مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » بازاریابی » نحوه ارسال ایمیل هایی که مشترکان شما دوست خواهند داشت
بازاریابی سئو و بهینه سازی سایت طراحی و توسعه کسب و کار

نحوه ارسال ایمیل هایی که مشترکان شما دوست خواهند داشت

چگونه ایمیل‌هایی موردعلاقه دنبال کنندگان ارسال کنیم

برای توسعه کسب‌وکار قدرتمند، باید رابطه خوب با مشتری را توسعه داد. این تنها به معنای افزایش کیفیت محصول و خدمات نیست، هدف کسب‌وکار خوب با فروش و یا عرضه خدمات به پایان نمی‌رسد، این نقطه تازه شروع داستان است!

برای رسیدن به موفقیت باید با مشتریان در ارتباط بود و سعی کرد خدمات یا محصولات نزدیک به سلیقه آن‌ها را پیشنهاد داد. ارسال ایمیل‌های خبرنامه یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها برای حفظ این ارتباط است.

این روش شاید از دید بسیاری از فعالان کسب‌وکار روشی بسیار کلیشه‌ای باشد، ولی نکته‌ای که خبرنامه شمارا از سایر کسب‌وکارها متمایز می‌کند، طراحی آن است، طراحی که در آن نیاز مشتری در نظر گرفته می‌شود.

هرروز هزاران خبرنامه به ایمیل همه ما ارسال می‌شود، مشتری چگونه باید میان انبوهی از ایمیل‌ها، ایمیل شرکت شمارا انتخاب کند؟ با یک طراحی خوب مشتریانتان را تشویق کنید تا شمارا انتخاب کنند و با این روش میزان فروشتان را افزایش دهید.

اما چگونه با یک خبرنامه الکترونیکی ساده، مشتری را مشتاق و راضی کنیم؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤال را دریافت کنید.

موضوعی جذاب انتخاب کنید

انتخاب موضوع ایمیل

بسیاری از کاربران روزانه بیش از ۱۴۰ ایمیل خبرنامه دریافت می‌کند! در میان انبوهی از ایمیل‌ها، کاربر جذاب‌ترین و خواندنی‌ترین ایمیل را انتخاب می‌کند. این تصمیم معمولاً در نگاهی بسیار اجمالی گرفته می‌شود، پس باید عنوانی جذاب انتخاب کرد تا مخاطب در اولین نگاه جذب شود.

حالا کاربر عنوان مقاله را خوانده و تصمیم به خواندن کل مطلب گرفته است، اگر محتوای اصلی ارتباط زیادی با عنوان نداشته باشد، مخاطب دیگر به شما و وب‌سایتتان اطمینان نمی‌کند.


مقاله مرتبط: استراتژی مؤثر برای ایمیل مارکتینگ


عنوان را بر اساس محتوای اصلی طراحی کنید، پس از جذب مخاطب با عنوان، باید با مطلب خواندنی و مفید او را در وب‌سایتتان نگه‌دارید. کافی است این موضوع کوچک را در ذهن داشته باشید و هیچ‌گاه برای جذب مخاطب بیشتر از عناوین نامربوط استفاده نکنید تا کاربر همیشه شمارا به‌عنوان اولین انتخاب در ذهن داشته باشد.

زمانی که subject line یا هدف اصلی مقاله‌تان را مشخص کردید و اطلاعات مختصری به مخاطب دادید، او را جذب می کنید تا درگیر شود. موضوع را کوتاه و مؤثر انتخاب کنید. می‌توانید از تحریک کردن احساسات مخاطب مثل حس نیاز، ضرورت برای تشویق کردن او به خواندن مطلبتان استفاده نمایید. شخصی کردن موضوع یکی از بهترین روش‌های جذب مخاطب است.

ساده باشید

موضوع ساده ایمیل

اطلاعات باید ساده و همه‌فهم باشد، فراموش نکنید که خواننده شما زمان زیادی برای خواندن مطالب ندارد. محتوا باید خلاصه باشد. استفاده از علائم نگارشی مثل ویرگول و… خواندن مطلب را ساده‌تر می‌کند.


مقاله مرتبط: ١٠ منبع خوب برای طراحی خبرنامه ایمیلی


از جملات کوتاه استفاده کنید، این مسئله باعث می‌شود تا محتوایتان ساده بماند. قبل از ارسال ایمیل‌ها با دقت آن‌ها را ویرایش کنید. اطلاعات غیرضروری، که به درد مخاطب نمی‌خورد را حذف کنید. رعایت این نکات باعث می‌شود تا ایمیل در عین کوتاه بودن، کاملاً مفید باشد.

گفتگویی را آغاز کنید

آغاز گفتگو در ایمیل

خبرنامه‌های که نگارشی دوستانه دارند، با مخاطب گفتگو می‌کنند و مطلبی برای خواندن و رد شدن را تحویل خواننده نمی‌دهند. زمانی که در حال نوشتن خبرنامه هستید، تصور کنید با دوستتان صحبت می‌کنید. اگر ردپایی از شخصیت در متن شما دیده شود، رابطه بهتری با مخاطب برقرار می‌شود.

زمانی که از لحن دوستانه استفاده می‌کنید، یک مکالمه را با مخاطب آغاز می‌کنید. همه ما دوست داریم تا اخبار را از یک دوست قابل‌اطمینان بشنویم، خوانندگان هم با دوستانتان تفاوتی ندارند.

محتوای مرتبط را پیشنهاد دهید

محتوای مرتبط در ایمیل

کاربر لذت می‌برد که خبرنامه او را به لینک‌های مرتبط با محتوای موضوع اصلی هدایت کند. برترین و مهم‌ترین اتفاقات در حیطه فعالیتتان را دنبال کنید و این موضوعات را به کاربر پیشنهاد دهید. پیشنهادهای خوب باعث می‌شود تا ارتباط میان شما و مخاطب حفظ شود.

بدون شک هدف اصلی از ارسال خبرنامه این است که مخاطب با دریافت ایمیل شما هیجان‌زده شود.۷۰ الی ۹۰ درصد از محتوای شما باید بر پایه اطلاعات باشد و خواننده را به بیشتر خواندن تشویق کند، با این روش خواننده به‌صورت خودکار مطالب را به اشتراک می‌گذارد و همین کار باعث بیشتر دیده شدن می‌شود.

دکمه CTA را واضح طراحی کنید

call to action

دکمه فراخوان، دکمه‌ای است که در تمام خبرنامه‌ها وجود دارد و وظیفه آن هدایت مخاطب به مرحله بعدی است. دکمه CTA وظایف متنوعی دارد، کاربر با فشردن این دکمه می‌تواند یک ویدئوکنفرانس را دنبال کند، وارد یک دوره آموزشی آنلاین شود، کتابی دانلود کند. درواقع این دکمه کاربر را به خرید محصول و یا استفاده از خدمات دعوت کند.

این دکمه به مخاطب می‌گوید که چگونه سریع‌تر به هدف اصلی خود برسد، به همین دلیل این دکمه باید در میان انبوهی از اطلاعات به‌خوبی و سریع دیده شود. از رنگ‌های روشن برای دکمه کال تو اکشن استفاده کنید.


مقاله مرتبط: ٥ تکنیک برای طراحی بهتر دکمه CTA


استفاده از کنتراست‌های زیاد برای بهتر دیده شدن دکمه CTA به‌شدت توصیه می‌شود.

به تصویر زیر دقت کنید، این تصویر یک قالب HTML ایمیل متعلق به Postcards را نمایش می‌دهد.

دکمه‌ها باید به‌راحتی مورداستفاده قرار بگیرند، این نکته تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد. بسیاری از کاربران ممکن از تلفن همراه به وب‌سایت‌ها دسترسی داشته باشند، پس دکمه باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد که در صفحه‌نمایش کوچک گوشی‌های هوشمند هم به‌راحتی دیده شود.

دکمه call to action را از سایر لینک‌های سایت مجزا کنید، با این کار کاربر بر روی لینک درست کلیک می‌کند.

کلماتی که بر روی دکمه CTA قرار می‌گیرند باید ساده و مختصر باشد، به کاربر بگویید چگونه کاری را انجام دهند و از کلمات اضافه بپرهیزید.

شخصی‌سازی کنید

شخصی سازی ایمیل

همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، خبرنامه درواقع گفتگویی میان شما و مخاطب است، باید ایمیل را با ادبیاتی دوستانه و گرم ارسال کنید.

زمانی که مشغول نوشتن هستید، خودتان باشید، ممکن است از سمت شرکت ایمیلی را ارسال کنید، این موضع نباید مانعی برای دوستانه بودن لحن شما باشد. خبرنامه‌ها معمولاً ادبیاتی غیرشخصی دارند و گویی از زبان شرکت صحبت می‌کنند. مخاطب باید سخنان را از زبان یک فرد بشوند، نه از زبان شرکت.

به خوانندگان فرصت پاسخگویی بدهید

پاسخ دادن به ایمیل

دعوت کردن مخاطب به مکالمه و برقراری ارتباط، در دو مرحله امکان‌پذیر است. خواننده ممکن است بخواهد به ایمیل شما پاسخ بدهد، با دادن این امکان به مخاطب، به‌راحتی ارتباطی در این میان برقرار می‌شود.

با ساخت یک ایمیل منحصربه‌فرد و خاص و ایجاد اطمینان در مخاطب، به‌راحتی با او ارتباط داشته باشید.

به سؤالات پاسخ دهید و از مشتریانتان حمایت کنید. دریافت بازخورد از مخاطب نه‌تنها به نفع شماست، بلکه باعث ایجاد انگیزه در می‌شود، این موضوع نشان می‌دهد که خوانندگان خبرنامه‌های شمارا با دقت مطالعه می‌کنند.

از آدرس‌های ایمیلی استفاده کنید که کاربر بتواند به آن‌ها مطلبی ارسال کند، با این کار نشان می‌دهید که علاقه دارید با مخاطب تعامل داشته باشید.

هیجان‌انگیز باشید

ایمیل های هیجان انگیز

خوانندگان خبرنامه‌های هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده را دوست دارند. یک ایمیل سرگرم‌کننده به هرچه بیشتر دیده شدن کمک می‌کند. این روند کاربر را تشویق می‌کند بر روی ایمیل بعدی هم کلیک کند و ارتباطش با وب‌سایت شمارا قطع نکند.

خلاقیت داشته باشید و با به اشتراک گذاشتن تجارب شخصی، شوخ طبعی و یا به اشتراک گذاشتن علایق و سلیقه‌ها به مخاطب نزدیک شوید.

تمام انرژی‌تان را در طراحی نشان دهید، این انرژی باید از طریق نقوش به مخاطب منتقل شود، استفاده از طرح‌های تکراری و کلیشه‌ای کاربر را زود خسته می‌کند. از طرح‌های مدرن استفاده کنید، چیزی که مخاطب دوست دارد ببیند و انگیزه خواندن مطلب را در او افزایش می‌دهد.

مخاطب را همیشه تشنه نگه‌دارید! در رابطه با مطالبی که قرار است در خبرنامه بعدی ارائه دهید، صحبت کنید و با استفاده از تیترها و طراحی‌های خوب، مخاطب را علاقه‌مند کنید. ایجاد علاقه بهترین روش است تا کاربر را به دنبال کردن خبرنامه‌هایتان تشویق کنید.

در رابطه با زمان‌بندی فکر کنید

زمانبندی ارسال ایمیل

در رابطه بازمان ارسال کردن خبرنامه‌ها تصمیم‌گیری کنید. هیچ قانون و زمان‌بندی مشخصی برای دریافت بهترین بازخورد وجود ندارد. می‌توانید خبرنامه‌هایتان را در روزهای مختلف هفته و یا فقط در تعطیلات آخر هفته ارسال کرده و سپس با بررسی بازخوردها بهترین زمان را انتخاب کنید.


مقاله مرتبط: چرا کسی ایمیل های شما را باز نمی کند؟


انتخاب یک روز و ساعت مشخص برای ارسال خبرنامه، روش ایده آلی است.

انتخاب زمان مناسب برای ارسال خبرنامه به عوامل زیادی ازجمله محدوده جغرافیایی فعالیت شما بستگی دارد. آیا مخاطبانتان افراد پرمشغله‌ای هستند؟ در منزل کار می‌کنند؟ خبرنامه شما بخشی از کار آن‌هاست و یا بیشتر جنبه سرگرم‌کننده دارد؟

عوامل زیادی در انتخاب زمان انتشار خبرنامه مؤثر است، با در نظر داشتن خطه موردنظر و قشر هدف، بهترین زمان را انتخاب کنید.

خلاصه

خبرنامه‌ها می‌توانند کسب‌وکار شمارا توسعه دهند و رابطه میان شما و مشتری را بهبود بخشد. زمانی که خبرنامه‌ای را برای مشتری خود ارسال می‌کنید، درواقع پیشنهاد شروع یک رابطه دوستانه و یک گفتگو را به او می‌دهید.

این موضوع یکی از مهم‌ترین راهبردهای بازاریابی است. برای دیده شدن باید با مشتری ارتباط داشته باشید. زمانی مشتریان وفادار خواهید داشت که پیشنهادهای دوستانه‌ای به او ارائه دهید و اطلاعات جدید را به‌خوبی به او توضیح دهید.

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه