مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » ویژگی‌های نسل Z
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
کسب و کار مدیریت و برنامه ریزی

ویژگی‌های نسل Z

ویژگی‌های نسل Z

اگر متعلق به نسل بومِر (متولدین ۱۹۴۵-۱۹۶۴) یا نسل X (متولدین ۱۹۶۶-۱۹۷۶) هستید و دهه قبل را پشت سر گذاشته و تلاش کرده‌اید بفهمید چگونه نسل هزاره (متولدین ۱۹۷۷-۱۹۹۴) را برای پول درآوردن برانگیزید، اکنون زمان آن رسیده که با یک چالش دیگر یعنی نسل Z دست‌ به‌ گریبان شوید.

نسل Z

عنوان نسل Z برای توصیف نسلی به کار می‌رود که در دهه ۱۹۹۰ تا اواسط ۲۰۰۰ به دنیا آمده‌اند. آن‌ها اکنون در آستانه‌ی بلوغ‌اند و بر سازمان‌های غیرانتفاعی که برنامه‌های جذب کمک‌های مالی peer-to-peer یا همان P2P را اجرا می‌کنند، اثر می‌گذارند.


مقاله مرتبط: شما در کدام طبقه بندی نسل ها قرار می گیرید؟


در حقیقت، گروه‌هایی مانند «بیمارستان‌های شبکه‌ای معجزه‌گر کودکان» -که بر کمپین‌های P2P دانش آموزان کالج و جوانان از طریق ماراتن رقص خود و کمپین بازی ویدئویی «Extra Life» تمرکز دارد- تقریباً به‌طور انحصاری با این نسل جدید از جذب‌کنندگان کمک‌های مالی کار می‌کنند.

این کمپین‌ها به‌سرعت می‌آموزند که شما نمی‌توانید به‌سادگی از درس‌هایی که از کار با نسل هزاره آموخته‌اید، استفاده کنید و انتظار داشته باشید که آن‌ها را به این نسل کمی جوان‌تر انتقال دهید. به همین دلیل است که نسل Z به‌وضوح با نسل هزاره در نحوه برقراری ارتباط و اینکه چه چیزی را موردتوجه قرار می‌دهند متفاوت‌اند.

نسل Z در طول تمام عمرشان آنلاین زندگی کرده‌اند و اکثر آن‌ها زندگی قبل از گوشی‌های هوشمند را به یاد نمی‌آوردند. پس اگر می‌خواهید آن‌ها را در هیئت‌مدیره قرار دهید، بهتر است یک برنامه قوی برای برقراری ارتباط از طریق موبایل داشته باشید. قبل از اینکه آن‌ها را پس بزنید و بگوئید که آن‌ها خیلی سلفی می‌گیرند و برای خلق تفاوت، Fortnite (نام یک بازی آنلاین) بازی می‌کنند، این را هم در نظر بگیرید که آن‌ها هم می‌خواهند دنیا را به‌جای بهتری تبدیل کنند.


مقاله مرتبط: از تفاوت های نسل X و نسل Y به نفع سازمان خود استفاده کنید


بررسی انجام‌شده توسط Fuse در ژوئن سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد نسل Z در مورد اهدافی که از آن حمایت می‌کند پرشور است. بیش از یک‌چهارم نسل Z می‌گویند در سال گذشته در اعتراض یا تظاهرات یا تحریم یک شرکت مشارکت داشته‌اند. در نسل Z از هر ۵ نفر ۲ نفر آن‌ها در مورد یک هدف، خانواده یا دوستان خود را آموزش داده‌اند. این مسئله به‌خصوص برای جذب‌کنندگان کمک‌های مالی از نوع P2P حائز اهمیت است و نشان می‌دهد فرصت بزرگی برای جذب این نسل نوظهور در کمپین‌ها و برنامه‌هایمان داریم. موفقیت اخیر کمپین P2P بیمارستان‌های شبکه‌ای معجزه‌گر کودکان در جذب کمک‌های مالی نشان می‌دهد که این فرصت در حال تحقق یافتن است. در سال ۲۰۱۷ درآمد حاصل از مجموعه ماراتن رقص این کمپین که متکی به کمپین‌های برگزارشده در حیاط مدارس سراسر کشور است، به ۳۹ میلیون دلار رسید که فقط طی یک سال تقریباً ۱۹ درصد رشد داشته است. این مسئله باعث شد ماراتن رقص بر اساس ۳۰ نظرسنجی سالانهٔ جذب کمک‌های مالی P2P، بزرگ‌ترین برنامه P2P با سریع‌ترین رشد در شهرستان شود.


مقاله مرتبط: مدیریت نسل ها در محل کار [اینفوگرافیک]


کمپین Extra Life تلاش دیگری است که مشارکت عمده نسل Z را می‌طلبد، درآمد این کمپین از سال ۲۰۱۳ تقریباً ۱۰ برابر افزایش‌یافته است. در همین حال، شماری از سازمان‌های غیرانتفاعی ملی، ازجمله «کودکان را نجات دهید» و «بیمارستان‌های تحقیقاتی کودکان سنت جودا» در حال ایجاد روند جذب کمک‌های مالی از طریق پخش زنده هستند. سایت‌ها و پلتفرم‌های Twitch، Youtube، Facebook Live، Tiltify، Mixer و Twitter نیز فرصت‌های بزرگی جهت سرمایه‌گذاری جدید برای افزایش و گسترش برنامه‌های فعلی پیشنهاد می‌کنند.

واضح است که نسل Z سخاوتمندانه از هدف‌ها پشتیبانی می‌کند و پیشگامان سازمان‌های غیرانتفاعی از دیدن آن‌ها در جایگاهی که هستند نمی‌ترسند. چنین سازمان‌های غیرانتفاعی یاد می‌گیرند که متقاعد کردن نسل Z برای وارد عمل شدن، به تغییر ساده‌ای در نحوه و موقعیتی که در آن ارتباط برقرار می‌کنیم نیاز دارد. نسل Z مثل نسل‌های قبلی لزوماً با همان پیام‌ها و شکل‌های ارتباطاتی برانگیخته نمی‌شوند.

کارشناسان روش نسل Z را خلاصه کردند تا اطلاعاتی مثل «نادیده گرفتن، به اشتراک‌گذاری، خنده، فراموش کردن» را پردازش کنند. آن‌ها هرزمانی را صرف زیرورو کردن گوشی هوشمند نسل Z می‌کنند. توضیح آن احتمالاً پیچیده است و تعجب‌آور نیست که نسل Z تمام عمرش را در انبوهی از اطلاعات و پیام‌ها زندگی کرده است. به طرق مختلف، «نادیده گرفتن، به اشتراک‌گذاری، خنده، فراموش کردن» تنها روش منطقی برای پردازش اطلاعات را ارائه می‌دهند. این برای کسانی که امیدوارند کمی بیش از ۸ ثانیه از زمان آن‌ها را به دست آورند چه معنایی دارد؟ بهترین راه برای رسیدن به این هدف، این است که یک داستان قانع‌کننده بگویید.

نسل Z داستان را دوست دارد!

Marcie Merriman، مدیر اجرایی، رابط فرهنگی و استراتژیست برند در شرکت ارنست و یانگ در مصاحبه اخیر خود گفت: «این نسل داستان دوست دارد». آن‌ها می‌خواهند بدانند «تاریخچه پشت آن چیست؟ چرا به هم مربوط است؟ چه معنی برای من دارد؟» این کار عاقلانه‌ای است. داستان‌ها روشی هستند که محتوای شما را از بقیه اطلاعاتی که نسل Z به‌سرعت فراموش می‌کنند متفاوت می‌سازند. یک داستان خوب برای هر نسلی جواب می‌دهد؛ بنابراین به داستان نگاه کنید – چیزی که زمینه و مفهوم را به وجود می‌آورد، سپس بهترین روش و رسانه را پیدا کنید تا آن را بیان کنید؛ اما مطمئن شوید که مخاطبان را با یک قلاب قوی گیر می‌اندازید چون برای فروش، فقط ۸ ثانیه فرصت دارید.

منبع forbes.com
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه