فعال کردن تایید دو مرحله‌ای سی پنل
فعال کردن تایید دو مرحله‌ای سی پنل

آموزش تایید دو مرحله‌ای سی پنل برای مدیران وب‌سایت‌ها و کسانی که می‌خواهند از دسترسی هکرها و نفوذ گران به داده‌های کنترل پنل خودشان محافظت کنند ضروری است. چون بدون فعال کردن این قابلیت و یادگیری فعالسازی ssl رایگان در سی پنل احتمال دسترسی هکرها به داده‌های سایتتان و ایجاد تغییرات در آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

تایید دو مرحله‌ای سی پنل چیست؟

فعالسازی تایید دو مرحله‌ای در سی پنل این امکان را برای مدیران سایت فراهم می‌کند که یک مرحله دیگر به مراحل ورود به این کنترل پنل اضافه کنند.

یعنی برای ورود به سی پنل تنها داشتن نام کاربری و رمز عبور تعریف شده توسط شرکت هاستینگ کافی نخواهد بود. بلکه باید فردی که قصد ورود به این کنترل پنل را دارد، رمز عبوری که توسط مدیر سی پنل تعریف شده را نیز وارد کند، تا بتواند به اطلاعات آن دسترسی داشته باشد.

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای در سی پنل

برای فعال سازی قابلیت تایید دو مرحله در سی پنل باید مراحل مشخصی را انجام دهید. در این بخش، آموزش تایید دو مرحله‌ای سی پنل به صورت تصویری را برای شناخت بهتر این روش برایتان ارائه کرده‌ایم.

برای فعال کردن این قابلیت وارد بخش Security در سی پنل شده و روی گزینه ” Two-Factor Authentication” کلیک کنید.

فعال کردن تایید دو مرحله‌ای سی پنل

سپس باید برای تایید دو مرحله‌ای سی پنل روی گزینه” Set up two_factor Authentication ” کلیک کنید و وارد مرحله بعد شوید.

فعال کردن تایید دو مرحله‌ای سی پنل

در این مرحله بخش QR code برایتان نمایش داده می‌شود. برای اسکن این کد باید Google Authenticator را از اپ استور یا گوگل پلی دانلود کرده و روی گوشی تلفن همراهتان نصب کنید.

فعال کردن تایید دو مرحله‌ای سی پنل

پس از اسکن کردن این کد باید یک عدد شش‌رقمی رمز برایتان در گوشی تلفن همراهتان نمایش داده می‌شود. این رمز را باید در قسمت ” Security Code ” وارد کنید. سپس باید دکمه ” Configure Two-Factor Authentication” را بزنید، تا قابلیت تایید دو مرحله‌ای سی پنل برایتان فعال شود.

فعال کردن تایید دو مرحله‌ای سی پنل

سوالات متداول+ جواب

۱) چرا باید تایید دو مرحله‌ای سی پنل را فعال کنیم؟

از این روش برای افزایش امنیت کنترل پنل سی پنل و وب‌سایت‌هایی که از این سرویس برای میزبانی وب خودشان استفاده می‌کنند استفاده می‌شود.

۲) روش فعال سازی احراز هویت دو مرحله‌ای در cPanel چگونه است؟

برای فعال سازی تایید دو مرحله‌ای سی پنل باید وارد این کنترل پنل شده و از مراحل راهنمای تصویری که در این مطلب‌ هاست ایران استفاده شده کمک بگیرید.

سخن پایانی

آموزش تایید دو مرحله‌ای سی پنل به مدیران وب‌سایت‌ها و افرادی که از این کنترل پنل حرفه‌ای استفاده می‌کنند این امکان را می‌دهد، که امنیت داده‌ها و اطلاعاتشان را افزایش دهند.

زیرا در صورتی که مدیر وب‌سایت مواردی مانند ساخت اکانت ایمیل در سی پنل، فعال کردن دسترسی دو مرحله‌ای، فعال کردن گواهی‌نامه ssl و… را انجام دهد، مراحلی که نفوذگران برای دسترسی به داده‌های ذخیره شده طی می‌کنند پیچیده‌تر خواهد شد. در نتیجه، امکان هک شدن سایت و ربودن داده‌های آن یا دست‌کاری اطلاعاتی که روی سی پنل ذخیره شده کاهش پیدا خواهد کرد.

آموزش تصویری نحوه فعال کردن تایید دو مرحله‌ای سی پنل

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد