مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » ۱۰ نکته برای استخدام برنامه نویس اندروید
کسب و کار مدیریت و برنامه ریزی

۱۰ نکته برای استخدام برنامه نویس اندروید

۱۰ نکته برای استخدام برنامه نویس اندروید

داشتن یک اپلیکیشن اندروید، یک راه عالی برای تبلیغ کارتان است، زیرا باعث می‌شود که مشتریان به‌راحتی به کار شما دسترسی پیدا کنند ولی بااین‌وجود ساختن یک برنامه اندروید کار مشکلی است. شما باید جداگانه برنامه‌نویس‌های اندروید را استخدام کنید تا یک برنامه با رابط کاربری جذاب و کارآیی راحت بسازند. پیدا کردن برنامه‌نویس‌های اندروید، کاری طاقت‌فرسا است. باید به جنبه‌های مختلفی برای انتخاب این برنامه‌نویس‌ها توجه داشته باشید. در اینجا ۱۰ نکته برای استخدام توسعه‌دهندگان اندروید بیان شده که شاید بتواند مراحل انتخاب را راحت کند.

۱) به دنبال کارشناس‌ها بگردید

کارشناس برنامه نویسی اندروید

در درجه اول برای شرکت‌های کوچک و متوسط، باید به دنبال برنامه‌نویس‌های اندروید باتجربه باشند. درست کردن یک اپلیکیشن کاملاً سفارشی شده خیلی دشوار است که باید حرفه‌ای انجام شود و فقط هم از عهده برنامه‌نویس‌های باتجربه برمی‌آید. برنامه‌نویس‌های غیرحرفه‌ای اغلب نمی‌توانند این خواسته‌ها را برآورده کنند.


مقاله مرتبط: ٨ نمونه از طراحی منوی ناوبری اپلیکیشن موبایل


۲) در دام هزینه‌های کم نیفتید

ثابت‌شده که شرکت‌ها و سازمان‌ها برنامه‌نویس‌های اندروید را فقط به خاطر هزینه کم استخدام می‌کنند و در نهایت با برنامه‌ای ضعیف که هیچ فایده‌ای برای شرکت ندارد روبرو می‌شوند. گرچه بودجه کم برای شرکت‌های کوچک و متوسط قابل درک هست، ولی بجای آنکه این ریسک را بپذیرید که برنامه‌نویس با بودجه کم استخدام کنید، از توسعه‌دهندگان اندرویدی استفاده کنید که پتانسیل ساخت برنامه‌ای کیفی با بودجه‌ای مناسب را دارند.

۳) با پروژه‌های گذشته برنامه‌نویس‌ها آشنا شوید

مطالعه پروژه‌های قبلی توسعه‌دهندگان اندروید به درک نحوه نگاه آن‌ها و کیفیت برنامه‌هایشان کمک می‌کند. قبل از اینکه برنامه‌نویس‌های اندروید را استخدام کنید، کارکرد برنامه، کیفیت گرافیک و زمانی که گذاشته‌شده تا پروژه‌هایشان تمام شود را بررسی کنید. این کار کمک می‌کند که متوجه شوید آیا آن‌ها برای شما مناسب هستند یا خیر. همچنین می‌توانید به امتیازدهی و نظرات کاربران برنامه‌هایشان در  app store ها نگاه بیندازید.

۴) دانش پلتفرم متن باز

اندروید یک پلتفرم متن باز است و این انعطاف را به برنامه‌نویس می‌دهد که برنامه‌ای مطابق با نیازهایش طراحی کند. این موضوع ملزم به داشتن دانش درباره پلتفرم های متن باز است. این دانش باعث کنترل کامل توسعه‌دهنده بر روی پروژه می‌شود و درنتیجه باعث بالا رفتن کیفیت می‌شود. باید به دنبال برنامه‌نویس‌هایی بگردید که توانایی کار با این کتابخانه‌های متن باز را دارند.

۵) با مشتری‌های قبلی تماس بگیرید

برای استخدام برنامه‌نویس‌های اندروید، جنبه‌های زیادی وجود دارد که فقط با دیدن برنامه‌های قبلی آن‌ها قابل توجه و درک نیستند. باید بدانید که برنامه‌نویس‌ها چگونه با مشتری‌های خود بعد از اینکه پروژه را گرفتند برخورد می‌کنند، چگونه ارتباط برقرار می‌کنند، چگونه مسائل را حل می‌کنند و … . تماس گرفتن با مشتری‌های قبلی برنامه‌نویس‌ها می‌تواند بعضی از این جنبه‌ها را روشن کند. می‌توانید اطلاعات تماس مشتری‌های قبلی را از برنامه‌نویس بگیرید و سؤال‌هایتان را از آن‌ها بپرسید.

۶) رویکرد نوآورانه

توسعه‌دهندگان اندروید اغلب فقط کارهایی را انجام می‌دهند که به آن‌ها گفته می‌شود. احتمالاً مدیرانی که برای استخدام برنامه‌نویس‌های اندروید اقدام می‌کنند، نمی‌دانند که چگونه یک برنامه ساخته می‌شود. بنابراین شما باید توسعه‌دهندگان اندرویدی را استخدام کنید که نه‌تنها نیازهای کار شما را می‌فهمند بلکه در ارتباط با طراحی و تجربه کاربری برنامه هم پیشنهاد نوآورانه می‌دهند.


مقاله مرتبط: چرا کسب‌وکارها به اپلیکیشن موبایل نیاز دارند؟


۷) از شرکت‌های معتبر استفاده کنید

استخدام یک برنامه‌نویس اندرویدی که به صورت فریلنسر کار می‌کند، می‌تواند ارزان باشد، ولی راه ریسک‌پذیری برای ساخت اپلیکیشن به‌حساب می‌آید. کار کردن با این افراد می‌تواند برای شما نتایج منفی به همراه داشته باشد. کار کردن با یک شرکت معروف طراحی اپلیکیشن، بهینه‌ترین و امن‌ترین راه برای ساختن  اپلیکیشن است. شرکت ها قابل‌اعتماد هستند و تمایل دارند که کار باکیفیت را در زمان محدود تحویل دهند.

۸) موافقت‌نامه‌های حریم خصوصی واجب هستند

شما فقط زمانی باید شروع به کار بکنید که برنامه‌نویسان استخدامی شما توافق‌نامه‌های حریم خصوصی و عدم افشا را امضا کرده باشند. امضا این‌چنین توافق‌نامه‌ای برای اطلاعات حساس و مهم شما ضروری و اطمینان‌بخش خواهد بود. به‌علاوه شما همیشه باید حواستان به حقوق برنامه‌تان باشد تا از اختلافات در آینده جلوگیری کند.

۹) درباره تیم برنامه‌نویس‌ها تحقیق کنید

درباره تیم برنامه‌نویس‌ها تحقیق کنید

زمانی که یک مدیر با یک شرکتی که خدمات برنامه‌نویسی اندروید ارائه می‌دهد، تماس می‌گیرد، به این معنی است که او برنامه‌نویس‌های آن سازمان را می‌خواهد. مشاهده‌شده که خیلی از سازمان‌ها برنامه‌نویس‌هایی که برای خودشان کار می‌کنند را از بیرون استخدام کرده و به مشتری نگفته‌اند. برای جلوگیری از این مورد، زمانی که برنامه‌نویس‌ها را استخدام می‌کنید، با همه اعضا تیم برنامه‌نویس‌ها صحبت کنید و راجع به کارشان و نقششان در شرکت تحقیق نمایید.

۱۰) راجع به کارهای بعد از ساخت برنامه صحبت کنید

شما باید راجع به کارهای بعد از توسعه و ساخت برنامه مثل ارسال برنامه، تست کردن برنامه، اشکال‌یابی برنامه و … قبل از دادن پروژه به برنامه‌نویس‌ها صحبت کنید. این صحبت‌ها را در قرارداد بنویسید که برنامه‌نویس‌ها نتوانند زیر آن بزنند.

انتخاب برنامه‌نویس اندروید برای ساخت یک برنامه کامل، امری مهم و ضروری است. جدی نگرفتن این کار باعث هزینه‌های زیاد زمانی و مالی خواهد شد. ۱۰ نکته‌ای که بیان شد، یقیناً کمک زیادی در استخدام برنامه‌نویس اندروید به شما خواهد کرد.

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه