بازاریابی الهام بخش
بازاریابی الهام بخش

چرا کارتان را انجام می‌دهید؟ سؤال ساده‌ای است ولی با پیدا کردن مسیر مناسب می‌تواند بازی را عوض کند و مسیر کسب‌وکارتان را متفاوت‌تر جلوه دهد. با ما همراه باشید تا با پاسخ دادن به این سؤال، به زندگی شخصی و کاری خود بهبود بخشید.

قبل از هر چیز شمارا به تماشای سخنرانی «سیمون سینک» (Simon Sinek) در همایش تدکس دعوت می‌کنم. سیمون مشاور بازاریابی و سخنران انگیزشی است و صحبت‌های او به ما کمک می‌کند تا جواب سؤال‌هایمان را راحت‌تر پیدا کنیم.

سخنرانی Simon Sinek در برنامه TED

در این ویدئو سیمون در رابطه با دایره طلایی صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا برخی از مدیران از بقیه موفق‌تر هستند درحالی‌که شرایط مطلوبی هم ندارند.

او مثال‌هایی از شرکت اپل، برادران رایت و حتی مارتین لوتر کینگ می‌زند تا نشان دهد راهی که شما برای برنامه‌ریزی در پیش می‌گیرید، مهم‌ترین بخش کار است.

در آخر کار او به شما نشان می‌دهد که «چرا» مهم‌ترین بخش پروژه است که شما باید به آن پاسخ دهید: چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ چرا می‌خواهید این تبلیغ را به نمایش دربیاورید؟ چرا می‌خواهید یک پروژه ایجاد کنید؟ بعدازآن، با سؤال‌های «چگونه» و «چیستی» مواجه می‌شوید که با دانستن «چرا» می‌توانید به‌راحتی به آن‌ها پاسخ دهید. این راه، راهی است که توسط بزرگ‌ترین رهبران استفاده‌شده و هیچ راز بزرگی در پس این موفقیت وجود ندارد.

اگر شما هم دوست دارید که بدانید «دایره طلایی» چگونه بر زندگی شخصی و کاری شما تأثیر مثبت خواهد گذاشت، با ما همراه باشید:

چگونه از بازاریابی اینترنتی استفاده می‌کنیم؟

آیا تابه‌حال این سؤال را از خود پرسیده‌اید؟ اگر این سؤال را پرسیده و جواب شما به دست آوردن پول و یا مشتری بیشتر است، متأسفانه این پاسخ شمارا به هیچ جایی نمی‌رساند! با این روش می‌توانید در مدت کوتاه پول بیشتری به دست بیاورید و یا مشتریان خود را افزایش دهید ولی این استراتژی در طولانی‌مدت مشتری‌های شمارا حفظ نمی‌کند و پس از مدتی مشتری‌ها یکی پس از دیگری از کفتان می‌روند!

پول بیشتر و یا مشتری بیشتر نباید هدف اصلی و نهایی شما باشد. به چالش کشیده شدن برای به دست آوردن جواب بهتر، همه‌چیز را برای شما آسان‌تر می‌کند و شما می‌فهمید که چه چیزی بهتر است. با این روش کاری را که انجام می‌دهید بیشتر از همیشه دوست خواهید داشت.

برای درک بهتر مراحل درک کردن «چرایی» کار باید از اولین سؤال شروع شود آن‌هم «چرا» است.

هدف شرکت شما چیست؟

بسیاری از شرکت‌هایی که در زمینه‌های متفاوت فعالیت می‌کنند پاسخ یکسانی به این سؤال می‌دهند، جواب این سؤال، پاسخ‌های کلیشه‌ای مثل برای بهتر شدن زندگی، به دست آوردن موفقیت بیشتر و رسیدن به استاندارد بالا در کار است، ولی چگونه باید به این سؤال پاسخ داد؟

وب‌سایت Cheesecake Labs، یکی از کسب‌وکارهای موفق اپلیکیشن های موبایل و وب‌سایت، علت شروع کسب‌وکار خود را این‌گونه شرح می‌دهد:

ما باور داریم که برای ارتقا سطح زندگی کارمند، همکار و مشتری باید بر روی کار کردن تمرکز کرد. با ایجاد حس خوب در محیط کار و جامعه می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

استفاده از دایره طلایی و تصور کردن آن در ذهن به موفقیت بیشتر در کسب‌وکار کمک شایانی می‌کند، در انتهای این مطلب به این نتیجه می‌رسید که بررسی دایره طلایی چه کمکی به بهتر شدن کسب‌وکارتان می‌کند.

مدیر وب‌سایت Cheesecake Labs در رابطه با موفقیتش در بازار کار این‌گونه توضیح می‌دهد:

زمانی که کار خود را شروع کردم، به دنبال به دست آوردن مشتری از راه تبلیغ‌های پرزرق‌وبرق اینترنتی نبودم و سعی در جلب‌توجه از راه نادرست نداشتم. با روشی که داشتم سعی کردم که افرادی را پیدا کنم که به کمک شرکت من نیاز داشتند و شرکت من گره‌ای از مشکلاتشان باز می‌کرد. درنهایت رابطه از راه درستی برقرار می‌شد و ماندگاری رابطه و دوام کاری هم بیشتر می‌شد.

در روش من پیام‌ها از طریق ایمیل و یا پیغام خصوصی ارسال می‌شد و این پیغام‌ها از لینکدین و یا توییتر ارسال‌شده و به دست مخاطبان می‌رسید.

شاید برای شما هم این سؤال پیش بیاید که صاحب این کسب‌وکار چگونه از دایره طلایی در کارش استفاده کرده است؟

چرا؟

نابرابری و بی‌عدالتی همیشه در بازار کار وجود دارد. همیشه افراد بااستعدادی وجود دارند که بی‌کار هستند و دلیلی برای خارج شدن از رختخواب ندارند و افراد بی‌مسئولیت درجایی مشغول به فعالیت هستند. هدف کسب‌وکار Cheesecake Labs ایجاد ارتباط میان افراد درست با شرکت و کسب‌وکار درست است.

چگونه؟

اگر در مسیر ارائه خدمات و یا تولید محصول بیشتر به محصول توجه کنیم تا سوددهی، به نتیجه مناسب می‌رسیم. باید بر روی پروژه‌ای کار شود که به نظر متفاوت می‌آید.

چی؟

باید تولید محصول را افزایش داد و همیشه به راه تکامل روند تولید بود.

یک کمپین ساده بساز!

اهداف: به دست آوردن مشتری بیشتر برای اپلیکیشن موبایل Ios

حالا با روش دایره طلایی این هدف را بررسی کنیم:

Quora: کورا وب‌سایتی برای پرسش و پاسخ است که کاربران می‌توانند سؤال بپرسند و پاسخ دهند و جواب‌ها را ویراستاری کنند. یکی از بهترین محیط‌ها برای به اشتراک‌گذاری سؤالات و دریافت پاسخ‌ها این وب‌سایت است. هر فردی با مطرح کردن سؤال خود در این وب‌سایت می‌تواند به بهترین نتایج برسد. اگر قصد ندارید سؤالی مطرح کنید و دوست دارید از سؤال‌هایی که تاکنون مطرح‌شده است استفاده کنید، با جستجوی کلیدواژه‌های موضوع موردنظر خود به انبوهی از سؤالات می‌رسید که شاید سؤال شما باشد.

اگر در میان سؤال‌ها به پاسخ نرسیدید، می‌توانید سؤال را در قالب یک پست مطرح کنید و از افراد بخواهید که به سؤال شما پاسخ دهند و بهترین پاسخ را لینک کنید.


مقاله مرتبط: ١٠ کاری که باید برای رشد استارتاپ خود در سال اول انجام دهید


اگر هدف شما از کسب‌وکارتان جذب مشتری است می‌توانید این سؤال را از خود بپرسید که چرا می‌خواهید مشتری بیشتری جذب کنید؟ مدیر شرکت Cheesecake Labs جواب این سؤال را این‌گونه می‌دهد، برای کمک کردن. این شرکت درزمینهٔ توسعه نرم‌افزار فعالیت دارد و در هسته مرکزی و هدف اصلی شرکت کمک به جامعه و افراد است.

اگر هدف اصلی کار شما و وظیفه شما نسبت به افراد جامعه به این شرح باشد و چنین طرز تفکری در کار داشته باشید، هر فرد به‌عنوان یک مبلغ برای شما فعالیت می‌کند و به اشتراک‌گذاری پست مربوط به کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی توسط افراد، باعث نتیجه‌گیری سریع‌تر می‌شود.

در هر اقدامی که نیاز به لینک کردن محتوا سایت خود دارید، می‌توانید از سازنده ULR کمک بگیرید تا به بهترین نتیجه‌ها دست پیدا کنید. با این کار کسب‌وکار شما به‌درستی در صفحات وب نمایش داده می‌شود و به‌راحتی از راه درست دیده می‌شوید.

تقویمی برای یادداشت رویدادها داشته باشید تا روند پیشرفت خود را راحت‌تر در نظر بگیرید. با این روش می‌توانید عوامل تأثیرگذار در طولانی‌مدت را بررسی کنید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های موفقیت در کسب‌وکار ایجاد مشارکت‌های کلید برای ساخت کمپین است.

برای موفقیت در ایجاد کمپین، شما به روش و استراتژی شبیه به مثال‌های ذکرشده نیاز دارید تا یک کمپین بازاریابی اینترنتی با روش خود بسازید.

مارتین لوتر کینگ
ارزش یک مرد به جایگاهش در زمان راحتی و خوشی و امنیت سنجیده نمی‌شود، بلکه با توجه به جایگاه او در زمان سختی‌ها و ناملایمات، سنجیده می‌شود. -مارتین لوتر کینگ
چگونه کمپین‌های بازاریابی الهام بخش بسازیم؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

یک دیدگاه برای “چگونه کمپین‌های بازاریابی الهام بخش بسازیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  39  =  47