شما هم از آن دسته افرادی هستید که کسب‌وکار دلخواه‌شان را راه‌اندازی کرده‌اند، اما میزان فروش پایین ناامیدشان کرده است؟ آیا مایل هستید تعامل متقابل با کاربران را افزایش دهید یا تازه‌ترین اخبار روز در حیطهٔ فعالیتتان را با آن‌ها در میان بگذارید؟ آیا تازه قصد کرده‌اید کسب‌وکار خودتان را تأسیس کنید، اما نمی‌دانید کدام استراتژی درزمینهٔ بازاریابی ایمیلی را به‌کار گیرید؟ بازاریابی ایمیلی می‌تواند در هرکدام از این شرایط متفاوت به کارتان بیاید.

بازاریابی ایمیلی بخشی از بازاریابی اینترنتی است و شما را قادر می‌سازد به کمک ارسال ایمیل با مشتریانتان ارتباط مؤثر برقرار کنید.

اجرای استراتژی بازاریابی ایمیلی مخصوصاً برای کسب‌وکارهای کوچکی که بودجهٔ محدودی برای برنامه‌های تبلیغاتی و ترویجی در اختیاردارند، مزایای متعددی با خود به همراه می‌آورد.

۱ – مشتریان ایمیل را به سایر کانال‌های ارتباطی ترجیح می‌دهند

شناس شدن در نظر مشتریان دشوارتر از آن است که تصور می‌کنید. ممکن است برای این منظور که کاربران بیشتری با برند و کسب‌وکارتان آشنا شوند از تبلیغات نمایشی، جستجویی، SMM، SEO و سایر ابزارها استفاده کنید؛ اما بهتر است بدانید که براساس یافته‌های تحقیقاتی مؤسسه MarketingSherpa حدوداً ۷۲% از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند محتوای تبلیغاتی پروموشن‌های مختلف را از طریق ایمیل دریافت کنند. تنها ۱۷% دیگر مایل هستند از طریق تماس تلفنی یا شبکه‌های اجتماعی با آن‌ها ارتباط برقرار شود. همچنین مشتریان نسبت به تبلیغات تلویزیونی از خود تمایلی نشان نمی‌دهند. باتوجه به این آمارها به‌خوبی می‌توان نتیجه‌گیری کرد.


مقاله مرتبط: استراتژی مؤثر برای ایمیل مارکتینگ


مشتریان ایمیل را به سایر کانال‌های ارتباطی ترجیح می‌دهند

ارتباط ایمیلی با مشتریان بسیار آسان است؛ زیرا:

مشتریان می‌توانند ایمیل را بدون حواس‌پرتی دریافت کنند.

مشتریان می‌توانند ایمیل‌های دریافتی خود را در هر زمان و مکانی که مایل هستند دوباره و چندباره مرور کنند و بخوانند.

مشتریان همواره متوجه هستند که ایمیل‌هایشان از سوی چه کسی ارسال‌شده است.

۲ – مشتریان و کاربران موبایلی از آن شما هستند

بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر موبایل در جهان وجود دارد! و باتوجه به نتایج تحقیقات IDC که با حمایت فیس‌بوک اجراشده است، مرور و چک کردن ایمیل رایج‌ترین فعالیت کاربران موبایلی به شمار می‌رود. کاربران موبایل چک کردن صندوق ورودی ایمیل خود را به‌مرور خبرها و فید فیس‌بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی هم ترجیح می‌دهند. به همین خاطر طراحی و اجرای کمپین بازاریابی ایمیلی برای کسب‌وکارتان منطقی به نظر می‌رسد. علاوه بر این، بازاریابی ایمیلی شمارا قادر می‌سازد تا به کاربران سایر دستگاه‌ها مانند تبلت هم دسترسی یابید. البته در این شرایط باید حتماً به سازگاری و تطابق محتوا در دستگاه‌های مختلف اهمیت دهید.

مشتریان و کاربران موبایلی از آن شما هستند

۳ – بازاریابی ایمیلی مؤثر و مقرون‌به‌صرفه است

اجرای کمپین بازاریابی ایمیلی در مقایسه با بازاریابی مستقیم یا تبلیغات نمایشی مقرون به‌صرفه‌تر است. بر اساس ادعای منابع مختلف نرخ بازگشت سرمایه در این روش معادل ۳۸۰۰% است.

شما می‌توانید به کمک قالب‌های پیش‌فرض رایگان یا بسیار ارزان‌قیمت ایمیل شخصی‌سازی‌شده خود را تنها در چند دقیقه طراحی و ایجاد کنید. علاوه بر این، بسیاری از خدمات ارائه‌دهنده ایمیلی مانند MailChimp، Capmaign Monitor، Marketo و سایر ارائه‌دهندگان به شما اجازه می‌دهند هزاران ایمیل را روزانه طراحی و ارسال کنید. شما می‌توانید خدمات این ESP ها را امتحان و بهترین را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید کمپین بازاریابی ایمیلی کسب‌وکارتان را خودتان طراحی و اجرا کنید، از آژانس‌های بازاریابی کمک بگیرید. البته این خدمات گران‌قیمت هستند، اما در مقابل مطمئن خواهید بود که کمپین‌تان توسط کارشناسان خبره اداره می‌شود.

۴ – بازاریابی ایمیلی می‌تواند بازدیدکنندگان وب‌سایت را به مشتری تبدیل کند

مشترکان خبرنامه ایمیلی معمولاً زمان بیشتری را در وب‌سایت شما می‌مانند و ممکن است محصول یا خدمات متعددی را از شما خریداری کنند. این ترافیک ورودی قطعاً مرتبط و مفید قلمداد می‌شود و بدین ترتیب احتمال افزایش نرخ تبدیل هم افزایش می‌یابد.


مقاله مرتبط: نحوه ارسال ایمیل هایی که مشترکان شما دوست خواهند داشت


شما می‌توانید به کمک این موارد و موضوع‌ها با کاربران ایمیلی ارتباط برقرار کنید:

پروموشن‌های فروش

اخبار شرکت

اطلاعات مفید دربارهٔ خدمات و محصولات شرکت

بازاریابی محتوا

کمپین‌های قطره‌ای

ایمیل‌های مربوط به مناسبت‌های خاص و سایر رویدادهای مهم شخصی

ایمیل‌ها و رسیدهای سفارش

سایر انواع ایمیل‌ها

۵ – بازاریابی ایمیلی آگاهی از برند را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد وفاداری مشتری می‌شود

ایجاد ارتباط مؤثر و نزدیک با افرادی که آن‌ها را به‌خوبی نمی‌شناسید، دشوار است؛ اما بازاریابی ایمیلی این مهم را میسر می‌سازد. اگر اطلاعات ارزشمندی را در قالب ایمیل برای کاربران ارسال کنید، آن‌ها هم شما را بیش‌ازپیش ارزشمند و مهم قلمداد می‌کنند و همچنین سرانجام به مشتریانی وفادار تبدیل خواهند شد که می‌توانند حامی برندتان باشند.

ارسال ایمیل و ارائه پیشنهاد تخفیفی ویژه به کاربران در مناسبت‌های خاص و شخصی مانند سالگرد تولدشان می‌تواند به ایجاد و حفظ ارتباط دوسویه با آن‌ها کمک کند. بهتر است ارتباط خود را با کاربران حفظ کنید و برای آن‌ها سودمند باشید.

چرا کسب‌وکارتان به بازاریابی ایمیلی نیاز دارد؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85  +    =  90