایی تصویر جزئیات هرکدام را تماشا کنید.

صفحه فرود پیش‌رو درواقع صفحه به‌ زودی است و در فهرست هدف سایت آن نوشته شده که قصد دارد فعالیت خود را پس از عضویت هزارمین کاربر آغاز کند. این وب‌سایت PhotoDoto نام دارد و طراحی فراخوان آن از کاربر برای عضویت دعوت می‌کند.

Ask-e Soluzio Infor

Ask-e Soluzio Infor

طراحی این صفحه شبیه یک صفحه وب جعلی یا ناتمام به نظر می‌رسد. این طراحی ساده است اما همچنان مفهوم موردنظر طراح را به‌خوبی منتقل می‌کند. علاوه بر این، فراخوان عضویت در این وب‌سایت شما را قادر می‌سازد تا پیشنهادها و پرسش‌هایتان را هم به سازندگان ارسال کنید.

CGlelo

CGlelo

در این صفحه به‌ زودی اعلام‌شده است که اولین فروشگاه اینترنتی هند به‌ زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند، اما به محصولاتی که توسط آن به فروش می‌رسند اشاره‌ای نکرده است. همچنین شمارشگری هم در این صفحه طراحی‌شده است که مدت‌زمان باقی‌مانده تا آغاز به کار وب‌سایت را نشان می‌دهد.

علاوه بر این موارد، اسلایدر دیگری در قسمت پایین صفحه فرود همان‌جا که آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی به‌صورت پیش‌فرض نمایش داده می‌شوند، طراحی‌شده است. فرم مخصوص عضویت هم با انتخاب پیکان‌های چپ و راست در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

Squidchef

Squidchef

صفحه فرود این وب‌ سایت بارنگ‌های جالب و شاد و همچنین طراحی گرافیکی سرگرم‌کننده به‌خوبی توانسته است به بازدیدکنندگان نشان دهد که Squidchef قرار است پس از آغاز فعالیت چه محتوایی را به کاربران خود ارائه دهد.

Accentuate

Accentuate

به بسته آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی مختلف که در گوشه پایین سمت راست طراحی‌شده‌اند توجه کنید. این شرکت در شبکه‌های اجتماعی مختلفی حضور دارد و همین موضوع را باید یکی از نقاط قوتش قلمداد کرد. حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی مختلف یکی از نشانه‌های اعتماد به کسب‌وکارهاست که مخصوصاً فروشگاه‌های اینترنتی باید به آن توجه کنند.

Shabithishan

Shabithishan

به برچسب‌های بامزه ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی در این صفحه توجه کنید. نمای روستایی و زنگ‌زده پلاک روی در حس آشنای کلاسیک خانه را به کاربر القا می‌کند. این طراحی به‌گونه‌ایست که به نظر می‌رسد طراح آن هرلحظه می‌تواند در دسترس باشد و کاربر قادر خواهد بود با او صحبت کند.

BetterBlogger

BetterBlogger

BetterBlogger حس مرموز بودن را با خود به همراه دارد. با توجه به‌عنوان وبلاگ و همچنین تصویر اسکرین شاتی که در آن طراحی‌شده است، به‌خوبی می‌توان حدس زد که محتوای نسخه نهایی‌اش چه خواهد بود.

احساسات کاربر را هدف بگیرید

آیا تصور می‌کنید که افراد در تصمیم‌گیری‌هایشان تنها از عقل و منطق خود پیروی می‌کنند؟ اشتباه نکنید؛ ما در تصمیم‌گیری‌هایمان بیش از هر چیز به احساسات و عواطف وابسته هستیم. کاربران تمایلی ندارند آدرس ایمیلشان را در وب‌سایت‌هایی که ادعا می‌کنند با خود معجزه می‌آورند و حتی هنوز کاملاٌ فعال نشده‌اند وارد کنند و در آن‌ها عضو شوند. آن‌ها باید در دوره پیش از آغاز فعالیت وب‌سایت شما به‌اندازه کافی برای عضویت انگیزه داشته باشند.

اگر موفق شوید کاربران را وادار کنید در دوره فعالیت صفحه به‌ زودی درباره شما صحبت کنند، به موفقیت نزدیک شده‌اید. شما باید بتوانید حس کنجکاوی بازدیدکنندگان را برانگیزانید.

اپلیکیشن Blue Bird

Blue Bird app

طراحی تخم شکسته آبی این پیام را به مخاطب القا می‌کند که به‌ زودی اپلیکیشن تازه‌ای معرفی خواهد شد؛ هرچند به‌درستی به نام و مشخصات این اپلیکیشن اشاره نشده است.

Blogger Jet

Blogger Jet

صفحه به‌ زودی Blogger Jet احتمالاً ساده‌ترین نوع طراحی را به نمایش می‌گذارد. در این صفحه تنها پیام و جعبه‌ای برای واردکردن آدرس ایمیل طراحی‌شده است.

ChoicePunch

ChoicePunch

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ آیا زندگی الزاماً باید آن‌قدر پیچیده باشد؟ نمایش تصویر زنی سردرگم در ایستگاه قطار شهری (که روتین کسل‌کننده زندگی را نشان می‌دهد) کاربران را قادر می‌سازد با این زن احساس همدردی و نزدیکی کنند.

Dead Celeb Jokes

Dead Celeb Jokes

همه ما عاشق لطیفه و کمدی هستیم. این صفحه به‌ زودی که به‌صورت دستی طراحی و نقاشی شده است ثابت می‌کند که رویکرد خلاقانه بهترین شانس طراحان در جذب مخاطبان است.

سخاوتمندانه رفتار کنید

اگر چیز ارزشمندی دارید، آن را با مردم به اشتراک بگذارید. کاربران همواره از دریافت محصول رایگان و انواع خدمات انحصاری خوشحال می‌شوند. انتخاب این موضوع به تصمیم شما بستگی دارد و باید انتخاب کنید که مایل هستید آدرس ایمیل کاربران را در مقابل ارائه کدام خدمات و محصولاتتان از آن‌ها بگیرید. این محصولات رایگان برای مثال می‌توانند کتاب الکترونیکی، بسته‌ای شامل برخی موارد رایگان، دسترسی رایگان به پایگاه‌های ویژه اطلاعاتی و یا اقلام دیگر باشند.

در انتخاب این بسته‌ها و هدایای رایگان ابتدا باید به این موضوع دقت کنید که مشتریان و کاربرانتان به چه چیزهایی نیاز دارند و همان‌ها را در اختیارشان بگذارید.

Gimmr

Gimmr

این صفحه به‌ زودی از طراحی جالب‌توجهی بهره می‌برد و شما را قادر می‌سازد در سه مرحله بسیار ساده آواتار Gimmr بسازید و آن را دانلود کنید. کاربران اینترنت از دست‌کاری تصاویر و ویرایش آن‌ها لذت می‌برند. به همین خاطر پیشنهاد وب‌سایت Gimmr با استقبال مواجه خواهد شد.

Sweet

Sweet

به این صفحه فرود نگاه کنید. آب‌نباتی که در حال لرزش است و تصویر لوگو را هم به نمایش می‌گذارد؛ لینک مستقیم به‌حساب کاربری توییتر و همچنین فرم ثبت‌نام و عضویت مواردی هستند که در صفحه به‌ زودی این وب‌سایت طراحی ‌شده‌اند. همه کاربرانی که فرم عضویت را تکمیل و ارسال می‌کنند می‌توانند نسخه آزمایشی این اپلیکیشن را هم دریافت و نصب کنند. تنها مشکل در این صفحه زیبا این است که اپلیکیشن آن هنوز منتشر نشده؛ اما به‌جز این مورد همه‌چیز مناسب و جالب دیده می‌شود.

Moocup

Moocup

این صفحه به‌ زودی هم شما را به‌عنوان کاربر قادر می‌سازد به نسخه آزمایشی اپلیکیشن دسترسی پیدا کنید. طراحی آن‌هم بسیار خلاقانه و پویا به نظر می‌رسد و بسیاری از کاربران ممکن است علاقه‌مند باشند چنین ماگ زیبایی با رویه‌ای از جنس خز داشته باشند.

Filtered Language

Filtered.Language

اشعار، داستان‌های کوتاه، مقاله‌ها، تصاویر و انواع آثار هنری خود را برای انتشار در آینده به ما ارسال کنید. ما هم پس از آغاز فعالیت وب‌سایت شما را مطلع خواهیم کرد.

The Pink Penguin

The Pink Penguin

تم رایگان iGoogle می‌خواهید؟ به‌ زودی در اینجا قرار می‌گیرد؛ اما برای دریافت آن باید ابتدا اینجا ثبت‌نام کنید.

منبع hongkiat.com
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه