گوگل در خلال ۲۰ سال گذشته انقلابی در نحوه دستیابی ما به منابع اطلاعاتی به وجود آورده. این کمپانی تقریباً تمام جنبه‌های دیگر زندگی ما همچون نحوه خرید و فروش کالا را هم دچار تغییر کرده است.

حقیقت این است که نتایج موتور جستجوی گوگل یا به‌اختصار SERP همیشه ویترین اصلی تمام برندهاست.

خاطرتان هست که نتایج جستجوی گوگل سال‌ها پیش به‌صورت ۱۰ لینک آبی‌رنگ به نمایش درمی‌آمد؟ امروزه گوگل به‌قدری پیشرفته شده که نتایج را به‌صورت چندرسانه‌ای، سازگار با انواع دستگاه‌های هوشمند و رابط کاربری فوق‌العاده شخصی‌سازی‌شده به شما نشان می‌دهد که حتی با فرمان صوتی‌تان هم می‌تواند تغییر کند. این نتایج حالا شامل فایل‌های GIF، تصویر، مقاله خبری، ویدیو و پادکست هستند و درنتیجه جستجوی الگوریتم‌های پیشرفته و البته رو به رشد گوگل به دست می‌آیند که توسط یادگیری ماشینی عمل می‌کنند.

بااین‌حال، هنوز هم مهم است که وب‌سایت شما چه رتبه‌ای در گوگل دارد و کجای نتایج جستجو دیده می‌شود. محتوای تمام نتایج جستجو درنتیجه ۲۰ سال نوآوری و بهبود گوگل و همچنین عرضه محصولات جدید، دائماً در حال تغییر است.

همه ما به‌عنوان کاربر همیشه شاهد این سیر تکاملی و تغییر دائمی در گوگل هستیم و می‌دانیم که تمام بهبودهای ایجادشده در خلال سال‌های گذشته توانسته‌است تأثیر مثبتی بر تجربه اینترنتی ما بگذارد اما شاید این تغییرات را به‌صورت جزئی به خاطر نیاوریم و یادمان رفته باشد که طراحی و عملکرد موتور جستجوی گوگل به‌کلی نسبت به گذشته تغییر کرده است.

البته نمی‌توان ادعا کرد که تمام تغییرات اعمال‌شده از سوی گوگل همیشه مثبت بوده‌اند بلکه باید بگوییم این کمپانی به‌قدری پیشرفته است که می‌تواند از شکست‌هایش درس بگیرد و ضررهای واردشده را با تصمیم‌های درست، ترمیم کند. به همین خاطر معتقدیم وقتش رسیده که کمی به عقب برگردیم و فعالیت‌های این غول تکنولوژی را مرور کنیم. در ادامه می‌خواهیم از زاویه SERP به موفقیت‌های متعدد و همچنین چند مورد شکست گوگل در خلال ۲۰ سال اخیر نگاه کنیم.

گوگل از زمان عرضه Backrub در سال ۱۹۹۶ میلادی تا امروز پیشرفت‌های چشمگیری داشته و سرعت تغییرات نوین آن در حال افزایش است. شما فکر می‌کنید این غول تکنولوژی در آینده دچار چه تغییراتی شود؟

 

اینفوگرافیک تاریخچه SERP

تاریخچه تصویری Google SERP  [اینفوگرافیک]

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  84  =  94