ورود به پلسک
ورود به پلسک

آموزش ورود به پلسک برای کسانی که قصد دارند از این کنترل پنل برای میزبانی وب‌سایت خودشان استفاده کنند ضروری خواهد بود. کنترل پنل پلسک نیز مانند سایر کنترل پنل‌های ارائه شده برای میزبانی وب امکانات خاصی را در اختیار کسانی که این سرویس را در اختیار دارند قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید از پلسک استفاده کنید، لازم است که نحوه کار با این سرویس را یاد بگیرید. در مجله هاست ایران به طور کامل به نحوه کار و مزایای کنترل پلسک برای استفاده پرداخته‌ایم.

پلسک چیست؟

پلسک Plesk به عنوان یک سرویس میزبانی وب محبوب و پرطرفدار شناخته می‌شود و افراد زیادی با کمک این سرویس داده‌های روی وب‌سایت خودشان را مدیریت می‌کنند. پلسک از ویندوز و لینوکس پشتیبانی می‌کند و کسانی که سرویس‌های خودشان را روی این بسترها توسعه داده‌اند محدودیتی برای استفاده از این کنترل پنل نخواهند داشت.

با کمک پلسک امکانات مختلفی برای میزبانی وب‌سایت خودتان در اختیار خواهید داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به ایجاد اکانت FTP، ایجاد اکانت ایمیل، امکان اضافه کردن دامنه و زیر دامنه‌های جدید و تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها و اطلاعات وب‌سایت اشاره کرد.

مراحل ورود به پلسک

نحوه ورود به پلسک

برای وارد شدن به کنترل پنل پلسک دو راه وجود دارد. روش اول استفاده از آدرس آی پی برای ورود به پلسک است و در روش دوم از آدرس دامنه برای ورود به این کنترل پنل استفاده می‌شود. هر دو روش را در ادامه جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

۱) ورود به کنترل پنل میزبانی وب پلسک با آدرس IP

جهت ورود به کنترل پنل میزبانی وب Plesk با آدرس IP لازم است که آدرس IP ای که در زمان خرید هاست دریافت می‌کنید را در اختیار داشته باشید. در این روش باید آدرس آی پی خودتان را به همراه:۸۸۸۰ در مرورگر وارد کرده و کلید اینتر را بزنید.

http://IP:8880

برای تامین امنیت وب‌سایتتان و پیشگیری از دسترسی نفوذگران به داده‌های وب‌سایت و به خطر افتادن امنیت کاربرانتان، پیشنهاد می‌کنیم حتماً گواهی‌نامه ssl را تهیه کنید. در صورتی که گواهی‌نامه ssl را برای وب‌سایت خودتان تهیه کرده‌اید، لازم است که ۸۴۴۳: را در انتهای آدرس آی پی قرار داده و آن را در مرورگر تایپ کرده و سپس کلید اینتر را برای ورود به پلسک بزنید.

https://IP:8443

۲) ورود به کنترل پنل میزبانی وب ویندوزی پلسک با استفاده از دامنه

 روش دومی که در آموزش ورود به پلسک به آن اشاره می‌شود امکان ورود به کنترل پنل میزبانی وب ویندوزی Plesk با استفاده از دامنه است. این روش شباهت زیادی به گزینه اول دارد. منتها در این حالت به جای آدرس آی پی باید نام دامنه را به همراه ۸۸۸۰: یا ۸۴۴۳: وارد کنید و سپس کلید اینتر را بزنید، تا صفحه ورود به پلسک برایتان نمایش داده شود.

http://Domain:8880

https://Domain:8443

پس از اینکه صفحه ورود به پلسک باز شد، لازم است که Username یا نام کاربری و Password یا رمز عبورتان را در بخش‌های مشخص شده وارد کرده و روی دکمه Log in کلیک کنید. در نهایت می‌توانید از امکاناتی که در پلسک ارائه شده برای میزبانی وب‌سایت خودتان کمک بگیرید.

نحوه ورود به پلسک

سخن پایانی

اگر کنترل پنل پلسک را برای میزبانی وب‌سایت خودتان انتخاب کرده‌اید لازم است که آموزش ورود به پلسک را مطالعه کرده و روش‌های استفاده از این کنترل پنل را یاد بگیرید. برای ورود به این کنترل پنل دو راه استفاده از ای پی سرور و نام دامنه وجود دارد. در این مطلب هاست ایران هر دو روش را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم. در صورتی که قصد دارید با نوح تنظیمات پلسک و… آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مطالب ارائه شده در مجله هاست ایران را مطالعه کنید.

آموزش نحوه ورود به پلسک + 2 روش Login

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27  +    =  28