چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟
چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

احتمالاً تابه‌حال برای‌تان پیش‌آمده است که حساب کاربری اینستاگرام‌تان به‌طور موقت ban یا غیرفعال شود. جای نگرانی وجود ندارد؛ چراکه این مشکل برای بسیاری از کاربران رخ می‌دهد.

شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام اساساً سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای برای استفاده کاربران از این پلتفرم‌ها تعریف می‌کنند و هدف‌شان از اعمال این قوانین درواقع ارائه تجربه کاربری مفید و مناسب است.

در هر صورت، کاربری و استفاده معمولی شما ممکن است گاهی از طرف پذیرنده مشکوک قلمداد شود و این شبکه اجتماعی حساب کاربری‌تان را مدتی غیرفعال کند.

در این مطلب قصد داریم همه موارد مهم را درباره غیرفعال شدن موقتی حساب‌های کاربری در پلتفرم اینستاگرام برای‌تان شرح دهیم. در ادامه به توضیح این موضوع‌ها می‌پردازیم که چرا برخی حساب‌های کاربری غیرفعال می‌شوند؛ چگونه می‌توان این حساب‌های غیرفعال را دوباره فعال کرد و همچنین از چه فعالیت‌هایی باید دوری کنیم تا حساب کاربری‌مان دوباره دچار مشکل نشود. با ما همراه باشید.

چگونه متوجه شویم که حساب کاربری اینستاگرام‌مان بلاک شده است؟

درک این موضوع بسیار ساده است و در صورت بلاک شدن حساب کاربری‌تان در اینستاگرام به‌سادگی متوجه آن خواهید شد. اگر پیامی مانند آنچه در ادامه مشاهده می‌کنید برای‌تان به نمایش درآمد، بدانید که حساب کاربری‌تان بلاک شده است.

بلاک شدن اینستاگرام

بدون توجه به این پیام هم به‌خوبی می‌توان متوجه بلاک شدن حساب کاربری شد؛ چراکه در این صورت دیگر قادر نخواهید بود تصویر تازه بارگذاری کنید؛ کاربر دیگری را دنبال کنید یا نظر بگذارید.


مقاله مرتبط: ٥ روش دانلود ویدئو از اینستاگرام


چرا حساب‌های کاربری از سوی اینستاگرام بلاک می‌شوند؟

در ادامه به برخی دلایل که ممکن است باعث شوند اینستاگرام حساب کاربری‌تان را بلاک کند، اشاره می‌کنیم. هرکدام از این علت‌ها می‌توانند منجر به Ban شدن حساب شما شوند.

۱ – دنبال کردن یا دنبال نکردن کاربران متعدد در بازه زمانی کوتاه

در اینستاگرام معمولاً کاربران بعد از دنبال شدن حساب کاربری دنبال کننده‌شان را دنبال می‌کنند. از طرفی اگر در بازه زمانی بسیار کوتاه و بی‌وقفه‌ای حساب‌های کاربری متعددی را دنبال کنید یا از دنبال کردن‌شان انصراف دهید، ممکن است به دردسر بیفتید.

اما علت چیست؟ این رفتار باعث می‌شود اینستاگرام تصور کند که شما ربات هستید و به همین خاطر حساب کاربری‌تان را غیرفعال می‌کند.

۲ – پسندیدن یا حذف لایک پست‌ها با سرعت بسیار زیاد

پسندیدن ۳ تا ۵ پست‌ اینستاگرامی در هر دقیقه کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد اما پسندیدن مثلاً ۱۰۰ پست در دقیقه باعث می‌شود اینستاگرام به حساب کاربری‌تان مشکوک شود. این فعالیت شما را شبیه به ربات به نظر می‌رساند و اینستاگرام هم به همین خاطر شما را غیرفعال می‌کند.

۳ – استفاده از اپلیکیشن‌های جانبی

اپلیکیشن‌های جانبی متعددی وجود دارند که می‌توانید به کمک پیشنهادهای خلاقانه آن‌ها موقعیت حساب کاربری اینستاگرام‌تان را بهبود ببخشید. این اپلیکیشن‌ها شما را قادر می‌سازند تعداد دنبال‌کنندگان‌تان را افزایش دهید و به‌صورت خودکار برای دیگران نظر بگذارید تا بیشتر دیده شوید.

از طرفی همه این فواید، عواقبی هم به دنبال دارند. استفاده از اپلیکیشن‌های جانبی اینستاگرام به‌منظور اجرای همه این امور بدین معنی است که شما از الگوی مشخصی مانند ربات پیروی می‌کنید. الگوریتم اینستاگرام هم به‌اندازه کافی باهوش طراحی‌شده و قادر است چنین فعالیت‌های مشکوکی را به‌راحتی شناسایی کند.

۴ – ثبت بدون وقفه نظرات متعدد

ثبت نظر در پست‌های سایر کاربران یکی از روش‌های مؤثری به‌شمار می‌رود که باعث می‌شود حساب کاربری شما بیشتر دیده شود. از طرفی اگر در بازه زمانی کوتاهی زیر پست‌های متعدد نظر بگذارید یا از اپلیکیشن جانبی برای این منظور استفاده کنید، اینستاگرام حساب کاربری‌تان را موقتاً غیرفعال می‌کند.

۵ – ثبت نظرات مشابه

اگر نظرات یکسان یا حتی مشابهی را زیر پست‌های حساب‌های کاربری سایر افراد ثبت کنید، حساب کاربری‌تان در معرض خطر غیرفعال شدن قرار می‌گیرد. اپلیکیشن‌های جانبی هم به همین روش باعث می‌شوند که حساب شما غیرفعال شود؛ چراکه در اغلب موارد نظر یکسانی را زیر پست‌های متفاوت ثبت می‌کنند و البته این نظرات در اکثر موارد نسبت به پست‌های دیگران بی‌ربط هستند.

بلاک شدن موقتی معمولاً چقدر طول می‌کشد؟

اگر اولین بار است که حساب کاربری اینستاگرام‌تان غیرفعال شده، احتمالاً مطلع نیستید که این دوره چقدر زمان می‌برد. این موضوع دقیقاً به تعداد دفعات و علتی بستگی دارد که اینستاگرام، حساب شما را غیرفعال کرده است. بازه زمانی غیرفعال شدن حساب کاربری اینستاگرام می‌تواند از چند ساعت  تا ۲۴ – ۴۸ ساعت طول بکشد.

مدت زمان غیرفعال شدن حساب کاربری همچنین به فعالیت شما در آینده هم وابسته است. اگر اشتباه خود را دوباره تکرار کنید، مدت زمان غیرفعال شدن طولانی‌تر خواهد شد. بدین ترتیب اگر اولین بار است که با غیرفعال شدن حساب خود مواجه می‌شوید، بهتر است زین پس، حتماً به رفتار خود در این پلتفرم بیشتر توجه کنید.

آیا امکان غیرفعال شدن دائمی حساب‌های کاربری در اینستاگرام وجود دارد؟

احتمال غیرفعال شدن دائمی حساب کاربری شما در اینستاگرام درواقع به فعالیت‌های‌تان بعد از رفع دوره غیرفعال شدن موقتی بستگی دارد. اگر همچنین روند مخرب قبلی را در پیش بگیرید و نظرهای یکسان زیر پست‌ها بگذارید و بی‌وقفه سایر کاربران را دنبال کنید، ممکن است اینستاگرام حساب کاربری‌تان را به‌طور دائمی غیرفعال کند و دیگر نتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

بعد از رفع دوره موقتی چگونه رفتار کنیم؟

در ادامه برخی نکته‌های مهم را برای دوره بعد از رفع غیرفعال شدن موقتی حساب کاربری شرح می‌دهیم.

۱ – گزارش به اینستاگرام

اگر سهواً فعالیتی کرده‌اید که باعث شده است اینستاگرام حساب کاربری‌تان را به‌طور موقت غیرفعال کند، می‌توانید این مورد را با انتخاب گزینه‌های Tell Usdh  یا Report به مدیریت گزارش کنید.

۲ – ۲ روز فعالیت نکنید و از روز سوم ادامه دهید

پیشنهاد می‌کنیم در اقدامی محتاطانه به مدت حداقل ۲ روز در حساب کاربری خود فعالیت نکنید. بهتر است در این مدت هیچ پستی را نپسندید، نظر نگذارید و همچنین هیچ کاربری را دنبال نکنید و از دنبال کردن کسی منصرف نشوید. البته هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید اگر صفحه‌ها را در اینستاگرام مرور کنید، اما به خاطر داشته باشید که هیچ‌کدام از موارد مذکور را انجام ندهید.

در روز سوم می‌توانید فعالیت‌های روزمره و طبیعی خود را دوباره از سر بگیرید اما تلاش کنید از فعالیت‌های مشکوکی که باعث می‌شوند شبیه ربات به نظر برسید بپرهیزید. تنها چند پست معدود را در خلال روز بپسندید و نظرات کمی زیر این مطالب ثبت کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم یک عکس تازه در صفحه خودتان بارگذاری کنید تا مطمئن شوید که مشکل محدودیت دسترسی‌تان رفع شده است.

چگونه از احتمال غیرفعال شدن حساب کاربری اینستاگرام در آینده جلوگیری کنیم؟

در ادامه به شرح مواردی می‌پردازیم که به شما کمک می‌کنند در آینده دچار مشکل نشوید و حساب کاربری‌تان هم غیرفعال نشود.

۱ – اپلیکیشن‌های جانبی را حذف کنید

پیش‌تر هم گفتیم که این اپلیکیشن‌های جانبی با وعده ارائه فواید متعددی تبلیغ می‌شوند؛ اما در حقیقت ممکن است آسیبی که به شما وارد می‌کنند بیشتر باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم اگر از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنید، همه آن‌ها را حذف نصب کنید.

اگر تمایل دارید کاربران بیشتری متوجه صفحه شما شوند و ترافیک ورودی صفحه‌تان به‌صورت طبیعی افزایش پیدا کند، بهتر است حساب کاربری خود را به‌صورت دستی ترویج دهید.

۲ – لینک کردن اینستاگرام به سایر شبکه‌های اجتماعی

پیشنهاد می‌کنیم حساب کاربری اینستاگرام خود را به سایر شبکه‌های اجتماعی پیوند بزنید. در این صورت اگر اینستاگرام به حساب کاربری شما مشکوک شود، ارتباط با سایر شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به این وضعیت کمک کند و هویت شما را بهتر به اثبات برساند.

برای ایجاد ارتباط میان اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی این مرحله‌ها را دنبال کنید:

۱ – به منوی Settings بروید.

۲ – در منوی Options به قسمت Privacy and Security و سپس Linked Accounts بروید.

۳ – حالا حساب کاربری خود را به سایر شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها عضو هستید، ارتباط دهید.

لینگ گردن سایر شبکه های اجتماعی به اینستاگرام

۳ – صفحه خود را در اینستاگرام تکمیل کنید

اولین چیزی که هر شبکه اجتماعی در مواجهه با حساب کاربری مشکوک بررسی می‌کند، صفحه اصلی و اطلاعات کاربری آن است. هرچه اطلاعات کاربری و پروفایل کامل‌تر باشد، کاربر معتبرتر به نظر می‌رسد. حالا بهتر است به حساب کاربری خود در اینستاگرام مراجعه کنید و هر موردی را که از قلم افتاده است تکمیل کنید.

۴ – رفتار خود را اصلاح کنید

در رفتار خود تجدیدنظر کنید و از تخریب سامانه اینستاگرام به‌واسطه سوءاستفاده و ارسال اسپم دست بردارید. سبک پسندیدن و دنبال کردن خود را به شکل منظم‌تری تغییر دهید در میان هرکدام از این فعالیت‌ها حداقل ۱۰ ثانیه صبر کنید. همین مکث کوتاه باعث می‌شود الگوریتم اینستاگرام میان شما و ربات‌ها تمایز قائل شود و شما هم قادر خواهید بود تجربه خود را بدون نگرانی از غیرفعال شدن حساب کاربری ادامه دهید.

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  8  =  14