مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » جستجو و سئو در سال 2018
سئو و بهینه سازی سایت طراحی و توسعه

جستجو و سئو در سال 2018

سئو در سال 2018

نزدیک به سال ۲۰۱۸ میلادی هستیم و ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چه تغییراتی در جستجو و سئو در سال ۲۰۱۸ رخ خواهد داد. در این مطلب به بررسی تغییرات بزرگ دنیای سئو در سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم.

چشم‌انداز جستجو در حال تغییر است

باگذشت دهه‌ها از ظهور اولین کامپیوترها، کامپیوترهای ما هرروز سریع‌تر و سریع‌تر می‌شوند و حتی گوشی‌های هوشمند ما جای کامپیوترهای هوشمند را می‌گیرند. آیفون X از بسیاری از کامپیوترها سریع‌تر است! قدرت ماشین‌های کوچک در دست ما یا همان گوشی‌های هوشمند هر ثانیه در حال افزایش است و با استفاده از اپلیکیشن ها و موتورهای جستجو می‌توان به هر نتیجه‌ای که می‌خواهید برسید.


مقاله مرتبط: آینده نتایج جستجو در گوگل [اینفوگرافیک]


با توجه به رشد قدرت گوشی‌های هوشمند، اطمینان به سیستم تشخیص صدای گوشی‌های هوشمند و هوش‌های مصنوعی در حال افزایش است. با توجه به قابلیت‌های جستجوی صوتی، با استفاده از زبان انگلیسی می‌توان هر کاری را با گوشی‌های هوشمند انجام داد و تنها با سخن گفتن از گوشی هوشمند بخواهیم تا تمام‌کارها را برای ما انجام دهد.

جستجوی صوتی همه‌چیز را تغییر می‌دهد

نمی‌توانیم دقیق بگوییم که چه تعداد انسان در حال حاضر از جستجوی صوتی استفاده می‌کنند. استفاده از جستجوی صوتی هنوز به امری رایج در میان افراد تبدیل نشده است و بسیاری از افراد از روش قدیمی برای جستجو استفاده می‌کنند. اما موتورهای جستجو برای استفاده از جستجوی صوتی بهینه‌شده‌اند و به‌خوبی می‌توانند کار خود را انجام دهند.


مقاله مرتبط: ٥ راه بهینه سازی وب سایت برای جستجوی صوتی


Snippet ها کمک می کند که جستجوی صوتی به‌خوبی کار خود را انجام دهد و به سئو سایت کمک می‌کند. بهینه‌سازی اسنپیت ها به تکنیک‌های قدیمی سئو و ترکیب آن با روش‌های جدید نیاز دارد.

برای اینکه گوگل بتواند به‌خوبی متوجه منظور شما شود و مقصود اصلی شما را جستجو کند باید محتوا را با صدایی بلند و واضح برای دستیار تکرار کنید.

در این قسمت جستجوی صوتی گوگل هوم به‌صورت نمونه قرار داده‌شده است، سؤالی که از گوگل پرسیده می‌شود عبارت است از: what is a meta description?

اگر به صدای بالا گوش کرده باشید متوجه می‌شوید که چرا خوانایی اهمیت دارد. پاسخ دادن به سؤال بسیار سخت می‌شود اگر موضوع به‌درستی روشن نشود. ما باید به تلفظ حروف و کلمات در حین صحبت با دستیار گوگل توجه کنیم، گوگل کلمه سئو را به‌صورت SEO تلفظ می‌کند و به‌جای استفاده از واژه seeoo از s-e-o استفاده کنیم.

تغییرات گوگل

به‌جز جستجوی صوتی که از تغییرات عمده گوگل در سال‌های اخیر بوده است، گوگل تغییرات بیشتری هم داشته است. ازجمله تغییرات عمده گوگل در سال‌های اخیر می‌توان به فنّاوری‌های جدید و راه‌های جدید برای نگاه کردن به محیط وب است.

نمایه‌سازی اولیه برای موبایل

گوگل در حال تغییر نگاهش به سایت ها است. گوگل معمولا نسخه دسکتاپ سایت را بررسی می کرد ولی این امکان را فراهم کرده است تا نسخه موبایل سایت را هم مورد قضاوت قرار دهد.

هر اطلاعاتی که در نسخه تلفن همراه وب‌سایت‌ها نمایش داده نمی‌شود، در رتبه‌بندی هم بی‌تأثیر است. هنوز بازه زمانی مشخصی برای هماهنگ شدن تمام سایت‌ها با گوشی‌های هوشمند مشخص نشده است و گوگل در حال آزمایش این طرح است. البته بسیاری از سایت‌ها برای آزمایش جدید گوگل آماده نیستند و برای رسیدن به نتیجه ایده آل، وب‌سایت باید با گوشی هوشمند هماهنگ باشد تا گوگل بتواند وب‌سایت را با سرعت بیشتری نمایش دهد.

AMP

AMP عبارتی مخفف است برای صفحاتی که برای لود شدن در موبایل تا ۴ برابر سریع‌تر شده‌اند. برای افزایش سرعت سایت هنگام لود شدن با موبایل تصاویر اضافه، رنگ و یا تصویر پس‌زمینه حذف می‌شوند و فقط متن و تصاویر مشخص‌شده در صفحه موبایل بود می‌شود.

گوگل زمان زیادی را صرف تمرکز روی نسخه AMP وب‌سایت‌ها کرده است.ارائه نسخه AMP از سایت‌ها پروژه‌ای بلندمدت است و نباید انتظار داشت که تمام سایت‌ها از این نسخه استفاده کنند ولی در طولانی‌مدت بسیاری از وب‌سایت‌ها به سراغ این نسخه از وب‌سایت‌ها درگوشی‌های هوشمند می‌آیند.

داده‌های ساختاری،JSON+LD و Schema.org

علاوه بر نسخه AMP وب‌سایت‌ها، گوگل در حال طبقه‌بندی و ساختار دادن به داده‌ها با حساب کاربری است. بر اساس آمار منتشرشده از داده‌های schema.org که توسط ابزارهای وبمستری به‌دست‌آمده است گوگل در حال تلاش برای بهتر کردن محیط وب است.

اگر شما وب‌سایتی دارید که محتوای آن با داده‌های schema.org هماهنگ است، بهتر است تا از داده‌های ساختاری برای تنظیم وب‌سایت و تنظیم آن استفاده کنید.

محتوا هنوز در رأس اهمیت قرار دارد

اگر از تمام اصول و قوانین سئو در وب‌سایت خود بهره ببرید و به تمام نکات ذکرشده عمل کنید، هنوز هم محتوا در صدر اهمیت قرار دارد و تعیین‌کننده بسیاری از شاخص‌ها است.

منبع yoast

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه