تاثیر کرونا بر روی سئو سایت؛ ۳ نکته مهم برای بهبود سئو در دوران کرونا
تاثیر کرونا بر روی سئو سایت؛ ۳ نکته مهم برای بهبود سئو در دوران کرونا

این روزها شرکت‌ها باید استراتژی سازمانی خود را نسبت به مسئله جهان‌گیر کووید ۱۹ و تأثيرات آن بر روی سازمان‌ها و کسب‌وکارها سازگار کنند.

همچنان که این ویروس در حالت گسترده شدن و همه‌گیر شدن است، به ابزاری کشنده برای انسان نیز تبدیل شده است. طبق آمار تقریبی و جهانی اعلام شده، بیش از ۲ میلیون نفر تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته و بیش از ۱۳۰ هزار نفر در کل جهان از بین رفته‌اند.

در این موقعیت پر چالش، ایجاد شوق و امید برای مشتریان و همکاران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در شرکت‌های سازمانی، تیم‌های بزرگ و در اکثر اوقات تمام نیروی کار تحت تأثیر اتفاق پیش‌آمده قرار می‌گیرند.

تاریخ نشان داده است که در زمان‌های سخت و پرتنش، برای کسب‌وکارهای آنلاین، سئو یکی از مهم‌ترین مسائل خواهد بود. چراکه موارد بسیاری به سئو سایت وابسته خواهند بود. از امکان تولید محصولات گرفته تا دریافت سفارش، خدمات مشتریان، ارسال و البته خود مشتریان به سئو سایت وابسته خواهند بود و میزان کیفیت و پیشرفت کار به روند سئو بستگی خواهند داشت.

در این دوره زمانی، درخواست برای اطلاعات و محتوای مفید و کاربردی بسیار زیاد شده است. استفاده از رسانه نیز در حد زیادی افزایش یافته، چراکه افراد زیادی به دنبال یافتن راه‌حلی برای کار کردن در منزل و البته با وجود بچه‌ها در منزل هستند. همچنین برای یافتن اطلاعاتی در مورد خرید آنلاین احتیاجات خود و همچنین مواد غذایی سالم در فضای آنلاین هستند.

به‌صورت کلی هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌ها در تمام جهان به تنظیم فعالیت‌ها یا سازگار کردن استراتژی خود با تأثیرات کووید-۱۹ هستند. همچنین بودجه‌ای را برای تیم مارکتینگ خود در نظر گرفته‌اند تا راه‌های جدیدی را برای سرویس‌دهی به مشتریان و ارسال محصولات بیابند و اعمال کنند.

تمام این تغییرات گسترده به این معناست که به ایجاد حجم زیادی از محتوا و به اشتراک گذاشتن آن‌ها در فضای اینترنت نیاز خواهد بود؛ ازاین‌رو گرایش به سئو به‌عنوان یک استراتژی قوی برای بهبود و پیشرفت روند کار،‌بیش از گذشته اتفاق افتاده است.

تاثیر کرونا در سئو وب سایت

در ادامه مهمترین مواردی که متخصصان سئو در دوران کرونا باید توجه کنند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۱. مردم

اعضای تیم شما باید در منزل و در شرایط دورکاری، همانند گذشته فعالیت‌ها و وظایف خود را انجام دهند. در حالی که اکثر شرکت‌ها شرایط زمان‌بندی کاری قابل تغییری دارند و کار حضوری و گاهی فعالیت ریموت را به کارمندان خود پیشنهاد می‌دهند، اکنون همه مجبور به دورکاری هستند. در این شرایط، افراد به دلیل کم شدن روابط اجتماعی، احساس افسردگی خواهند کرد.

پس اعضای تیم باید به دنبال روش‌‌هایی جدید برای برقراری ارتباط، حل مشکلات، همکاری و بهره‌وری بالا باشند.

شرکت شما به اعضای تیم خود باید اطمینان دهد که قوانین و شرایط دورکاری با احساسات و احتیاجات آن‌ها سازگار خواهد بود.

جلسات گروهی منظم ممکن است برای تمام افراد مناسب نباشد، بخصوص افرادی که در منزل از فرزندان خود نیز مراقبت می‌کنند.

این موضوع مهمی است که تمام اعضای تیم،‌ ابزاری مشترک را برای برقراری ارتباط به یکدیگر و انجام پروژه‌های خود و البته شرکت در جلسات به‌صورت ریموت در دسترس داشته باشند.

به‌منظور بهبود همکاری در شرایط دورکاری می‌توانید اقداماتی را از جمله موارد زیر انجام دهید:

گروه‌هایی را در شبکه اجتماعی تنها به روابط اجتماعی اعضای گروه اختصاص دهید.

به‌عنوان مثال گروه‌هایی را تعیین کنید و افرادی را برای انتخاب زمان‌های مناسب تنها برای بازی کردن افراد به‌صورت آنلاین مشترک به‌عنوان سرگروه انتخاب کنید. در این صورت تمام اعضای تیم در یک زمان با یکدیگر در ارتباط بوده و تعامل بیشتری با هم خواهند داشت.

همچنین می‌توانید گروه‌هایی را در Slack تشکیل دهید از این طریق موجب ارتباط بیشتر افراد اعضای هر تیم با یکدیگر شوید.

گروه‌هایی را در شبکه اجتماعی تنها به روابط کاری و انجام پروژه‌ها اختصاص دهید.

قانونی تعیین کنید که در این گروه‌ها تنها افراد می‌توانند زمانی صحبت کنند که در مورد کار و پیشرفت پروژه، گزارشی را آماده کرده باشند. همچنین مدیرها در این گروه‌ها می‌توانند نظرات دستورالعمل‌های خود را اعلام نمایند. از این طریق نیز تمام اعضا می‌توانند با استفاده از چت آنلاین به‌صورت رو در رو با همکاران خود صحبت کنند.

به سلامت جسمی و روحی اعضای تیم خود اهمیت دهید.

حتی پیش از دوره کرونا نیز بسیاری از افراد از حضور در اجتماع فضاهای پرجمعیت خودداری می‌کردند. هم‌اکنون نیست که همه ما مجبور به ماندن در خانه و دوری از هرگونه شلوغی هستیم، می‌توانیم با استفاده از فضای آنلاین از بروز هرگونه افسردگی و خستگی فیزیکی جلوگیری کنیم.

به این منظور افرادی از اعضای تیم را موظف ایجاد گروه‌هایی کنید که در آن ویدیوهایی از فعالیت‌های فیزیکی و حتی مدیتیشن با تمام افراد به اشتراک بگذارند.

در مورد مزیت‌های تخصص سئوی خود محتوا ایجاد کنید و با تمام افراد به اشتراک بگذارید.

دوستان و همکاران شما می‌توانند شما را در بهبود روند کار خود کمک کنند. دستگاه ایجاد محتوا، گزارش همچنین سؤال‌هایی از نظرهای آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید بهترین روش را برای کار خود انتخاب کنید.

بیشتر از همیشه به زمان کارمندان احترام بگذارید.

تنها زمانی جلسات خود را برگزار کنید که مواردی ضروری پیش می‌آید قصد تصمیم‌گیری‌های حیاتی دارید چراکه افراد در تمام زمان‌هایی که مدنظر شماست توانایی برقراری ارتباط با شما را ندارند.

۲. روند کار

نسبت به حوزه کاری که در آن فعالیت دارید، روند کار شما نیز بوده و خواهد بود. فرایندها و بهترین استراتژی‌هایی که در گذشته برای شما بهترین نتایج را به ارمغان می‌آورد ممکن است در آینده نتیجه‌ای برای شما نداشته باشد.

از آنجایی که در حال حاضر تمامی شرکت‌ها باید به‌صورت چابک فعالیت داشته باشند، بسیار مهم است که اطلاعاتی را که بر پایه آن‌ها برای شرکت خود تصمیم‌گیری می‌کنید، بهترین نتیجه را داشته باشد.

ازاین‌رو توجه زیادی به متخصصان سئوی خود داشته باشید تا از این طریق بتوانید مشتریان و نتایج جستجوی خود را به خوبی بررسی کنید.

باید بدانید که نیازهای مشتریان شما چگونه تغییر می‌کند و همچنین جستجوهای آن‌ها را بهترین روش مورد تحقیق و بررسی قرار دهید.


مقاله مرتبط: اهمیت بازاریابی محتوا در دوران کرونا


مشتریان از طریق کانال‌ها دستگاه‌ها، شبکه‌ها و پلتفرم‌هایی که برای ارتباط اجتماعی در نظر گرفته شده‌اند، سرنخ‌هایی از تغییر احتیاجات و نیازهای خود به شما می‌دهند.

در نظر گرفتن و تحلیل و بررسی تمام اطلاعات به‌دست‌آمده از طریق این شبکه‌ها، مأموریتی بسیار مهم است که روند پیشرفت کار شما، تولید محصولات و اولویت‌های شما را بعد از بهبودی از بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ مشخص می‌کند.

در ادامه به بررسی چندین نکته مهم می‌پردازیم:

بودجه مارکتینگ خود را بررسی کنید.

ارزیابی بودجه مارکتینگ نسبت به موقعیت بحرانی به شما کمک خواهد کرد که در ماه‌های آینده به نتایج بهتری برسید.

شاید در حال حاضر نتوانید از روش‌های تبلیغاتی پولی که در ماه‌های گذشته برای مارکتینگ خود استفاده می‌کردید بهره‌مند شوید، اما در حال حاضر بهتر است که با انتشار محتواهای مفید اطلاعاتی که کاربران هم‌اکنون به آن‌ها نیاز دارند تا در این شرایط بحرانی بتوانند به زندگی خود ادامه دهند میزان بازدید سایت خود را افزایش دهید تا اینکه بعد از گذشت از این بحران بتوانید از بازدیدهای ارگانیک همانند گذشته بهره‌مند شوید.

کیفیت محتوای خود را بالا ببرید.

هم‌اکنون بهترین موقعیت برای تولید محتوای با کیفیت است تا از این طریق بتوانید حرفه‌ای بودن برند خود را در معرض نمایش بگذارید و همچنین اعتماد کاربران را نسبت به خود افزایش دهید. چراکه گوگل در بین محتوای موجود به دنبال باکیفیت‌ترین آن‌هاست.

یک جریان کار واضح ایجاد کنید.

جریان کار کاملاً واضح و روشنی را برای کارمندان خود ایجاد کنید طریقی که بتوانند به‌راحتی مسائل را بررسی کنند و بدانند که موارد پیش‌آمده را با چه کسی و از چه طریقی باید در میان بگذارند.

زیرک و مسئولیت‌پذیر باشید.

این امر بسیار مهمی است که استراتژی‌های مارکتینگ و تولید محتوا شما به روز باشند، نه اینکه از یک برنامه یکنواخت و خشک طی مدت‌های طولانی پیروی کند. در واقع هم‌زمان با اینکه اطلاعاتی در مورد موارد بروز و البته نظرات مشتریان خود جمع‌آوری می‌کنید، باید بتوانید اولویت‌های استراتژی خود را خیلی سریع تغییر دهید و تمرکزتان را بر روی مواردی بگذارید که مورد درخواست اکثر کاربران است.

این درست نیست که کمپین‌های ماه‌های گذشته را همچنان پیش ببرید و محتواهای نامرتبط با شرایط کنونی دنیا ایجاد کنید. با این کار تنها منابع خود را به هدر خواهید داد.

۳. پلتفرم

تاکنون در مورد اهمیت افزایش عملکرد انسان با بهره‌وری از تکنولوژی AI در طی سال‌های گذشته صحبت بسیاری شده است که در حال حاضر نیز به آن احتیاج زیادی داریم.

استراتژی مارکتینگ و سئوی شما باید این قابلیت را داشته باشید تا برای تصمیم‌گیری‌ها و پیشنهاد اقدامات لازم برای مدیریت شرکت، بر روی کیفیت و دقت داده‌های به‌دست‌آمده از طریق تحلیل و بررسی‌های شما حساب باز کند.

در این مرحله به یک تکنولوژی نیاز است که نه تنها انجام تسک‌های اضافی را خودکار کند، بلکه به طرز مؤثری تمام فعالیت‌های شما را در پلتفرم مورد نظرتان مانیتور نماید.

اثرات کرونا بر روی سئو وب سایت

متخصصان سئو به یک تکنولوژی نیاز دارند که توسط آن بتوانند تصمیم‌های ساده بگیرند، بهترین استراتژی‌ها را به‌منظور بهینه‌سازی سایت اعمال کنند و فرصت‌های جدیدی را برای برقراری ارتباط هر چه بهتر برند با مشتریان ایجاد کنند.

به نکات زیر برای بهبود عملکرد پلتفرم خود توجه کنید:

دقیق‌تر بررسی کنید.

بررسی جستجوی کاربران تنها ۱ مرتبه در ماه کافی نیست درحالی که صنعت کل جهان به‌صورت روزانه در حال تغییر و تحول است.

اطمینان حاصل کنید که متخصصان سئو شما شرایط را به‌درستی تشخیص داده و تصمیم‌های درستی خواهد گرفت.

  • آیا متخصص سئو شما به‌صورت روزانه گزارش کار خود را از طریق تماس تصویری در اختیار شما قرار می‌دهد؟
  • آیا گزارش‌های خود را در گروهی که در اسلک یا هر شبکه دیگری که تشکیل داده‌اید به دیگر اعضای تیم به اشتراک می‌گذارد؟
  • سرپرست‌های هر تیم هرچند وقت یک‌بار درخواست گزارش از این افراد می‌کنند؟

از تکنولوژی AI برای بهینه‌سازی به‌موقع بهره ببرید.

از این طریق با شناخت صحیح نیازهای مشتریان خود می‌توانید به درخواست آن‌ها به‌درستی پاسخ دهید.

از تکنولوژی هوش مصنوعی در چت آنلاین خود استفاده کنید.

این امری مهم برای سازمان‌هاست که برای هجوم کاربران آنلاین خود آمادگی لازم را داشته باشند.

چت با کمک هوش مصنوعی می‌تواند به سؤال‌های ساده به‌راحتی پاسخ دهد و بار بسیاری از کارهای اضافی و وقت‌گیر را از دوش شما و همکارانتان بردارد.

هم‌اکنون با اعمال بهترین استراتژی‌ها و همچنین رعایت نکات بررسی‌شده در این مقاله می‌توانید مدیریت سئو سایت خود را متحول کنید.

اگر بتوانید هم‌زمان با تغییر نیازها و درخواست‌های کاربران، سئو خود را به این سمت‌وسو ببرید، تنها استراتژی شما در این بحران کرونا دوام می‌آورد، بلکه پس از آن نیز با موفقیت زیادی مواجه خواهد شد.

تاثیر کرونا بر روی سئو سایت؛ ۳ نکته مهم برای بهبود سئو سازمانی در دوران کرونا

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79  +    =  89