آموزش تنظیمات ووکامرس
آموزش تنظیمات ووکامرس

آموزش تنظیمات ووکامرس کمکتان می‌کند تا یک فروشگاه وردپرسی مناسب برای خودتان راه‌اندازی کنید. ووکامرس به عنوان یکی از افزونه‌های پرطرفدار و محبوب وردپرس است و کاربران زیادی از این افزونه برای راه‌اندازی فروشگاه وردپرسی خودشان استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید فروشگاه وردپرسی خودتان را به بهترین نحوه آماده کنید، لازم است که تنظیمات ووکامرس و پیکربندی ووکامرس را یاد بگیرید. با تنظیمات این افزونه می‌توانید از تمام امکاناتی که ووکامرس دارد استفاده کنید و یک فروشگاه اینترنتی کامل را در کمترین زمان راه‌اندازی کنید.

نحوه پیکربندی ووکامرس

در قدم اول بعد از نصب ووکامرس لازم است که وارد داشبورد وردپرس شده و به قسمت ووکامرس مراجعه کنید. سپس باید وارد بخش پیکربندی شده و تنظیمات ووکامرس را شروع کنید.

پیکربندی و آموزش تنظیمات ووکامرس

تنظیمات آدرس فروشگاه و واحد پولی در ووکامرس

در قسمت همگانی تنظیمات ووکامرس لازم است که از بخش آدرس فروشگاه ابتدا آدرس شهر فروشگاهتان را به تفکیک کشور، استان، منطقه و … وارد کنید.

تنظیمات فروشگاه در ووکامرس

سپس در بخش گزینه‌های کلی و پیکربندی واحد پولی امکان انتخاب مکان‌های فروش، محل (های) حمل و نقل، مکان پیش‌فرض مشتری، فعال کردن مالیات و حتی انتخاب واحد پولی نیز در نظر گرفته شده است. تا بتوانید مشتریانتان را بهتری برای خرید راهنمایی کرده و فروشگاهتان را بدون مشکل راه‌اندازی کنید.

راهنمای ثبت آدرس فروشگاه در ووکامرس

تنظیمات محصولات ووکامرس

در بخش محصولات می‌توانید از بخش برگه‌های فروشگاه برگه مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید با انتخاب افزودن به روش سبد خرید امکان ثبت محصول در ووکامرس را به صورت ایجکسی فعال کنید. واحد وزن و یکای اندازه‌گیری ابعاد محصولات نیز در این بخش قابل تنظیم هستند. همچنین، در این بخش می‌توانید نقد و بررسی محصول و امکان امتیازدهی در نقدها را فعال کنید.

تنظیمات محصول در ووکامرس

پیکربندی مناطق حمل و نقل ووکامرس

در این بخش از آموزش تنظیم ووکامرس لازم است که مناطقی که فروشگاهتان در این مناطق فعال است را انتخاب کنید. اگر کشورتان تنها در یک نقطه است می‌توانید نام یک کشور را وارد کنید. همچنین می‌توانید نحوه حمل و نقل محصولاتتان را از طریق این قسمت تعیین کنید.

پیکربندی مناطق در ووکامرس

تنظیم بخش حفظ حریم خصوصی حساب‌های کاربری

اگر مشتریانتان مهمان باشند می‌توانند بدون ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری سفارش‌های خودشان را ثبت کنند. در غیر این صورت می‌توانید از بخش ساخت حساب کاربری نحوه ایجاد حساب کاربری توسط مشتریانتان را مشخص کنید. همچنین می‌توانید از طریق این بخش نحوه حذف اطلاعات خرید یا حساب‌های کاربران را تعیین کنید.

تنظیمات حریم شخصی در ووکامرس

مطلب پیشنهادی: شخصی سازی ایمیل در ووکامرس

پیکربندی پرداخت‌ها

در بخش پرداخت‌ها می‌توانید امکان پرداخت مستقیم از طریق درگاه بانکی، پرداخت با چک و پرداخت موقع دریافت محصول در محل را فعال کنید.

پیکربندی پرداخت ها در ووکامرس

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید از تمام امکانات افزونه ووکامرس برای مدیریت فروشگاه خودتان استفاده کنید لازم است که از آموزش تنظیمات ووکامرس را برای پیکربندی وردپرس کمک بگیرید. در پیکربندی ووکامرس نحوه وارد کردن واحد پولی، انتخاب آدرس فروشگاه و نحوه خرید کاربران و… را مشخص کنید. در نهایت می‌توانید محصولاتتان را در وب‌سایت وردپرسی خودتان وارد کرده و آن‌ها را به صورت آنلاین بفروشید.

آموزش تنظیمات ووکامرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16  +    =  20