یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سی پنل توانایی ساخت ایمیل‌های سازمانی و تجاری است. در این مطلب آموزشی از مجله هاست ایران می‌خواهم قدم به قدم شما را راهنمایی کنیم که به ساخت ایمیل Info در سی پنل بپردازید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش ایجاد و ساخت ایمیل Info در سی پنل

در این قسمت آموزش ساخت ایمیل Info در سی پنل به‌صورت تصویری آموزش داده خواهد شد. برای این کار کافی است که قدم‌های زیر را به ترتیب دنبال کنید:

قدم اول:

در قدم اول برای ساخت ایمیل Info در سی پنل،  لاگین کردن به Cpanel است. شما با رمز و نام کاربری که شرکت هاستینگ در اختیار شما قرار خواهد داد به سی پنل لاگین می‌کنید و بعد به سراغ قدم‌های بعدی خواهید رفت. طبق تصویر زیر عمل لاگین انجام خواهد گرفت.

آموزش ساخت ایمیل سازمانی در سی پنل

قدم دوم:

بعد از اینکه به سی پنل لاگین کردید حال به دنبال بخش ایمیل تحت عنوان Email Accounts بگردید و روی آیکون آن کلیک کنید. طبق تصویر زیر:

آموزش ساخت ایمیل Info در سی پنل

قدم سوم:

در این بخش از ساخت ایمیل سازمان شما به پنل ایمیل هدایت می‌شود و در اینجا فهرست حساب ایمیل‌هایی که ساخته شده است برای شما فهرست می‌شود و برای ساخت ایمیل جدید سازمانی در سی پنل باید روی گزینه Create کلیک کنید. طبق تصویر زیر:

نحوه ساخت ایمیل تجاری در سی پنل

قدم چهارم:

در این مرحله از ساخت ایمیل Info در سی پنل، پنجره Create an Email Account نمایش داده می‌شود. دامنه‌ای را که می‌خواهید برای حساب ایمیل استفاده کنید انتخاب کنید. اگر چندین دامنه در این حساب دارید، می‌توانید روی منوی کشویی کلیک کنید تا دامنه دیگری را انتخاب کنید. اگر فقط از یک دامنه در حساب کاربری خود استفاده می‌کنید، فقط آن دامنه ظاهر می‌شود و می‌توانید به مرحله بعدی بروید.

ساخت ایمیل Info در سی پنل

قدم پنجم:

نام کاربری که می‌خواهید استفاده کنید را وارد کنید. نام دامنه به‌طور خودکار بر اساس دامنه‌ای که انتخاب کرده‌اید اضافه می‌شود. توجه داشته باشید که فقط می‌توانید از حروف، اعداد، نقطه، خط تیره و زیرخط برای نام استفاده کنید. نام کاربری فقط می‌تواند حداکثر ۶۴ کاراکتر باشد.

ایجاد ایمیل تجاری در سی پنل

قدم ششم:

گزینه بعدی برای تعیین رمز عبور برای حساب ایمیل است. شما می‌توانید رمز عبور را در اینجا تنظیم کنید یا می‌توانید یک آدرس ایمیل جایگزین دریافت کنید که پیوندی را برای کاربر حساب ایمیل ارسال می‌کند تا آن‌ها بتوانند رمز عبور خود را تعیین کنند. گزینه رمز عبور نیز دارای گزینه Generate است که به شما امکان می‌دهد به‌صورت تصادفی یک رمز عبور امن ایجاد کنید.

ساخت ایمیل در سی پنل

قدم هفتم:

قدم بعدی بدر ساخت ایمیل info در سی پنل، تنظیم فضای ذخیره‌سازی است. به طور پیش‌فرض مقدار روی ۲۵۰ مگابایت تنظیم‌شده است. این فضا مقدار فضایی است که حساب ایمیل می‌تواند در سرور اشغال کند. می‌توانید آن را روی یک عدد خاص تنظیم کنید یا می‌توانید روی نامحدود کلیک کنید.

نحوه ساخت ایمیل info در سی پنل

قدم هشتم:

پس از تنظیم فضای ذخیره‌سازی برای حساب ایمیل، گزینه‌ای به نام Automatically Create Folders for Plus Addressing را مشاهده خواهید کرد. این گزینه امکان ایجاد خودکار پوشه‌ها را در صورت استفاده از Plus Addressing فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که پوشه ایجاد نشود.

ساخت ایمیل های سازمانی در سی پنل

قدم نهم:

همچنین می‌توانید یک ایمیل خوش‌آمد گویی ارسال کنید که به کاربر خود در مورد نحوه تنظیم یک کلاینت ایمیل راهنمایی می‌کند. به طور پیش‌فرض این گزینه تیک خورده است. اگر نمی‌خواهید ایمیل ارسال کنید، به‌سادگی علامت کادر را بردارید.

ایمیل تجاری در Cpanel

قدم آخر ساخت ایمیل Info در سی پنل:

برای ایجاد حساب روی دکمه آبی با عنوان CREATE کلیک کنید. اگر می‌خواهید پس از ایجاد حساب در همان صفحه بمانید، کادر با عنوان « Stay on this page after I click Create» را علامت بزنید.

قدم نهایی ساخت ایمیل در سی پنل

هم‌اکنون ایمیل سازمانی شما در سی پنل ساخته شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب آموزشی از مجله هاست ایران ما قدم به قدم شما را راهنمایی کردیم که به ساخت ایمیل info در سی پنل بپردازید. ایمیل‌های تجاری یا سازمانی برای کسب‌وکارهای حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت هستند و کاربران باید با نحوه ساخت آن‌ها آشنا باشند. امیدوارم که این مقاله موردتوجه شما قرار گرفته باشد.

آموزش ساخت ایمیل Info در سی پنل

کامل بهرامی

کامل بهرامی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار از دانشگاه ارومیه است. به حوزه کامپیوتر، برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات علاقه‌مند‌ است و در حوزه‌های مذکور در مجله هاست ایران محتوا تولید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58  +    =  61