نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران
نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران

با توجه به اهمیت داده‌های سرچ کنسول، لازم است که مدیران وب‌سایت‌ها ابتدا آموزش ایجاد دسترسی جدید در سرچ کنسول را مد نظر داشته باشند. چون ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران و مدیریت دسترسی‌های کاربران به این ابزار بسیار مهم است و دسترسی کامل دادن به دیگران می‌تواند خطر افشای اطلاعات را به همراه داشته باشد.

سرچ کنسول چیست؟

ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران یکی از مواردی است که مدیران وب‌سایت‌ها و افراد فعال در زمینه بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو با آن مواجه می‌شوند. چون سرچ کنسول یکی از شناخته‌شده‌ترین و معتبرترین ابزارهای آنالیز وضعیت وب‌سایت در موتور جستجو گوگل است.

این ابزار به مدیر سایت و افرادی که روی سئو یا بهینه‌سازی وب‌سایت فعالیت دارند کمک می‌کند تا نسبت به رتبه خودشان در عبارت‌های کلیدی مختلف شناخت پیدا کنند و با بهینه‌سازی مطالب وب‌سایت، رتبه‌هایی که دارند را ارتقاء دهند.

مطلب مرتبط: نحوه ورود به سرچ کنسول

چطور دسترسی سرچ کنسول خود را به دیگران بدهیم؟

برای اینکه از ابزار سرچ کنسول برای ارزیابی ورودی‌های وب‌سایتتان استفاده کنید، لازم است که در قدم اول بدانید گوگل سرچ کنسول چیست؟ و چطور باید از این ابزار استفاده کنید.

البته ساخت دسترسی سرچ کنسول برای دیگران برای افرادی که به تازگی با این ابزار آشنا شده‌اند، یا برای اولین بار است که قصد دارند دسترسی به سرچ کنسول را با دیگری به اشتراک بگذارند ممکن است پیچیده به نظر برسد.

در این راهنمای تصویری، نحوه ساخت دسترسی جدید سرچ کنسول را برایتان ارائه کرده‌ایم. با کمک این راهنما می‌توانید سطوح دسترسی کاربران به سرچ کنسول را بهتر بشناسید و به هر فردی تنها به اندازه‌ای که لازم است دسترسی بدهید.

مطلب پیشنهادی: آموزش کرال استتس در سرچ کنسول

۱) ورود به بخش تنظیمات گوگل سرچ کنسول

جهت تنظیم سطح دسترسی کاربران لازم است که ابتدا وارد ابزار سرچ کنسول شوید. سپس باید روی Settings کلیک کنید.

نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران

۲) تنظیمات اصلی دسترسی سرچ کنسول

در این بخش کاربر اصلی ایجاد کننده دسترسی سرچ کنسول، دسترسی کاربران به سرچ کنسول و … مشخص می‌شود. این بخش‌ها عبارتند از:

Ownership verification

در این بخش نام فردی که دسترس سرچ کنسول را ایجاد کرده نمایش داده می‌شود. اگر شما فردی باشید که قصد ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران را دارد و مالک اصلی ایجاد کننده این ابزار است، در این بخش عبارت ” You are a verified owner” را به همراه یک تیک سبز مشاهده خواهید کرد.

 Users and permissions

در این بخش کاربران و سطح دسترسی آن‌ها به سرچ کنسول مشخص می‌شود.

Change of address

این بخش برای مواقعی استفاده می‌شود که قصد دارید سایت را به یک آدرس جدید انتقال دهید.

نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران

۳) نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران و سطح دسترسی در سرچ کنسول

برای اضافه کردن کاربر جدید به سرچ کنسول و ایجاد دسترسی برای او لازم است که ابتدا روی گزینه Users and permissions کلیک کنید. سپس باید گزینه Add user را برای دسترسی دادن به کاربر جدید انتخاب کنید.

نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران

در این بخش یک جایگاه برای وارد کردن جیمیل تعیین شده و می‌توانید سطح دسترسی فرد را به طور کامل، محدود یا حتی ایجاد کننده سرچ کنسول مشخص کنید.

نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران

با کلیک روی بخش فیلتر در این بخش می‌توانید کاربرانی که در سرچ کنسول حضور دارند را بر اساس نام، ایمیل و سطح دسترسی مرتب کنید.

نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران

در صورتی که قصد حذف دسترسی کاربری را به سرچ کنسول دارید، کافی است روی سه نقطه‌ای که در انتهای نام و دسترسی فرد نمایش داده می‌شود کلیک کرده و گزینه Remove access را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران

سؤالات متداول+ جواب

۱) برای ورود به سرچ کنسول باید چه کاری انجام دهیم؟

برای ورود به سرچ کنسول لازم است که ابتدا وب‌سایت خودتان را در این ابزار تعریف کنید، یا اینکه توسط ایجاد کننده سرچ کنسول سایت برایتان دسترسی تعریف شده باشد.

۲) آیا می‌توان به دیگران دسترسی محدود به سرچ کنسول داد؟

دسترسی به سرچ کنسول سطوح مختلفی دارد و با توجه به نیازتان می‌توانید یکی از این سطوح دسترسی را انتخاب کنید.

سخن پایانی

گوگل سرچ کنسول به عنوان یکی از ابزارهای شناخته شده ارزیابی وب‌سایت‌ها شناخته می‌شود. برای اینکه به اعضای تیمتان امکان استفاده از این ابزار را بدهید، لازم است که ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران را یاد بگیرید و برای هر فردی سطح دسترسی مشخصی را مشخص کنید.

برای اتصال سایت به سرچ کنسول لازم است که نحوه متصل کردن سایت به این ابزار را بلد باشید. پس از اینکه سایت را به سرچ کنسول وصل کردید، باید دسترسی کاربران را تنظیم کرده و در صورت وجود ایراد برای رفع مشکل امنیتی سرچ کنسول اقدام کنید.

نحوه ایجاد دسترسی سرچ کنسول برای دیگران به صورت تصویری

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد